Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, ten błękitny motylek prześliczny! ;:333 Taki delikatny, niemal przeźroczysty. ;:303

Powiadasz, że masz ;:3 , a u mnie przez całą noc lało, ;:222 a od rana jeszcze i wiało ;:145 , jednak na coś się ten wiatr przydał. ;:108 Po południu rozpędził chmury i nawet ;:3 się pokazało. Jutro mam mieć dużo słoneczka, to może choć na trochę na działkę się wybiorę. ;:218
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Niebieskiego motyla to ja chyba pierwszy raz na oczy widzę. Serio!
U mnie dziś wyszło słonko, ale cały dzień znów spędziłam w kuchni na przetworach; teraz trochę żałuję, bo jak pada to mogę działać w kuchni, ale w ogrodzie już nie. A znów straszą obfitym deszczem ;:131
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Fajnie że ;:3 naładowało ci akumulatory. U mnie zanim się ogarnęłam z pracami domowymi ,pogoda się popsuła i deszcz wygonił mnie z ogrodu.Nie zdążyłam z koszeniem. Trawa za domem w połowie została nie tknięta. :( Na dodatek cały tydzień mam na popołudniu ,albo wolne ,ale zajęte innymi sprawami...jeszcze ma lać do końca tygodnia... ;:145
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko ;:196

też mam sporo cebul do posadzenia, jednak do tej pory nie miałam okazji.
Widać, że u Ciebie słonko dobrze grzało, bo kwitną pięknie astry. ;:138
Moje wciąż czekają w pąkach. Ale cóż, skoro słonecznych dni mamy tak niewiele.
Ślicznie uchwyciłaś motylki. A takiego niebieskiego to jeszcze chyba u mnie nie spotkałam. ;:oj
Miłego dnia i ;:3 .
:wit
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewlinko fajna sesja z motylkami... a Modraszek (niebieski) zapozował super ;:215 U mnie nie ma słonka to i motylków nie ma, ale jak wczoraj na chwilkę się pokazało to jeszcze się przyleciały... nawet Furczak gołąbek przyleciał na swoje floksy :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Modraszek piękny! W ogóle cudownie, ze w ostatnich dniach lata możemy jeszcze je podziwiać!
Astry tak ładnie wyglądają u Ciebie w ogrodzie i wabią motyle, ale ja ich się pozbyłam skutecznie, bo nie miałam miejsca na liliowce i dalie.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Modraszek i mnie zachwycił! Nie widziałem go nigdy na żywo :shock: W ogrodzie zaczyna być kolorowo od astrów.... i motyli ;:173 Uwielbiam ten czas!
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

No Kochana takim modraszkiem to niewielu może się pochwalić! Ewelinko to jest zapłata za różnorodność Twoich roślin ;:63 Jak patrzę za okno i na zdjęcia zamieszczone w Twoim wątku to jakby dwa światy! :D
U mnie leje i ponuro! Może nie jest bardzo zimno ale co z tego jak wilgoć wszechobecna!
Pozdrawiam i życzę poprawy pogody :wit
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ja też nigdy nie widziałam takiego niebieskiego motyla ;:oj Chyba posadzę u siebie astry, żeby wabić takie ciekawe okazy ;:333
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Witajcie :wit .


U mnie dzisiaj zapłakany dzień .Jest pochmurno, mokro i brzydko ;:222 . Na szczęście wczoraj przez większą część dnia było bezdeszczowo i wykorzystałam to na sadzenie cebul. Posadziłam 1/3 a pozostałe czekają na swoją kolej . Jeszcze nie jestem pewna czy ta liczba się nie powiększy bo przecież w Lid wystawili czosnki w wielopakach i na pewno coś kupię . Poza tym wzięło mnie na astry . Miałam już nic nie kupować tego roku ale te ich kolory .


Aniu mam kilka astrów ale to powielone odmiany , dlatego wczoraj postanowiłam dokupić sobie inne kolory ;:108 . Astry dodają koloru kiedy w ogrodzie jest już pustawo . Trzeba mieć je koniecznie ;:333 . Poza tym lgną do nich owady a to kolejny plus.


Dominiko ten motylek cudnie mi pozował, sama byłam w szoku. Jego kolor jest niesamowity ;:138 . Marcinki to jesienne byliny nr 1 i trzeba je mieć. Ja postanowiłam powiększyć swój mały zbiór. Mam kilka krzaczków tej samej rośliny więc wolę je zamienić na inne kolory a kuszą mnie takie nasycone karminowe, ciemne fiolety, czy granatowy . Dzięki i wzajemnie :wit .


Małgosiu doniczek to u mnie sporo , trzeba by je tylko ciachnąć żeby nie były takie wysokie :lol: . U mnie tulipany jak na razie nie znikają z winy nornic tylko jeśli już pogniło mi kilka cebul. Za to jestem przekonana, że na tej nowej części działki grasują nornice ;:222 . Tam na pewno trzeba będzie sadzić cebule w koszyczkach. No chyba, że przepędzę gryzonie ale to może być trudne. Ja jeszcze nie odmładzałam moich tulipanów bo sadzę je dopiero od dwóch lat. Prędzej czy później będę musiała to robić. Pozdrawiam :wit .


