Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ola2310 Olu dzisiaj chwilowo lepsza pogoda...bezchmurne niebo i dużo ;:3 Ale to tylko dzisiaj... od jutra deszcze...

cyma2704 Soniu to on...Graham Thomas :) zostawiła mi sarenka jeden pąk i zdążyłam przed nią z obiektywem..
Ophiopogonem mnie chwilowo zaskoczyłaś :oops: ...zapomniałam o tej nazwie choć mi znajoma się wydawała.. ;:7 U mnie rośnie od kilku lat bez okrywania...spoko..Z niezimującymi trawami próbować zawsze można...Nie spróbujesz...nie wiesz! :)

lemonka Izo ;:196 miło czytać , że moje zdjęcia choć na chwilę umilają Ci ponury dzień! ;:167 Moje turzyce nigdy nie podlewane,tyle co deszcz ją podleje a u mnie sucho..Pewnie dlatego zasychała z nadmiaru wilgoci...Wokół nich bywają siewki,które także nie wymagają podlewania...

Lucynko dzięki za pochwałę moich zdjęć ! ;:196 ;:180
Ja nie stronię na działce od żadnego koloru.. nie znam tego pojęcia, że lubię czy nie jakiś kolor roślin... . Nie posiadam aż takiej wrażliwości ... ;:oj Choć kiedyś nie lubiłam białego...teraz mi nie przeszkadza...
Ale nie będę się wymądrzać... niech tam każdy sobie po swojemu w swoim grajdołku grzebie... .Ale tych co po swojemu ...coraz mniej..trendy biorą górę... ;:306

Pulpa222 Aniu ogród kolorowy i słoneczny bo ja w deszczu ani po deszczu nie fotografuję...
Co będę działać? Wycinać, ciąć,ścinać... jak się ma dużo bylin to takich czynności nie brakuje...Zakładałam, że już w sierpniu wytnę liście liliowcom,irysom,piwoniom, żeby wiosną mieć mniej roboty ale na razie mi się to nie udało...W ub. roku zostawiłam te prace i wiosną zakrętu nie mogłam złapać. :oops: ..Znajoma już w sierpniu to robiła a mnie jeszcze szkoda było więc wiosną ona szybko uporała się z niezbędnymi pracami na luzie..A ja niestety...
Zebrinus to miskant i istnieje kilka odmian, zimuje bezproblemowo choć w tym roku ociągał się bardzo długo..

Dziękuję bardzo za odwiedziny ! ;:196

Jest pogodnie, dużo ;:3
Za chwilę wybieram się na działkę! ;:71



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu :wit :wit
Ładne ciekawe zdjęcia!
Bardzo podoba mi się ten intensywnie różowy rozchodnik. Śliczny.
Piękne hortki bo trawy. Red Baron szybko ci rośnie ? Ja też ja W końcu kupilam. Ale na razie mizerota.
Dobrze, że masz w końcu słoneczko. I ja trochę mam.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

A ja myślalam, że mam ja podlewać mocno :oops:
Śliczne, słoneczne zakątki ;:3 Co jest na czwartym zdjęciu z tymi zwiewnymi kłoskami? Śliczne!
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, doczekałaś się ;:3 ;:138 ;:138
Roślinki oblane złocistym promieniami zawsze zdrowiej i weselej się prezentują. ;:333 Nawet zieleń jawi się bardziej zielona, bardziej soczysta, tym bardziej że solidnie napojona wcześniejszym deszczem. ;:215 ;:215

Tobie na jutro wróżą deszcz, to oznacza, że Twoje ;:3 jutro do mnie przypłynie, bo słoneczny dzień mi wieszczą. ;:303
A mogłoby poświecić i u Ciebie, i u mnie, i u wszystkich spragnionych ciepełka. ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

anabuko1 ;:180 za pochwałę zdjęć wszak wszyscy próżni jednak jesteśmy i każda pochwała pobudza nas do działania a i dowartościowuje często...Czytam reakcje na pochwały zdjęć w różnych wątkach i zauważyłam, że żadne pochwały ogrodowe nie cieszą i ożywiają reakcji tak jak właśnie te fotograficzne... Bardzo ciekawe ...Fotografowanie stało się dla forumowiczów Nr 1! ;:333
Red Baron rośnie powiedziałabym umiarkowanie u mnie a były lata, że wypadł po zimie i trzeba było ratować się w zaprzyjaźnionych ogrodach...
;:131
lemonka Izo Ta trawa to trzęślica ...Miło mi, że Ci się podoba w moim ogródku! ;:4

Lucynko ;:196 wczoraj słońca nie brakowało ,kilka godzin spędziliśmy na działce choć można byłoby i dłużej no ale...Mój M ukończył zaplanowane przez siebie prace i był gotowy do odjazdu! ;:145 To jest jeden z powodów, że pragnę niezależnego dojazdu do działki bo per pedes mi nie odpowiada jednak po całodziennej robocie... :roll: Wczorajsze zdjęcia były sprzed ery deszczowej a na działce jeszcze i wczoraj całkiem,całkiem letnie klimaty z przebłyskami jesieni ...

