Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wyjątkowo piękne odmiany dalii, ale Arabian Night zdecydowanie wygrywa, przepiękna ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Jola odgapi od Ciebie hortensje w donicach, aja dalie, ale nie w donicach tylko w gruncie
Zdecydowanie muszę zwiększyć ich ilość bo tej porze to jednak one dają najwięcej kwiatów
Na pewno nie będę ich miała tyle co Ty, ale w tym roku mam 3, a zdecydowałam że w przyszłym roku zwiększę do 10 sztuk.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Goś nie tylko hortensję odgapię ale dalie też :;230
Wczoraj mnie wzięło i zrobiłam listę ok 50 które mi się podobają (nie znaczy że tyle zamówię) Teraz muszę listę okroić ;:306
Wando szerzysz wirusy, teraz daliowy ;:215
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu i ja dzięki Tobie :;230 ,mam zamiar wzbogacić się o kilka dalii,oby tylko tak kwitły jak Twoje ;:215 .Pozdrawiam serdecznie :wit :wit
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Jaki masz piękny ogr?d!! Tyle w nim delikatnosci i spokoju.
A hortensje w donicach faktycznie wyglądają ciekawie.
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

" Czy ty wiesz, moja mała, to okrutny był żart
Żeś mnie tak zapomniała jakbym nic nie był wart... ;:224"

Ciągle słyszę jak tę pieśń śpiewa mi Twój piękny ogród. Pomijając drobiazg, że nie jestem mała, to naprawdę go nie zapomniałam. Obserwuję go stale i z coraz większym zdumieniem i zachwytem. Fascynuje mnie umiejętność tak gęstej uprawy roślin, ale to już Ci pisałam. Bardzo ciekawią mnie też Twoje przygody z kolejnymi grupami roślin. Wzruszyło mnie Twoje szczere wyznanie odczucia ulgi po każdej oddanej komuś róży. Ja też ciągle zmniejszam ich ilość, ale jakoś ulgi nie czuję. Powiem więcej, obejrzawszy zdjęcia z początku sezonu już wiem, że mi ich będzie brakowało w pejzażu.
Obserwuję z ciekawością przygodę z daliami. Taka ilość kwitnąc może zachwycić ale przy wykopywaniu na zimę może też porządnie zmęczyć. O walce ze ślimakami nie wspomnę... Zobaczę jak to będzie z Tobą.
Kolejne zdumienie to ilość donic na tarasie. Pusty taraz lansuje moja sąsiadka, Pani Porządnicka. Jedyną jego "ozdobą" jest kolekcja suszących się mopów ;:218. Bo przecież rośliny brudzą, sypią płatki, poza tym jak między nimi jeździć mopem?
Jak Ty sobie radzisz z porządkiem na tarasie? Mój (z roślinami) postrzegam często jako zmorę.

Serdecznie Cię, Wandeczko, pozdrawiam.
;:196 Jagi
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu jesiennie :)

Lubię Twój ogród o każdej porze roku, ale nie można odmówić mu szczególnej urody w jesiennym słońcu. Zestawienie Hayesa S. z liliowcami cudowne, chyba też mojego podsadzę liliowcami, może wtedy będzie się mniej wykładał.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

A Ciebie gdzie wywiało?
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Właśnie, znowu "zaginęłaś w akcji"? ;:196 .
Ta dalia jest cudna - Colorado Classic ;:63 ;:63 ;:63 . Co ja poradzę, że lubię duże kwiaty ;:224 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

kania, oczywiście jest mi niezwykle miło, że tak postrzegasz mój ogród, ale kiedy naoglądam się w necie zdjęć naprawdę pięknych zakątków i cudownie kwitnących roślin, to jednak daleko mi jeszcze do takich widoków. A jeśli chodzi o rośliny pod brzozą, to zdradzę Ci mój sekret. Rosną one w donicach zakopanych w ziemi. Donicach z dobrą ziemią. Tym sposobem i wilk jest syty, i owca cała. ;:224

