Wiejski po przejściach cz.36

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Pięknie wszystko rośnie, rzeczywiście nie ma miejsca na chwasty. Dziś znowu podlewanie deszczem a zapowiadała się ładna pogoda.
Marysiu, mam beczkę! a właściwie to 1000 litrowy zbiornik ;:138 , tzw mauzer. Tylko tak się zastanawiam po co mi ta woda jak pada co chwilę, po to żeby jesienią wypuścić 1000 litrów w pole, żeby nie zamarzła i nie rozsadziła zbiornika...
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Asiu podeślij do mnie trochę chmur z deszczem u mnie susza straszna nie padało dwa miesiące i wszystko podsycha :)
Marysiu musiałam się zając nową działką bo by mi wszystko wyschło , nawet to co podlewałam uschło a na górce to nie ma już nic - jesień , liście z drzew nawet spadały .
U Ciebie widzę wszystko w kroplach wody ;:333 Pięknie !!!
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Ja tak jak Ewa najbardziej lubię widok ogólny ogrodu , pięknie u Ciebie ;:138 Tyle kolorów, tyle gatunków ...nie znam ich , ale zobaczyłam ślicznego , postrzępionego floksa ;:138
U mnie Marysiu dobra gleba, ale zbita, czyli też chyba muszę ją jakoś dla powojników rozluźnić, zwłaszcza ,ze idą kolejne ...zamówiłam botaniczne , żeby obsadzać przy drzewach bez konieczności cięcia :wink:
Muszę pokazać fotkę bzu, tego z zółtymi listkami, rośnie jeden ładnie , długo się zastanawiał , myśłałam ,ze nie przeżyje, ale żyje i ładnie podrósł. Jesienią przesadzę na miejsce stałe , chyba słoneczne żeby ubarwienie zostało ?
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Ten postrzępiony floks Marysiu to gwiaździsty? Jednoroczny? Ta Twoja rudbekia jest niesamowita - dubeltowa. U mnie same pospolite. Pozbieraj nasionka bardzo proszę ;:180
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu, jak cudnie te pola wyglądały o poranku! Takie złote! https://images83.fotosik.pl/704/1b2a4529e6c0e3c2.jpg
Te wczorajsze zdjęcia z mgłą też malownicze.
I tu tak ładnie: https://images82.fotosik.pl/705/dc48ed26a392e298.jpg, https://images81.fotosik.pl/705/e3edaae7ffdfeb4a.jpg Prawdziwy tajemniczy ogród. ;:215
Moje młodziutkie jarzmianki już przekwitły, w pełnym słońcu rosną na razie. A Twoja świetnie wygląda. Ma stanowisko w półcieniu?
A ta ożanka kaukaska jaka jest fajna!

Ładne kryształki uchwyciłaś na tym zdjęciu: https://images83.fotosik.pl/708/b8486cbee70611a4.jpg

O, zobaczyłam naparstnicę rdzawą u Ciebie i sobie przypomniałam, że przecież też sadziłam jesienią od Marty, muszę sprawdzić, czy jest, bo coś nie rzuciła mi się w oczy ostatnio, a to znaczy, że mogła zostać podgryziona. :?
Skalniaczek pięknie kwitnie różowymi kwiatuszkami.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witam w ostatnim tygodniu lipca!

Lato mija szybko i nieubłaganie. Na szczęście pogoda dopisuje i dzisiaj znowu jakby nigdy nic niebo bezchmurne i słońce pięknie świeci ;:3

Asiu i ja w tym sezonie 2 beczek i to 220 l nie wykorzystałam w całości, bo co wyleję nowej naleci do pełna! :D Chyba nie ma już sensu Twojej beczki uruchamiać, ale nie martw się ona się jeszcze przyda :lol:
Wczoraj podlało i to dość solidnie! to dobrze co posadzę to nie muszę latać z konewką :D

Tereniu coś odgania deszcz znad Twojej działki i już kiedyś tak było ...rok temu? czy dwa?
U mnie wyjątkowo w tym roku ładnie podlewa i nie przesadza, co rzadko się zdarza. Po zimie i wiośnie niełaskawej chociaż lato wynagradza.
To zrozumiałe, że dbasz o swój nowy ogród, bo wart jest tego skoro wiążesz z nim plany na przyszłość.
Dzisiaj nie mam co dmuchać ale już wczoraj to robiłam i życzę, że doleciało i podlało obydwa ogródki, wtedy i ten stary odżyje. Po 17 sierpnia planuję zlot ogrodników może uda Ci się Michała zmobilizować i przyjechalibyście do B.
Pozdrawiam i dużo dobrego życzę ;:196

Karolino to floksik jednoroczny! od jakiegoś czasu je sieję bo jest ich rozmaitość i są wdzięczne niskie!
Zbitą glebę warto rozluźnić przed wsadzeniem powojników. ja na to wpadłam i zbieram kamyki, piasek a wtedy powojniki się odwdzięczają. Botaniczne chyba są mniej wymagające. Może nie wszystkie ? nie wiem? ale to samo robię sadząc jeżówki.
Pokaż koniecznie swojego bzika ;:222

Kasiu tak to gwiaździsty! Pozbieram nasionka, ale wiesz już raz z nich siałam i niestety wychodzą śliczne ale nie takie pełne, za to jak sam się wysiał jest pełny i wyrósł w niewłaściwym miejscu to może oprócz nasion poślę Ci jego?

