Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Mryniu, nieważne: 'krzykliwie' czy 'lightowo', ważne że zawsze pięknie! ;:63 ;:63 ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Witaj Maryniu,mnie się wszystko podoba ,kolory uwielbiam i nie wyobrażam sobie monotonii ,ogród musi żyć ,musi krzyczeć i musi milczeć ,ja tak oczywiście w przenośni :uszy ,ważne jak go pokazujesz i jak my go odbieramy ,tutaj zawsze warto wracać ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Basiu to ostróżka , jedna z 4 ,które kupiłam w czerwcu w ciemno ,sadzonki były jeszcze niewielkie i tanie więc się skusiłam mimo tego, że już 4 u mnie kwitły... ;:131 Ale; 2 posadziłam na rabacie słonecznej a 2 w półcieniu i te najlepiej rosną i mają więcej pąków jedna z nich już właśnie kwitnie,drugą podwiązywałam i ułamałam 1 prawdopodobnie białą zapączkowaną gałązkę... :oops:

Iwonka1 ja tak jakoś sadziłam na przełomie sierpnia/września już po upałach... liście zetnij /skróć/ ale pytaj u liliowcowych specjalistów forumowych bo ja sadziłam pierwszy raz, może są lepsze sposoby wypróbowane...Ale powinno Ci się udać z powodzeniem bo to nic trudnego , postępuj jak z innymi roślinami...Czasem tak jest z roślinami, że coś nie pasuje i strajkują...Ślaz wyrasta na całkiem spory krzaczek,swojego już ścięłam ,ma młode odrosty to może zdąży powtórnie zakwitnąć...

Lucynko Dziękuję za uznanie ... ;:196 Ja uwielbiam takie różniste wprawki :roll: ...od czasu do czasu wrzucam jak mi się standardy i duże formaty znudzą... :;230

Martusiu rozumiem co masz na myśli i dziękuję za miłe słowa! ;:196

ObrazekObrazek

Obrazek

ObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ślicznie i poetycko w ostatniej porcji zdjęć :) Wcześniejsze mają calkiem inny klimat, letni, radosny :)
Zazdroszczę Ci, Maryniu, czasu na prace działkowe. Doświadczenia też zazdroszczę :)
Pięknie pokazujesz trawy. Cudne są!
Chciałam zapytać o dwie rośliny z poprzedniej strony - chyba krzewy to są - jeden variegata na zdjęciu z kwitnącą hostą a drugi taki marmurkowy na zdjęciu z rozchodnikiem olbrzymim. Co to za rośliny? Spodobały mi się jako baza, szkielet na moje rabaty. Cały czas kombinuję jak tu urządzić swoje rabaty i jakoś konkretne pomysły się nie pojawiają, tylko mam mglisty zarys i nie umiem go skonkretyzować.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Iza ;:180 dziękuję za ;:333 ocenę , wrażliwa duszyczko! ;:196
Czasu na prace działkowe niby mi nie brakuje ale często jakieś inne sprawy z pogodowymi włącznie nie pozwalają na możliwość poświęcania czasu działce tyle ile bym chciała... ;:oj
Rabaty to urządzisz metodą prób i błędów ...ile ja się w życiu naprzesadzałam roślin dużych i małych... :roll:
Nie licz , że uda Ci się zasadzić rośliny raz na zawsze...
Za hostą rośnie dereń biały uformowany na pniu a na kolejnym zdjęciu wiciokrzew japoński Aureoreticulata u mnie w tej chwili płożący bo się złamała mu podpora i tak sobie legł a że jest tam miejsce to chwilowo nie ma go kto podnieść... ;:131

Wczorajsze popołudnie leniwo spędziliśmy na działce więc trochę fotopstryków popełniłam...siłą rozpędu pokażę...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
moje mocno zmaltretowane różyczki powolutku rozwijają pojedyncze pąki :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Na przedostatnim zdjęciu liliowiec jest taki półprzezroczysty ;:oj On taki jest, czy na oczy mi padło? Nawet jeżeli na co dzień tak nie wygląda, to w tej wersji podoba mi się bardzo ;:63 Moja Cassandra nawet jeszcze nie ma pąków, a u Ciebie już kwitnie ;:63 Uwielbiam ją i już nie mogę się jej doczekać. Szczególni, że masowo przylatują do niej wszelkie latające. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Iwonko to jest liliowiec przekwitający...odchodzący z godnością... joan senior... ;:167

