Wiejski po przejściach cz.36

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Przepiękny festiwal róż , jest na czym oko zawieszyć. Muszę jeszcze na spokojnie pooglądać je i powiem Ci która mi się bardzo podoba ,bo dziś to prawie wszystkie :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu, znowu mi zniknęłaś, a ja się nie domyśliłam, że mogłaś otworzyć nowy wątek ;:223 A teraz ma kilka stron do nadrobienia. Ale to nuż jutro. Dzisiaj wpadłam tylko obejrzeć kaczuchy i nie zawiodłam się nimi. Są śliczne, bardzo mi się podobają. jak dystyngowanie wyglądają takie wyprostowane ;:63
A tak na szybkiego, powiedz mi co to jest? Jakieś dzwonki? Bardzo, bardzo...... ;:138

Obrazek
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

:wit Wpadam zobaczyć co słychać w wiejskim. A ja dalej zarobiona w domu a ogród leży odłogiem, a jeszcze tyle reorganizacyjnych wykopków i przekopków mnie czeka, ale jako takie uporządkowanie chałupki na pierwszym miejscu, bo to nasz dach nad głową.
Różyczki pięknie kwitną :D , kaczuchy ;:333 , przyuważyłaś może czy interesują się tymi ślimorami golcami paskudnymi?
Miłej niedzieli :wit
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witaj Marysiu,jestem po krótkiej przerwie,żar leje z nieba u mnie parę kropel spadło jak w Krakowie lało ,wiec ja całymi dniami z wężem bo taką ilość podlać nie sposób naraz ,u Ciebie pięknie kwitną róże ,moje dużą część zjadła sarna ,został tylko przedogródek i trochę koło drogi,w ogrodzie praktycznie wszystkie zjedzone i zabrały się za inne kwiaty ,floksy ,przetaczniki i inne ,aż nie chce mi się iść do ogrodu ,nie mam do nich siły teraz coś od 3 dni nie przychodzi ,może stwierdziła,że już wszystko wyjadła ,zaraz idę podlewać dalej ,bo wczoraj nie skończyłam ,potem jadę do Krakowa na imieniny ,wiec popołudnie mam inaczej zajęte ,pozdrawiam i buziaczki ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu :wit
Biała pelargonia lada dzień zakwitnie :tan
Bardzo Ci dziękuję za podsunięcie pomysłu bym maki od Ciebie wysiała przy paprociach, cudny duet ;:196
Co robisz aby mieć z roku na rok szałwię muszkatołową?
Róże masz prześliczne.
Słoneczka życzę, a nocą niech deszczyk popada. ;:3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witam w letnią niedzielę! słoneczko, ciepło cóż chcieć więcej!
Ewelinko swojego Abrahama przesadzałam, po paru latach w inne miejsce...musiałam, ale wytrzymał przeprowadzkę dzielnie i nawet tu wyraźniej mu lepiej ale na razie jest mniejszy, może w półcieniu musiał się wyciągać a tu w słońcu nie musi? Miło że portreciki się podobają Obrazek Burzę miałam spokojną ale i deszczu dużo ale szybko i spłynęło gdzieś, a sucho jest dalej! Semiplenę zaproś, bo u Ciebie będzie miała dobre warunki! Miłej niedzieli i dziękuję!

Kasiu rzeczywiście dzień spędzam w ogrodzie, a wieczorem na ogół nie mam siły skupić myśli na pisaniu i robię to chętniej rano :D Dziękuję Ci za odwiedziny i miłe słowa pod adresem ogrodu ;:196 Z tymi kompozycjami to bywa różnie, bo często niestety są przypadkowe, ponieważ roślin co chwile przybywa i trzeba je gdzieś wcisnąć...potem wychodzi z tego naturalna kompozycja...przyznam niektóre ładne inne trzeba po przesadzać Obrazek
Pięknej soboty Kasiu Obrazek

Basiu słyszysz te paskudy Obrazek nic sobie nie robią z naszej ciężkiej pracy i jak tylko zobaczą kawałek pustego miejsca już tam są Obrazek

Ewciu o tak róże chyba najwięcej skorzystały na tych kroplach, piły całymi płatkami :uszy Dzisiaj już nie widać, że deszcz padał i pewnie wieczorem spacer z wężykiem będzie...albo jutro rano. Tunel jednak trzeba podlać, bo tam żar!

Mariolko Ty też masz kury i Tobie nie plewią? skoro jeszcze coś masz oprócz krzewów iglastych i innych to chyba nie wypuszczasz? ale beton mam też i coraz trudniej dołek wygrzebać ;:oj

Dorotko część żabek widzę została pod kamieniami skalniaka ;:333 może uda im się doróść to odpowiednich rozmiarów, a kaczki jeszcze nie wypuściłam na ogród, bo stale nie mam zamkniętej części ogrodu ;:223 Semiplena ma chyba inną wadę, że kwitnie tylko raz ale mam parę takich róż w ogrodzie :wink:

Małgosiu cóż trzeba było przejść do następnej części :D i miło że mnie znalazłaś Obrazek
Tak kaczki mają konkretne zadanie, rozprawić się ze ślimakami :wink:

Julciu moje róże też niektóre radośnie śmiecą, ale mnie to nie przeszkadza :D Ile żabek zostanie, a ile jeszcze przeżyje to się okaże? u mnie za to jaszczurki widuję sporadycznie :wink:
Za pochwały i życzenia dziękuję i życzę miłej niedzieli na działeczce Obrazek

Misiu każda różyczka ma swój urok i powiem Ci szczerze, że gdybym się wynosiła z ogrodu nie umiałabym wybrać którą zabieram ze sobą Obrazek

