Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, warto, warto :) Zachwycamy się zdjęciami, roślinami, ogrodem...może niektórzy nie piszą, ale tez pewnie się cieszą. Szkoda, że nie każdy zostawia ślad, ale tak to chyba jest.

Cudne rosliny pokazałaś znowu. Ostatnie zdjęcia zwaliło mnie z nóg ;:oj Cudowny kącik!!! ;:167
Red Barona tez mam, zastanawiałam się właśnie czy Twój to mutant czy takie zdjęcie tylko ;)
Co to za piękna róża oparta o gałąź?
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ha, czyli nie tylko mnie oczarowała ostatnia fotka.... ;:63
Ogólnie wszystkie piękne i jest co chwalić. Ładny ogród= ładne zdjęcia.... ;:167
Ja osobiście proszę o więcej..... ;:65
A jak z pogodą u ciebie kochana. U mnie znów doła można złapać , leje!!!!!!!! ;:145
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Gdy za oknami szaro i mokro, to najlepszym wyjściem jest spacer po Twoich włościach Maryniu. ;:33
Te cudowne , energetyzujące fotki od razu wywołują uśmiech na twarzy i cieplej się robi oglądającemu. ;:oj
Kolory są teraz intensywniejsze, bo całe ciepło lata z nich promieniuje, a trawy zwiewnym woalem otulają sąsiadów. ;:31 ;:31
Piesio szczęśliwy choć umorusany, chodzi o to by gonić " króliczka " a nie złapać go. :pogon ;:112
Kochana, pozdrówki zostawiam i złotej jesieni życzę. ;:196 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Zgadzam się z Stasią, jak za oknami leje i zimno wtedy trzeba się ogrzać przy słonecznych zdjęciach Maryni. ;:306
Przyznam się bez bicia, że rzadko latem zaglądam w wątki, dopiero jesień i tak jak teraz deszcze zapędzają mnie do znajomych ogródków.
A twój jak wiesz bardzo lubię i zawsze chociaż niezbyt często ;:14 się melduję.
Piękne twoje zimowity, moim nawet nie zrobiłam zdjęcia bo deszcz strasznie sponiewierał je i leżą w błocie.
Zazdroszczę tytoniu, udało mi się dostać sadzonki, ale w jeden dzień pożarły je ślimaki, nie przypuszczałam że lubią sobie "zapalić". :twisted:
To zdjęcie podoba mi się szczególnie - https://www.fotosik.pl/zdjecie/e99fafd63d05d578 - cudna hortensja. ;:333
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Widzę, że ogród faktycznie jeszcze kolorowy i dobrze, bo aż się boję, jak to będzie zimą ;:138 . Powiem krótko: rób zdjęcia, bo ładne i nie marudź. Ważne, że 'ktosie' oglądają i cieszą oko w te bezsłoneczne dni ;:3 . Masz wiernych fanów i tego się trzymajmy ;:108 .
Powiesz mi, co to za trawa, ta duża?. Mam taką samą, ale nie pamiętam nazwy, a bardzo mnie się podoba. Swoją mam od ub. roku, ale dużo chudsza ;:173 .
Obrazek

Roślin jeszcze sporo, jak widzę kwitnie i warto jeździć na działkę. Poza tym pokazujesz kolory lata, tak lata, chyba do dzisiaj, co? :tan .

Dzisiaj po raz pierwszy wpadłam w lekką panikę, że nie mam gdzie posadzić nowo zakupionych czosnków ozdobnych ( w siatce było cebul tyle, co jakieś 2 kg kartofli) ;:oj . Fajnie się zamawiało, bo i czosnki są niesamowite, ale jak odebrałam siatkę, to jęknęłam ;:223 . Może jakoś się uda to wszystko wysadzić, ale spróbuję przez zimę przemyśleć dalsze zakupy ;:120 . Mój patchworkowy ogród, chyba więcej nie zniesie ;:185 . A wykopywanie 40 letniego bluszczu - nierealne ;:222 . Bo pod bluszczem jeszcze sporo gruntu ukryte ;:306 .
Wczoraj posadziłam lilie ze Skierniewic i 2 powoniki, na siatkę od kojca psów, co by nie psuć sobie widoku, ale dzisiaj cały dzień padało i z ogrodowej działalności "nici", więc wzięłam się za buraki na zimę :roll: .
;:196
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ola2310 pisze: U mnie znów doła można złapać , leje!!!!!!!!
U MNIE TEŻ! ;:222 ;:145
ODWIEDZAJĄCYM ;:180 A LICZNIE ZAGLĄDAJĄCYM ;:100
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu :wit
Ogrom różnych roślin i kolorów. Ja też tak lubię
Powojniki wciąż piękne. Róże Tak samo piękne.dzielzan.
Urokliwa pieknotka teraz czaruje. Ja jej nie mam. Cudna ta twoja Pinky Winky. Echh kiedy moja będzie taka śliczna :roll
I mnie zachmurzone ale calt6 dzień nie pada. W nicy6 trochę padało.bo chodniki: były mokre. I wczoraj było identycznie.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Albo mi się coś przyśniło albo mi zjadło posta, którego naprawdę napisałam :lol: Jako, że ostatnio mam mnóstwo roboty ( niestety nie działkowej :? ) to jestem niewyspana i mogło mi się coś pokręcić :lol: W każdym razie znów obejrzałam sobie kilkanaście ostatnich zdjęć i już mi lepiej ;:3 Trzęślice zapamiętam bo ładna i trzeba kupić. Fajne te niskie, ciemnie trawki. No i o tę obsypaną kwiatami różę chciałam zapytać, tę przewieszoną przez konar. Śliczna jest. Tak samo jak kępy zimowitów. Zakątek z różpwymi piękny jest. Jeszcze jak dywan stokrotek się pojawi to już odlot będzie :)
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ola2310 - masz rację to konwalnik ...nie wymaga okrywania ...Kupując go przed laty na ryneczku nie wiedziałam ani ja ani pani sprzedająca co to jest...Wiedziała tylko, że to zimowało u niej i została sadzonka przywieziona z Anglii...Spodobała mi się ta malutka trawka ...Dzisiaj mam kilka kępek i intensywnie ją rozmnażam bo mam wobec niej plany...Polecam...
Leje i u mnie równo... ...Masakra! ;:145 Dobrze, że już włączyli CO.. i w domu ciepełko..
Dziękuję za uznanie dla moich działkowych obrazków! ;:180


