Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko podziwiam energię! ja jakoś wypadłam z rytmu przetwórczego. Mobilizuje się resztkami sił, żeby coś się nie zmarnowało a najbardziej mobilizuje domowników do zjadania :;230
Piszesz że brzydkie omijasz szerokim łukiem to chyba na prawdę masz niewiele mijanek, bo działka to nie hektar a ładnych miejsc dużo! Mocno ściskam i życzę wspaniałej zbliżającej się jesieni! ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko aż u mnie zapachniało tym ketchupem ;:168 może i ja coś pokombinuję (jak M się zgodzi przecierać ;:306 ) Ale powiało chłodem z tej Twojej pogodowej prognozy ... oby się nie sprawdziła choć co jakiś czas takie zimy nas nawiedzają :oops: sama kilka takich pamiętam. Miłego weekendu ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Podziwiam i gratuluję weny przetwórczej Lucynko ;:138 ...U mnie eM zrobił kilka słoików przecierów z własnych pomidorów i zakisił ogórki...Ma chłopina rękę do ogórków i rodzina dalsza i bliższa od lat się o nie upomina przy byle okazji ;:108 ...No to przecież nie będę mu renomy psuć jakby coś mi nie tak wyszło.. :oops: .
Ja tylko zamroziłam kilkanaście woreczków pomidorów i cukinii na leczo z papryką... No i jeszcze zamroziłam i ususzyłam listki selerów, lubczyku,pietruszki, trochę koperku ale jeszcze eM nasiał kopru na mrożenie bo lubię mieć go dużo to jeszcze dołożę...Ot i pewnie będzie na tyle...keczupy,sałatki, obecnie już u nas nie bywają w użyciu,,,Butelka keczupu jest u nas kilka miesięcy więc nie warto się bawić :roll: ..

pogodnego weekendu! :wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

A ja zrobiłam buraczki i paprykę w słoiki i mam dość. ;:134
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko zawsze podziwiam twoje przetwory, jaka rozmaitość. ;:180 Nie strasz przymrozkami, nie lubię zimna. :wink: Trochę dziś posprzątałam, żeby jednak nie zostać z całym bałaganem w ogrodzie do wiosny. :roll: Ciepłego weekendu. ;:3
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko ale przecierów ;:oj ;:oj podziwiam . Ja w ubiegłym roku narobiłam ketchupu i zostało mi jeszcze .
Przeciery też robię bo tego nigdy za dużo :D
Patrzyłem na pogodę długoterminową i rzeczywiście za tydzień jest jeden dzień z przymrozkami - oby się nie sprawdziło bo wszystko padnie .
Piękna ta biała różyczka ;:333
Cieplutko pozdrawiam i pięknej pogody na weekend życzę ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko super przepis na keczup! Ja robiłam z cukinią, ale bez papryki i pomidorów, jest tylko cukinia, cebula i koncentrat pomidorowy (no i przyprawy). Wyszedł rewelacyjny, ale Twoja wersja jest obłędna!
Dziękuję za przepis! ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

:wit Witajcie!
Większą część dnia spędziłam na działce. Wprawdzie niebo było zasnute chmurami, ale ani kropla deszczu nie spadła, dzięki czemu mogłam spokojnie zrobić to, co sobie zaplanowałam.
Usunęłam wszystkie jednoroczne, poza rudbekiami i wilcem, z których mam nadzieję zebrać nasiona. Jednak do tego potrzeba słońca, bo póki co nie tylko mokre są ich nasienniki, ale wprost gniją.
Spulchniłam i rozluźniłam podłoże pod narcyzy i tulipany, po czym od razu je wsadziłam. Pozostały mi jeszcze do wsadzenia tulipany niskie, ale te pójdą do donic. Może jutro uda mi się dokończyć dzieła. ;:218


Majeczko - ja już przestałam wierzyć w ładniejszą pogodę i powoli przygotowuję działkę do zimy. ;:108
A mrozy to nie ja zapowiadam , to robią inni i też bym chciała, żeby się mylili. ;:124

Marysiu [Maska] - ja lubię przy garach działać, więc gdy działka w odstawce z takiego czy innego powodu, szukam zajęcia w kuchni. ;:137 Żeby było śmieszniej, my tych ketchupów w ogóle nie używamy, wszystkie zabiorą sobie dzieci. ;:306
O tym omijaniu to ja tak w przenośni, bo jak sama zauważyłaś, nie da się, ale aparatem foto można to robić stojąc w miejscu. ;:303
Tak bym chciała, by Twoje życzenie się spełniło, dziękuję ;:180 i Tobie tego samego życzę. ;:196

Ewuniu [ewarost] - do przecierania to ja mam takie proste a pożyteczne urządzenie i tylko korbką sobie kręcę, a ono pięknie przeciera. Dość szybko i łatwo się to robi. ;:63
Też mam za sobą kilka ostrych zim i aczkolwiek lubię białą zimę, to jednak trzydziestostopniowe mrozy nieco przerażają. ;:202
Dziękuję i wzajemnie udanego weekendu życzę. ;:196

