Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, Ty nawet nie myśl o jakimś zmęczeniu materiału ;:202 Takich zdjęć jak u Ciebie, nie ma nigdzie ;:63 Ostróżki masz zjawiskowe, cudne są ;:138
Na ostatnim zdjęciu, to pień czy kamień. Ta kompozycja jest cudowna ;:215
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Zobaczyłam Twój wpis u siebie, więc przyszłam w odwiedziny.
Przyznaję - dawno nie byłam, a tu taki piękny, ukwiecony busz.
Do jakiego ogrodu ostatnio bym nie zajrzała - wszędzie widzę ostróżki.
A moje tak jakoś zeszły na plan dalszy.
Zdecydowanie muszę je odświeżyć, wyeksponować i dopieścić :wink:
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu piękny, tajemniczy zakątek. ;:oj Jednak dojrzały ogród ma wspaniały klimat, takie pustkowie jak moje długo nie będzie go miało. ;:131 U ciebie żadnej kurtuazji z mojej strony nie uświadczysz. :D Na pewno jest konieczna, każdy ma inny pomysł na ogród i inaczej patrzy na świat. Mnie często podoba się wiele rzeczy u innych, ale u siebie tego nie widzę. Człowieczeństwo, to moim zdaniem przede wszystkim szacunek dla inności. ;:108 Ale się wymądrzyłam. ;:173

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11285
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Dziękuję miłym Gościom za odwiedziny! ;:180 ;:196

anabuko1 Aniu charaktery naszych ogrodów bardzo podobne bo forum mobilizuje do dokonywania różnych zmian,nasadzeń,dosadzeń, aranżacji...
U mnie dzisiaj chłodno i mokro ale udało się na godzinkę podjechać na działkę po sałatę,cebulę , marchewkę i inną zieleninę ..można już coś swojego zielonego do zupy wrzucić.. :)

Anna11 dziękuję za uznanie dla fotografii ;:180 Klona cynamonowego nie posiadam to podkasany jałowiec... :)

Iwonka1 ;:180 :oops: ostróżki lubię ,czasem wypadają po zimie to sadzę nowe i tak w kółko...
Na ostatnim zdjęciu cementowa misa,których 2 odlał eM 30 lat temu z pozostałej po produkcji płytek chodnikowych zaprawy cementowej...Była przysypana i nie widać jej prawie było , rosły w nich hosty a teraz zmieniłam jednej miejscówkę i posadziłam lobelię w drugiej też zmienię aranżację i bardziej wyeksponuję.. :)

Madziagos dziękuję za rewizytę i zapraszam częściej! :) Ostróżki rzeczywiście wróciły do ogrodów jak wiele innych dawnych, zapomnianych przez lata roślin.

Soniu miło, że chwalisz moje działkowe zakątki ;:180 Chyba każdy tak ma , że u innych nam się coś podoba ale u siebie robimy po swojemu... ;:173
Pogoda nam się zbiesiła ...Czerwiec zleci...wakacje i jesień... ;:oj Trudny ten sezon mamy..albo upał i susza albo mokro i zimno...

Obrazek

w różach drobnokwiatowych sarenki nie gustują na szczęście :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu ostróżki zjawiskowe. ;:oj Może niedługo doczekam takich. :)
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, ostróżki cudne!!! A powiedz mi co jest na drugim i trzecim zdjęciu pod ostróżkami ? To jakiś powojnik?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11285
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Soniu ;:180 to będziemy podziwiać! U mnie także jeszcze coś zakwitnie !

Basiu dziękuję, ;:180 zapewne w przyszłym sezonie nastąpi wysyp ostróżek w forumowych ogrodach..kto jeszcze nie miał to będzie miał! :lol: Na zdjęciach o które pytasz to psianka słodkogórz takie sobie bylinowe pnącze...

Pogoda się dzisiaj poprawiła jest ciepło i słonecznie... trochę fotek z wczorajszego jeszcze pobytu działkowego pokażę ...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Miłej niedzieli zaglądającym!
:wit

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu pochwałę krzewuszkę , pięknie jest ukwiecona. ;:63
A powojnik przecudny. Jak bogato zakwitł. ;:oj
Musisz go mieć u siebie już dobrych parę lat.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu orlikowe nasienniki piękne u Ciebie. ;:138 Porzeczki już czerwone. ;:oj Dla powojnika specjalne ukłony, polubił Twoją działkę. ;:215
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

myślałam, że przy dojrzewających porzeczkach to już na żadnym "kwiatku" się nie skoncentruję, ale ten gigant powojnik jest nieziemski
Sandra, Malinkowo
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ja trzymam kciuki za nowe ogrodzenie w przyszłym roku. Świetnie, że macie nowy zarząd ogrodów:)
Dużą masz działkę, Maryniu. Tyle miejsca do obsadzenia ;:oj Wiem, że kiedyś już mi pisałaś ile to metrów, ale zapomniałam i teraz mi przypomniałaś.

