Wiejski po przejściach cz.36

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu, przeszłaś samą siebie ;:433 Zdjęcia mistrzowskie ;:oj
Ale ta cisza jest troszkę niepokojąca, niepodobne to do Ciebie. Mam nadzieję, że to tylko natłok zajęć ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Z Marysią tyle ,ze częściej jest na Wyspie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 71&start=0 niż w swoim wątku, ale czasem tak bywa ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

No tak, a pogodę mamy prześliczną, to i jest co robić w ogrodzie, niezaprzeczalnie!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witam i proszę o wybaczenie, ale jakaś blokada mi się włączyła ;:oj Czytałam wpisy w telefonie, zdjęcia robiłam ale wieczorem brak dobrej organizacji. Poza tym jakieś zmęczenie materiału, bo ani w ogrodzie nie przemęczam się, ani w domu ;:222

Alu tak mi przyszło do głowy ale do konkursu to daleko. Właściwie jeszcze nigdy nie wysłałam zdjęcia na żaden konkurs :wink: Dziękuję i życzę miłego wieczoru Obrazek

Olu my też długo planowaliśmy ognisko, bo wiadomo pogoda nie sprzyjała realizacji planów. Dzisiaj też robiłam ognisko, ale spaliłam resztki po lecie pomidorowe i inne. Spotkanie z dziećmi zawsze jest miłe, a jeszcze jak się uda wszystkie zgromadzić to jest i korzyść dla nich w dzisiejszym zabieganym świecie :D
Ciekawa jestem czy udało się świętowanie końca sezonu? Pozdrawiam Cię serdecznie Obrazek


Ewuniu pogoda rzeczywiście dopisuje, ale ja jakaś taka jestem niewyraźna ;:306 Rano planuję różne rzeczy a potem dzień jakoś przelewa się przez palce. Może to przesilenie jesienne...tak to chyba Małgosia nazwała ;:219
Mam nadzieję, że chociaż Tobie lepiej mija ten pogodny czas Obrazek

Małgosiu może go jeszcze raz przesadzę?, bo w miejscu gdzie go kupiłam jakoś lepiej się zachowuje :wink: Może mu rozluźnię glebę, poza tym w korzeniach ma obrazki plamiste które może uda mi się oddzielić. Do trzech razy sztuka a potem nie będę na niego zwracać uwagi! Rok temu była lepsza aura to jednak kwitł!

Lucynko wolę takie kiełbaski od grilla...no może kociołek konkuruje z nimi. Często jak nie miałam rębarki do gałęzi to paliłam i na koniec kiełbasa na widelcu i chlebek opiekany z masłem i czosnkiem pieczonym w folii! Wykwintne jedzonko ;:215 Pozdrawiam Cię serdecznie Lucynko Obrazek

Krysiu piwo ze słońcem dobrze smakuje ;:304 Wiesz że ja mam na punkcie słońca fiksum i robię mu różne zdjęcia ;:306

Bea widziałam różne ładne i ciekawe ujęcia więc gdzie mi tam do nich :oops:

Kasiu no niestety dzień winobrania okazał się być wyjątkowo brzydki, co chwilę padał deszcz i było zimno. Po powrocie do samochodu wskoczyłam w ciepły suchy płaszcz i już było lepiej! Jedynie pyszne winogrona poprawiły nastrój. Masz rację mogłam zrobić konkurs w dodatku z nagrodami ;:306

Basiu po piwie (w piwie) wszystko wygląda ciekawiej ;:306

Natalko bywa że zapodzieje nam się wątek, ale najważniejsze że się znajdujemy :D a lato tak szybko minęło że aż się wierzyć nie chce! ja też u Ciebie dawno nie byłam, a w ogóle to się bardzo zaniedbałam ;:131

Krysiu jakaś taka do .... jestem ....przydałby się kop!

Iwonko proszę o wybaczenie, bo nie ma sensownej przyczyny ...nawet nie jest to lenistwo :uszy

Ewuniu dziękuję, ale i na wyspie bywam rzadziej to pewnie zmęczenie materiału ;:168

Mariolko coś tam popycham, ale naszła mnie jakaś niechęć. Potem będę żałować że nie wykorzystałam pogody :wink:

Spróbuję się zrehabilitować kilkoma zdjęciami Obrazek

Orgia michałkowo chryzantemowa! Michałki to dzięki Wam moi Drodzy Forumowicze Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ostatnie zdjęcie nie bardzo się udało bo robione po zachodzie słońca, ale śliczna jest ta chryzantema!

