Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16582
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, a jednak nowe nasadzenia "w toku"! Tak więc nie spoczywasz na laurach, tylko działasz przyszłościowo. ;:63 ;:63
U mnie dzisiaj deszczu nie było, toteż skorzystałam i nieźle popracowałam na działce. :tan Od razu lepiej się poczułam po tej gimnastyce. ;:333
Marcinki ładnie Ci zakwitły. ;:333 Moje jakoś powoli zbierają siły, ;:222 a chryzantemy ;:19 . Jedna tylko kwitnie, a dwie nawet pąków nie pokazały i pewnie już nie zdążą pokazać. ;:145
Lato minęło wyjątkowo szybko, jesień straszy zimnem ;:oj , a powinno być kolorowo i słonecznie aż do listopada. ;:108
Przynajmniej tak mi się marzy. ;:7
Maryniu, słoneczka na weekend Ci życzę i ciepełka. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

U mnie też na szczęście włączyli ogrzewanie bo już ciężko było wytrzymać w tym zimnie. Na zewnątrz dziś nadal pada a nawet leje :| Na działce już długo nie byłam :?
Maryniu, czarujące zakątki masz i piękne zdjęcia pokazałaś :) Barzdzo mi się podoba zakątek z żurawkami i białymi zimowitami oraz tez z wygięlym konarem po prawej stronie.
Maryniu, a co to za roślina variegata na zdjęciu z foliakiem?
Świetnie wymyśliłaś z podcięciem jałowca ;:215 Jest faktycznie dużo miejsca na nowe nasadzenia :) a i jałowiec ładnie wygląda z wyeksponowanym pniem.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

anabuko1 dziękuję za pochwały mojego ogródka ;:180
Co do ketmii to moja też kiedyś była niewielka a dzisiaj to już nastolatka... Trudno mi powiedzieć po ile lat mają poszczególne rośliny bo mój ogródek ma już lat ponad 30...I od początku tonął w kwiatach i roślinach...Dzięki Przyjaciółce,która obdarowała mnie na dobry początek kilkoma bagażnikami roślin z własnego ogrodu...Z biegiem lat stworzyłyśmy z koleżankami w pracy trio i kupowałyśmy no i zdobywałyśmy rośliny do spółki skrupulatnie się dzieląc na 3...Ech..."byli to czasy"... ;:167
A turzyca to rozczochraniec...ciekawa byłam czy ktoś zwróci na nią uwagę.. ;:138 Aniu to The Beatles ;:7

Obrazek

Obrazek

Obrazek

maniolek bardzo dziękuję za miłą opinię ;:180 marcinki i u mnie dopiero na szczytach kwitną ale kilka dni upłynęło od kiedy je fotografowałam więc pewnie już w pełnej krasie są...Ostatnie dni u mnie deszczowe i na działce nie bywam...Jałowce u mnie wszystkie podcinam bo za dużo miejsca zajmują a kiedyś byłam ich namiętną fanką,mam ich kilka i wszystkie własnoręcznie wyhodowałam...Dziękuję za miłą wizytę! ;:180

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cyma2704 Soniu miła jesteś! ;:180 :lol: Konwalnik polecam ,na Twojej urodzajnej glebie pójdzie jak burza!Liliowce z kwiatami...liliowiec chciałaś powiedzieć :) bo to jeden tylko...Stella d`Oro kwitnie do przymrozków .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

apus Basiu każde miejsce w małym jak mój ogródku się liczy... większość mam takich podkasańców Ten właśnie wymagał oczyszczenia z suchych igieł więc przy tej okazji zafundowałam mu taki lifting..Ma dla mnie wartość sentymentalną , gałązkę przywiozła mi przed laty koleżanka z daleka...mam po Niej pamiątkę bo ja sentymentalna jestem...Jałowiec zachowany ku pamięci i odzyskane miejsce wokół niego dla dobrych kilku roślin jeszcze...Lubię go bo zasłania mi od frontu kompostownik a i stanowi tło dla centralnej mojej rabaty...
Hibiskus ma kilkanaście lat ja mu tylko oczyszczam z liści naturalne jego pieńki...I on ładniejszy i miejsca nie zajmuje wiele... :lol:
Jak się cieszę, że się Wam spodobały moje rośliny! :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

