Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11283
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Iwonce1,Natalce,Lucynce, Basi,Adze,Ali , dzięki wielkie za odwiedziny dobre i miłe słowa! ;:196
Kanikuła rozpoczęta , ruch na forum podupadł jakby...Ożywienie w temacie różanym wyraźne ...
U mnie wczoraj 2 godzinny spokojny deszcz nawodnił zapewne ogródek,który nieco wcześniej gruntownie podlałam...Ale co deszcz to deszcz...Gleba na rabatach przepuści każdą ilość wody a tej ostatnio chyba nikt w nadmiarze nie ma...
Dzisiaj niezły upał się kroi u mnie więc odpoczynek w domu zapewniony może dopiero pod wieczór wyjdziemy na spacerek...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Piękne i bardzo miłe widoki - teraz jak nie upał, to leje, ale z drugiej strony dobrze, że pada, nie trzeba z konewką latać ;:108 Tylko na działkę nie da rady jechać, od wczorajszego popołudnia przez całą noc padało :roll:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

U nas tez pogoda okrutnie kapryśna przez co trudno coś zaplanować.
Twoje zdjęcia zmuszają do myślenia. Czasem gapię się w monitor i rozkminiam skład gatunkowy danego zdjęcia :) Im więcej róż tutaj oglądam tym mniej mam skonkretyzowany plan :).
Sandra, Malinkowo
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Widzę, że też masz 'potargane'czosnki; dla mnie super ciekawostka, ale mogłabym mieć ich więcej ;:7 .
Dawno nie pokazywałaś swojej Hakonechloy, czy znowu ją dzieliłaś?.
Moja rośnie, ale jak przysłwiowy 'chleb w gębie' - może doczekam porządnej kępy ;:134 .
Dwie mam w półcieniu, chyba przesadzę, gdzie jest jaśniej, bo one to 'cienizna' ;:174 .
Bawisz się aparatem, bo zdjęcia są ciekawe i niestandardowe, jak dla mnie super ;:108 .
Ogród pełen roślin, wręcz kipi nimi. To coś, co mnie urzeka w lecie. Żadnych linii, żadnych reguł ;:136 .

;:168
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11283
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Natalko to miło, że tak sympatycznie oceniasz widoki z mojego mini ogródka ...Sama wiesz, że działka to nie ogród przydomowy i ma skoro ograniczeń...Ale jak się człowiek postara :) ... to pewne walory i tutaj można dostrzec! ;:180

Sandro to wielce miły dla mnie i cenny komplement...Serdecznie dziękuję! ;:180 ;:196
Twoje zdjęcia zmuszają do myślenia
U mnie różami się nie zarazisz ... ;:185 ale jest wiele wątków, w których właścicielki prześcigają się w prezentacji swoich pupilek..
Jednak najczęściej odmiany w wielu z nich powtarzają się i wbrew pozorom wielkiego wyboru to nie ma...
Wystarczy odwiedzić kilka aktywnych i hity różane masz jak na dłoni! :) Innych roślin też dotyczy ta zasada... ;:131
Dostęp do roślin jest taki olbrzymi obecnie , że warto samodzielne wybierać rośliny wg. własnych upodobań, niekoniecznie korzystając z inspiracji innych...

Pulpa222 Aniu witaj no..wreszcie się ruszyłaś ;:63 :D nieuważnie oglądałaś moje obrazki ogrodowe bo ja ten czosnek pokazywałam od kilku lat... ;:108 W tym sezonie rozszedł się po forumowych ogrodach pewnie w jakiejś
popularnej ofercie był.
Hakonechloę pokazałam całkiem niedawno... Dobrze się ma ! :) Nowszej fotki nie mam.Coś taka niecierpliwa, ona tak szybko nie rośnie...moja rośnie w całkowitym cieniu słońce tam nie ma dostępu...Podzielone mam w słońcu i rosną też dobrze , przyrosty są ale szału nie ma...Ona z tych powolnych przynajmniej u mnie...ja traw nie podpędzam...
Piszesz ..Bawisz się aparatem :) ...dla ścisłości.. używam również czasem obiektywów bo efekty lepsze...... :oops: Dziękuję za uznanie moich foto poczynań... ;:196

Dzisiaj kolejny dzień siedzenia w domu , zapowiadają poważne burze dzisiaj u mnie i wiatry,zabrałam z balkonu moje doniczki bo liliami zaczęło już w nocy miotać... Obecnie wiatr się wzmaga i wygląda, że prognozy mogą sie sprawdzić...duchota...Obrazek



Obrazek

pierwszy floks
Obrazek

Obrazek
późny irys
Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu witaj. Burzy się boisz i siedzisz domu ;:108 . U mnie po grzmiało, coś po padało ale spokojnie.Chwilę było fajnie, bo chłodniej i poszłam do ogrodu. Nie wiele przemokło,bo chwasty się urywały.Znów przygrzało i wróciłam do domu. Na przedostatnim zdjęciu to maruna? Jeśli to ona to ciekawa. ;:215
Trawnik masz zielony a u mnie żółciutki. Niestety nie był podlewany ani wężem ani z nieba. Piszesz ,że nie ścigasz się z różami. Ja też mam nie wiele ,ale parę muszę dokupić. Już spisałam nazwy. :;230 :wit
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11283
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Alu to krwawnik kichawiec...u mnie wieje mało okien nie wypchnie , musiałam zamknąć bo uchylone aż jęczą pod naporem wiatru... zachmurzyło się ale jeszcze nie pada, powietrze się oczyściło pewnie gdzieś w pobliżu popadało...Uprawa róż... ;:7 jakby miała mi przechodzić chętka na nie... ;:oj :?

