Wiejski po przejściach cz.36

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Ogród jeszcze pełen kwiatów. Saxifraga fortunei - 'Cheap Confections' śliczny ma kwiatuszek. ;:333
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witam!
Rano przywitała mnie jesienna mgła :wink: ale liczę na to że zaraz opadnie, bo przede mną droga i miła wizyta w ulubionym kalwaryjskim ogrodzie! ;:162

Mariolko ja nie dziabię tylko skubie chwasty, a takie miniaturki szczególnie cieszą moje oczy. Lubie pochylać się nad grządkami żeby dojrzeć, podziwiać, szukać ;:306 Skalniak też skubię regularnie, bo nie da się inaczej. Po pierwszym na który zostałam namówiona założyłam kolejne dwa i sadzę swoje maleństwa :lol:

Karolino jakoś w mojej rodzinie i stronach mówiło się nie przynoś nic z cmentarza no i nawet doniczki nie przynoszę, a miałam starszą koleżankę, która w takie chryzantemowe doniczki sadziła wszystkie tulipany.
Cieszmy się jeszcze kolorami bo potem pół roku czekania przed nami :D

Aniu niebo nad Polską i wielu krajami zaczerwieniło się bogato i musiałam to sfotografować, a takie zjawisko trwało niedługo więc tylko łapałam chwilę.
Kiedyś nasz piesek przekopał sporą rabatę astrów i jak to opisałam z całej Polski przybyły do mnie różne śliczne odmiany ;:167

Lisico znowu prześliczne zdjęcie! patrząc na nie gęba się śmieje i chce się rzec...te to umieją odpoczywać ;:306 Dzikuski z mojego ogrodu. mimo że rodzeństwo chodzą już własnymi drogami i rzadko leniuchują, a częściej polują. Niestety często ozdabiają mi schodki ;:306

Misiu mam nadzieję, że słońce doszło do Ciebie ;:3

Julciu widzisz tylko, że ja to lubię! lubię wieczory przed ekranikiem...oglądać, czytać, komunikować się z Wami chociaż tak! w tu raptem nie dość że zużycie oczu (urzędniczka przed komputerem) to i hobby wybrałam oparte na komputerze. I co wieczór prowadzę wewnętrzna walkę ze sobą tak samo jak i nad nie skopaną grządką ;:223 Dziękuję i pozdrawiam ;:196

Marysiu "pełen" to trochę za dużo ale coś jeszcze kwitnie i to cieszy :D TO nowości i szczególnie cieszę :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zastawiam moje podopieczne, pakuję kwiatki i fiuuu do innego ogrodu!

Dobrego piątku!
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu Michałki moje też kwitną jak u ciebie, nawet ten od ciebie malutki bordowy ;:168 Ale chryzantemy to masz śliczne zwłaszcza te drobniutkie ;:333 Drób szczęśliwy i zadbany ... to i gospodyni ma prawo do wypoczynku ... Miłego spotkania i pozdrów M... najlepsza grzybiarkę tego sezonu ;:196
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Śliczna jest ta skalnica 'Fotrune'a', ;:63 Marusiu.
Czytałam trochę na temat przyczyny czerwonego zabarwienia nieba. U mnie to zjawisko nie było widoczne. Jedynie słońce przypominało niemal bordowy lampion. ;:108 Bardzo ładnie zamknęłaś to zjawisko w obiektywie i uwieczniłaś na zdjęciach. ;:138

Kurecki i kaczuchy - jak widać - mają się świetnie! ;:215 Widać, że dobrze im u Ciebie. ;:63 ;:63

