Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Witajcie :wit .


Nie było mnie kilka dni a raczej przez kilka dni nie robiłam u siebie wpisu bo na forum bywam tylko coś ostatnio nie miałam weny ;:131 . Te ostatnie upały jakoś mnie spowolniły i rozleniwiły za bardzo . Jak dobrze, że teraz temperatura oscyluje w granicy 25 stopni a nie 35 :lol: . Od jutra będę słomianą wdową bo mój eM wyjeżdża na poligon. Wróci dopiero 6 października :roll: . Na szczęście będzie zjeżdżał od czasu do czasu na weekend. Wczoraj miałam czas dla ogrodu i trochę popracowałam. Jak zwykle wycinałam przekwitłe kwiaty i po raz pierwszy od dłuższego czasu skosiłam trawnik. Zajęłam się też nową częścią działki bo tam też musiałam wpaść z kosiarką ;:108 . Na pewno spaliłam przy tej pracy mnóstwo kalorii . Już niedługo wrzesień a to oznacza, że moje dziewczynki pójdą znowu do przedszkoli i będę miała trochę więcej luzu. Jeśli pogoda dopisze planuję przesadzanie niektórych roślin i małe zmiany. W ogrodzie aktualnie królują hortensje i jeżówki. Niektóre róże rozpoczęły kolejne kwitnienia. Jest całkiem ładnie chociaż dominującym kolorem stała się zieleń i biel, no i może trochę różu ;:131 .


Obrazek


Olu taki osiołek to i mnie by się przydał ;:306 . Daj znać jak go gdzieś znajdziesz ;:333 . Niestety wszystko kosztuje i ma swoją cenę ale liczę, że powoli małymi krokami będziemy szli do przodu . Wiosną na pewno ruszymy z jakimiś pracami ziemnymi ale co dokładnie uda się zrobić czas pokaże. Oby jeszcze zdrowie dopisało ;:108 .


Stephanie Baronin to piękna róża.

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję ;:196 . Oj chciałabym już teraz móc zacząć tworzyć nowe rabaty no ale niestety muszę jeszcze na to poczekać. Może przy dobrych wiatrach w przyszłym roku na jesień coś tam będę mogła posadzić chociaż mam obawy , że bez ogrodzenia to zwierzęta narobią mi tam sajgonu . No nic, czas pokaże jak będzie. Pozdrawiam :wit .


Claire Marshall .

Obrazek


Gabrysiu dziękuję ;:196 . Dodatkowe ary to na pewno spore wyzwanie ale wierzę, że damy radę to fajnie zagospodarować ;:108 . Ten kawałek ziemi był dla nas małym marzeniem a teraz to marzenie stało się rzeczywistością ;:138 . Trzymam kciuki za Twoje marzenie o domku, może kiedyś się spełni i tego z całego serca Ci życzę ;:168 .


Obrazek


CDN
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewo dokładnie tak, bardzo fajnie jest realizować swoje marzenia. Powoli ale ważne, że do przodu bo pieniądze niestety nie rosną na drzewach . Darmowa robocizna też jest na wagę złota a poza tym czuję satysfakcję, że własnymi rękami zmieniamy swoje otoczenie . Brzózki będę miała zaraz za płotem więc trochę cienia dadzą . Niestety nie dało się podzielić działki tak aby te brzózki były po naszej stronie :( . Mam nadzieję, że sąsiadka ich nie zetnie . Pozdrawiam :wit .


Rozchodniki zwiastują jesień.

Obrazek


Basiu u mnie też już po upałach chociaż nadal gorąco . Dzisiaj mam 25 stopni w cieniu ;:173 . Marzyłam o tym momencie kiedy ten ugór stanie się naszą własnością ;:138 .


Uwielbiam hortensje ;:167 .

Obrazek


Marysiu dziękuję ;:196 . Szkic na pewno się pojawi ;:108 . Muszę mieć tylko trochę spokoju i pomierzyć mniej więcej odległości żeby to miało ręce i nogi . Tak na prawdę wiele rzeczy wyjdzie wiosną bo wtedy planujemy prace ziemne z koparką w roli głównej. Prawdopodobnie trzeba będzie zamówić też co najmniej wywrotkę ziemi żeby wyrównać teren. Chcemy jakoś mądrze wyrównać ten teren bo są tam pewne różnice poziomów ;:108 . Jak już uporamy się z tym tematem to potem trzeba będzie zająć się utwardzeniem podjazdu i chodnika a dopiero potem zacznę zakładać rabaty ;:224 . Nie mam pojęcia co powinnaś zrobić ze swoją lawendą , trudno tak obcinać tylko przekwitłe kwiaty . Spóźnione podziękowania Ci posyłam i pozdrawiam ;:196 .


Obrazek


Beatko szybko jak szybko, ponad rok czekaliśmy na to by działka była formalnie nasza ;:224 . W każdym razie już po wszystkim i jestem bardzo szczęśliwa ;:138 . Dziękuję i pozdrawiam ;:196 .