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu ale heca krwawnika mam a u Ciebie nie rozpoznałam. U mnie wietrzysko się uspokoiło i grzeje. Oglądałaś wiadomości co burze porobiły. Strach się pokazać na ulicy.. Oby nas to ominęło.
A spokojnego deszczyku życzę. :wit
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Rozumiem, że nie muszę przesadzać swoich hako na słoneczne miejsce, bo i tak będą się guzdrały? ;:134 .
Nie da się Maryno widzieć wszystkiego i zapamiętać; no może 30 lat wcześniej ;:224 . Tylko, że wtedy to nie czosnki mnie interesowały ;:306 . Mam zamiar ich dokupić tej jesieni, jak je znajdę.
Faktycznie, moje tempo życia ostatnio mocno zwolniło, pewnie i myślenie również :roll: . Na szczęście jeszcze sobie radzę, chociaż czasem zrobiłabym tak ;:223 .
Ja nie mam bladego pojęcia o aparatach i obiektywach. Może, jakbym się przyłożyła :roll: , ale czarno to widzę ;:222 . Mam kilka innych talentów i niech tak zostanie :tan . Jak to się mówi: "Chwalą nas. Wy nas, my was" ;:183 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Oj tak, wiatr dzisiaj daje czadu - deszcz również, całe szczęście, bo sucho było ;:108 Twoje widoki jak zwykle podziwiam ;:180
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16562
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Witaj, Maryniu! ;:196
Narzekasz z powodu konieczności siedzenia w domu, a ja odwrotnie: krzywduję sobie z tego powodu, że muszę co dzień na działkę maszerować. ;:65 ;:65 Nie, ;:185 nie dlatego że tego nie lubię, bo wręcz przeciwnie. A dlatego że duszno i gorąco, a ja w taką pogodę jestem nie do życia. :oops: Najchętniej położyłabym się i przeczekała te wściekłe upały. :)
Wczorajszej nocy przeszła piękna burza z deszczem, dzisiaj w godzinach południowych kolejna. Szczęśliwie ani jedna, ani druga szkód nie wyrządziły, a nawodniły ziemię fantastycznie. ;:333

Maryniu, jak zawsze zauroczona jestem Twoimi - jak je nazywasz - "fotopstrykami." ;:63 ;:63
Szczególnie przypadło mi do gustu to zdjęcie: https://www.fotosik.pl/zdjecie/d4e3875f985dd781
Lubię takie tajemnicze zakątki. ;:303

Jutro ma być już nieco przyjemniejsza pogoda, to zapewne pojedziecie na działeczkę. ;:218
Życzę zdrówka Tobie i eMowi. ;:167 ;:167 Na jutro szczególnie eMowi, by zawiózł Cię do Twoich ślicznych kwiatuszków. ;:71
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Witaj Maryniu, u nas już podlało porządnie i pogrzmiało też, no i siedzę w domu, choć wolne, to mogłam poszaleć :( , doczytałam że te żółte kwiatki to kichawiec, śliczne one są ;:215
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11283
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Alu ;:196 u mnie wiało do późnych godzin popołudniowych ale nie padało...wiatr pewnie wysuszył glebę ale dziś zapowiadany jest jakiś deszcz szkoda , że w południe... :roll:Pobyłabym na działce cały dzień..

Aniu Pulpa222 ;:196 Z moich doświadczeń tak wynika , cierpliwości... :roll: A talenty należy rozwijać i pielęgnować! :D
Ja nie jestem zbytnio utalentowana ... ;:7 ale pewnie jakieś takie bardziej powiedziałabym domorosłe /i] znalazłabym i u siebie... ;:306

Blueberry Natalio mam dość tego wiatru...wczoraj wiało niemiłosiernie ale chyba nie tylko u mnie! Dziękuję
za sympatyczny wpis! ;:196

plocczanka Lucynko ;:196 siedzenia w domu przez 2 bite dni mam serdecznie dość...Na szczęście upały znoszę dość dzielnie , wprawdzie uważam i nie wystawiam się niepotrzebnie na słońce ale i duchota mi nie straszna.. W przeciwieństwie do mojego Małżonka,który to w/g mnie popada w obsesję termiczną ;:oj ... Nie dziwię się i dostosowuję bo schorowany gościu jest...'' ;:108 Niestety wiek ma swoje prawa i musimy dostosować się do jego wymogów... :roll: W przyszłym tygodniu odetchniemy ale szkoda niewykorzystanego ,umykającego czasu... ;:131

iwona0042 ;:196 nie doczytałaś...kichawiec to te białe... :lol: a żółty to rumian ;:108 Ala pytała o przedostatnie zdjęcie ...

Mam nadzieję, że uda mi się dzisiaj wypad na działkę ;:65 śniadanko :tan i jeszcze po chłodzie... ;:71

pierwsze u mnie rudbekie
Obrazek

Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”