Wiejski po przejściach cz.36

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Nieba jak zwykle pięknie uchwycone ;:63
Lilia piękna. I mnie w tym roku ona nie kwitnie. Hortensje piękne. Iksja ladniutka. I ta róża za róża za nią ale ma duuzo pakow. Będzie widok piękny może na weekend.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu
Lirope piękne, ale kapryśne z tego co wiem :?:
Astry jednoroczne masz swoje :?:
Floksy przepiękne, u mnie już ciemnofioletowy przekwitł.
Zdjęcie ze wschodem jest niesamowite :!: :D
Krwiściąg już kwitnie, u nas jakoś nieśmiało.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Piękne zachody i wschody słońca...
Aksamitka tylko jedna? Toż to niemożliwe! I słonecznik... U mnie ich cała masa...
Za to nie mam wielu roślin, które są u Ciebie i bilans wyrównany :;230
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu ;:168 zdjęcia "niebowe" jak zawsze fascynujące ;:215 , ta aksamitka niespotykana , a co to za królewna tak ci zapączkowała ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Maryś skąd przytargałaś tego cudnego floksa ...aż mi się oczy zaświeciły. ;:oj Chodzi mi o ten biały z różowiejącymi smugami...coś pięknego.
Kochana a ta krzewuszka o która pytałaś to o ile dobrze widzę 'Caricature'. Mam ją w swoim ogrodzie i właśnie niedawno przycięłam jałowca coby na nią nie właził. :wink:
Z tego co pamiętam kwiaty były blado różowe ale ostatnio mi nie kwitła.
Pamiątki z podróży a zwłaszcza takie malowane naprawdę godne uwagi tak jak widoczki, które nam serwujesz. :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

:wit Marysiu, cudne ujęcie nieba zarówno o wschodzie i o zachodzie słońca. ;:63 ;:63
Ciekawa ta aksamitka, taka nietypowa. ;:333 To jej odmianowa uroda, czy cud natury? :roll:

Ty uskuteczniasz tańce z wężem, a mnie niebo w nocy tak podlało, że po południu jeszcze błotko na rabatkach siedziało. ;:204

Nie strasz upałem, ;:202 bo mam przygotowane roślinki do wysłania. Nie może być gorąco po niedzieli. ;:185 U mnie ma być załamanie pogody od soboty, to może i u Ciebie upału nie będzie... ;:218

Dobrej nocki, kochana. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witam!

Aniu to nie iksja tylko belamkanda o tyle wygodniejsza, że nie trzeba wykopywać :D Lilie cudownie pachnie i mnie cieszy i u mnie nie kwitła w pierwszym roku posadzenia. Róża to nn okrywowa ;:333

Agnieszko nie zauważyłam kapryszenia liriope ale kwitła dopiero po jakimś czasie, a teraz już co roku. Astry niestety kupowane bo moje chyba nawet nie wykiełkowały...no chyba że coś je zjadło ;:oj Krwiściąg chyba o tej porze kwitnie, a inny w ogóle nie widziałam bo mnie nie było :wink:

Mariolko aksamitek wyjątkowo więcej ale ta oryginalna! Słoneczniki od dwóch lat nie chcą rosnąć...może skład gleby? nie wiem? Ważne że nam coś rośnie i cieszy :D

Ewciu ;:168 aksamitka taka inna ale z nasion dostanych to nie wiem czy taka miała być :D Róża to kupowana jako okrywowa czerwona, czyli nn!

Elżbietko nie wiem o którym floksie piszesz ale jak o tym z podróży z lilią to z Kazimierza Dolnego :D Mam jednak więcej takich miźniętych różem! Dziękuję za potwierdzenie nazwy mojej krzewuszki, bo śliczne ma liście.
Zaczęliśmy dość dawno zwozić obrazki, ale nie zawsze pamiętamy i szukamy, natomiast jak jest sklep czy toisko z obrazkami to od razu szukam coś gustownego! Najpierw był to taki kącik ale teraz zaczynamy kupować też większe rozmiary. Kiedyś może sfotografuję obrazki i pokażę w drugim wątku....może zimą ;:306

Lucynko nie wiem czy aksamitka taka miała być czy efemeryda bo nasiona dostałam i nawet nie wiem od kogo, bo miałam z paru źródeł :D
Dzisiaj była duża rosa ale przez ostatnie dni podlewam. Wczoraj porządkowałam kawałek ogródka i posadziłam parę roślin to lałam wodę bo ziemia pylista!
Nie straszę tylko czytam i słucham, ale to już nie te upały, bo chociaż w dzień upalnie to po południu przyjemnie a wieczorem wręcz chłód!
Życzę takiej pogody jak sobie życzysz i niech jeszcze będzie lato ;:196 ;:196

Ja na sobotę zamawiam dobrą pogodę i błagam bez burzy, bo co spotkanie u mnie to z ogrodu uciekamy z całym majdanem przed deszczem ;:oj Niech raz będzie ładnie ogrodowo bo tam miejsca jest pod dostatkiem!

taka piękność delikatna!

Obrazek


malwy powoli kończą


Obrazek

nie lubię takich bulw ;:185 chyba pójdzie w pole ;:65

Obrazek

Dobrego piąteczku i pogodnego weekendu!
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7825
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu Twoje malwy kończą ,a moje zaczynają :D
Wzajemnie ;:167
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Maryś bywam tu nocą i podziwiam cudowne roślinki a i widoki ogródków z Kazimierza.
A rybka jest mi znana :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu bulwy to zwieszone kwiaty hortensji? Początkowo myślałam że zdjęcie jest odwrócone :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

A ja lubię takie bulwy , szkoda ze przekwitają. ;:145
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

~Witam!

Alu Twoje pewnie malwy z tegorocznego siewu albo młode bo moje to stare sadzonki i kwitną czerwiec/lipiec.
Chciałam je posadzić wzdłuż drewnianego płotu ale tam depczą kaczki i trudno będzie je utrzymać ale może zrobię płotek do płotka ;:306

Misiu wszystkie ogrody są piękne a każdy inny! nawet te projektowane, bo nie ma dwóch identycznych ogrodów :D Rybka już wisi i przypomina ;:168


Olu tak to niby wdzięczna hortensja, bo z ukorzenionego patyczka, wyrosła szybko, kwitnie ładnie i obficie ale nie bardzo podoba mi się ten kształt...jakoś wolę te kiściowate kwiaty :oops: Tego typu kule w nas na wsi pysznią się teraz przed każdym domem razem z niebieskimi :wink:

Irenko jesteś ;:168 wolę takie hortensje!



Obrazek


Dobrej soboty i trzymajcie kciuki żeby Goście dopisali, a burza przeszła bokiem! ;:4
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu! Tak jak napisała Elizabetka, krzewuszka nazywa się Caricature, kwitnie blado różowo i bardzo słabo. Kwitnie mi co roku ale ozdobna jest głównie z liści, kwiatku trzeba na niej szukać. Wzrost też ma dość słaby, mam ją od 2011 i ma około 1,2 metra, może dlatego, że jest zduszona przez inną krzewuszkę. Pozdrawiam serdecznie z pustyni w oczekiwaniu na zapowiadany deszcz, od 21 lipca go u mnie nie było :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”