Iwonka1, jeśli chodzi oznaczenie daliowych karp na zimę, to właśnie porobiłam sobie takie etykietki z tektury. Na jednym końcu zrobiłam dziurkę i przewlekłam sznureczek, którym będę przywiązywać etykietkę do wystającego pędu. No i zamierzem zawinąć każdą karpę w gazetę, więc nawet jak znacznik spadnie, to będzie leżał w tej gazecie. Tak to sobie wykombinowałam. ;:108

duju, nawet nie wiesz, jak ci zazdroszczę możliwości planowania nowego ogrodu. Dzięki temu będziesz mieć zimą zajęcie i będziesz w pewnym sensie żyć ogrodem i kwiatami, podczas gdy ja mogę już tylko patrzeć przez okno. No ale nie jest tak źle: będę planować rozmieszczenie dalii, bo na razie nie wiem, według jakiego klucza posadzę je na wiosnę.

Gabriela, bardzo dziękuję Gabrielko za odwiedziny. Ostatnio tak jestem zajęta daliami, że zaniedbuję swój ogrodowy wątek. Teraz czekają mnie wykopki i zabezpieczanie karp na zimę, ale to przyjemna robota. Tym bardziej, że ponoć ma być cieplej i słoneczniej. Uwielbiam złotą jesień, lecz jak dotychczas było jejj zdecydowanie za mało.

ewelkacha, niedługo się przekonamy, jak to jest z tym przechowywaniem dalii. Tak czy inaczej nawet gdybym jakąś straciła, kupię nową. Są tańsze niż róże, a o wiele wdzięczniejsze.

cyma, ten rozchodnik to popularna odmiana Matrona. Ja kiedyś kupiłam kilka odmian rozchodników, lecz prawdę mówiąc, niewiele się od siebie różnią. Gdyby je posadzić obok siebie, może byłoby widać różnicę, ale jeśli rosną osobno... to prawie są identyczne.

Lisica sama już nie wiem, jak mam odpowiedzieć na takie wielkie pochwały pod adresem mojego ogródka. Po prostu bardzo się cieszę i serce mi rośnie, że to moje "dziecię" tak Ci się podoba. Dalie rzeczywiście wniosły nową jakość do ogrodu. Choć nie są to tak obfite kwitnienia, jakie widuję w innych ogrodach, to i tak jestem zadowolona z ich obecności. W tym roku w ogóle nie doświadczyłam jesiennego kwitnienia róż, natomiast zawsze gdzieś kwitły jakieś dalie mimo tak niesprzyjającej deszczowej pogody. I o ile kiedyś twierdziłam, że według mnie nie ma prawdziwie ładnego ogrodu bez róż, o tyle teraz to samo mówię o daliach. Muszą być. :D
A teraz słówko na temat jasnoróżowej dalii: u mnie najjaśniejsza była popularna Park Princess. Miałam ją w donicy, kwitła cały czas. Gdyby tak posadzić ze trzy sztuki obok siebie, to efekt byłby świetny.

anida, jeśli na 25m2 zmieściłaś 20 dalii, nie licząc innych roślin, to powinni od Ciebie brać przykład inni, którzy narzekają, że nie mają miejsca. Przepięknie musi wyglądać Twój kolorowy ogródeczek, tak do końca zapełniony kwiatami. :)

JLG, ja myślę, że to wszystko zależy od odmian i od stanowiska. U mnie dopiero teraz kwitnie pierwszy kwiat Babylon Pink. Ma jeszcze mnóstwo pąków, ale one to już nie zdążą. Zresztą ten jeden też by nie zdążył, gdyby już były przymrozki, a przecież bywało, że we i we wrześniu przymroziło, prawda? Szkoda, że tak ci marnie kwitną, bo byłam ciekawa zgodności odmianowej od BK.

