Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Oh, Wow ma 180 cm? ;:oj To moja nie może się pochwalić takim wynikiem. Rozkrzewiła się ładnie, ale wyżej niż metr, to nie podskoczyła. A ja ją tak chwaliłam......A teraz okazuje się, że nie miałam za co ;:306
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu, ;:oj cudowne masz róże ;:167 Basiu, mam prośbę, czy mogłabyś zerknąć na moją ostatnią stronę tam wystawiłam
3 zdjęcie roży NN , był moment ,że sądziłam że jest to róża Compassione , może pomożesz mi rozwiać wątpliwości ;:180 ;:168
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Oj, jak ładnie u Ciebie ;:oj Jakby jesieni nie było jeszcze. Róże śliczne są. Myślałam, że Bonica jest jaśniejsza. Właśnie ostatnio ją posadziłam. Jak się u Ciebie sprawuje?
Dalie piękne, kosmosy też. Smagliczka zawsze byłam u mnie na balkonie bo jest bardzo wdzięczna. Rzeczywiście trzeba ją podciąć jak się wyciągnie. W tym roku posadziłam ją też na działce i do dziś kwitnie :)
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu, chyba wszyscy mamy problem z wyrabianiem na zakrętach. Masz rację, aksamitki jeszcze całkiem ładnie kwitną i też żal mi ich było usuwać... jednak te sprzed płotu powyrywałam w imię dobra wyższego, bo zamierzam posadzić tam cebulowe (jeszcze ich nie kupiłam :;230 ) no ale ziemię przygotować trzeba. Pewnie też trzeba poprzesadzać gdzieś powojniki spod płotu, miały być ściana kwiatów a większość padła :(

Róże śliczne :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Ach, Basiu, różyczki tej jesieni niesamowicie się rozkręciły ;:138 ;:138 i aż przykro, że za chwilę te piękne kwiatuszki mogą im zmarznąć. ;:223
Twoje wspaniale kwitną! ;:215 ;:215
Dobrego tygodnia! ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu ładne pstrokacizny! moje też kwitną właściwie dopiero teraz, tylko deszcze sciągają je do parteru :wink: Jednak to cud że kończy się październik, a nasze dalie jak latem kwitną :D Póki co to pogoda nas nie rozpieszcza, ale może znowu grzyby sypną :D Miłego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Jadziu, jak kupię ziemię, to kopce dostaną te posadzone wiosną no i te co mi się wydaje, że moga mieć problem. Zastanawiam się nad stroiszem dla Eden Rose.
Zobaczymy co będzie...

Iwonko, ja w ubiegłym roku byłam trochę rozczarowana, że Oh Wow tak słabo podrosła, ale w tym roku wyciągnęła się ładnie. Moja ma dwa wysokie pędy i kilka takich wedle metra. Daj jej czas... wierze, że ogarnie się! :)

Wandziu
, dziękuję. ;:196 Przed wejściem do swojego wątku poczytałam i nacieszyłam oczy u Ciebie ;:167
Teraz przeczytam o Camppasion, ale te u Ciebie to raczej nie ona, może z kształtu kwiatów jest podobieństwo, ale Camppasion ma inny kolorek. Jakbyś zastawiała się na nią, to... jestem zadowolona, tylko to jej przemarzanie :roll:

Lemonko, Bonica jest jaśniejsza, ale to późne kwitnienie jakby zmieniło jej kolorek! Taka intensywniejsza jest.
Moja smagliczka też cały czas w kwitach - terminatorka :)

Mariolka, oj ten czas......... ja jutro muszę już definitywnie wywalić trochę aksamitek, bo jeszcze mam cebule nie posadzone, a czas już to zrobić... Wielki czas! Byle pogoda dopisała. Mam nadzieję, że zakupy zrobiłaś... ;:306

Lucynko, powiem Ci, że sama jestem zaskoczona ich kwitnieniem. Jutro chyba zetnę kilka Afrodyt do wazonu, bo takie są urocze... ;:167

Marysiu, jak pogoda mi jutro dopiszę, to wykopuję dalię. Bo będę się litować nad nimi a potem okaże się że spod śniegu mi je trzeba będzie wyciągać ;:306
U nas sporo grzybów, tata był w tym tygodniu i przybył kolejny słój ususzonych... ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu twoje pstrokacizny mają się całkiem dobrze... ;:333 i takie energetyczne kolorki... jakże odmienne od tego co w pogodzie... Czas szykowania ogrodu do zimy to równie intensywny czas niż wiosna, jeszcze żeby być jasnowidzem i wiedzieć jak ta zima będzie ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Też zastanawiam się nad wykopaniem dalii, bo wciąż pada to i tak kwiaty się nie utrzymają. Zapowiadają opady śniegu z deszczem to tylko przyspieszy .U mnie też dostana kopczyki te które mocno podmarzły tej zimy i przesadzane .Reszta niech sobie radzi nic na siłę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu my jesteśmy za blisko Krakowa i jak otwieram kurnik to samochody zmierzają do lasu. Jak kiedyś byliśmy to czułam się jak na alejce spacerowej bo cztery osoby w zasięgu wzroku spacerowały :;230 Grzyby jednak mam i święta będą pyszne!
Może i jak wykopię dalie, bo parę już wykopałam a jeszcze mam mieczyki w gruncie!
Miłej niedzieli ;:168
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Ciepła pogoda, bez przymrozków i róże wciąż nie chcą iść spać. Twoje widzę, że podobnie. Tyle, że ciągle padające deszcze pozbawiły nas przyjemności z tak długiego kwitnienia. Większość kwiatów zgniła od nadmiaru wody, niestety :roll:
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu, co do tej rózy co próbowałam ją porównać do Twojej róży Compassion to Jadzia podsunęła mi prawdopodobnie właściwa nazwę róża FOLKLORE i prawdopodobnie jest to strzał w dziesiątkę ;:333 Jutro ma nie padać to troszke popracuję w ogrodzie.
Dziś tak wieje ,ze nawet tv nie działa a i chwilami mam krótkie braki z dostawą prądu, ;:oj ten orkan Grzesiu szaleje. ;:168
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Orkan szaleje, ale w końcu mam chwilkę by zajrzeć gdzie nie gdzie. Basiu u Ciebie pełno kwiatów, miło widzieć o tej porze tyle kwitnących roślin, u mnie smutno, buro i ponuro. Szkoda, że nie nacieszyłam się złotą polską jesienią w swoim ogrodzie. Dobrze, że są takie ogrody jak Twój, gdzie nadal można je podziwiać ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”