Wiejski po przejściach cz.36

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu u was popadało, szczęśliwcy, nam ani kropla nie skapła. Zachwycam się dzwonkami.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witam w kolejny ciepły dzień lata!
Słoneczko mocno grzeje, rano można już do ogrodu w szlafroczku ;:65 czyli dobrze jest!
Dzisiaj poszalałam w ogrodzie po południu, bo rano upał raczej nie zachęcał do prac fizycznych, za to po obiedzie dostaję kopa i uwijam się co mnie cieszy.

delosperma pisze:Kaczuch bardzo fajne. :heja Żeby tylko miały duży apetyt.
Róże jak co roku u Ciebie zachwycające. ;:215 A ten różowy babciny kwiatek, to lepnica baldaszkowa. Jednoroczna, lub dwuletnia, u mnie obficie się wysiewa.
Wybacz Maryś widzę, że Cię pominęłam w odpowiedziach ;:168 Kaczuchy na razie siedzą w wolierze kurzej i jak rzucam ślimaki to w ogóle ich nie zauważają, za to panienki kurki rzucają się na nie jak nigdy... co się porobiło?
Dziękuję za nazwanie kwiatuszka ;:180

Ewelinko a ja przez brak powiadomień jestem kompletnie zdezorientowana! bardzo nie lubię nagle zmieniać system wejść na FO, tamten bardzo mi odpowiadał :lol: Oj nie przepraszaj teraz jest taki gorący dla nas czas! jak nie plewienie to podlewanie i dzień taki długi ;:224 Miło że tak odbierasz mój ogród, ale ja jestem świadoma strat i inaczej go postrzegam, nic to za rok będzie inaczej. Dziękuję i również Cię serdecznie pozdrawiam ;:168

Ewciu dzwonki mam różne i w dodatku stan ich się zmienia, bo wieloletnie też odchodzą a niektóre się wysiewają Obrazek Może tu poczytasz o dzwonkach https://www.wymarzonyogrod.pl/kwiaty-i- ... _3339.html ja jestem kiepska w temacie dzwoneczków ;:168
Róża o którą pytasz to Rumba Obrazek

Hurra właśnie wracają powiadomienia ;:138

Aguniu idź z córeczką do ogrodu i nie doczytuj bo szkoda czasu, szkoda tracić tak pięknego lata ;:196 Ja się cieszę że wpadasz mimo zapracowania! Puszczyk niestety polować nie umie ale chyba świeci oczami, ale nie widziałam bo teraz tak długo jest jasno :shock: Kaczuchy jeszcze płochliwe i jak tylko się zbliżam to zasuwają za krzaki Obrazek Czasem udaje mi się je poobserwować przy toalecie :uszy Ściskam mocno i ciekawa jestem czy już spróbowałaś swojego pierwszego pomidorka ;:196

Misiu tylko jedne dzwonki po deszczu się rozlazły na boki, mam patyczki podobne do bambusa z miskanta i wbijam do ziemi a potem sznureczkiem przywiązuję Obrazek

Lucynko nie wiem który kolor róż mi najbardziej odpowiada, bo widzę że miałam rok różowych, potem białych... czerwonych a teraz bierze mnie na żółte. Jednak róże pąsowe mocno czerwone zachwycają mnie cały czas Obrazek Dziękuję za miłe słowa ;:196

Dorotko kiedy tam padało i już nic nie ma z tego deszczu. Padał całą dobę a wyparował za parę godzin ;:224 Glina jak kamień twarda i od razu mrówki urzędują więc podlewam, podlewam....
Kiedyś nie miałam dzwoneczków, więc siałam, siałam i teraz już mam bo jedne się sieją a inne są bylinowe Obrazek


to pierwsze kwiaty, ale szykuje się niezły spektakl!

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


liliowce zaczynają...jak to szybko leci :shock:


Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

i takie słonko świeciło pod wieczór
Obrazek

Dziękuję za odwiedziny i dobrej nocy!
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu doczytałam, że i Ciebie dopadła konserwacja czegoś tam i nie otrzymywałaś powiadomień....jak my szybko przyzwyczajamy się do życia w komforcie a i tak czasu nam brakuje ;:306
Idę obejrzeć Twoja żywa zagrodę ;:65 ;:65
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Kaczusie duże, a ja myślałam, że to są maleństwa. Czy to jest parka on i ona :;230
Ostrogowiec pięknie Ci kwitnie, ja co roku wysiewam i nie mogę się doczekać tak wczesnego, obfitego kwitnienia.
Marysiu proszę miej telefon przy sobie, będę dzwoniła.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witam!
Trochę podlało ale mogłoby zdecydowanie więcej, bo woda nie sięgnęła gleby jedynie liście pomoczyła.