Bawcie się dobrze :tan :tan w doborowym forumowym towarzystwie. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Maryś miałam kiedyś taki podobny dzwonek czosnaczkolistny. Niestety chciałam się podzielić z koleżanka i mi padł...trochę szkoda bo był śliczny ale cóż najważniejsze, że ktoś się ucieszył. A czy Ty wiesz, że pięknotka ta, którą spisałam na straty (po zimie) ma nowe gałązki i jednak żyje :!: :!: :!: Tak się cieszę bo być może będziesz miała drugą na wiosnę (odpukać). :D
Ostatnio odkryłam, że ktoś w pobliżu ma Silki....czy to przypadek ;:oj.Kto wie co się zdarzy na wiosnę. :wink:

:wit
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Chryzantema pod białym dzwonkiem Post z wczoraj), bardzo przypomina moją, kupiłam ją jako odmianę Czechorowski. Miło pooglądać drób (czy on jest tylko ozdobny a może i użytkowy?) Chyba raz w życiu jadłam kaczkę i pamiętam że była dobra :) Kolorowo u Ciebie :) to lubię.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu
No to życzę miłego czasu spędzonego z sympatyczną Forumką. :D
Kaczka bardzo śmiesznie się drapie błoniastym odnóżem :;230
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witam!

Wczoraj dzień spędzony w miłym towarzystwie i nawet spacer po ogrodzie Marty skończył się wykopkami :D Tak zawsze coś się znajdzie, o każdej porze roku! Poza tym przyjechały ze mną dynie, które u mnie kiepsko w tym roku wypadły.


Obrazek


Dzisiaj jedynie zrobiłam najpilniejsze rzeczy i znowu wybyłam tym razem w celach towarzyskich do Krakowa ;:162
Ogród przykryły liście i mam coraz lepszy widok na pola...tak już będzie do maja!


Obrazek

Ewciu nie pozdrowiłam Marty, bo byłam już w drodze do niej, ale mam nadzieję że jak upora się z grzybami to swój wątek ożywi :D Chryzantemy ładnie się rozrastają i na wiosnę dostaniesz po kawałeczku. Często jak mi się któraś ułamie to wsadzam do doniczki i też się przyjmuje :D


Obrazek

Lucynko nabyłam 3 takie ślicznotki, ale na razie ta pierwsza zakwitła, na resztę muszę poczekać. Niebo już znormalniało i jak nie popielate i zachmurzone, może jeszcze pokaże swoje ciepłe barwy.
Bawiłyśmy się świetnie tylko jak zwykle za krótko....czas na pogaduchach tak szybko mija!
Ptaszki wcinają przed zimą, a i piórka dostały nowe! Miłej niedzieli Luciu ;:196


Obrazek

Elżbietko moja pięknisia straciła listeczki i teraz będę czekać do wiosny ! a wiesz że ja znowu narobiłam sadzonek rokitnika więc jakby się coś nie przyjęło to pisz śmiało! Będziesz miała silki?....jak Ci zazdroszczę ;:168
Dzwonek czosnaczkolistny ;:215 tak to on! właśnie mi przypomniałaś, że powinnam sprawdzić czy zawiązał nasiona... na wszelki wypadek zbiorę a jak jeszcze wiem jak się nazywa ;:196

Obrazek

Olu jeżeli piszesz o tej chryzantemie? to jest Czechowski, bardzo wdzięczna i kolorowa! a tak się kiedyś zapierałam przed chryzantemami, a teraz wnoszą tyle kolorów! Z drobiem to jest tak! kaczki mają dożywocie, ale jak będą młode to nie wiem.... Do jedzenia do tej pory kupowałam i bardzo lubię, a mam nawet rodzinną potrawę "kaczka po żydowsku" bo moja babcia przed wojną mieszkała na krakowskim Kazimierzu i przejęła trochę przepisów od Żydówek. Kurki niosą jajka, ale jak widzę że któraś cierpi to skracam jej męki, a mięso zjadają czworonogi, jak były kurczątka i parę kogutków to zjadaliśmy pyszne rosołki.

