Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu piękne te obwódki z aksamitek :) nadają piękna jesienna barwę ogrodowi i niesamowicie go ożywiają :) róże jeszcze widzę ostatnie tchnienia pokazują ;:63 pięknie ;:108
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu na barbulę i ja się skuszę... okryję na zimę i zobaczymy, każdy ma inne warunki uprawy więc może się uda :) Jak nie spróbuję to nie będę wiedzieć... Aksamitki sa super zwłaszcza ze teraz jest ich takie mnóstwo i co do wysokości i co do kolorów od kremu do brązu... jedyna wada to to że te wysokie są dość kruche i przy silnym wietrze mają tendencje do łamania się. Moje różyczki też jeszcze pączkują, ale już chyba nie zdążą zakwitnąć... zastanawiam się czy nie obciąć tych pączków ... niech umacniają korzenie ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu co to za piękność https://images83.fotosik.pl/793/83d489a62d55a4b3.jpg
Aksamitki śliczne wyglądają, nie bardzo je lubię ze względu na zapach, ale muszę przyznać, że na rabatach długo kwitną i są niezawodne, rosną i kwitną wszędzie, dodatkowa zaleta to długość kwitnienia, do późnej jesieni.
Twoje aksamitki w koszach wyglądają cudnie ;:63 Chyb muszę się z nimi zaprzyjaźnić :wink:
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu ja też bardzo lubię aksamitki a zapach wcale mi nie przeszkadza i nawet go lubię dlatego z przyjemnością oglądam Twoje kompozycje w donicach. ;:215
Na ogródku jeszcze powinny długo cieszyć.
Liczę, że moja perovskia będzie taka sama jak Twoja bo ją niedawno przesadziłam.
A o barbulę się nie martw bo ona sobie pod kopczykiem poradzi a jak ją jeszcze okryjesz gałązkami to na pewno będzie zadowolona. ;:333
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Róże,ładne ,ładniutkie wręcz. ;:215
Ja Barbuli nie ma.Ale zastanawiałam się już nad nią.
Nie przyszło mi do głowy,żeby tak aksamitki do donic, koszyków posadzić.
Świetnie to wygląda. ;:63
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu, ja corocznie sadzę aksamitki, ale przeniosłam je do warzywnika ze względu na ich właściwości poprawiające komfort uprawy marchewki. Nicienie odciągają od nich czy coś tam innego dobrego wyczyniają. I coś w tym musi być, bo marchewki mam co roku medalowe. W tym roku posiałam jakieś fikuśne, ale nie podobały mi się za bardzo i za rok przytulę te zwykłe, pomarańczowe. Mają w sobie tyle energii, widać je z daleka. I nadają się do tylu ciekawych kompozycji, a do jesiennych wprost idealnie. :D
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu, oglądałaś może ostatnio odcinek Rok w Ogrodzie? Było troszkę ciekawostek o winnicy, więc to coś na pewno dla Ciebie.
Takich kiści Ci życzę i obiecuję, że będę jedną z pierwszych osób, która zakupi Twoje winko.

Aniu / anabuko1 - ja aby mieć tyle aksamitek co mam to tylko do donic je sadzę, inaczej nie uchowałabym ich chyba. One świetnie rosną i w dużych i małych i w ciasnych i we własnych. ;:167
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Beatko, teraz już podpisuje się rękami i nogami pod tym, że aksamitki o tej porze rozświetlają ogród jak neony. Naprawdę warto je mieć w ogrodzie, w każdym miejscu. Jak zakończą się deszcze, to rozkładam kartony u siebie! Mam sporo odłożonych, teraz tylko wstrzelić się w pogodę. Chcę na zimę je rozłożyć, tylko nie wiem czy pierwsze dać tekturę a na to agro?
Winko, to dostaniesz! (niestety nie oglądałam, jakoś ten rok w ogrodzie mi ucieka)

Izo, wierz mi, że u mnie ślimaki aksamitek nie tykają. Nie wiem czym to jest spowodowane? Może dlatego, ze są w takich skupiskach? Sama nie wiem...
Póki co poprawy pogody nie widać.... ech... Trzeba pogonić te chmurzyska ;:134

Dominiczko,
może te nowe odmiany aksamaitek są apetyczne. I pewnie to wyjaśnia dlaczego moich nie tykają. Te co mam u siebie sieję już latami... zbieram nasionka i wiosną ładuję wprost do ziemi. A później rozsadzam jak okaże się, że gęsto jest.
A jeszcze później przenoszę do donic.


