Ogród 100 róż cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

A ja dopiero zauważyłam, że założyłaś wątek
Dlaczego nie dałaś znać?
Ja ostatnio nie wyrabiam czasowo
Cieszę się bardzo, że znowu z nami jesteś.
Mam nadzieję, że tak jak kiedyś będziesz wstawiała dużo zdjęć
Uwielbiam je
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Witaj :wit . Jestem tutaj po raz pierwszy ale na pewno nie ostatni . Masz przepiękny ogród a Twoje róże, poezja po prostu ;:333 . Czekam na aktualne zdjęcia i z przyjemnością podczytam jakie róże polecasz bądź nie ;:108 . Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

:wit

Wiolu, uśmiałam się :D Co prawda było to dosyć dawno, ale nie nie na tyle, żeby zapomnieć :lol:

Hej Sylwia! Zapraszam :)

Elwi, mnie też ucieszył Twój wpis! Bardzo. Może nie okazałam tego od razu, ale wiesz jak jest :wink:
Nie zniechęcaj się do historycznych; one za młodu - takie brzydkie kaczątka, a potem wyrastają z nich piękne panny :D

Majeczko, no z oczywistych przyczyn, obecnie bardziej tam :D
Majuś, ale czy starczy Ci cierpliwości na czekanie aż piękna Jenny wydorośleje? Jeśli tak, to warto; moja rośnie na przedpłociu, gdzie słońce operuje od rana do popołudnia i nic się nie dzieje z jej listeczkami. Nie zauważyłam też żeby była podatna na choroby. Nie jest też ulubienicą robactwa :)

Aniu, dziękuję :) May Queen ma kwiaty średniej wielkości. To spory rambler.
Naparstnice wysiewałam wiosną ubiegłego roku. Miałam dobrej jakości nasiona, bo wcześniej robiłam to z różnym rezultatem. Jeśli wysiejesz teraz bezpośrednio do gruntu, to na drugi rok powinny zakwitnąć. Jak posiejesz na wiosnę - zakwitną dopiero w kolejnym roku :)

A no widzisz Gosiu jaka ze mnie gaduła :;230
Miło mi, że tak chwalisz te moje fociny, ale z moim czasem - tak jak i z Twoim bywa - różnie...

Witaj Ewelinko! dziękuję za miłe słowa pod adresem ogrodu i różyczek :) Zapraszam!
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Aniu, a fotki aktualne gdzie? Wrzuć troszkę widoczków z Twojego raju ;:180 ;:167 :D
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Aniu , wiem że mało czasu na wszystko , ale popieram Moniczkę , prosimy o fotki . ;:108 Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Aniu, jakoś historyczne mnie nie przekonują ;:185 Małe kwiatki, czego nie lubię, podatność na choroby i szkodniki, matowe listki, kwitnienie raz w sezonie... No, zapach świetny i po pewnym czasie wyrastają na duże krzaczory, ale jak dla mnie to za mało ;:222
Jak napisałam, że nie lubię małych kwiatów, to mi się od razu przypomniało, że Ty postanowiłaś wyeksmitować Aphrodite, bo miała za duże kwiaty ;:306 Ot, jak się różnimy :wink:
Jak dotąd zadowolona jestem tylko z Jacquesa Cartiera - to fajna róża i niczym mi nie podpadła :D
Aniu, na litość, sypnij jakieś foty Obrazek bo tu niektórzy pypcia dostaną...
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Monia, Pela, Elwi, no trochę mnie zmotywowałyście. Nie to, że lubię jak mnie ktoś prosi, ale mam ostatnio taki średni zapał ogrodniczy :oops: Pewnie trochę się wypaliłam na początku sezonu, dlatego nowym rabatom i nowym różanym zakupom mówię stanowcze dość ;:108

Elwi, a mnie ostatnio coraz bardziej bieże na minimalizm i róże też mi się wydają zbyt barokowe. Dobrze, że mają przerwę w kwitnieniu, to sobie trochę odpocznę od nadmiaru kwiecia... Pewnie dlatego tak mi się spodobały te historyczne - RAZ a DOBRZE :D

Dziewczyny, co tu pokazywać? Róże przekwitają, byliny przekwitają... Nuda, panie...
W dodatku niedługo i tak nie zechcecie tu zaglądać, bo zamiast róż, na rabatach będę kwitły polne kwiatki i trawki :;230
A zatem z miejsca, gdzie nic się nie dzieje...