Obrazek

No to jeszcze parę


saxifraga


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Westerland pachnie wyjątkowo !


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

nie wiem co to za dzwonek, ale kwitnie najpóźniej i jest niesamowity! właściwie płożący kremowy! mam nadzieję że to bylinowy!
Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tymi wspaniałymi iluminacjami nieba dziękuję za odwiedziny i życzę dobrej nocy!
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

To może być bylinowy dzwonek Makaszwilego /Campanula makaschwilii/.U mnie też jeszcze ma kwiaty.Kwitnienie rozpoczyna w czerwcu i powtarza prawie do
pierwszego przymrozku.Posadzony w słońcu ma pęd kwiatowy krótszy natomiast w półcieniu dłuższy i wtedy ma tendencje do "przewracania się". W półcieniu dłużej
też kwitnie.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Dobry wieczór Marysiu :wit
Mam okropne zaległości zwłaszcza w Twoim ogrodzie ale w ostatnim czasie niewiele zaglądam na FO. Nie wiem czy uda mi się narobić ale na szczęście dziś pokazałaś tak piękną jesień, że na sercu od razu zrobiło się cieplej. To niebo na zakończenie dnia po prostu przepiękne ;:138
Widzę, że pięknie u Ciebie kwitną Marcinki/ Michałki a u mnie w tym roku kwiatów niewiele. Mączniak opanował wszystkie pędy i nie bardzo było co skubnąć do wazonu.
Przy okazji roślin..... jeśli jeszcze nie posadziłaś tej niebieskiej trawy ode mnie to zapakuj ją do jakiegoś starego wiaderka (doniczka może być za cienka). Ja w sobotę chciałam ją nieco odchudzić ale okazało się, że kłącza idą pod ziemią na jakiś metr od matecznej rośliny. Kopałam, kopałam, kopałam ale coś mi się wydaje, że jeszcze długo będzie wychodzić w różnych miejscach w ogrodzie ;:173
A ja na razie nerwowo obserwuję licznik skierowań sanatoryjnych ;:131 Przed berbeciem jest tylko 59 dzieci w kolejce ale Pani w NFZ twierdzi, że to nie ma znaczenia i sanatorium będzie w przyszłym roku .... Jakoś jej nie wierzę ;:306

Ściskam Cię mocno i przesyłam tysiące Obrazek
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu
Piękne iluminacje ;:63 Ja też Cię zachęcam do pokazania fotografii w jakimś konkursie np. Czasopisma Nationale Geographic :D
Róża Westerland cudna, moja kiepska w tym roku, teraz wypuściła długi pęd, nie wiem, czy zdąży zakwitnąć. Mówisz, że tak ładnie pachnie :?:
Marcinki i chryzantemki cudne.
Twoja moja ciemna też już kwitnie. :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witam!

Janku dziękuję, ze próbujesz rozpoznać odmianę dzwonka ;:180 Przejrzałam w necie Dz. Makaszwilego i mam trochę wątpliwości... ale kto wie :D Myślałam o 'Ivory Bells', ale też mój nie do końca taki. Mój dzwonek charakteryzuje taka jakby ostra linia kwiatków i liście jakby podobne do pokrzywowych. Mój dzwonek późno rozpoczął kwitnienie, bo nie pamiętam dokładnie ale chyba we wrześniu...no może koniec sierpnia? Jednak to nie jest miarodajne, bo roślina jest młoda i kwitnie u mnie pierwszy raz.
Zrobiłam trochę dokładniejsze zdjęcia... trochę, bo robione kompaktem to nie takie wyraźne


Obrazek

Obrazek

Obrazek

to ogólne zdjęcie rośliny, trochę zmaltretowanej przez długotrwałe deszcze. Jak nie pada dłużej kwiaty wyglądają zdrowo i są nie czysto białe tylko lekko kremowe.