Obrazek


Moniko bardzo dziękuję ;:196 . Ja też nie mogę się tego doczekać chociaż wiem, że to nie nastąpi szybko ;:131 . Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Alu dziękuję ;:196 . Zimą na pewno będzie czas żeby trochę pomyśleć i poplanować. W tym roku nie będziemy nic konkretnego robili na nowej części działki ale mam nadzieję, że zdrowie dopisze i wiosną ruszymy do pracy . Nie myślałam jeszcze konkretnie gdzie powstaną rabaty ale wymyśliłam gdzie będzie warzywnik, miejsce zabaw dla dzieci, wjazd itd. Na pewno plany rabat urodzą się w międzyczasie ;:108 . Dziękuję i wzajemnie ;:196 .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Za pasem drzew jest jeszcze kilka metrów do drogi. W wolnej chwili zrobię zdjęcia od strony drogi z uwzględnieniem gdzie jest nasz dom .


Pozdrawiam i udanego świętowania życzę :wit .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

U mnie róże aktualnie odpoczywają, a Twoje panienki dają taki śliczny popis ;:63 Na Stefcię chyba się zdecyduję, bo zwolnią mi się ze trzy miejscówki i wiadomo, że muszę czymś je zapełnić. A tę panienkę podziwiam już od jakiegoś czasu i może wreszcie zaproszę ją do siebie. Biel w ogrodzie, oczywiście jeżeli tylko nie jest śniegiem, to kolor bardzo pożądany, szczególnie jeżeli dotyczy to hortensji :tan One są teraz po prostu niesamowicie białe. Z powodu upałów szybko różowieją, co też u nich bardzo lubię. Byleby tylko nie przypaliły się i nie zrobiły się od razu brązowe ;:202
Piękny kawałek ziemi wam przypadł w udziale, a ponieważ nigdzie się nie spieszysz, to pomaleńku wymyślisz, a następnie zrealizujesz, co i gdzie ;:108 Powodzenia i pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ślicznie u Ciebie , trawiaste podwórko otoczone rabatami jest po prostu kapitalne , nie pierwszy raz sie zachwycam ;:138 Ładnie kwitną kwiatyki, chyba nie było suszy u Ciebie :) Teraz widzę ,że naprawdę możesz pamiętać kolonijne gimnastyki bo sama nie dawno byłaś na kolonii :wink: Masz małe dzieci co chodzą do przedszkola to jesteś młodziutka i Tobie jeszcze nie potrzebna gimnastyka na kręgosłup . Na to trzeba latami zapracować ;:306 Miłego tygodnia :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko widzę, że nie tylko Ty kosiłaś pole :lol:
Będę podpatrywać Twoje pomysły bo sama cały czas myślę jakby mądrze wykorzystać swoją przestrzeń.
Ślicznie Ci kwitną hortensje.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

O to widzę, że będzie się działo. Warzywnik już oczami wyobraźni widzę, że tam będzie :lol: Fajnie tak planować co? Zazdroszczę, ale jak najbardziej dopinguję i podglądać będę co się będzie działo.
Narzekasz na suszę, a u nas lato niestety się nie popisało. Ulewne deszcze, wiatry, burze. Takie do doo....y to lato.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Podejrzewam, że nie wytrzymasz i jak tylko przyjdzie wiosna, to ruszysz z jakimiś pracami w nowej części ogrodu, czego Ci oczywiście życzę :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko masz całą zimę na planowanie i szkicowane! wiosną przygotujecie teren a potem hulaj dusza!
Jak dobrze czytać że nie tylko mnie len i niechęć ogarnął...wiesz trzeba sobie dać odpoczynek, w końcu to ma być przyjemność :D Emocje też swoje robią!
Pozdrawiam serdecznie :wit
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Fajne połacie, mam nadzieję, że nie będziesz nam szczędzić fotorelacji ze zmian ;:65
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelina, gratuluję finalizacji zakupu działki ;:138
Spory teren, ale powoli dasz radę!
W ogrodzie pięknie. Królują hortensje ;:167
Masz rację, upały są dobre nad wodą, ale gdy trzeba pracować to bardzo męczą.
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

I ty masz suuper działkę
Tak już można ja zagospodarować
My ten dodatkowy teren co dokupilismy to same krzaczory i drzewa i zielsko po pas. Masę pracy póki dojdziemy do takiego arealu jak twój.
Ale szkoda było odpuścić. Bezpośrednio za nami.także tylko przedłużenie. I nikt obcy nie będzie się kręcił.
Hortki piękne. I ja je uwielbiam ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, nowy nabytek przyzwoicie nie zachwaszczony, ;:333 wobec czego będzie Wam łatwiej zagospodarować go po swojemu bez konieczności karczowania czy walki z uciążliwymi chwaściorami. ;:63
Piękne hortensje i różyczki. ;:215
Dwoje moich sąsiadów działkowych obsadziło swoje działeczki mnóstwem takich hortensji bukietowych, jedna przy drugiej i muszę przyznać, że przesadzili z ilością. Na takiej małej powierzchni nie robią dobrego wrażenia. ;:185 Wydaje mi się, że dwie - trzy dałyby ładniejszy efekt. ;:108
W dużym ogrodzie widziałam takich hortensji kilka ładnie rozmieszczonych w różnych miejscach i to mi się bardzo podobało. ;:333
Zdrówka dla Ciebie i Dziewczynek oraz częstych odwiedzin eMa w domu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Zazdroszczę,oj zazdroszczę nowego terenu do obsadzenia :oops: ;:333
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”