Wiejski po przejściach cz.36

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu u mnie też paskudna pogoda, za oknem szaro- buro, w ogrodzie mokro bo znowu w nocy padał deszcz ? i podobnie jak u Ciebie nastrój do bani.
Za to chyba się zbiorę i pojadę do lasu poprawić sobie nastrój u mnie wysyp grzybów.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu cieszę się że się wybroniłaś przed wirusem i mąż się już lepiej czuje ;:4
U mnie też cały czas leje i w dzień i w nocy , na działce nie byłam tak że nie wiem czy już nie pływa :D
Wczoraj zajęłam się nasionkami ale jakoś słabo mi to idzie :wink:
Pozdrawiam , życzę zdrówka i ładnej pogody ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu, mnie też już ten deszcz wpienia, pomidorów jeszcze sporo mam zielonych w tunelu, ale chyba je spisze na straty, bo już mają choroby :( A nawet mi się nie chce tam iść tego oberwać...
Ja orzechówki nie lubię, wolę tak jak Ty koniaczek, albo... dębówkę. Podaruję Ci buteleczkę przy następnej okazji.
Zaklinajmy pogodę!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu dobrze ,że choróbsko Ciebie omija ,u mnie syna dopadło to choróbsko leżał jak kłoda i tylko zrywał się w wiadome miejsce ,mnie i córkę jakoś ominęło.Powojniki będą się ślicznie razem prezentować ,podobno dobrze jest przy sadzeniu dać pod korzeń tabletkę nadmanganianu potasu.Pozdrawiam serdecznie i zdróweczka oraz dużo ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu, witam się z Tobą słonecznie! ;:3 ;:196
Zła jestem ;:151 , bo z uwagi na kolejne przeziębienie M, pobiegłam do gołąbków rano we mgle i mżawce, a teraz wyszło słońce i świat wygląda naprawdę pięknie. ;:138
Idzie wyż i złota jesień ;:63 , a wraz z nimi zapewne pierwsze przymrozki, ;:131 ale ja już jestem gotowa do ich przyjęcia, czekam więc na te jasne od ;:3 dni. Dość mam chmur i deszczu.
Myślę, że jutro, najpóźniej pojutrze i u Ciebie zrobi się weselej dzięki czystemu błękitowi nieba rozjaśnionego jasnymi promieniami słoneczka. ;:63 ;:63 W każdym razie życzę Ci takiej pogody z całego serca. ;:196 I zdrówka dla Was obojga. ;:167 ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu należę do klubu zaparasolkowanych :(
A że moje kości już nie wytrzymują tej wilgoci to siedzę w domu i oddaje się nicnierobieniu (no prawie ), Ale ciekawostka ... mimo takiej ilości deszczu moja sąsiadka przesadzała trawy i... na głębokości 40 - 50 cm sucho, a na wierzchu nie ma kałuż ... strasznie musiało wysuszyć u nas to bezdeszczowe lato ;:173
Podobno po niedzieli a może nawet i jutro... u nas już ma nie padać ... oby i u ciebie przestało siąpić ... Zdrówka dla was ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu, my zawsze przy problemach z jelitówkami ratujemy się coca colą. I faktycznie pomaga!
Też już mam dość deszczu, tych stojących wód i bagnistego terenu na nowo zawiezionym terenie. Dziś na szczęście na razie bez deszczu ale mglisto.
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witaj Marysiu. ;:128 . No i nareszcie dzisiaj u mnie tylko chmurzasto, nawet nie pada. ;:oj . Może faktycznie nadchodzi złota jesień. ;:306 . Dziś jedziemy do wnuka na urodziny, po drodze choć na chwilę zajrzę na działkę..jak się nie rozpada. :;230 . W domu świruję, no bo ileż można patrzeć przez okno na te czarne obłoki choć do pobliskiej Biedronki zaglądam w wiadomym celu. :heja . Tym razem nic przed eMem nie ukryję, to on posadzi cebulowe. ;:173 . Bardzo ładne powojniki kupiłaś, przydał by mi się jeszcze jeden. Życzę ;:3 a czarne chmury a sio. ;:168
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witaj Marysiu ;:168 Pogoda deszczowa a miałam takie palny na prace w ogrodzie i kilka dni urlopu zapowiada się deszczowo:oops: .Dużo zdrówka.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Dużo u Ciebie kolorków , no i masz dwa nowe powojniki, dwie nowości ;:63
U mnie też zimno, deszczyk, aż się nie da pracować w ogrodzie a roboty jest. Trzeba jedne wycinać, drugie sadzić , rozsadzać...oj jest co robić . Miłego tygodnia, obiecują ładniejszą pogodę ;:3 :lol:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

U Ciebie leje, a u mnie nareszcie świeci ;:3 Wygrzewałam się dzisiaj w jego promieniach jak kotka :heja Co prawda nie na parapecie, ale aktywnie w lesie, na grzybkach :tan I znowu wróciliśmy z trzema koszami, co mnie niezmiernie cieszy. nawet oddaliśmy wszystkie kołpaki teściom, bo oni dopiero pojechali na grzyby drugi raz, a ja już jakiś zapasik mam. Już na szczęście mam je zagospodarowane i mogę polegiwać, bo jak zwykle pojechałam po nocnym dyżurze. ale inaczej nie mam kiedy, więc nie marudzę.
Może i do Ciebie zajrzy wreszcie słoneczko? tego Ci życzę ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witam!
Niedziela zaczęła się deszczem i dopiero koło południa przedarło się słońce i uprzyjemniło niedzielę, ale przed zachodem mocno się ściemniłoObrazek i jak zaczęło padać tak pada do tej pory.

