Moja handmejdowa działka :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwia88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 9 cze 2017, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Moja handmejdowa działka :)

Post »

Witam serdecznie :)

zapragnęłam znaleźć się w gronie działkowiczów i ogrodników, ponieważ codzienna praca (którą bardzo lubię) w dużym mieście i mieszkanie w wynajmowanym pokoju w bloku na dużym osiedlu sprawiają, że bardzo brakuje mi natury, drzew, powietrza i ziemi :) W związku z tym razem z moim Lubym nabyliśmy działkę, żeby móc tam urządzić swój zakątek wypoczynkowy :) Oboje nie mamy doświadczenia w ogrodnictwie, ale jesteśmy bardzo głodni wiedzy. Jesteśmy osobami, które zrobią coś z niczego i zawsze jak coś widzimy to najpierw zastanawiamy się jak to jest zrobione. Dlatego cieszymy się, że na 'swoim' kawałku ziemi będziemy budować i urządzać własnymi rękami ;:oj
Działka ma około 350 m2 i jest mooocno zapuszczona. Kupiliśmy ją dosłownie kilka dni temu po właścicielach, którzy przez ponad dwa lata nawet chyba na tej działce nie postawili stopy. Trawa i chwasty do pasa. Nawet wejście było trudno znaleźć ;:306
Pokażę zdjęcia na jakim etapie zaczynamy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na działce mamy dąb 40-letni, orzech włoski, kilka drzewek owocowych i bez. Zaczęliśmy od kupienia kosy spalinowej, bo kosiarka by sobie nie poradziła z taką trawą. Mamy zamiar przekopać całą działkę i zasiać trawę. Domkiem się zajmiemy, ale jeszcze nie w tym sezonie, będziemy chcieli go rozebrać i na jego miejsce postawić murowany i większy. Będzie oczko wodne, altanka, ładna ścieżka. Co do roślin, warzyw i owoców, to jeszcze do ustalenia, trzeba się doedukować :wink:
Moje pytanie dotyczące chwastów, jak się ich sprawnie pozbyć? Muszą być mocno ukorzenione, skoro przez co najmniej 2 lata nic tu nie było robione. Widziałam że jest dużo mleczy, bardzo dużo, a to podobno uciążliwe chwasty - je trzeba z korzeniami wyrywać? Czy wystarczy przekopanie działki, czy trzeba te wszystkie chwasty z korzeniami wyjąć i usunąć poza działkę? Wolałabym nie używać chemicznych środków.

;:215
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja handmejdowa działka :)

Post »

Witam Cię Sylwio wśród zielono zakręconych. Jak już wykosicie chwasty możesz kawałek po kawałku przekopywać i wybierać wszyściutkie chwasty. Możesz też spróbować opryskać wszystko randapem lub innym podobnym , srawdź sobie tylko czy nie ma tam żadnych krzaczków i kwiatów które byś chciała zostawić. Powodzenia, będę zaglądać częściej jak sobie radzicie ;:304
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moja handmejdowa działka :)

Post »

Cześć Sylwio :wit
Kupiłaś fajną działkę - w cieniu starych drzew, ten dąb jest wspaniały ;:138
Na pewno czeka Was dużo pracy przy zakładaniu nowego trawnika.
Potem tworzenie pierwszych rabat kwiatowych, oczka wodnego, które sam chciałbym mieć ;:173
Będę tu zaglądał ;:108
Awatar użytkownika
Sylwia88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 9 cze 2017, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja handmejdowa działka :)

Post »

Cześć coco12 :) Dzięki za przywitanie i porady dotyczące chwastów. Przy przekopywaniu będę je wybierać z korzeniami i usuwać z działki.
Hej Sebastian ;:7 Dzięki :) Jak zobaczyłam ten wielki dąb, który gałęziami kładzie już się na domek nasz i sąsiadów, to się przeraziłam, że może być z nim problem. Ale w sumie jakby przyciąć te opadające gałęzie, to będzie lepiej. Z oczkiem wodnym to też nasze marzenie, będzie pompa do małego wodospadu. A Ty? Czemu nie zakładasz? :)


Jeszcze mam wątpliwość. Chcę kupić ziemię pod trawę, ogólnie na całą działkę. Ta jest w kiepskim stanie skoro przez kilka lat nikt o nią nie dbał. Kupię czarnoziem - tonę, czy dwie - jeszcze się muszę policzyć ile będzie potrzebne żeby była dodatkowa 5-10 cm warstwa. I teraz czy przywieźć ją po przekopaniu działki, usunięciu chwastów i wymieszać ją z tą 'starą'?

Trawę już dziś skosiliśmy i zgrabiliśmy, działka wydaje się większa troszkę bardziej zadbana:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja handmejdowa działka :)

Post »

Sylwio, ziemię nawieź dopiero jak wszystko wysprzątasz. Może jak będziesz przekopywać ,to okaże się że wcale nie musisz nic dowozić ziemi, tylko porządnie nawieźć. Dawno nie dbana działka i tak będzie wymagać sporo nawozu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”