plocczanka taka potrzeba chwili...popatrzyłam i zobaczyłam..bingo ! jest bezcenne miejsce do odzyskania bo doniczkom z roślinami wegetującymi całe lato tu i tam czas miejscówkę przeznaczyć! :)
Ja niestety na działce byłam jeszcze na początku tygodnia ..wczoraj nie padało ale z kolei miałam wizytę u okulisty ,NFZ,optyk no i zrobiło się za późno na jazdę... ;:145
A weekend ;:222 - od nocy pada..jest nadzieja na początek przyszłego tygodnia..wszystkie plany ogrodowe wzięły w łeb.. :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Izo u mnie też leje i nawet nie mam nadziei na weekendowy wypad na działkę.. ;:145
Wczoraj był niezły dzień to miałam co innego...
Roślina o którą pytasz to wilczomlecz białoobrzeżony jednoroczny słabo wyeksponowany na tym zdjęciu.
Za wizytę i uznanie dla zdjęć dziękuję ;:196
Słoneczne zdjęcia na koniec dla wytrwałych.. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Zdjęcia jak zwykle perfekcyjne ;:63
Ponad 30 lat ogrodu ;:224 ;:224 Ciekawe, czy jak takiego doczekam się.
Fajnie, mieć takie koleżanki i wymieniać się roślinkami.
Zawilce, piękne.Róze. ;:173
I te rozchodniki..I ten biały i ten czerwony.No piękne.Chyba przez zimę będę wertować szkólki i na wiosnę już sobie takich kilka kupię.
Tylko, gdzie je posadzę ?Chyba też coś usunę i pozmieniam, :roll:
U mnie też ten nachyłek żagreb jeszcze szczątkowo ale kwitnie :)
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, piękny jesienny ogród ;:63 Widać, że Twoje rośliny szukają towarzystwa lub ciepła i tulą się do siebie. W ten sposób tworzą ciekawe kompozycje, które zatrzymują nas na chwilę na cichej kontemplacji. U mnie już brzydko, jesiennie, pochmurno. Może jak zaświeci słońce, to zrobi się przytulniej.
Piękny masz rozchodnik o żółtych kwiatuszkach. Lubię Twoje nostalgiczne fotki ;:108
Pinki Winki bardzo okazała u Ciebie, teraz już różowa i dalej zachwycająca ;:138
Też jum mam ogrzewanie w mieszkaniu, ale nam jeszcze ciepło i wszystkie kaloryfery mamy zakręcone. Zimą też ogrzewamy symbolicznie, tak nam dobrze.
Może jeszcze słoneczko nam zaświeci i choć ciutkę ogrzeje. Tego Ci życzę na nadchodzące dni :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, dla mnie bomba pomysł z gołymi nóżkami u krzewów! Chyba u siebie wprowadzę to u hibiskusa! Może nie w tym roku, ale za jakiś czas... ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu cudnie masz jeszcze w ogrodzie. Niby pada ale mokrych fotek nie widzę tylko słoneczne.
U mnie już byle jak.Liczę na piękną jesień jeszcze. Może od przyszłego tygodnia. ;:108 ;:108 Ty już masz w mieszkaniu ciepełko a ja proszę o włączenie ogrzewania ale M stwierdził,że jeszcze nie. :;230 ;:3 na przyszły tydzień. :wit
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