Dario pola o tej porze mnie zachwycają, ale i martwią, bo wiem że zaraz wjadą kombajny a potem zaorzą pola i będzie tak smutno! Dziękuję za miłe słowa pod adresem ogrodu to najkorzystniejszy czas dla niego.
Moje jarzmianki te czerwone rosną raczej w słońcu...na tyle na ile u mnie może być pełne słońce. W tym roku wyjątkowo długo kwitły, ale już będę zbierać nasiona. Ożanka rzeczywiście ciekawa, dostałam ją kiedyś!
Ostatnio kryształki są u mnie codziennością :D
Pierwsza naparstnica od Marty zakwitła ale nie wysiała nasion i nie było sadzonek...tym razem liczę że będzie inaczej, bo to bardzo interesująca roślina! U mnie nic nie gryzie, ale u Ciebie więcej stworzeń ;:219
Parę wczorajszych zdjęć!

Kolejne liliowce rozkwitają






Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i lilie


Obrazek

Obrazek

róże!
Obrazek

Obrazek

ta cudownie pachnie!
Obrazek


Obrazek


i takie tam!


Obrazek

Obrazek

chryzantemka!
Obrazek

zioła
Obrazek



Obrazek

nowości
Obrazek



Obrazek

złocień Snowball

Obrazek



Obrazek


Dobrego tygodnia i poniedziałku!
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Martuś, piękne te Twoje pola zasnute mgłą ;:oj Ale dla mnie to taki typowo jesienny widoczek. A mi do niej nie tęskno.
Mam i ja naparstnicę rdzawą od Marty, ale w tym roku raczej nie zakwitnie. Czy to znaczy, że za rok jej nie będzie?
Śliczna ta fioletowa różyczka ;:63
Na nasionka dziewanny austriackiej będę w takim razie czekać ;:65 A może ona jakaś chimerna, że ciągle kwitnie jednym badylkiem? I u mnie przecież nie wykiełkowało nawet jedno nasionko. Nic, to spróbuję ponownie.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu
Róża, która piszesz, że cudnie pachnie, to co za jedna :?:
Bardzo piękna :D
Rudbekie podwójne bardzo fajne. U nas same się się sieją - te pojedyncze, jakie miała Babuszka. :D
Marysiu masz cynie w tym roku :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Maryś cudne masz liliowce i dużo ja mam tylko trzy kolorki i też się cieszę.
A odętki jeszcze nie kwitną . Tojad ładny , mój po dwóch latach ciszy znowu pokazał się.
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Dzień dobry we wtorkowy poranek!

Za oknem ogólna szarość i ochłodzenie!

Iwonko1 Martuś też ładnie ;:168 i mnie nie tęskno za jesienią...o nie!
Naparstnica jest roślina dwuletnią więc pewnie masz rozetę w pierwszym roku i ja mam dwie takie i mam nadzieję na 2 pędy w przyszły roku. Dziewanna jak nie dziewanna, raz zaprosiłam dziewannę omszoną i siewek mam wszędzie nadmiar ;:oj Pozdrawiam :wit

Agnieszko nie znam nazwy tej róży, bo kupiona za małe pieniądze miała nazwę róża niebieska :wink: ale zapach podobny róży do ucierania :D
Dostałam na Renatki nasiona rudbekii i w opisie stało że jednoroczna. Jedną zimę przetrwały rozetki ...drugą ;:oj Zebrałam rok temu nasiona ale wyrosły zwykłe, tak samo jak dostałam nasiona rudbekii czerwonej i w kępie na jesień pokazała się jedna czerwona reszta zwykła.
Kupiłam na targu 10 sadzonek cynii , ale rozkwitła jedna i jakaś marniutka pojedyncza :wink:

Misiu może odętki wyplewiłaś, bo białe już przekwitają a te różowe w pełni rozkwitu :D
Liliowce zbieram od 20 lat to i efekt jest zadowalający. Prawie każda wymiana to kolejny liliowiec, no a ostatnia wizyta u Dorotki to rzeka nowych odmian! :D

Parę wczorajszych zdjęć

Kwitnie pierwsza dalia


Obrazek

floksy zaczynają pokazywać kolorki


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zakwitły kolejne lilie


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Dobrego dnia odwiedzającym!
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu :wit
Zrobiłaś się expertem od pięknych widoków i chmur.Robisz rewelacyjne zdjęcia!!
Liliowce, róże i cała reszta kwiecia letniego piękna ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu u mnie też lekkie ochłodzenie, ale to dobrze, bo wczoraj myślałam że ducha wyzionę przy malowaniu pergoli na słońcu ;:3
Podoba mi się Twoja dalia i pysznogłówka :)
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu pola faktycznie mają wiele uroku, piszesz ze zaraz wjadą kombajny. U nas pierwszy wczoraj już rozpoczął żniwa. Dzień coraz krótszy, a od jutra jak zapowiada przysłowie zimne noce i poranki.
Tojad przecudny ;:215 oczywiście floksy również.
Marysiu co to czy to jakaś odmiana goryczki https://images82.fotosik.pl/714/9d81bbb25d4d91ae.jpg
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”