Dzisiaj pochmurno...ale nie pada ..jeszcze może jeszcze uda się podjechać na włości...na razie zimno bo ;:3 brak...

moje fotozdziałki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Kolorowo , pięknie i słonecznie... ;:63
U mnie ponuro i chłodno. Teściowa widzę , że wyskoczyła na dwór i przycina żywopłot z bluszczu. A ja byłam zawieźć teścia do szpitala i zaraz zbieram się do pracy... Tak że dzień dziś mam nie wykorzystany ogrodowo....
;:185 Tobie życzę ciepełka , żebyś mogła troszkę pocisnąć prac ogrodowych.... ;:108
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, nie będę chwaliła wszystkich zdjęć, bo one - jak zawsze - ogromnie mnie zachwycają. ;:138 ;:138 ;:138
Odniosę się do jednego z nich, które mnie po prostu zachwyciło. ;:303 Mam tu na uwadze pierwszy obrazek. Nie dość, że prezentuje śliczny widok, ;:333 to dodatkowo w takiej tajemniczej niebieskiej, atramentowej poświacie. ;:215 Coś pięknego! ;:433 ;:433 ;:433
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Poranna porcja energii ;:138 Piękny ogród jak zawsze. Bardzo się cieszę z tych szerszych ujęć :) Na jednym z nich Red Baron wygląda na wysoką trawę. Taki jest ten egzemplarz czy tak wyszedł na zdjęciu? Pięknie pezentuje się hortensja. A na przedostatnim zdjęciu żółte kwiaty to dzielżan?
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Olu wszak dopiero na przełomie lata i jesieni jesteśmy to i na fotkach koloru jeszcze nie brakuje!
Dziękuję za odwiedziny! ;:4

Lucynko Ty jak zwykle nie szczędzisz mi pochwał ;:196 A fotki jak to fotki... :D Za miłą wizytę serdeczności ślę! ;:167

Izo mój ptaszku poranny ;:196 miło , że zaglądasz o tak wczesnej porze i dodajesz i mnie energii na cały dzień ;:180 ... Wszak tymi wklejankami to nie dla własnej przyjemności tylko się bawię...
Każda miła wizyta cieszy! Red Baron to średniej wysokości trawa nie ma więcej jak 40-50cm - to magia fotografii Cię zmyliła... :) Jest i dzielżan masz rację!
Szersze ujęcia wiem, że wszyscy lubią...ale w moim ROD jak wiesz możliwości ograniczone toteż i stale te same widoki do pokazywania nie wydają mi się atrakcyjne.. ;:oj
Wczorajsza edycja zaoowocowała 2 krotnym wzrostem odwiedzin mojego wątku co nie przełożyło się na odwiedziny czynne.. ;:131
Często zastanawiam się sens to czy bezsens ... ta moja zabawa ... dla garści odwiedzających... i żeby ktoś choćby nasionko zaoferował ;:7 ...a tu nic.. jak żyć ! :?: ;:145 :;230 :;230
Cha...cha...cha... to taki żart poranny ! ;:306 / o nasionku,oczywiście! :) /


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wnet zakwitną dywanowo stokrotki
Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu ta czarna trawka to kowalnik? Jak ona przetrzymuje zimę, okrywasz ją czymś :?:
Wiesz ,że ja teraz to tylko oczy wybałuszam na widok traw.... ;:oj
A ty je masz piękne. ;:63

Ten widok cudowny..... ;:167

Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, warto, warto :) Zachwycamy się zdjęciami, roślinami, ogrodem...może niektórzy nie piszą, ale tez pewnie się cieszą. Szkoda, że nie każdy zostawia ślad, ale tak to chyba jest.

Cudne rosliny pokazałaś znowu. Ostatnie zdjęcia zwaliło mnie z nóg ;:oj Cudowny kącik!!! ;:167
Red Barona tez mam, zastanawiałam się właśnie czy Twój to mutant czy takie zdjęcie tylko ;)
Co to za piękna róża oparta o gałąź?
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ha, czyli nie tylko mnie oczarowała ostatnia fotka.... ;:63
Ogólnie wszystkie piękne i jest co chwalić. Ładny ogród= ładne zdjęcia.... ;:167
Ja osobiście proszę o więcej..... ;:65
A jak z pogodą u ciebie kochana. U mnie znów doła można złapać , leje!!!!!!!! ;:145
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Gdy za oknami szaro i mokro, to najlepszym wyjściem jest spacer po Twoich włościach Maryniu. ;:33
Te cudowne , energetyzujące fotki od razu wywołują uśmiech na twarzy i cieplej się robi oglądającemu. ;:oj
Kolory są teraz intensywniejsze, bo całe ciepło lata z nich promieniuje, a trawy zwiewnym woalem otulają sąsiadów. ;:31 ;:31
Piesio szczęśliwy choć umorusany, chodzi o to by gonić " króliczka " a nie złapać go. :pogon ;:112
Kochana, pozdrówki zostawiam i złotej jesieni życzę. ;:196 ;:3 ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”