Pierwsze koty za płoty cz.lll

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Iwonko, kwiaty w ogrodzie cudowne, zdjęcia ;:215 ale Bobrów w realu to Ci zazdroszczę, takie super fotki, ;:oj ja tyle
razy jeździłam na żeremia bobrowe i nigdy nie widziałam bobra z bliska ;:185 nawet dzisiaj byłam w puszczy i nic. ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Iwonko widzę ,że masz takiego samego liliowca ,który właśnie u mnie zakwitł po raz pierwszy. Moja kępę żółtego liliowca już zdążyłam zidentyfikować to Mary Todd ,więc już będzie bezimienny.Ciekawe ile jaszczurkowych pociech bedzie się kręciło w przyszłym roku.Cudny Mareczek Ch.
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Maryniu, nawałnice nas ominęły, ale całodzienny deszczyk dobrze zrobił. Wszystko podlane i można zająć się czymś innym, a nawet nicnierobieniem
W tym roku zabrakło innych owoców, to szpaki buszują w borówkach ;:222 Takiej ilości firanek nie mam, więc machnę na to ręką. Może się jakoś dogadamy i dla mnie coś zostanie?

Obrazek

Marysiu, dobrze podejrzewasz, bez zdjęć nie dałabym rady. Dlatego zawsze mam przy sobie komórkę, by w razie potrzeby cyknąć fotkę ;:108
Kobea niestety nie rośnie tak cudnie jak w ubiegłym roku. Też jest lepsza niż zazwyczaj, ale nie zarasta całej siatki. Tym razem najlepiej rośnie ta posadzona w głębi ogrodu, widoczna tylko dla moich oczu. Lubię jej wielkie dzwonki ;:63

Obrazek

Aniu, dziękuję ;:196 Pszczoły jakoś w tym roku nie mają parcia na szkło ;:306 i trudno je uwiecznić. Za to pojawiły się motyle :heja Róże jeszcze ciągle kwitną i kilka powojników również. Jednego zżarły do ostatniego listeczka liszki, ale mam nadzieję, że na wiosnę odbije. Będę musiała go bardziej pilnować, bo widać, jest smakowity.

Obrazek

Ewuś, cieszę się z Twojej opinii z Secret Affair :tan Nie lubię pokładających się jeżówek, a ta wygląda, że będzie mocno trzymała pion. Kwiaty dopiero się rozwijają, jeszcze nie mogę docenić jej urody. Teraz mam już dwie NN, bo wczoraj jeszcze dokupiłam kolejną. Tej pierwszej kolor jest bardziej zdecydowany niż na zdjęciu. Jest mocno pomarańczowa, ale nie tak jak aksamitka. Kwiaty duże, płatki mocno wydłużone. Kwitnienie na razie słabe, ale co się dziwić, skoro dopiero wsadzona do ziemi?

Obrazek

Obrazek

Katarzynko, miło mi Cię powitać ;:196 Zaglądaj kiedy tylko zechcesz, zapraszam ;:108 Tam gdzie byłyśmy, Potłuczyny też się kiedyś odbywały w przeddzień wesela. Ponieważ jednak było to ogromnie męczące, szczególnie dla młodych i ich rodziców, zaczęto je organizować tydzień wcześniej. Impreza trwała do białego rana i raczej trudno by było z marszu organizować następną.
Ten rok rzeczywiście obfituje w ciekawe zwierzęta, a dla mnie to żyć, nie umierać. Lubię takie spotkania i cieszę się z nich jak dziecko.

Obrazek

Wandziu, bobry podobno są najbardziej aktywne nocą. Może powinnaś zmienić godziny wycieczek :;230 ? Chociaż ja się na samotne, nocne wycieczki nie piszę. Tutaj gdyby nie syn, też bym ich nie widziała. Bobry widać nie lubią być podglądane. Ja też mam swoje ulubione miejsce, gdzie są ich żeremia, ale zawsze zaglądam tam w dzień. I oczywiście nigdy ich tam nie widziałam ;:145

Obrazek

Jadziu, na liliowce już się cieszę :tan Żeby tylko chciały u mnie kwitnąć ;:224 Jaszczurka już szczuplutka, ale dalej śmiga po rabatkach. Wczoraj po południu znowu się pokazała. Jaszczurkowe dzieciaczki powinny już być we wrześniu, ale podobno na początku są bardzo nieśmiałe. Mareczek teraz kwitnie bardziej ogniście.