Krysiu już mamy powiadomienia! masz rację że do dobrego łatwo się przyzwyczajamy! Zagroda rzeczywiście żyje, pieje a teraz jeszcze kwacze ;:306

Dorotko Kaczuszki to parka i nie są już malutkie, ale są młode ;:215
Ostrogowca masz jak w banku! i telefon też jest koło mnie ;:176
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witaj Marysiu :wit , u nas też popadało, ale u nas pada często, straszyli, że strasznie miało być, ale nic nie wiem, spałam jak skała, dzis też mży co rusz, więc może będę mogła co9ś tam znowu przesadzić, posadzić. Kaczusie już fajne, cipulek też ;:167 , rózyczki zaczynaja swoje spektakle, piekne spektakle, ale masz racje, jak szybko to wszystko leci, pozdrawiamy i życzymy pogody jaką sobie wymarzysz :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu, zapomniałam wczoraj pochwalić Twój nowy awatarek, wobec czego dzisiaj skoro świt, ale po obowiązkowym spacerku zepsem, postanowiłam nadrobić zaniedbanie.
Awatarek ;:333 Taki delikatny, cieplutki, letni. ;:63 ;:63

W ogrodzie też elegancko i barwnie ;:215 , podobnie w zagrodzie. ;:138
Jednak najbardziej za ;:167 chwyta kurczątko. ;:168

U mnie porządnie podlewa wodą z nieba, a przy tym jest cieplutko. ;:333 Roślinki się cieszą. :tan

Dobrego dnia. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu ślicznie wyglądasz w tym kapeluszu ;:108
szukam czegoś na głowę i nic nie pasuje a koniecznie coś muszę mieć bo ostatnio gorzej reaguję na słońce :evil:
Widać ze kaczuszki oswajają się z miejscem i już jedzą a w ogrodzie festiwal róż ;:138 ja niestety już płatki zbieram a z liliowców nasienniki :lol: nawet pustynnik już przekwitł.
Miłego dnia ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu, bardzo lubię patrzeć na Twój pierzasty inwentarz :)
Urocze róże! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Ojjjj Marysiu ja myślałam że to kaczuszki a to już kaczory, zakładasz hodowlę z myślą że będzie pokolenie :?: Fajnie że masz warunki ku temu, ogród żyje nie tylko kwiatami i warzywniakiem ale również inwentarzem ;:138 jednak wieś ma swój urok.
U mnie też powiadomienia przychodzą z czego jestem bardzo :tan

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

To zdjęcie wieczorowe z slonkiem za chmurami jest fantastyczne . ;:63
Brakuje tylko wielkiego czarnego ptaka lub nietoperza i mrocznej muzyki albo ciężkiego roca . :wink:
U mnie też już jeden liliowiec zaczyna.
Będzie co oglądać ;:108
Róże masz piękne. Dużo innych odmian niż moje.także z ciekawością I przyjemnością ( bo śliczne fotki ) je się ogląda.
Pustynnik piękny. No wciąż one się nie udają. :(
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Maryś, czyżby kaczuszek kłaniał się w pas??? :D
Szczególnie to ujęcie mi się podoba, ale wszystkie są ciekawe i zabawne, pomyśleć, że wcześniej kaczuchy kojarzyły mi się tylko z jabłkami na talerzu, no, i jeszcze rosół z czarnej kaczki, a tu tyle zabawy można mieć obserwując pierzasty świat, zwłaszcza czytając komentarze Właścicielki stadka. ;:333
Czy ten Abraham to duży urośnie?
Kupiłam niedawno sadzonkę i posadziłam przy piwoniach, trzeba się dobrze przyjrzeć, by go zauważyć, może miejscówkę trzeba mu zmienić?

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Maryś widzę, że powiększasz swój stan posiadania o kaczuchy! Jajek nie niosą to pewnie do Ozdoby :P Wypoczęta pełna energii Marysiu tylko podziwiać ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”