Wiejski po przejściach cz.36

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
janczek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 17 lip 2017, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Alemasz pięknewidki moja droga ;:138 ;:3 Kocham Lilie te Twoje są nadzwyczaj piękne .. Cudowne kolory
Zajrzyj: tutaj i tutaj
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu do moich floksów przyleciały aż dwa, ale tak mi się podobały, że stałam i się im przyglądałam ... no i nie zrobiłam im fotki ;:223 ... A i jeden floksik, który do mnie przywędrował... biały z fioletowym brzegiem zakwitł kwiatkiem z czterema płatkami, ale drugi kwiatek już ma pięć płatków... Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu koliberek jest ;:215 , ale te floksy oj cudne są również ;:215
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu, Twoje róże kwitną jak pysznogłówka ;:oj ;:306 To chyba jakaś nowa odmiana? ;:224
Powojnika Beautiful Bride mam trzeci rok. W ubiegłym roku kwitł bardzo przyzwoicie, chociaż jakoś nadmiernie się nie rozrósł. W tym roku przemarzł całkowicie, ale odbił od korzeni. Nawet obawiałam się czy zakwitnie, ale dał radę. jednak w tym roku umęczył go uwiąd. Tracił pęd za pędem, teraz ostał mu się ino jeden, ale na nim zakwitł kilkoma kwiatami i chyba jeszcze ma pąki. Nie jestem pewna, bo się skojarzył z Kacprem :;230 i już nie wiem, który jest który. Dopiero jak się rozwiną kwiaty to poznam.
Swoje liliowce kupowałam w szkółkach, to mogły być siewki? Będę je przesadzać, bo tak mi poradzono. W końcu nie mam nic do stracenia ;:218
Nigdy u siebie nie spotkałam Fruczaka ;:145 Z tym większą przyjemnością oglądam go na Twoich zdjęciach ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Mariolko fruczak gołabek przylatuje do mnie mniej więcej w porze kwitnienia floksów, dzisiaj spijał nektar z firletki kwiecistej i oczywiście floksów, inne mu nie pasowały :D


Witaj janczek w wiejskim ogrodzie ;:180 kim jesteś? może się nam przedstawisz, bo że miłośnik kwiatów to już wiemy :D

Ewciu rzadko przylatują dwa fruczaki ale bywa i wtedy nie wiadomo któremu robić zdjęcia. Muszę brac do ogrodu lepszy obiektyw bo ten wariatuńcio lata jak z piórem ;:306
O rany i co będzie ...reklamacja że jednego płatka brak ;:196

Iwonko iwona0042 to ulubiony kwiatek tego pijaka ;:306

Iwonko 1 już poprawione ;:180 Mój do tej pory nie chorował ale kto wie? Iwonko to Ty radziłaś Karolinie nadmanganian? i co nie pomógł? u mnie pomaga przesadzenie w inne miejsce :wink:
Liliowce jeżeli rosną w słońcu to na pewno zakwitną, ale siewki potrafią zakwitać po 3 latach. Odpowiem Ci kochana Twoją metodą ;:306 Jeden ma nietoperze, a drugi fruczaki ;:196 ;:306 Pewnie będzie więcej zdjęć ;:204
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu, właśnie mam wrażenie, że pomógł ;:108 W tym roku nadmanganian dostały tylko nowo sadzone powojniki. O tych starych po prostu zapomniałam. Zapodałam po tabletce dopiero pod koniec czerwca, kiedy już cięłam pędy po kolei. I teraz wszystko się zatrzymało. Kacper ma chyba trzy pędy, a Beautiful jeden, albo dwa. Ale już przynajmniej od ponad tygodnia nie wycięłam żadnego pędu. Może to przypadek, a może jednak działanie fioletowej tableteczki?
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Iwonko mam fioletowe tableteczki, ale rozumiem że dajemy je na początku sezonu?
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Generalnie na początku, ale jak widzisz ja dałam je teraz i też zadziałało :tan A przynajmniej tak się wydaje. Ja taka mądrusia jestem :;230 dzięki forum ;:180 To tutaj dowiedziałam się o nadmanganianie i o wielu innych trikach, żeby ogród wyglądał lepiej. A żebyś wiedziała jak dobrze forum wpływa na mój portfel :heja Jest coraz szczuplejszy, to dieta cud ;:306
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Iwonko kochana ja też dużo korzystam z FO ale nie wszystko stosuję, a czasem nie o wszystkim nawet pamiętam jak trzeba. O nadmanganianie czytałam i stosowałam przy rozsadach. Piszesz o diecie cud... i komu to mówisz? Będąc tutaj parę lat dłużej kasa idzie tylko na remont starego domu i ...ogród, kury, kurniki, altanki itp! Tylko tyle, że sprawia mi to radość jak patrzę co rano, szczególnie jak ogród rozświetla wschodzące słońce :heja :tan :D
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

I o to właśnie chodzi ;:138 Żeby sprawiało radość ;:108 Tylko ja spoglądam rzadziej, ale przyjemność taka sama. Miłego dnia ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu, witaj! :wit
Wczoraj Ty narzekałaś na ciężki dzień, dzisiaj ja mam taki. ;:222 Mam tylko nikłą nadzieję, że może nie cały. ;:218
Kochana jesteś pamiętając o mnie, ;:196 ale niech jeszcze te roślinki pomieszkają w doniczkach. Oczywiście, jeśli Tobie nie wadzą. ;:168
Jeżeli natomiast przeszkadzają Ci w ogrodzie, to nie trzymaj ich i ślij. ;:108
Ja też mam dla Ciebie kilka, ale poczekam do sierpnia, bo wśród nich jest piwonia, którą dopiero w sierpniu można dzielić. ;:204
Wiązówki nie mam, nijakiej. ;:185

Kocham takie sielsko-idylliczne widoki, jak na Twoim zdjęciu. ;:167 Przypominają mi słodkie dzieciństwo. :D
Twój ogród kwitnie i przyciąga fantastycznych gości. Furczak, a nawet dwa ;:63 ;:63 No i umiejętność zamknięcia tego ruchliwego fruwaczka w obiektywie... Podziwiam i gratuluję. ;:303
Różyczki, ;:333 liliowce ;:333 Pięknie! ;:138 ;:138 ;:138

Dobrego dnia, Maryś! ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witaj Lucynko Kochana trzymaj się zdrowo i dzielnie ;:196 cóż ponoć to dobrze jak w naszym wieku czujemy się kiepsko, bo to znak że żyjemy ;:306 ale wystarczy ze coś strzyka, szczególnie nas w kregosłupie.
No to zaczynam tworzyć listę na sierpień i dopisuję dwie wiązówki, bo wiązówka błotna też ma puszysty tylko bielutki kwiatostan ;:215 i jest niziutka.
Człowiek z czasem robi się sentymentalny i patrząc na takie widoki ma czas na refleksję co w życiu jest ważne :D
Dobrego i spokojnego dnia Luciu ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

To nie ja, Marysiu, to moja druga połowa. ;:108
Ja tylko smutna jestem, bo chciałaby dusza do raju... ;:7
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”