Ta panienka od Ciebie ;:196 Kwitnie już po raz kolejny. Na dolnych listkach ma kilka plamek, ale nie jest źle.
Obrazek

Nie pojechałam dzisiaj na działkę, bo zapowiadało się na deszcz. Tymczasem właśnie pokazało się słońce i chyba jednak wyruszę :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pogodnego dnia :wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Jeżówki, pszczoły zajęte pracą i ta parka biedronek - urocze letnie obrazki, Iwonko.
A my? Niech żyje nicnierobienie. ;:63
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Iwonko - kapitalne te Twoje zdjęcia! Szczególnie podobają mi się ujęcia owadów. A biedronek, naszych sprzymierzeńców prawdziwie acz życzliwie Ci zazdroszczę. Co się stało z biedronkami, które kiedyś były wszędzie? Pewnie chemia je zniszczyła.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Iwonka, ta pierwsza pomarańczowa to może być Sundown. Druga, jasna to może być Honeydew, chociaż mnie to ona wygląda na Vanilla Cupcake. Ale nie jestem pewna ;:223
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Bardzo ładne ujęcia owadzie ( biedronki rewelacja!!) i kwitnących roślin ;:63 ;:63
ciekawe masz odmiany jeżówek ;:108 ;:108
Różyczki, floksy ;:215
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Ślicznie u Ciebie. Tyle kwiatów, tyle owadów.
Jak słodko wyglądają te dwie biedroneczki ;:167
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Te biedronki to chyba namalowane ;:306
Zrobiłaś zdjęcie dla szerszenia ;:oj
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Iwonko masz szczęście do "niecodziennych" zwierzaczków :wink: I nawet zdjęcia ci się udało zrobić.
Na działce równie niezwykłe widoki ;:215 Wszystko pięknie kwitnie, nawet nie wiem czym się bardziej zachwycać :D
Fajnie, że imprezka się udała. Ja też kiedyś byłam na takim wieczorku, ale to było u znajomych w Niemczech, w Polsce nie spotkałam się z takim zwyczajem.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Iwonko, takich spotkań z naturą można tylko pozazdrościć. Moje wiewiórki przy Twoich bobrach, wymiękają :wink: To jest dopiero spotkanie ;:333 Trafiła Ci się niesamowita gratka. Też bym chciała ujrzeć te cudne mordki na 'żywo'. A zadziwiające jest to, że one wcale się nie przejmowały Waszą obecnością ;:333
Pomponella mnie troszkę przeraża swoimi rozmiarami. No, może jeszcze nie teraz, ale podobno może zaszaleć. A wtedy zasłoni mi rabatkę
Oj, ta panienka naprawdę potrafi być wielka ;:oj I to w każdą stronę ;:173 Twoja już tworzy niezły krzaczek. Ciekawa jestem ile czasu ją masz?
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Obserwacji bobrów z bliska szczerze zazdroszczę. To musiało być fascynujące i niepowtarzalne przeżycie!
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Śliczne jeżówki, Iwonko! ;:215
U mnie pogoda też taka, że nie wiadomo, kiedy na działkę: rano czy po obiedzie. Ze względu na M muszę wybierać (nie mogę go na dłużej zostawiać samego), a pogoda płata figle. Wczoraj wydawało się, że po południu będzie już ciepło i bez chmur. Pojechaliśmy. Spadł deszcz i zrobiło się zimno.
Dzisiaj od rana niebo zachmurzone, bezdeszczowe, więc siup na działkę, by nie zmoknąć po południu. Powrót w porze obiadowej, a po południu słoneczko na czystym niebie. I jak tu nie marudzić? ;:145
Tobie życzę stabilnej pogody i spokojnych wyjazdów na działeczkę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”