Maryniu - wow! Mój M ma dwie lewe ręce do zajęć w kuchni i to, niestety, z mojej winy, ponieważ zawsze goniłam go od garów. ;:14 Sama kocham pichcić, więc on mi tylko przeszkadzał. Teraz czasami chciałabym jego udziału w gotowaniu np. obiadów ;:170 , ale nic z tego. Za późno.
Zielone listki warzyw też suszę i mrożę, z przewagą suszonych. Mrożę głównie niektóre owoce, gotowe porcje włoszczyzny, fasolkę i ogromne ilości bobu, który uwielbiam. Jednak ten ostatni kupuję. ;:108
My też nie używamy ketchupu, ale dzieci go lubią, więc niech mają dobry, bez sztucznych chemicznych doprawiaczy.
Dziękuję i wzajemnie dobrego weekendu życzę. ;:196

Danusiu [danuta z] - ja jeszcze nie wykopałam buraczków, ale i tak przeznaczyłam je na soki dla M, który musi ich pić dużo dla poprawy struktury krwi. Papryki też zjadamy dużo, ale tylko świeżej i też ze względu na dietę M. W ogóle przestawiłam się na jego dietę, bo bywało tak, że zakupy robiłam pod kątem M, a sama nie miałam co do ust włożyć. ;:223 Poszłam za radą Ewuni [ewarost] i odżywiam się dokładnie tak samo jak M, ;:108 tylko od czasu do czasu coś słodkiego wyłącznie dla siebie kupuję. ;:303 Nie piekę, bo M jest łakomczuchem, a jemu nie wolno. ;:7


Obrazek

Ciąg dalszy za chwilę.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Soniu - wszelkie pichcenie sprawia mi wiele przyjemności ;:138 i właśnie dlatego robię dużo przetworów, szczególnie gdy nie ma pogody dla działeczki, która jest moim drugim konikiem. ;:63
Ja też jeszcze za przymrozkami nie tęsknię. Mam do wykopania buraczki i selery, papryczki sobie jeszcze rosną i chciałabym, by dojrzały, choć wiem, że to marzenie ściętej głowy ;:7
Dziękuję i wzajemnie słoneczka na weekend życzę. ;:196

Tereniu [TerDob] - mnie nic z ubiegłorocznych przetworów nie zostało, poza kilkoma słoikami kiszonych ogórków. ;:131 Są jeszcze zeszłoroczne dżemy, ale tych nie jemy już, a i rodzinie gusta się wypaczyły, więc w tym roku nie zrobiłam ani jednego słoiczka. ;:185 Jeszcze muszę zrobić trochę powideł śliwkowych do pączków na karnawał, ale śliwki są takie drogie ;:202 Co pójdę na ryneczek, to mnie od śliwek orzuca właśnie ze względu na ceny. ;:219
Dziękuję i wzajemnie bardzo dobrego weekendu życzę ;:196

Basiu [apus] - zapewne masz taki sam przepis na ketchup jak ja, tylko ja go wzbogaciłam zarówno o pomidorki i papryczki. ;:108 Zawsze to więcej naturalnych składników, a ponieważ lubię w kuchni eksperymentować, to stworzyłam własną recepturę. ;:333
Skłoniło mnie do tego opowiadanie syna o tym, jak robi się koncentraty pomidorowe z... głąbów kapuścianych. ;:306 Od tej pory nie mam zaufania do sklepowych koncentratów :shock: i znacznie ograniczyłam ich stosowanie w mojej kuchni. ;:108


Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko dawno nie byłam już do tyłu nie wracam bo znowu wsiąknę, więc za kechup Cię pochwalę i pewno pójdę w Twoje ślady i machnę kilka słoiczków.
Pamiętam z odległych czasów kiedy go mieszałam a teraz chyba zleniwiałam.
O zimie przeczytałam....przerażajace, my już odwykliśmy od prawdziwych zim z naszego dzieciństwa....damy radę :?: :?:

pozdrawiam Was
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

I znowu jestem nocną porą, przerwa trochę męczy ale FO pomaga. Mam cukinie i może uda mi się coś z keczupem, dużo zaplanowałam roboty na sobotę. ;:7
Słonecznej soboty Lucynko ;:3
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko :wit
Ja też lubię popichcić, jak mam czas wolny.Często i najwięcej to na weekendy.
Na tygodniu , to i mąż.Albo prostsze jedzonko.Bo wiesz, jak człowiek pracuje, to czasu na wszystko brak.
Hibiskusy masz naprawdę piękne, zdrowe ;:215 .
I kolorki moje,Lubię róże, fiolety w ogrodzie.
Ale w ubraniach swoich już nie.Paradkos
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko! Buraków miałam bardzo mało,ale dokupiłam i zrobiłam całe w słoiki bo potem są na sałatkę lub szybką zupę.
Papryki miałam nie robić,ale ponieważ jest tania w B. więc zrobiłam.Jutro zrobię też leczo a resztę zamrożę.
Tak straszą tą zimą,że chyba zacznę kopczykować róże. :|
W poniedziałek ma być fajnie,chociaż widzę,że i teraz zaczyna słonko wychodzić.
Mąż to powinien pić soki nie tylko z buraczków,ale i innych warzyw?
Lucynko nie stosujesz zamienników cukru do ciasta?np.stewii.?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”