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Mój powojnik rurkowaty 'Cassandra' drugi rok z rzędu strajkuje i nie zamierza pokazać kwiatów. Chyba wybrałam mu złą miejscówkę.
Maryniu znasz nazwę odmianową tej funkii: https://images83.fotosik.pl/698/2466f69ae36ad459.jpg
U mnie figuruje ona jako NN.
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, spraw jest rzeczywiście mnostwo do załatwienia. Czasem się nakładają więc czasu jest mało niejednokrotnie na przyjemności. No, ale jak już jest to człowiek się bardzo cieszy :D
Dziękuję za informacje dotyczące roślin ze zdjęć. Dziś skuszona Twoimi zdjęciami kupiłam paproć na działkę :lol: Niestety nie wiem jaka bo nie było nazwy. Jutro ją będę sadzić. Jeszcze mam na balkonie kilka roślin do wsadzenia na działce. ;:138 Oglądałam też derenia białego i chyba się też skuszę. Kupię może nawet jutro. Jest jeden więc oby nikt nie kupił wcześniej. Dziękuję za inspiracje ;:196
Nowa porcja zdjęć świetna ;:oj
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, interesująco kończy żywot przeźroczysty kwiatek liliowca. ;:108
Moim kwiatki się zwijają i opadają, po prostu. ;:7
Twoje floksy kwitną na całego, ;:333 a u mnie dopiero się przygotowują. ;:131 Poza jednym, białym. ;:303
Zdjęcia - jak zawsze bombowe!!! ;:138 ;:138 ;:138
Dobrego tygodnia, Maryniu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

hala67 mój kupowałam dawno temu jako "dawidiana"i tak go nazywam... Mam 2 z różnych źródeł i na razie
zaczyna kwitnienie jeden w bardziej nasłonecznionym miejscu...trzeba czekać! :)
Co do hosty to jest to mniej popularna odmiana Yellow River /żółta rzeka/ , ma liście wydłużone mocno żebrowane,podługowate z żółtym marginesem i charakterystycznie falujące.Ogólnie jest wyniosła jak np. królewska Regal splendor... Podobna do niej z żółtym marginesem , bardziej popularna ale niższa bardziej przysadzista z gładszym nieco liściem w kształcie bardziej sercowatym jest Aureamarginata...Zrobię jej fotkę bo jakoś nie po drodze mi do
niej do przedogródka rzadziej docieram z aparatem...

lemonka Izo miło mi, że Ci się podobają moje zdjęcia , dziękuję za uznanie! ;:196 Mam nadzieję, że pokażesz nowe nasadzenia już na działce...Ciekawa jestem , czy złapiesz bakcyla paprociowego??? :heja

plocczanka Lucynko nie zauważyłaś pewnie bo kilka liliowców tak właśnie przed zasuszeniem pąka przechodzi taką fazę...A liliowce przekwitają błyskawicznie ...Floksy kwitną na całego jak piszesz tylko w pewnych miejscach, które jakimś cudem ominęła sarna ;:oj ...większość obgryziona dopiero od tygodnia zawiązuje pąki i do kwitnienia pełnego jeszcze chwilę! Doznaję uczucia szczęśliwości jak przychodzę na działkę i moje rośliny zbierają się do kwitnienia bo póki co, sarnie skutecznie bronią wejścia moje prowizoryczne zasieki... Po 2 latach tego sarniego gnębienia mam już dość! I Tobie dziękuję za nieustanne pochwały dla moich zdjęć , życzenia dobrego tygodnia odwzajemniam ;:180
mogłyby te tygodnie wolniej nam upływać bo jakoś te dni znacznie przyspieszyły,przynajmniej j mam takie odczucie...od niedzieli do niedzieli...jak mgnienie...
;:131
Skoro Goście zaglądają nie omieszkam podziękować następną porcją zdjęć!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

hosty kończą powoli kwitnienie a ja uwielbiam je uwieczniać w obiektywie

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, to czysta przyjemność oglądać Twoje fotki :D
Kwiaty rosną w fajnych zestawieniach. Ta biała lilia wśród fioletów ;:138
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu pięknie ujęte w kadr wszytkie kwitnienia ,rośliny. ;:63 ;:63
I Ciebie nawet źdźbło tarwy wygląda ślicznie i ciekawie.
Dużo masz ładnych floksow ;:215
Lilie róże masz piękne.I hosty dorodne.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”