Pashmina, tak, na tej trawie była właśnie rosa, a wyglądało to tak uroczo, że natychmiast pobiegłam po aparat. :D A sama trawka ma w nazwie "Ametyst", lecz teraz już nie pamiętam do jakiego gatunku należy.

apus, teraz to już mogę ocenić, która dalia okazała się najpiękniejsza. No i właśnie ta Cambridge znajduje się na podium. ;:108

lemonka, ja już nie pamiętam, co to za trawa, chyba turzyca jakaś, ale w nazwie miała "Ametyst". Dobrze zimuje.

Blueberry, mnie też się podoba Arabian Night, choć nie ma tak dużych kwiatów, jak te prawdziwie dekoracyjne. Ale kolor ma super. Zakwitła jako jedna z pierwszych.

Margo, jeśli zwiększysz ilość dalii do 10 sztuk, to za dwa lata znów zwiększysz do np. 20. Ja już teraz myślę o powiększeniu liczby o 20 sztuk i szykuję pod nie kolejne rabaty. Kilka róż z hukiem wyleciało na kompost, żeby zrobić daliom miejsce.

April, niech zgadnę: dalie będą fioletowe? Bo ja na przyszły rok mam fazę brzoskwiniową i łososiową. ;:306

tencia, jak widać, teraz dalie są na topie. No i dobrze, bo zasługują na to w całej pełni.

Foxowa, dzięki bardzo! Donice to fajne rozwiązanie, jak się ma mało terenu do dyspozycji. Tylko, wiadomo, w razie wyjazdu stanowią jednak problem.

Jagi, jak to miło, że wpadłaś z dobrym słowem. Cisza teraz na forum, że aż strach. Ja zresztą też ostatnio nie miałam weny na pisanie i myśli mnie takie nachodzą, żeby wreszcie zakończyć tę zabawę. Udzielam się jednak na wątkach daliowych, bo tam głównie kieruje mnie serce.
Jeśli chodzi o taras, to absolutnie nie sprawia mi żadnych kłopotów utrzymanie go w czystości. Po prostu trzeba w ziąć szczotkę i machnąć kilka razy. Co to za problem? Nawet przyjemnie jest tak się z rana pogimnastykować. Nie lubię pustych tarasów, bo są jak łysa patelnia.

Silvarerum, ja najbardziej lubię swój ogródek we wrześniu, ale w tym roku pogoda była tak przygnębiająca, że czułam się, jakby mi ukradziono mój ukochany wrzesień. Zresztą październik też. Dopiero teraz nieśmiało wychodzi słońce, ale na bardzo krótko. No cóż, duża strata.

Pulpa, ja też lubię duże kwiaty daliowe, ale one tak bardzo chłoną wodę, że aż się łamią pod włąsnym ciężarem. Zresztą w tym roku te ciągłe deszcze sprawiały, że i te mniejsze dalijki były u mnie połamane, nawet pomponowe. Muszę coś wymyślić, żeby wzmocnić łodygi. Może jakiś nawóz?

I już październik
Obrazek
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, śliczne obrazki z ogrodu ;:63 ;:63 ;:63 .
Ta duża dalia, podobna do mojej, ale musiałabym zapytać darczyńcę ;:131 .
Patrząc na Twój ogród, systematycznie dokupuję traw - teraz są najpiękniejsze ;:108 .
Co do podpór, to też o nich myślałam i szukałam trochę w necie. Na razie nic specjalnego nie było, ale może do wiosny coś wymyślimy ;:168 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, październikowy ogród też cudny.
Niezmiennie podoba mi się Twoja ścieżka, bo wnosi taki ład i uporządkowanie, przynajmniej w moim odczuciu. Ja mam jakieś nieregularne granity, ale ułożyć z nich coś sensownego bez cementu to syzyfowa praca... Wszystko z każdym rokiem pozarastało mi coraz bardziej i miejscami nawet nie widać, ze tam ścieżka. Zwłaszcza jeden zakątek- między kamykami powsiewały się orliki, naparstnice, trawki... i rób co chcesz. Oczywiście na ścieżkach dużo ładniejsze egzemplarze niż na rabatach ;:oj
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Bardzo ładne takie widoki ;:63 jak najwięcej takiej jesieni i jak najdłużej ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”