Obrazek


Obrazek


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Obrazek


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek

;:100
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Aniu , nie ściemniaj , nie ściemniaj , trawki też są ładne a do tego jeszcze jesienią jak kołyszą się na wietrze to nawet z koniczyną im do twarzy ;:oj .Ogród to nie tylko róże ale i ławeczka , drzewa , krzewy , byliny, a najważniejszy w tym przybytku jest ogrodnik , bo to on tworzy nastrój tego miejsca . Widocznie jesteś Aniu dobrym ogrodnikiem skoro prosimy o otwartą furteczkę do Twojego ogrodu , więc się nie wymiguj i pokazuj ogród a my sobie będziemy po nim spacerować i podziwiać przepiękne połączenia kolorystyczne np. właśnie krwawników .Ślicznie to wygląda ,lekko i zwiewnie , radość dla oczu . Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

A kto powiedział, że w ogrodzie tylko róże muszą być interesujące??? mnie na przykład bardzo podoba się zestawienie jeżówek, krwawnika i traw.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Byliny i róze przytniesz i niebawem powtórzą swój pokaz :D ;:215
Czytałam Twoją refleksję i myśl o zmniejszeniu ilości róz... Ja tez do tego dojrzałam już jakieś dwa lata temu i sporo oddałam w dobre ręce. W to miejsce posadziłam liliowce, rozchodniki, irysy i nie żałuję - rabaty dzięki temu sa mniej pracochłonne, a przy tym piękne cały sezon ;:215 Róże zostały i to w wielkiej ilości, bo nadal mam ich jakieś 200, ale już nie kupuję kolejnych. Mam miejsce na kilka ładnych angielek, ale to tylko wtedy je przyjmę, gdy pojawią się jakieś nowe, wyjątkowe odmiany.
Proszę o więcej fotek z ogrodu ;:180
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

:wit

Ela, lejesz miód na moje serce - w rozterce ;:196
Asiu, dzięki :) Ogrody z bylin i traw są przepiękne. Nie mniej jednak nie wyobrażam sobie swojego miejsca na ziemi bez róż :)
Monia, taki mam zamiar. Muszę zrezygnować z części różanych krzaczorów, bo mam zbyt mało przyjemności z korzystania z ogrodu, a zbyt dużo pracy w nim. Mimo, że zaczęłam się powoli pozbywać róż, to przygarnęłam ostatnio śliczną różyczkę, której nie mogłam się oprzeć - She loves you :D Ale to tak trochę przez przypadek...

Słowo się rzekło ;:108
Postanowiłam uszczuplić swoją różaną kolekcję. Mam zamiar pozbyć się na razie kilkunastu spośród niemalże 230 różanych krzewów. Po pierwsze dlatego, że mam ich zbyt wiele jak na swoje możliwości czasowe. Po drugie, że chcę zacząć korzystać z wakacyjnych miesięcy nie tylko pracując w ogrodzie po kilka godzin dziennie. I wreszcie po trzecie dlatego, że wiele z tych krzewów pakowałam czasami na siłę do ogrodu, nie bacząc na to czy będzie im dobrze na danycm stanowisku, czy nie; MUSIAŁAM przygarnąć każdą ślicznotkę, która tak pięknie wyglądała na fotce... :;230
Miejsce tych róż zajmą byliny. Nie zmienię oczywiście charakteru ogrodu. Nadal będzie ogrodem różanym, ale może nie koniecznie z setkami róż, może wystarczy te 100... kiedyś...

Moje nowe rabaty są już bylinowo-różane, a nie różano-bylinowe :) Na zdjęciach poniżej fragmenty rabaty ?kurtynowej?, założonej w ubiegłym roku na plecach cisowego żywopłotu.


Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

;:100
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Aniu ja własnie mam około 100 róż i myślę,że to dużo ;:224 200 szt to za dużo jak dla mnie.
Ciekawe z jakich róż rezygnujesz? Ja oddałabym bez żalu WS 2000,bo corocznie plamistość już w czerwcu atakuje.
Do wyautowania nadaje się także New Dawn niestety i dwie First Lady ;:222 Larissa też mnie zawiodła.
W jakie byliny zainwestujesz?
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Ania, w pierwszej kolejności pójdą róże, na których zdrowotność nie narzekam, ale zajmują zbyt dużo miejsca albo rosną na nie odpowiednim stanowisku. Moją listę otwierają White Meidiland, Spirit of Freedom, Purple Lodge i Larissa. Ta ostatnia jednak zupełnie mi nie podpadła. Wprost przeciwnie - bardzo lubię jej malutkie, pełne kwiatuszki. Mam 5 krzaków; muszę pozbyć się dwóch.
Przyznam się, że New Dawn też bym chętnie wyautowała, ale to ogromne krzaczory i w tej chwili nie mam ochoty na takie zadania :D

Jeśli chodzi o byliny, to właściwie nie chcę już wprowadzać nowych gatunków, chyba, że nowe odmiany :wink: Wyjątek zrobię dla astrów :D
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”