stasia_ogrod Stasiu cieszy mnie, że lubisz spacerować po moich włościach , miło to czytać! ;:196
Wnikliwie oglądasz skoro nawet psią umorusaną mordkę kilka postów wstecz zauważyłaś ! ;:180
Szkoda, że sezon ogrodowy jakby już za nami... :? Zima będzie nam się dłużyła... ;:oj

kogra Grażynko cieszę się, że nie zapominasz do mojego wątki ścieżki! :) i takie ciepłe skojarzenia z moimi zdjęciami masz! ;:180 Moje zimowity dotychczas trwają dzielnie na stanowiskach i cieszą mnie i obiektywy..To fajne , wdzięczne obiekty dla foto-amatora! :)
Tytoń siałam,kilka siewek posadziłam i trafiła się każda inna...też go lubię i nie jedną sesyjkę mu poświęciłam... :) U mnie ślimaki nawet mu odpuściły,moje chyba niepalące... ;:306
Dziękuję za pochwałę zdjęcia mojej wejściowej rabaty z hortensjami w roli głównej! ;:196

Pulpa222 Aniu ;:196 lato już było... Jesień jaka będzie??? ;:7 Chciałoby się , żeby było długo i ciepło...Ale jakoś póki co marne szanse...trawa o którą pytasz to trzęślica.
Działasz w ogrodzie i chwała Ci za to! Ja mam też do posadzenia całkiem pokaźną ilość różnorakich cebul
a aura nie sprzyjająca i obecnie i w prognozach dalszych...Po 2 kiepskich u mnie sezonach wiosennych chciałam sobie "dogodzić" ale czy zdołam to wysadzić... ;:7 ;:131 Trzeba mieć nadzieję!
Ja w tym roku przetwórstwo odpuszczam poza własnymi pomidorami i ogórkami żadnych słoikowych nie robimy bo nie ma zapotrzebowania u mnie...A że ja tego nie lubię robić więc się nie rwę...

anabuko1 Aniu Twoje hortensje wcale nie gorsze...Moje mają swoje lata a Ty ilością nadrabiasz bo u mnie tylko praktycznie 5 bo ogrodowe nie kwitły po majowych przymrozkach i dla nich ten sezon u mnie był stracony...Pięknotka u mnie na starcie poprzednia,którą dostałam w prezencie nie przetrwała pierwszej zimy, dokupiłam niedawno kolejną ...
U mnie leje ...końca nie widać...dziękuję za odwiedziny! ;:196

lemonka Izo miło mi, że moje ogrodowe zakątki znajdują uznanie ;:180
A róża to okrywowa the fairy,która schowała się na wysokości chyba przed sarnami... :)

Zdjęć mi nie brakuje...oglądalność osiągnęła wyżyny!... :D To dopingujące zjawisko!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jesiennie...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
po podkasaniu jałowca jest miejsce na dodatkowe nasadzenia , które są w toku...
Obrazek

Obrazek
niestrudzona ostróżka
Obrazek
taka sobie turzyca...
Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, piękne zawilce, roze, zimowity kwitnące.
Ciekawe kolorki marcinków.
Ta turzyca fajna.Tak czuprynka.Co to za odmiana ??
Ale jestem zaszokowana wielkością ketmi syryjskiej ;:oj Ladny kolorek też ma.
a ile ona ma latek ???
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu pięknie w tym Twoim ogrodzie :) moje marcinki dopiero ledwo co zaczynają, a u Ciebie już tyle kwiatków na nich :) no i ciekawa opcja z podcięciem jałowca, przez co jest dodatkowe miejsce na kwiatki :) musze pomyśleć czy u mnie się tak nie da ;:65
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu na takie zdjęcia zawsze pełno amatorów. ;:108 Dzięki, ;:196 muszę znowu spróbować z konwalnikiem. Liliowce jeszcze z kwiatami. ;:oj Nasionek nie potrzebujesz, siewek zawsze u mnie dostatek, ;:306 ale już chyba wszystkie masz u siebie. ;:173 Ciepełka. ;:3
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu jałowiec z odsłoniętymi nóżkami wygląda rewelacyjnie, super pomysł! ale sposób prowadzenia hibiskusa ekstra!!! Podpinam się pod pytanie Ani... ile ona ma lat i kiedy zaczęłaś go prowadzić w taki sposób? ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”