Obrazek


Agnieszko mam dużo zabawy z kaczuchami, jak przede mną uciekają to tymi łapkami mlaskają jak bosymi stopami po glinie ;:306 Czasem mi się zdarza iść po ciemku zamknąć kurnik to one w ciemności są aktywne ;:oj
U Marty byłam wczoraj, a dzisiaj już zupełnie gdzie indziej ...ale też miło spędziłam czas. Koleżanka, u której byłam mieszka w domu z dużym ogrodem w środku Krakowa...to jest niesamowite, bo wokół wysokie kamienice i podwórka a tu zieleń i róże!
Masz tą chryzantemę ode mnie? ;:168

Obrazek

Na dobranoc kieliszek koniaku czyli róża Remy Martin!

Obrazek

kwitnąca kocimiętka

Obrazek


i cudne listeczki bodziszka Confetti


Obrazek


Śpijcie dobrze i miłej niedzieli!
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu kieliszek koniaku ...piękny wpiszę na listę chciejstw może jeszcze znajdę miejsce.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu, ależ są super wymusztrowane Twoje kaczuchy, że tak Ci salutują. Ciekawa jestem jak reagują na komendę: "kolejno odlicz" ;:oj ;:306
Kłębiące się w czerwoności niebo jest niesamowicie pięknie uchwycone na Twoich zdjęciach. No brawo! ;:303
Masz mnóstwo chryzantem a co jedna to piękniejsza. Ja też nigdy nie sądziłam, że skradną kawałek mojego ogrodowego serca, ale tak się na szczęście stało.
Na zdjęcie z kotami na ławeczce będę jeszcze dłuuuugo zerkać ;:167
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Dzień dobry Marysiu
Twój październikowy ogród obfituje jeszcze w tyle kolorów, nie ma to jak różnorodność gatunków i odmian. Zachwyciło mnie zdjęcie tajemniczej ścieżki zasypanej przez spadające liście, to kwintesencja jesieni w wiejskim ogrodzie ;:215
Pozdrawiam niedzielnie ;:196
Ewa
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu
Różyce powalają. Ta ciemna , gęsto nabita płatkami przecudna :D
Tej kremowej chryzantemki nie mam, powodem braku żądzy było posiadanie przeze mnie dwóch trochę podobnych odmian :lol:
Dostałam od Ciebie ''Czechowski'' i drugą podwójną, fioletowo - buraczkową. :)
Bodziszek bardzo ciekawy.
Dynie piękne, u nas jedynie Hokkaido 8-)
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witaj Marysiu :D Z planowanego ogniska nic nie wyszło. W ubiegłą sobotę była pogoda, ale wypadły nam inne zajęcia. Na początku tego tygodnia przyjechał pan, który nam od lat orze grządki warzywne i zlikwidował miejsce na ognisko ( bo właśnie tam , na miejscu po ziemniakach się je pali :) W tym tygodniu wypadają jednak imieniny Taty i urodziny Mamy ( w ten sam dzień ) wiec świętowanie będzie i tak :D

Mamy dwie wspólne cechy . Ja też jestem skubacz :D Od dziecka uwielbiam plewić trawki. Zgięta w kucki mogę tak je wydłubywać nawet dwie - trzy godziny bez przerwy, A ta druga to wzrok, Mam astygmatyzm i krótkowzroczność ..(minus osiem na lewe i prawe oko ) .Nic wielkiego, ale za długie patrzenie w ekranik mnie męczy, a ogródek pozwala odpoczywać oczkom . Cała bliższa i dalsza rodzinka u nas to takie ślepolki , więc i ja jestem okularnica :D

Marysiu teraz jak to się mówi "meritum" wizyty.Twój ogród nadal mnie zachwyca. Zakochałam się w michałkach i chryzantemach Drobne, delikatne i tak kolorowe. Róże też zwalają z nóg. Ta bordowa przepiękna, ale cytrynowa niczym nie ustępuje koleżance

A teraz kończąc ten przydługi post życzę Ci udanej niedzieli i nowego tygodnia z duza ilością słońca na niebie :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”