Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, istny busz u Ciebie ;:333 Róże, powojniki, wszystko takie dorodne aż te widoki łapią za serducho Obrazek
Jak to dobrze, że u Ciebie popadało. Nic dziwnego, że roślinki rosną jak na drożdżach. U mnie wciąż sucho :( Deszczu jak na lekarstwo a nie ma to jak opady z nieba. Żadne podlewanie tego nie zastąpi.
Kwitnie już u Ciebie sporo lilii. U mnie pokazały kwiaty jakieś pomarańczowe. Za nic w świecie nie mogę sobie przypomnieć żebym takie zamawiała ;:24 No chyba aż takiej sklerozy jeszcze nie mam... Jak nic nastąpiła pomyłka. No cóż, muszę poszperać w notatkach i sprawdzić. Tylko co to da? Przecież nie będę reklamować ;:131
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinka ogród w pełni kwitnień niemalże :) clematisy pięknie oblepione kwiatami ;:63 lilie pięknie się prezentują, szczególnie ta ciemna ;:173 o różach to nawet nie ma co wspominać ;:138
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, ale masz dorodne te powojniki!
Powiedz mi jak długo masz Ballerinę?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Witajcie wieczorkiem :wit .


Miałam dzisiaj szczęście bo po 18 trochę u mnie popadało . Teraz każda kropla wody na wagę złota więc tym bardziej się cieszę . Dzisiaj mój eM wybrał się na kilka dni z kolegą na rybki ;:173 . Niech ma trochę swobody, ja tam sobie odbiję bo przecież różyczka dopadła mnie na całego ;:306 . Udało mi się dzisiaj wykosić trawnik i wszystko od razu prezentuje się dużo lepiej . Byłam dzisiaj na kontroli z Weroniką i już wszystko jest w porządku. Jutro wraca do ośrodka i od razu mamy imprezę bo organizują piknik na który również pojadę ;:333 . Niech dziewczyna korzysta bo przecież chorowała dwa tygodnie. W ogródku coraz weselej. Na rabatach sporo koloru a miejscami nawet za dużo . Ostatnio doszłam do wniosku, że w tym roku jest bardzo mało motyli. Mogłabym nawet napisać, że nie ma ich prawie wcale ;:222 . Czy u Was jest podobnie ?? W zeszłym roku o tej porze moja Emilka biegała po ogródku z ekscytacją, że jest "tyyyle motyli ". Mam nadzieję, że jak zakwitnie budleja to pojawią się.


Obrazek

Obrazek


Ewo Ballerina to świetna róża. W zeszłym roku ładnie mi kwitła a w tym przeszła samą siebie ;:oj . Co to będzie za rok . Bonica to również bardzo wdzięczna róża. Mam dwie sztuki i nie mam z nimi problemów, polecam ;:333 .

Obrazek


Tutaj będzie korekta, uszczknę jeszcze trochę trawnika bo za dużo go .

Obrazek


Natalio sprzedajecie dom ?? O popatrz, nie wiedziałam. No to faktycznie nie fajna sprawa, że kupcy się wycofali ;:222 . My spisaliśmy już umowę w zeszłym roku i mam nadzieję, że sąsiadka nie rozmyśli się. Do końca jest już bardzo blisko więc jestem dobrej myśli . Dziękuję ;:196 i pozdrawiam .

Obrazek


Moje pomidorki koktajlowe tego roku całkiem, całkiem ;:173 .

Obrazek


Zuza powiem Ci, że ten powojnik i w zeszłym roku u mnie szalał. Widocznie podpasowało mu miejsce ;:108 . Ja trawkę wykosiłam i bardzo dobrze bo lubię taką świeżo skoszoną . Ty skosisz innym razem ;:108 .


Obrazek


Mary Rose.

Obrazek


Aniu może trafił Ci się jakiś chorowity egzemplarz. No nie wiem, mój od początku dobrze sobie radzi i widać podpadło mu miejsce gdzie rośnie. W tym roku posadziłam drugiego i zobaczymy jak ten będzie się sprawował. Co prawda kupowałam inną odmianę ale zakwitł mi właśnie ten ;:131 . Nie narzekam bo przecież jest piękny. Jasne, że będę sadziła powojniki, przecież to takie wspaniałe pnącza ;:333 .


Abraham Darby.

Obrazek


A tu zagadka. Ta róża to miała być Mrs. John Laing ale z całą pewnością to nie jest ta odmiana , jestem wstrząśnięta :evil: . Czy ktoś wie co to może być ??

Obrazek


Lucynko dziękuję ;:196 . Roślinki starają się jak mogą więc nie będę narzekała. Działka jest już na wyciągnięcie ręki więc czekamy na notariusza ;:65 . Bardzo dziękuję i wzajemnie dużo zdrówka życzę :wit .


Obrazek


Jest i mój kolorystyczny huragan ;:131 . Ta rabata po lewej stronie z żółtym i czerwonym jest do przeróbki a raczej do całkowitej zmiany. Na pewno pójdą tam róże i całą rabatę chcę zrobić w takich różowo-kremowo- niebieskich barwach . Zobaczymy co mi z tego wyjdzie ;:306 .