anabuko1 ;:180 o foto- perfekcjonizm :oops: sama siebie nie posądzałabym... ;:oj Daleko i to bardzo mi do niego.. i nie świadczy mi się, żebym miała go osiągnąć ;:131 Samoocena nie jest mi obca i nie stawiam poprzeczki dla siebie tak wysoko... ;:306 Trenuję, trenuję i...trenuję...bo kocham obiektyw na miarę moich skromnych możliwości...Fotografia to wbrew tutejszym mniemaniom trudna sztuka :? ... Ja już nauk pobierać nie będę bo dla mnie już ten czas minął...Za późno zostałam porażona tą strzałą foto-amora...Ale lepiej późno niż wcale ..pstrykać każdy może... :D
Umiarkowane pochwały jednak mnie cieszą nie powiem... :wink: ;:180 Lecz przyjmuję je z zadowoleniem ale i z należnym dystansem...nie podniecam się... ;:oj
Ponad 30 lat w ogrodzie to szmat czasu ale zleciało jak chwila...Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie życia bez niego póki starczy zdrowia i sił...
Ten sezon był kiepski dla nowych odmian rozchodników... moje od ub.roku prawie nie przyrosły a jeszcze coś je podgryzało od góry...Rozmawiałam z panią u której kupowałam kilka odmian a w tym roku nie miała czym handlować bo mówiła , że nie było co dzielić na sprzedaż...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iwonka1 dziękuję za pochwałę mojego ogrodu... ;:180 U mnie od kilku dni pogoda nie ogrodowa i zdjęcia pochodzą z ery przed deszczowej ... Robię ich na co dzień tyle, że nie sposób wszystkich wykorzystać...
Ten rozchodnik żółty u mnie jakiś taki rachityczny i uważam go za najgorszy wśród moich bo słabiutko rośnie.Na fotce może i wygląda ale w rzeczywistości nie podoba mi się...
Miło mi,że lubisz moje fotki ale czego nostalgiczne, uważasz?
Od jutra ma nastąpić ocieplenie i u mnie już się doczekać nie mogę... ;:300

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

apus Basiu wszystko przed Tobą to jest praktyczny pomysł!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Biedronka641 Alu ja nie mam ogrodu pod domem a jak pada to na działce nie bywam... Skąd więc zdjęcia mokre miałabym mieć...A co prawda to niezbyt gustuję w takowych , zdjęć nie publikowanych mam na tyle więc takie okazje odpuszczam...
W mieszkaniu zbytnio nie grzeją ale na noc kaloryfery letnie i powietrze miło zmienione.. Do pełnego grzania jeszcze czas...od jutra ma być ;:3 Oby!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu marcinek i odętka, piękny duet. ;:215 Jesteś zawsze zbyt skromna w ocenie swoich fotografii. ;:108 Większość takich jak ja, tylko pokazuje rośliny, Ty jesteś artystą. ;:180
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16582
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, w stu procentach zgadzam się ze zdaniem Soni. ;:108 ;:108
cyma2704 pisze: Jesteś zawsze zbyt skromna w ocenie swoich fotografii. ;:108 Większość takich jak ja, tylko pokazuje rośliny, Ty jesteś artystą. ;:180
Taka jest prawda i zechciej się z nią zaprzyjaźnić. ;:63 ;:63 ;:63

Na cały tydzień i jeszcze dłużej ;:3 życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Oby słońce dziś wyszło a deszcz przestał padać. Wieczorem i w nocy znów padało u nas. Za to na Twoich zdjęciach słonecznie i kolorowo :) Zapomniałam wcześniej napisać, że rutewka cudna u Ciebie. Bardzo podoba mi się też ten ciemny rozchodnik. No i zdjęcia roślinek variegatek :D
Miłego dnia życzę :wit
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Soniu, Lucynko, ;:180 ;:196 wielkie dzięki za tak wysokie uznanie..Skoro jury tak uznało to wypada mi się cieszyć ale ... sodowa mi nie uderzy.. :D

lemonka ;:180 za sympatyczną jak zawsze wizytę a co do rutewki... to myślę,że świecznicę miałaś na myśli..rutewki jesiennej nie mam więc nie pokazywałam jej..

Pogodowo w tej chwili stabilnie czyli pochmurno ale nie pada...Czy uda się dzisiaj podjechać choćby na inspekcję... ;:7 Chciałoby się bardzo!

Słonecznie zaczynam...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Zaskoczyłaś mnie kwitnącą jarzmianką - super! ;:oj . zdjęcia słoneczne, aż chce się żyć :tan .
U Ciebie pełne ;:3 , a u mnie chociaż nie pada.
No tak ;:224 , marcinki, chryzantemy - cóż, już jesień. Sporo jednak jeszcze kwitnie letnich roślinek.
Zamawiam słońce i bierzemy się do pracy ;:108 . Aha, pytałaś, czy posadziłam swoje ostatnie zakupy. Oczywiście, tylko nie wiem, jak posadzić trójsklepkę, bo nie wiem, gdzie dół, a gdzie góra :roll: .
;:97
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”