Lucynko motylek przepiękny, to prawda ;:333 . Pogoda jest jaka jest i musimy się przyzwyczaić do tego. Liczę na jeszcze odrobinę słońca . Przecież sporo roboty będzie w ogrodach zanim nadejdzie zima a takie prace najlepiej wykonywać w promieniach słońca. Pozdrawiam i tego słońca Ci życzę ;:168 .


Mariolu na pewno go widziałaś . On ma z zewnętrznej strony skrzydełek takie kropeczki i trochę pomarańczowego kolorku i jest mniejszy od Rusałki Pawik. Przetwory na pewno Ci się przydadzą bo nie samym ogrodem człowiek żyje ;:173 . Myślę, że będziesz miała jeszcze pogodę na ogród . Pozdrawiam i pogodnego nieba życzę :wit .


Olu niestety już koniec fajnej pogody ;:222 . Od teraz jest u mnie brzydko, deszczowo, szaro i buro. Mam nadzieję, że jeszcze będą słoneczne dni bo za miesiąc jadę na turnus z córką a muszę posadzić resztę cebul do tego czasu. U mnie trawa ostatnio koszona ale znowu urosła wielka . Na razie jej nie skoszę bo pogoda nie pozwala. Trzeba poczekać na odpowiedniejszą pogodę.


Krysiu tego motylka na pewno widziałaś , on od zewnętrznej strony ma takie kropeczki i jest dość mały. Słoneczko u mnie było ale teraz też już go nie ma. Wczoraj posadziłam część cebulowych a na kolejne sadzenie muszę poczekać aż pogoda nieco się poprawi. Pozdrawiam i słoneczka życzę ;:196 .


Ewo motylki fajnie pozowały więc zdjęcia nawet wyszły. Mam nadzieję, że jeszcze przyjdą słoneczne dni i tego Ci życzę :wit .


Miłko Ty pozbyłaś się astrów a ja chcę właśnie nabyć kolejne . Dalie są piękne ale ja niestety nie mam zbyt wiele miejsca na przechowywanie karp. Kilka mi wystarczy a podziwiać będę u Ciebie.


Florianie nie wierzę, że go nie widziałeś . U mnie pojawia się dość często tylko nie zawsze mam szansę zrobić mu zdjęcie. Masz rację, astry dają sporo koloru dlatego postanowiłam dokupić sobie kolejne ;:138 .


Marysiu u mnie niestety już nie ma fajnej pogody. Dzisiaj pogoda zapłakana i przez kilka najbliższych dni ma ponoć tak być. No niestety słoneczka nie możemy mieć codziennie . Deszcz po tak suchym lecie jest potrzebny więc niech pada ;:131 . Ja znajdę sobie jakieś zajęcie w domu a na ogród jeszcze będzie czas . Pozdrawiam :wit .


Jolu sadz astry, sadz ;:108 . One dodają o tej porze sporo koloru i wabią mnóstwo owadów. Tego niebieskiego motyla na pewno widziałaś . Jest malutki i z zewnętrznej części skrzydełek ma kropki.


Pozdrawiam i udanego dnia Wam życzę.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, jesienny ogród masz bardzo kolorowy i wabiący motylki. Muszę i ja napisać - nigdy nie widziałam Modraszka ! Cudny jest.
Marcinki lubię bardzo, ale też i mnie denerwują, trochę rozrastają się jak chwasty. Kiedyś zaplanowałam im zmienić miejsce i wydawało mi się , że je przeniosłam, niestety w następnym sezonie pokazały się znowu w tym samym miejscu... U mnie w połowie jesieni łapie ich szara pleść i wyglądają kiepsko :( Są jednak urokliwe i nie wyobrażam sobie ogrodu bez asterków ;:333
Słoneczka i ciepełka życzę !
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko Modraszek prześliczny, ;:138 tylko raz udało mi się go zobaczyć u siebie. Marcinki teraz będą cieszyć kolorami. ;:215 Jednak dokupiłaś kolejne. :D Też dałam sobie spokój z koszykami do cebul, za dużo pracy. ;:222 Plecy nie bolą po posadzeniu takiej ilości. :wink: Pozdrawiam ;:196
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ile cebul??? No, no... i jak tu nie czekać na wiosnę ;:65 Ja nie mam czasu, żeby wsadzić nawet te kilka paczek, które już kupiłam, więc póki co nie spieszę się z kolejnymi zakupami, mimo że wcześniej nie mogłam się doczekać, kiedy będą w sprzedaży ;:218
Astry zdecydowanie obficiej ci kwitną, u mnie dopiero zaczynają. Trawy też cudnie zdobią ;:215 A cóż to za cudny niebieski motylek cię odwiedził? ;:oj Pierwszy raz takiego widzę.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”