Iwonko 1 musiałam spełnić wymogi regulaminowe, ale na forumowiczów można liczyć i znajdą ogród Obrazek
Teraz w wątkach trochę się dzieje, bo i w ogrodach sporo się dzieje!
Na zdjęciu jest wg nasion, które dostałam kiedyś od Zosi zwkwiat zrostka chociaż oglądając kwiaty zrostek w necie różni się. tamte mają kwiatki skierowane w dół a ta ma śliczne kwiaty ukazujące środek. Jak zwał tak zwał w rzeczywistości jest to dzwonek :D

Iwonko Zielona jagodo czyżby remont dobiegał końca? Skup się na nim, bo w ogrodzie nic nie wykopiesz bo sucho jak diabli! Kaczuchy jeszcze siedzą w wolierze kurzej pod krzaczkami w cieniu, a jak wrzucam ślimaki do woliery to okazało się że kury są szybsze...a nigdy ślimaków nie jadły ;:306 Mam niegościnne kury :shock:
Dziękuję i Tobie miłego odpoczynku :wit

Martusiu i u mnie burza na szczęście nie narobiła szkód a deszcz był intensywny ale spłynął jak woda po gęsi Obrazek Wyobraź sobie, że sarny zjadają Markowi winorośle i będziemy zakładać siatkę leśną. Niby saren mniej, bo ich nie spotykam a szkód więcej. Żal tej włożonej pracy, może powinnaś posadzić dla nich jakąś kapuchę albo inne ulubione zielsko Obrazek Chyba trzeba urządzić jakieś polowanie....może dewizowe, będzie jak raz na odkupienie strat :uszy Odkryłam wczoraj w ogrodzie, że mam Królewnę dla Ciebie, tylko niestety posadzona (przez pomyłkę Obrazek). Baw się dobrze na imieninach i pozdrawiam serdecznie Obrazek

Bea moje domowe pelargonie jeszcze bez kwiatków więc pewnie Twoja wcześniej pokaże na co ją stać, ale ja niedobra nie nawiozłam ich niczym, muszę to naprawić ;:oj
Szałwię siałam i niestety tylko tak można ją mieć albo co dwa lata ze swoich nasion albo co roku siać :D u mnie na pewno się nie wysiewa ;:185
Życzenia tak piękne, że aż pewnie nierealne... ale jakby co to odwzajemniam Obrazek
p.s. przez brak powiadomień dawno u Ciebie nie byłam ;:180



Dziękuję za odwiedziny!
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witaj Marysiu :wit . Jestem właśnie ciekawa czy dla Abrahama lepsza jest patelnia na której teraz rośnie czy delikatny półcień w jaki muszę go przesadzić :roll: . Mam wrażenie, że na tej patelni kwiaty mu trochę omdlewają . Mam nadzieję, że w tym półcieniu też da radę bo póki co nic lepszego mu nie znajdę :( . Semiplena na pewno gdzieś zmieszczę ale to za jakiś czas . Bardzo dziękuję i wzajemnie ;:196 .
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu..piękny popis różany, bardzo ładna Schakespeare ;:138 . Widzę że wszystkie kolory u ciebie, ja pod wpływem forum na niektóre róże zaczęłam patrzeć z byk....dobrze że nie wywaliłam :;230 . Niebieskie dzwonki bardzo ładne i ten kolorek..miodzio. ;:333 . U mnie obyło się bez burzy ale ciągle parno. Wściekam się też na internet, coś tu na działce często ucieka..z rana z tym lepiej. Pozdrawiam i deszczyku w nocy w dzień ;:3 życzę, ;:168
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Kochana upałów to ja nie znoszę z wiekiem coraz bardziej lubię zimę gdyby jeszcze śnieżne kwiaty kwitły :) U nas od rana było 30 stopni i coraz więcej , poleciałam na stary ogród popodlewać bo sucho oj sucho. Nawet maliny wysychają.
Maryś dzwonki siedzą mi w głowie te kwiatowe oczywiście ;:303 a Twoje cudowne są zwłaszcza ten biały ;:167 .
Cieszę się, że róża Alberich kwitnie z czasem zaanektuje coraz więcej miejsca.
Idę pod wiatraczek ....
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Oj tak Marysiu, chwasty to spryciarze... dzisiaj obeszłam ogród, spojrzałam na pewne miejsce w których jeszcze w czwartek nie było chwastów i... i już są! :;230
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu :wit
Przepiękne róże już nagromadziłaś. ;:180
Schakespeare zachwyca,Od jakiegoś czasu już mi się bardzo podoba.Ciekawa jestem jak długo jej się oprę. ;:173
Życzę ci,żeby te żabki wszystkie ślimaczki powybierały ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu zaglądam do ciebie... a tu nie ma fotek :oops: Tak więc przy okazji napiszę, że będę zbierać ślazowe nasionka... chyba trzeba to robić sukcesywnie bo on podobno kwitnie aż do września ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu
Ale nazbierałaś arystokratycznych różyc ;:63
Sama elegancja i piękno :D
Co ja tu czytam, susza a żabki maszerują :;230
Uwielbiam żabki kumkające u nas w nocy w okolicznym stawie :D
Pojedyncze egzemplarze pilnują mi warzywników.
Może przyroda sama zwycięży w nierównej walce ze ślimakami. :roll:
Popatrz jak to dziwnie u Ciebie susza, u nas w warzywniku znów pole ryżowe.
Już czekam na zapowiedziane ciepłe lato, obym nie musiała tego żałować. :lol:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”