Obrazek


CDN
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Małgosiu-PEPSI u mnie były i upały i deszcz . Nie narzekam w zasadzie bo nawet i dzisiaj popadało. Kurczę, ja też ubolewam nad tym, że Anabelka zakwita ciut później . Po cichu liczyłam, że jednak zgrają się z kwitnieniem :roll: . No nie wyszło, trudno.

Obrazek

Obrazek


Asiu no tak, nornice jednak wygrywają ze wszystkim ;:306 .


Eden Rose.

Obrazek


Jedna z moich dwóch żółtych róż. Ta nawet mi się podoba , zobaczymy jak całkiem się rozwinie może ktoś ją rozpozna ?

Obrazek


Kasiu ja też cieszę się, że normalnie mogę funkcjonować. Na początku antybiotyk trochę mnie osłabiał i unikałam słońca . W lato to trochę uciążliwe :roll: . Powojnik rzeczywiście bardzo ładny ;:333 .


Giardina.

Obrazek

NN

Obrazek


Dorotko dziękuję za miłe słowa chociaż po ostatniej wizycie u Ciebie nabawiłam się małych kompleksów ;:131 . Masz rację, nic nie zastąpi deszczu z nieba więc niech i u Ciebie spadnie ;:196 . Twoje rośliny na pewno będą wtedy zadowolone . Co do lilii to i u mnie zdarzyło się kilka pomyłek. Nie sadziłam pomarańczowo- czarnych a mam je :shock: . Tak samo jakaś żółta mi się pojawiła no ale tak jak piszesz przecież reklamować nie będę. Pozdrawiam :wit .


Leonardo da Vinci.

Obrazek

Obrazek


Mariuszu dziękuję w imieniu roślin ;:168 .


Claire Marshall.

Obrazek

Obrazek


Basiu dziękuję w imieniu powojników ;:196 . Ballerinę sadziłam jesienią 2015 bądź wiosną 2016 r. Nie pamiętam :oops: . W każdym razie jest młoda ale daje radę ;:215 .


Niecierpek Walleriana z nasion.

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i spokojnej nocy życzę :wit .
Awatar użytkownika
IzabelaS
500p
500p
Posty: 571
Od: 15 cze 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pod Kaliszem, Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelino, ja z innej beczki - od tamtego roku przyglądam się i przyglądam, i do dziś nie wiem, czy ten sznurek na pranie wisi po Twojeje stroneie, czy po sąsiedzkiej? Ja uważam, ze w prawdziwym ogrodzie powinno się suszyć pranie.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko lilie kwitnące ... ;:oj
Nie byłam kilka dni na swej działce więc może i u mnie jakaś kwitnie ?
Póki co podziwiam u Ciebie obficie kwitnące róże i inne byliny.
Trzymam kciuki za udany koniec zakupu działki - będziesz mieć na nowe zadanie i mnóstwo pomysłów do zrealizowania.
Pozdrawiam
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko dawno nie byłam, przeszłam i oczom nie wierzę jak bujny ogród zrobiłaś...lilie w pełnym rozkwicie i powojniki.
Zapytam po czym skrabie sie do góry obficie kwitnący powojnik, jakoś nie mam do nich przekonania bo i nie mam koncepcji na posadzenie ale oglądam u Ciebie i może gdzies taką wieżę ustawię i posadzę.
Życzę szybkiego finału w powiększeniu ogrodu.
;:196
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

U Ciebie były upały. U nas jeszcze w tym roku takiej atrakcji nie mieliśmy. Może to dobrze, bo wiele jeszcze kwiatów w pąkach i wspaniałe widoki przed nami. A u Ciebie pięknie, kolorowo. ;:138 Róże prześlicznie kwitną i na dodatek powojniki, których u mnie nie doczekam, pogodziłam się już z tym że nie chcą w moim ogródku rosnąć.
Motyle u mnie też tylko pojedyńcze egzemplarze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko same dobre wiadomości! deszcz podlał ogród, a Ty kończysz leczenie i córcia zdrowa :D
Ogród ślicznie się prezentuje, to najkorzystniejsza dla ogrodów pora ;:215 no i to bogactwo roślin, róż, powojników, lilii aż się w głowie kręci ;:219 Wesołego pikniku i ciekawych zakupów różanych :wit
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Cudnie wygląda powojnikowy "filar" ;:173 Bardzo kolorowo i uroczo w twoim ogrodzie... Masz dużo miejsca, będziesz miała jeszcze więcej, ale trawniczek i tak jeszcze chcesz uszczknąć ;:306 Ehh... my wiecznie nienasyceni Ogrodnicy :wink:
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Moją uwagę też od razu przykuł ten piękny powojnik!
A róże jakie cudne! Niesamowicie wszystko Ci kwitnie!
A masz rację, trawnika zdecydowanie można uszczknąć!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Witaj! Widzę, że masz sporo róż. Kolorowo u Ciebie ;:333
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”