Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko nie porządkuj sąsiadce działki, poczekaj cierpliwie! no chyba że umowa wstępna podpisana z zadatkiem?
Roślina też skojarzyła mi się z topinamburem, ale to chyba jednak nie on :wink:
Róże w pełnym rozkwicie, powojniki szaleją a nawet floks się spieszy. Kolorowo aż dech zapiera!
Dobrego tygodnia :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, ale będzie pięknie jak jeszcze Twój ogród powiększy się o ten kawałek ziemi! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

U mnie też chmury straszyły wyglądem i grzmotami, ale nic z tego nie wynikło.
Ewelinko gdzie kupujesz powojniki ?
Skusiłaś mnie na te nbardzo ekspansywne, zasłonią betonowy płot .
Widzę, że liatry zakwitną - moje też ;:173
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko masz przecudnej urody powojniki. ;:180 Pięknie się prezentują.
Szybkiego dokończenia spraw gminno-notarialnych Wam życzę. ;:168
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Już uprawiasz nową działkę (prawie twoją :wink: ) Też by mnie wnerwiały chwasty siejące się u mnie.
Powojniki masz giganty, zazdroszczę że tak dobrze ci rosną. Moje nie chcą niestety. Będę więc podziwiać je u ciebie.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Witajcie :wit .


Dzisiaj mam dwa powody do zadowolenia :heja . Po pierwsze, wzięłam ostatnią dawkę antybiotyku a po drugie w nocy solidnie popadało ;:333 . Dzisiaj u mnie pochmurno ale po wczorajszym upale należy się odrobina wytchnienia. W planach mam koszenie trawy i na pewno coś tam pogrzebię w ziemi ;:108 .


Obrazek



Gejt witaj :wit . Dziękuję za dobre słowo i pozdrawiam .


Błękitny Anioł.

Obrazek


Gabi na razie czekam na identyfikację. Może ktoś rozpozna nieznajomą roślinę ;:224 .


Aspiryna.

Obrazek


Wiolu topinambur ma sąsiadka za miedzą i to cholerstwo ma tak ekspansywne kłącze , że mam go dosyć. Myślę, że nikt go nie wysiewał bo to bylina. Rolnik co roku sieje coś innego . Prędzej czy później zagadka zostanie rozwikłana ;:173 . Z niecierpliwością czekam na notariusza ale w tym roku wiele nie zdziałamy. Podejrzewam, że tylko takie najważniejsze prace porządkowe wykonamy a wiosną ruszymy z kopyta . Czas pokaże.


Obrazek


Lenko mimo, że mieszkamy w jednym kraju to są lekkie przesunięcia w kwitnieniu roślin w poszczególnych regionach . Myślę, że prędzej czy później wszystko Ci zakwitnie ;:168 . O tak, róże warto mieć a z nimi jest tak, że " apetyt rośnie w miarę jedzenia " ;:306 . Ja już planuję kolejne zamówienia ale chyba dopiero wiosną ;:224 .


The Fairy .

Obrazek


Kasiu oj tak, jestem podekscytowana ale dopóki działka nie będzie formalnie nasza staram się podchodzić do tego z lekkim dystansem. Jak tylko wyjdziemy od notariusza będę skakała z radości ;:138 .


Bonica.

Obrazek


Marysiu spokojnie my tylko skosiliśmy uciążliwy chwast ;:196 . Oczywiście, że umowa wstępna spisana i zadatek zapłacony ;:108 . Poza tym wszystkie papiery jakie fruwają po urzędach zawierają punkty, że podzielona działka sąsiadki będzie przyłączona do naszej. W papierach są nasze dane jako kupujących . Myślę, że sąsiadka nie powinna w takim momencie się wycofać. W każdym razie czekamy na notariusza a to już coraz bliżej. W ogródku coraz więcej koloru ;:108 . To raczej nie topinambur ale prędzej czy później okaże się co to jest. Dziękuję i wzajemnie udanego tygodnia życzę ;:196 .


Arabella.

Obrazek


Basiu powoli do przodu, to najważniejsze ;:333 .


Comtesse de Bouchaud.

Obrazek


Seba u mnie wczoraj w nocy grzmiało i trochę popadało . Powojniki kupuję w różnych miejscach. Zamawiam przez internet, w marketach budowlanych typu Brico albo w szkółkach. Summer Snow/Paul Farges kupiłam przez internet u Wędrowskich. Fajnie, że u Ciebie liatry też zakwitną ;:333 .


Jacques Cartier ale chwilami nie jestem pewna czy to jest ta róża.

Obrazek


Aniu dziękuję ;:196 .


Obrazek


Jolu niektóre powojniki świetnie sobie u mnie radzą. Nie mogę narzekać ;:224 . Szkoda, że u Ciebie nie rosną tak jakbyś tego chciała. Za to inne rośliny mają u Ciebie świetne warunki. Pozdrawiam :wit .


Giardina.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ballerina.

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i udanego dnia życzę.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelina Teraz jak już mam własną to chętnie w wątkach podglądam Ballerinę ... powojniki też masz piękne, a i Bonica mi się podoba ;:215
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko trzymam kciuki żeby transakcja jednak doszła do skutku ;:215 wiem jakie to denerwujące - nie tak dawno w ostatniej chwili wycofali nam się kupcy na dom :evil: A już chcieli się umawiać na podpisanie umowy... ;:223
Piękny jest Twój ogród ;:108 śliczna ta ciemna lilia z ostatniego zdjęcia, i powojniki ;:167
Dobrze że już czujesz się lepiej ;:138
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelino..powojnik Comtesse de Bouchaud. spisał się na medal, tyle kwiecia, też tak chcę. ;:180 . Mój malutki, dopiero z nimi zaczynam..jak mnie zawiedzie wyćpnę. ;:306 Dużo kwitnień u ciebie, piękne lilie. ;:333 Także mieliśmy kosić trawniki ale trawa mokra bo troszkę popadało. :wink:
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko na powojnik Comtesse de Bouchaud nie mogę się napatrzeć. No cudny. ;:224 Mój siedzi cztery lata w gruncie i co roku wypuszcza 2-3 pędy , pąki pięknie nabrzmiewają i więdnie. I tak rok w rok. :evil:
Także kochana patrząc na Twoje clematisowe okazy stwierdzam, że Twój ogród dla nich stworzony i nic tylko dalej je sadzić! ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, cieszę się, że zdrówko wraca! ;:196
Cieszy mnie też to, że nareszcie jesteście bliziutko powiększenia otoczenia domu, no i ogrodu. ;:333 Kolejne cudeńka będziemy u Ciebie oglądać z ogromną przyjemnością. ;:108
A teraz o aktualnych kwitnieniach, które przyprawiają o kolorowy zawrót głowy. ;:303
Śliczne różyczki ;:333 i lilie już w takim rozkwicie ;:215 , a powojniki... klękajcie narody! ;:215 ;:215
Dobrej pogody życzę i zdróweczka. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Piszesz Ewelinko o upałach, a u mnie weekend był chłodnawy i deszczowy. Ja nie narzekam, przydało mi się trochę i wody, i wytchnienia przed upałami, które nadchodzą.
Szkoda, że anabelka nie kwitnie w tym samym czasie co ta ciemna lilia. Byłby fajny duet :uszy
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Powojniki potężne. Mój topinambur zjadły nornice. Są od niego bardziej ekspansywne ;:306 .
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”