Działeczka Erazma i nie tylko ... 2 cz. 2008r.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Działeczka Erazma i nie tylko ... 2 cz. 2008r.

Post »

Witam wszystkich serdecznie w Nowym 2008 Roku. ;:114

Zapraszam do obejrzenia: Działeczka Erazma i nie tylko ... 1 cz. - lata 2006 - 2007
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Wpadłam do Ciebie na chwilkę w tym Nowym Roczku!
Dziękuję za życzenia :D . Tobie i Twoim bliskim również życzę wszystkiego najlepszego i żeby kreciki omijały szerokim
łukiem Twoją działkę (czego oczywiście i sobie życzę :wink: ).
No i ... byle do wiosny!
A jak tam mrozy w Twojej części Polski? Niestety śniegu mało... Niedobrze dla roślinek :(
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Erazmie pamiętasz naszą listopadową dyskusję o kretach? Dzisiaj rano oglądałam program ogrodniczy na TVP1 i na końcu podano sposób stosowany przez panią, która z pochodzenia jest bodajże Ukrainką. Otóż bierze się łopatę ( taką dużą do piachu) i wali się 12 razy tą łopatą na płasko w każde kretowisko po kolei! Podobno poskutkowało na kilka lat. Krety się wyniosły. Mam zamiar wypraktykować na wiosnę. Jak nie pozbędę się kretów to chociaż kondycję sobie poprawię ;:164
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Wisienka pisze:...A jak tam mrozy w Twojej części Polski? Niestety śniegu mało... Niedobrze dla roślinek :(
W nocy mróz był - 16 stopni a śniegu nie ma nawet "na lekarstwo". Część cebul może Wisienko przemarznąć.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

A to ciekawy sposób. Ale myślę, że ten sam efekt daje wdeptanie kopcow w ziemię, chyba że uderzenie łopatą wytwarza jakieś dżwięki pod ziemią , których boją się krety. Ciekawe czy poskutkuje.
U mnie jest - 4 stopnie i 10 cm śniegu. Wieje halny.
Pozdawiam. ;:100
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

O rany! -16 ?! :shock: U mnie nie było aż tak zimno, bo tylko -5! Na szczęście mrozy na razie w odwrocie. I lepiej niech już nie wracają. :evil:
No to szykuje się "krecia" ofensywa! :wink: Najpierw "walnę" je 12 razy łopatą a potem dam szmatki nasączone ropą. I nie będzie mnie obchodzić, co poskutkowało - byleby poskutkowało! :lol: :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

amba19 pisze:...Otóż bierze się łopatę ( taką dużą do piachu) i wali się 12 razy tą łopatą na płasko w każde kretowisko po kolei! Podobno poskutkowało na kilka lat. Krety się wyniosły. ...
Jest to "bajka"... Nawet jeżeli uderzenie łopatą przepłoszy kreta to jaki to ma wpływ na wizytę następnego który urodzi się dopiero lub ma inny rejon działania?
Wisienka pisze:...a potem dam szmatki nasączone ropą. I nie będzie mnie obchodzić, co poskutkowało - byleby poskutkowało! :lol: :wink:
Szmat nasączonych ropą lepiej nie dawać w części warzywnej. Ropa jest szkodliwa i długo utrzymuje się w ziemi. Ja daję tylko na trawniku.
Pozdrawiam Andrzej.
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Bielenie

Post »

Erazm pisze:Część sadownicza mojej działeczki w styczniu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dzień dobry Erazmie :)
Przeglądając Twoją stronę zauważyłam, że w aktualnym czasie ubiegłego roku miałes już pobielone drzewa. Ja mam sad założony na wiosnę w 2006 niestety coś mi kiepsko idzie drzewka wmi powypadały zżarte chyba przez jakieś przędziorki. Na jesień dosadziłam drzewek i zupełnie nie wiem jak jest z tym bieleniem, po co, czy koniecznie i kiedy.
Twoja działka idealnie utrzymana, już dużo pomysłów od Ciebie podpatrzyłam.
Pozdrawiam
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Wskazane jest bielenie drzewek na przełonie grudnia i stycznia. Zrób to jak najszybciej. Nawet te posadzone na jesieni.
O bieleniu drzew poczytaj m.in. http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=1655
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Na kreta moja teściowa słyszała o takim sposobie,że do korytarza wkłada się kulki naftaliny i kret wynosi sie bo nie lubi tego zapachu. :lol: Przetestowałyśmy to na myszach ,nie wchodzą do starej szafy stojącej w garażu chociaż dookoła ich pełno. :D
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Aniu, kret, to nie myszki.Przez chwilę go nie ma, następnie przechodzi obok, a potem znów idzie starą trasą i kulki naftaliny mu nie przeszkadzają.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Popieram Erazma co do stosowania ropy. Zobaczcie tylko co robi ze środowiskiem ropa, która wycieka z uszkodzonych tankowców. To to samo tylko w skali mikro. Nawet kilka kropel ropy tworzy tłustą rozległą plamę i niszczy całą mikroflorę wokół. A co się stanie z drobiem kiedy zje coś nasączonego ropą ??????
Takich zabiegów raczej nie polecam. ;:185
Grażyna.
kogro-linki
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Eraźmie. Jak tam po sylwestrowych szaleństwach :D . Poczytałam sobie o bieleniu drzewek. Właśnie kiedyś zauważyłam, że dużo drzew w moim sadzie ma takie pionowe bruzdy na pniach. Czyżby to był skutek braku bielenia? Czy konieczne jest wapno? Mam białą farbę (nie emulsyjną). Bo jeśli chodzi tylko o promienie słoneczne, to może to wystarczy. Pytam, bo jak wiesz mam tu daleko do wszelkiego rodzaju sklepów.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”