Krysiu grzyby wszystkim rekompensują ten ponury czas no może nie wszystkim, bo nie każdy ma las w zasięgu i nie każdy lubi zbierać grzyby. Ja lubię ale niemoc M pozbawiała nas na tydzień wypadów do lasu, a tydzień zaczynam niestety miastem. Pewnie dzisiaj pogoda Ci się poprawiła, więc życzę słonka i ocieplenia :wit

Tereniu dzisiaj pewnie poszłaś do ogródka, a może nawet odwiedziłaś obydwa bo część dnia była pogodna ;:3
Ze zdrowiem jest coraz lepiej, ale przed nami znowu miastowe sprawy do załatwienia. Ja też trochę nasion już pozbierałam ale pogoda nie sprzyja ani suszeniu ani zbieraniu. Nawet nie wiem jak to będzie z wymiana w tym roku.
I ja Tobie życzę zdrówka i ładnych dni bo mają takie być ObrazekObrazek

Basiu no to dzisiaj humor Ci się poprawił i może odwiedziłaś swój ogród, bo ja na spokojnie pierwszy raz od tygodnia pospacerowałam ;:65 Orzechówka nie jest do lubienia tylko dla zdrowotności, a koniaczek do posmakowania ;:304 Nie znam dębówki i chętnie spróbuję a może u mnie znajdziesz nowe smaki, bo ostatnio nie było jakoś okazji (za krótko). Udało się słońce świeciło parę godzin!

Tereniu jakoś przeżyliśmy tego paskudnego wirusa. Już raz córka przyprowadziła wnuka z jelitówką i ja kupiłam wirusa ale miałam jakieś inne objawy, pewnie organizm walczył, a byłam wtedy po operacji nieciekawej więc wspominam niemiło. Życzę Wam zdrowia, a najwięcej wiesz komu! Dziękuję że przypomniałaś o nadmanganianie, bo faktycznie czytałamObrazek i potem na wiosnę niektórzy też dają tabletkę pod powojniki Obrazek

Lucynko I ja dzisiaj mogę o słońcu pisać ;:168 No przykro że nie wstrzeliłaś się z wizytą na działeczkę w ładną pogodę, może następnym razem będzie lepiej ;:215 U mnie w prognozach żadnych przymrozków nie widać i dobrze, bo sporo papryk mi dojrzewa i malin dużo i szkoda byłoby.
Życzenia się spełniły więc i ja Tobie życzę żadnych przymrozków i pięknej pogody a przeziębionemu zdrowia Obrazek ;:167

Ewciu u Ciebie tak długo było sucho, że na pewno ziemia jeszcze nie nasiąkła, co innego u mnie gdzie leje i leje! Na szczęście dzisiaj parasolki poszły w kąt i jak słonko zaświeciło to od razu inaczej się poczułam, bo wczoraj to istna masakra ;:202 Z jednej strony ziemia potrzebuje wilgoci ale z drugiej dla Twoje zdrowia było lepiej żeby było sucho więc nie wiem czego życzyć ale wiem że na pewno zdrówka Obrazek

Mariolko gdyby mój M zadziałał od pierwszego dnia, a nie chojrakował że samo przejdzie to też lżej przeszedłby infekcję, a tak to narobił ambarasu sobie i nam. U mnie dopiero dzisiaj na jakiś czas ustało dolewanie, ale nie na długo bo pod wieczór zaczęło od nowa!

Zuziu ale masz długi odwyk pod ogrodu, ale mam nadzieję że czujesz się teraz dużo lepiej i na wiosnę dasz czasu ogrodowego ;:168 M pewnie nawet nie marudzi na cebulki, bo przecież jakąś przyjemność musisz mieć Obrazek Wnukowi dużo zdrówka i radości i niech Ci słonko zaświeci na działce Obrazek

Joasiu ja myślę, że wyjątkowo słońce Ci poświeci te kilka dni Obrazek Życzę sił, zdrowia i zrealizowania planów ;:168

Karolino a po tych deszczach widzę jeszcze więcej pracy, trawa wysoka i wysiewa się na grządki, kwiatki zmaltretowane to może uda się coś podziałać, a jak ziemia obeschnie to i posadzić czy przesadzić co nieco Obrazek
Dziękuję i wzajemnie niech Ci słonko poświeci ;:168

Iwonko już nie lało...ale leje ;:223 i od jutra tydzień bez deszczu ma być. Ja też pospacerowała w słońcu chociaż do wygrzewania to jeszcze daleko :uszy Las mi się marzy ale chyba dopiero we wtorek jak jutro uda się załatwić wszystko. Co to kołpaki, które oddaliście teściom czy tak grzyby nazywasz? Często czytam, że jedziesz po dyżurze więc trochę się przyzwyczaiłaś chociaż nieraz Cię podziwiam, bo ja po nieprzespanej nocy jestem nie do życia i nie jest to nawet sprawa wieku...zawsze taka byłam Obrazek Czy Ty chciałaś nasiona tego dzwonka niebieskiego? Niech się nam dobre prognozy spełnią, bo jesień w deszczu jest nieciekawa Obrazek


Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

a hibiskus ani myśli kwitnąć


Obrazek

przed wieczorem z jednej strony było tak


Obrazek


a z drugiej tak i ta druga zwyciężyła....leje!


Obrazek


na koniec coś na ząb Obrazek


Obrazek


Dziękuję za odwiedziny i życzę pogodnego tygodnia!
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu, wszystkich zębów nie starczy, żeby pokonać to wężowidło ;:oj.

;:136 , skoro pogoda Cię nie rozpieszcza. Mnie zaś rozpieszcza i to bardzo ;:224.

;:196 Jagi
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”