Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu róże jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa. U mnie niektóre mają pełno pąków, dopóki ciepło kwitną i pachną, bardziej niż latem! Smagliczkę sieję na wiosnę, bo na razie tylko oglądam na FO :;230 Pozdrawiam słonecznie ;:3
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu ach ten Westerland jak ją widzę to coraz bardziej jestem przekonana, że muszę zaprosić ja do ogrodu ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Wandziu, ja też wolę te, których nie owija się... jednak mam kilka, które chyba owinąć muszę :roll:
Za wcześnie na kopce... ja póki co kilka worków ziemi kupiłam, bo niestety mój kompost nie dojrzał do kopcowania. Ale sypać będę dopiero za miesiąc, może wcześniej, ale na pewno dopóki temperatury będą wedle 10 stopni to nie ma sensu.
Zresztą moje jeszcze mają liście, które mocno się trzymają, a pod kopiec trzeba jednak je trochę oberwać.... W ogóle, to kopiec chyba nie wszystkie dostaną, chyba że uda mi się kupić przyczepkę dobrej ziemi


Marysiu,
też tak myślę... i o dziwo niektóre kolory róż teraz są ciekawsze niż latem ;:215
Smagliczkę polecam, jej nie groźne zimna, deszcze (tylko latem trzeba ją trochę przyciąć).

Ewuniu,
Westerland taki bardzo zmienny kolorem... Latem miał mocno pomarańczowe kwiaty, teraz poszedł w delikatność ;:333

Moje pstrokacizny ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

U mnie kopczyk dostana tylko nówki no i oczywiście te które mocno w ubiegłym roku przemarzły czyli Czarna Madonna przede wszystkim i młode egzemplarze dopiero co ukorzenione. ;:3 weekendu Basiu ;:196a jak trzyma się Elżbietka ??? bo moja Amelka renaissance chyba raczej nie przetrwa zimy ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Oh, Wow ma 180 cm? ;:oj To moja nie może się pochwalić takim wynikiem. Rozkrzewiła się ładnie, ale wyżej niż metr, to nie podskoczyła. A ja ją tak chwaliłam......A teraz okazuje się, że nie miałam za co ;:306
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu, ;:oj cudowne masz róże ;:167 Basiu, mam prośbę, czy mogłabyś zerknąć na moją ostatnią stronę tam wystawiłam
3 zdjęcie roży NN , był moment ,że sądziłam że jest to róża Compassione , może pomożesz mi rozwiać wątpliwości ;:180 ;:168
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Oj, jak ładnie u Ciebie ;:oj Jakby jesieni nie było jeszcze. Róże śliczne są. Myślałam, że Bonica jest jaśniejsza. Właśnie ostatnio ją posadziłam. Jak się u Ciebie sprawuje?
Dalie piękne, kosmosy też. Smagliczka zawsze byłam u mnie na balkonie bo jest bardzo wdzięczna. Rzeczywiście trzeba ją podciąć jak się wyciągnie. W tym roku posadziłam ją też na działce i do dziś kwitnie :)
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu, chyba wszyscy mamy problem z wyrabianiem na zakrętach. Masz rację, aksamitki jeszcze całkiem ładnie kwitną i też żal mi ich było usuwać... jednak te sprzed płotu powyrywałam w imię dobra wyższego, bo zamierzam posadzić tam cebulowe (jeszcze ich nie kupiłam :;230 ) no ale ziemię przygotować trzeba. Pewnie też trzeba poprzesadzać gdzieś powojniki spod płotu, miały być ściana kwiatów a większość padła :(

Róże śliczne :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Ach, Basiu, różyczki tej jesieni niesamowicie się rozkręciły ;:138 ;:138 i aż przykro, że za chwilę te piękne kwiatuszki mogą im zmarznąć. ;:223
Twoje wspaniale kwitną! ;:215 ;:215
Dobrego tygodnia! ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu ładne pstrokacizny! moje też kwitną właściwie dopiero teraz, tylko deszcze sciągają je do parteru :wink: Jednak to cud że kończy się październik, a nasze dalie jak latem kwitną :D Póki co to pogoda nas nie rozpieszcza, ale może znowu grzyby sypną :D Miłego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Jadziu, jak kupię ziemię, to kopce dostaną te posadzone wiosną no i te co mi się wydaje, że moga mieć problem. Zastanawiam się nad stroiszem dla Eden Rose.
Zobaczymy co będzie...

Iwonko, ja w ubiegłym roku byłam trochę rozczarowana, że Oh Wow tak słabo podrosła, ale w tym roku wyciągnęła się ładnie. Moja ma dwa wysokie pędy i kilka takich wedle metra. Daj jej czas... wierze, że ogarnie się! :)

Wandziu
, dziękuję. ;:196 Przed wejściem do swojego wątku poczytałam i nacieszyłam oczy u Ciebie ;:167
Teraz przeczytam o Camppasion, ale te u Ciebie to raczej nie ona, może z kształtu kwiatów jest podobieństwo, ale Camppasion ma inny kolorek. Jakbyś zastawiała się na nią, to... jestem zadowolona, tylko to jej przemarzanie :roll:

Lemonko, Bonica jest jaśniejsza, ale to późne kwitnienie jakby zmieniło jej kolorek! Taka intensywniejsza jest.
Moja smagliczka też cały czas w kwitach - terminatorka :)

Mariolka, oj ten czas......... ja jutro muszę już definitywnie wywalić trochę aksamitek, bo jeszcze mam cebule nie posadzone, a czas już to zrobić... Wielki czas! Byle pogoda dopisała. Mam nadzieję, że zakupy zrobiłaś... ;:306

Lucynko, powiem Ci, że sama jestem zaskoczona ich kwitnieniem. Jutro chyba zetnę kilka Afrodyt do wazonu, bo takie są urocze... ;:167

Marysiu, jak pogoda mi jutro dopiszę, to wykopuję dalię. Bo będę się litować nad nimi a potem okaże się że spod śniegu mi je trzeba będzie wyciągać ;:306
U nas sporo grzybów, tata był w tym tygodniu i przybył kolejny słój ususzonych... ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu twoje pstrokacizny mają się całkiem dobrze... ;:333 i takie energetyczne kolorki... jakże odmienne od tego co w pogodzie... Czas szykowania ogrodu do zimy to równie intensywny czas niż wiosna, jeszcze żeby być jasnowidzem i wiedzieć jak ta zima będzie ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Też zastanawiam się nad wykopaniem dalii, bo wciąż pada to i tak kwiaty się nie utrzymają. Zapowiadają opady śniegu z deszczem to tylko przyspieszy .U mnie też dostana kopczyki te które mocno podmarzły tej zimy i przesadzane .Reszta niech sobie radzi nic na siłę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”