Ślicznie porosło wszystko. Tak patrzę i zazdroszczę tej dojrzałości działki i tego, że jest ogrodem już :D
Ostróżki cudne. Może i będzie na forum ich wysyp, ale czy u mnie? Wysiałam jakiś czas temu i raczej ich nie widzę. Zresztą wiele wysiałam i chyba tylko nagietki wschodzą a reszta niewidoczna może pomiędzy siewkami różności, których ja nie znam :lol:

Dzwonki tworzą u Ciebie ładną kępę. No i zakątki hostowo-żurawkowo-trawiaste bajeczne. Powojniki do podziwiania i wiele innych śliczności.

A wracając do remontu to masz szczęście, że robic będą synowie. Nie będzie przynajmniej problemow. U mnie panowie od remontu ok, za to meblarze tragedia. Tydzień temu ponad powinno być wszystko skończone a ja powinnam już mieć normalnie w mieszkaniu. A nie mam. Meble do miliona poprawek. Nerwów i czasu tyle zmarnowaliśmy...
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11285
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Olu krzewuszka daje popis co roku. Wiosną wyglądały mi pąki na przemarznięte a że rośnie w przedogródku

więc się nią nie zajmowałam ....Aż zakwitła ..Ładnie też kwitną mi tawuły. :) Co do powojnika to ma chyba ok.5 lat i od początku tak obficie kwitnie..Wyjątkiem był ub.rok kiedy to powojniki u mnie doświadczyły jakiejś choroby i wszystkie miały zniekształcone pąki...Dopiero późnym latem to się zmieniło... Powojnik pochodzi z B... Mam 2 egz.Drugi w cieniu jest zawsze skromniejszy ale kwitnie równie obficie !To Jackmani...

Soniu ;:196 nasienniki orlików jeszcze nie wycięte ale część zostawiam na rozmnożenie. Ten mnie sprowokował do uwiecznienia go na foto... ;:173 Często coś mnie zatrzymuje i mówi...widzisz jaki jestem ładny...zrób mi foto... ;:306 Porzeczki dojrzewają, sama byłam zdziwiona i zaskoczona więc musiałam ...j/w...

Sandro miło, że zaglądasz do mnie ;:180 i znajdujesz ciekawostki... :)

Izko Dziękuję za dobre słowo ,Twoja działeczka też ma swoje walory... udała Ci się jak nie wiem co..już pisałam, że Ci zazdroszczę jej kupna... Dostałam ofertę kupna działki w interesującym mnie ROD , działka może nie zaniedbana ale ogołocona z roślin /wygląda na to, że pod sprzedaż zostały gdzieś przeniesione i na całości posiana trawa/2 rozlatujące się prymitywne ławki i domek niczym baby Jagi nic to ...ale cena z kosmosu... ;:oj
Ostróżki są łatwo dostępne w każdym punkcie sprzedaży a ich wysiew często bywa problematyczny... ;:108
U mnie remont niewielki, chodzi o położenie paneli bo parkiet wymaga cyklinowania i lakierowania ale ze względu na Małżonka nie za bardzo mam taką możliwość więc chcę położyć na niego panele ...Szybko i sprawnie i po kłopocie...

Mam nadzieję, że dzisiaj wreszcie uda mi się zrobić na działce coś co mam w planach od jakiegoś czasu...muszę dokończyć renowację cienistej rabaty paprociowo-hostowej... ;:173


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
czerwone róże na forum są passé ale nic to...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, nakarmiłam oczy pięknem Twojego ogrodu i jestem usatysfakcjonowana! ;:63 ;:63
Widzę, że szałwia muszkatołowa już Ci kwitnie. :roll: Moja dopiero się przygotowuje.
A powojniki masz niesamowicie ukwiecone ;:215 , podczas gdy moje w tym roku jakieś ubogie w kwiatki i tylko zielenieją na kratkach. ;:131 Cóż, dobre i to. ;:108
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”