Mariolka, czyli jednak sporo fanek aksamitkowych! ;:304 Daj spokój z tymi ślimiorami... przed chwilą jednego wywaliłam, bo mi już prawie na drzwi tarasowe wlazł, nie wiem czy chciał na obiad wpaść, czy co? ;:306

Ewelinko, ja i tak czuję że przełamiesz się do aksamitkowych pomarańczy ;:306

Dorotko, u nas też je na cmentarzach się sadzi... chryzantemy też. I je też kocham.
Jak będę miałam przestrzeń przygotowaną pod nowe rabaty, to i je zaproszę do siebie! Co roku kupuję kilka donic i ustawiam w ogrodzie... wywołuje to zniesmaczenie u niektórych... ;:306

Soniu, tak jak Beatka i Ela napisała, że jak ją okopcować i dodatkową narzucić jakąś gałązką, to przetrwa bez problemu zimę. Ja będę testować pierwszy rok i mam nadzieję, że przetrwa bez problemu.
Jesienne kwitnienia róże intensywniejsze kolorem, szkoda tylko, ze nie możemy tego podziwiać ;:222

Mariuszku, róże zapączkowane ładnie były... tylko ta pogoda....

Ewuniu, mam nadzieję, że uda się z barbulą! Wierz mi jak zobaczysz te niebieskości, to przepadniesz!

Daysy, to Rozarium... niestety już kwiaty zgniły...
Zaprzyjaźnij się z aksmitkami! One tak rozświetlają teraz ogród jak żadne inne kwiaty!

Elu, Perowskie mam od ub.. roku. Bardzo szybko się rozrosły się, chociaż cięte były na 3 oczka! Nie wymagają zbyt wiele... nawet nie przypominam sobie, żebym je podlewała, ale na wiosnę dostaną jeść.

Aniu, polecam Barbulę, ten niebieski kolorek cieszy, a w sumie niewiele jest krzewów kwitnących w tym kolorze... A aksamitki do donic daję w drugiej połowie lata, jak inne tarasowe nie dają już rady, albo nie cieszą oczu :) Czasami w zacisznym miejscu tarasu (wnęka drzwi), potrafiły i do listopada być... ;:215

Małgosiu, też słyszałam, że aksamitki wabią nicienie i jeszcze, że jak je przykopać na zimę żeby zgniły, to sa wspaniałym nawozem, gnojówkę też z nich można robić. Tak, że wiele zalet mają oprócz ozdoby! ;:3

Miłego weekendu Kochani ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Witaj Basiu. ;:128 U mnie aksamitki goszczą od wielu lat, nie wysiewam..same się wysiewają w sporych ilościach. ;:oj Oczywiście część idzie na kompost, pozostałe zostawiam. ;:173 . Nie pomyślałam o koszach na tarasie, petunie i inne już zbrzydły..aksamitki mimo obfitych deszczy i zimna wyglądają ładnie. W przyszłym roku część pójdzie na taras, aksamitki będą zdobić do dziś. :tan
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Aksamitki warto mieć, kwitną naprawdę do mrozów , no i patrzcie , zaleca się je siać właśnie przeciwko ślimakom, ,że niby zapach odstrasza --u mnie też jest ich przysmakiem , potrafią objeść do gołych łodyżek , kiedy są jeszcze młode :( Jakie róża ma zdrowe listki, moje strasznie chorowały, są gołe , postanowiłam zlikwidować część niedawno posadzonej rabaty różanej , bo nie daję rady a one niestety wymagają masę pracy, staranności...
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Widzę, że Barbula w tym roku zagościła w kilku ogródkach. Bez dwóch zdań jest tego warta, kusi mnie ogromnie, ale w tym roku już na pewno jej nie kupię. Ale w przyszłym roku, kto wie?
I u mnie w tym roku aksamitki nie weszły w skład ślimakowej diety, za to od dalii nie mogły się oderwać :;230
Od dwóch dni mam ciepłą, słoneczną pogodę. I jutro ma być podobnie :tan Wybieram się na działkę i będę zasuwać. zacznę wsadzać cebulowe, bo inaczej mnie zima z nimi zastanie :uszy
Słonecznego tygodnia :wit
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Witam,

bardzo ładne piękne po prostu róże a aksamitki - uwielbiam!

Chętnie zajrzę do Ciebie jeszcze!

Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Zuziu, u mnie też zawsze coś wschodziło, jednak w tym roku musiałam większość wysiać, chyba za bardzo posprzątałam ostatniej jesieni przekwitłe i mało co nasion zostało ;:306 Polecam aksmaitki w sierpniu dawać do donic :)

Karolinko, może faktycznie teraz, te nowe odmiany są przysmakiem dla ślimaków? Hmm... moich nie trawią... i oby tak dalej było :)
Ale róże całkiem likwidujesz, czy dajesz je w inne miejsca, żeby miały więcej swobody?


Iwonko,
pewnie że już nie pora kupować barbulę, ale na wiosnę jak coś, to polecam... naprawdę jest urodziwa! ;:215
Trudno wyczuć co w kolejnym rokuj stanie się przysmakiem ślimiorów ;:306 A może wyniosą się na dobre z naszych ogrodów? ;:333

Agnieszko, dziękuję za odwiedziny i zapraszam częściej... póki co nie ma jak robić zdjęć, bo deszcze trochę podniszczyły kwiaty, ale liczę że jeszcze będzie ta nasza, złota, polska jesień...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”