Obrazek

Małgosiu ten rok nie sprzyja spotkaniom więc mamy zaległości w wątkach i w kontaktach, ale myślami jestem przy Tobie często ;:4 Nawet z Martą o Tobie rozmawiałam :D Ja też przeżywam jakieś wycofanie i nawet mimo planów w ogrodzie nie pracuje za dużo...czas mi jakoś ucieka bezproduktywnie.
Mamy szczęście że chociaż pogoda sprzyja nastrojom, ale nie przyspiesza działania...jedynie chyba mamy ochotę wyciągnąć się w tym słońcu jak koty ;:306
Trawę posadziłam rzeczywiście w donicy, ale tydzień temu to zmienię jej warunki ;:224 Mączniak na szczęście jest mi obcy ...no nie całkiem, ale jak już kiedyś pisałam mści się głównie na podstawowej odmianie dąbrówek i na jedynym różaneczniku o tej porze ;:306.
Z tym licznikiem bywa różnie czasem zapitalał o 100 numerów na dzień a czasem jakby go ktoś zatrzymał na dłużej, a nawet cofał. Cieszę się, że odpoczniesz i pooddychasz innym powietrzem... innymi wydarzeniami ;:4
Utulam Ciebie i Berbecia mocno całując ObrazekObrazek

Agnieszko dzisiaj rano znowu lampa czerwona oświetliła dzień :D Chyba zbyt leniwa jestem na wysyłanie zdjęć, na odpowiednie przygotowanie.Dużo zdjęć zniszczyłam zmniejszając rozmiar dla FO a rozdzielczość w konkursach jest ważna.
Westerland w lecie tak nie pachniała jak w jesiennym słońcu ;:224 i nawet lepiej teraz kwitnie ...niestety też na długich pędach. Jak to dobrze że mamy ogrodowe wersje chryzantem i tyle odmian marcinków ;:333
Jak mnie cieszy, że masz kawałek w sumie dalekiego ogrodu u siebie...i jak też mam ;:196


2 pierwsze zdjęcia to ta sama chryzantema, tym samym aparatem i w tym samym czasie ;:oj

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

ta niestety w naturze ma zupełnie inny kolor, jest śliczna!
Obrazek



Obrazek


na tego nieudacznika kładziemy kreskę!


Obrazek

za to chwalimy się różami :D
Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i szczególne względy mam dla maleństwa
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Dobrego dnia!
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu, Ty masz maleństwa pod szczególną opieką, a ja wolę ich nie tykać... bardzo nie lubię takich miniaturek roślin, najczęściej "dziabnę" je przypadkiem... Lubię wyraziste, spore rośliny, które widać z daleka, i jeszcze najlepiej, żeby były zupełnie bezobsługowe. Właśnie tak sobie teraz dumam porządkując mój "skalniak" z perzu... ileż ja tu stówek wsadziłam na te wszystkie skalniaczki, miniaturki przeróżne rozchodniki, płożące poduchy, lewizje, dzwoneczki... a i tak, po latach niemal wszystkie miniatury zadusił perz do spółki z dziadowskim rozchodnikiem gęsim, który kiedyś sama wsadziłam na skalniak, i jeszcze w ilości dwóch sztuk, a żeby goryczy było mało zapłaciłam za to dziadostwo! Skutki zwalczam do dziś!!!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Przepiękne zdjęcia zachodzącego słońca ;:63 Nie ma to jak marcinki i chryzantemy jesienią. Masz śliczne marcinki, zwłaszcza taki lekko fiolet. No i cudne chryzantemy.
Ja przynoszę z cmentarza, przechowuję w piwnicy i wiosną sadzę . Przynajmniej jeden rok pięknie kwitną :) a pigwę i pigwowca rozdaję ;:306 pozdrawiam :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Znowu Marysiu :wit twoje nieba są rewelacyjne ;:63
Dzięki Tym marcinkom i pięknym chryzantemom jest w ogrodzie jeszcze dużo kolorów i ;:215
Aowadow. ;:215
A ty Marysiu zgromadzilas tak dużo odmian i marcinkow I slicznych chryzantem.
Bogactwo jesieni masz duzeee. ;:108
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Maska pisze:...jedynie chyba mamy ochotę wyciągnąć się w tym słońcu jak koty

Marysiu,
jakże słuszne stwierdzenie!
Moje koty też uważają, że w słońcu należy się wyciągać i wcale nie ubolewają, że dzień mija, a one za mało zrobiły.... Możemy tylko pozazdrościć im luzu.

Obrazek

To już jedne z ostatnich takich pięknych dni. Rozkoszujmy się nimi, na robotę przyjdzie czas.
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Bylam podziwiam.
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”