Działka na Kaszubach -

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Ja na razie musze zrezygnować z wazonów a także obrusa, choć bardzo lubię ogrodowe bukieciki.
Niestety, Fela z Silą nie przepuszczą takim gadgetom.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7958
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Marysiu
Podziwiam przepiękne mieczyki :D
U nas kilkanaście kwiatów dosłownie ze stu ponad cebul.
Wszystko przez nadmiar wody.
Zastanawiam się czy coś w ogóle wykopywać a przyszły rok.
Czarny Kot przecudny. 8-)
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Kasiu - już nie wrócimy w tym roku na działkę na dłużej :(
Remont co prawda już się skończył i już posprzątałam prawie :wink: na czysto....ale zobacz co za pogoda. Bardziej listopad niż wrzesień a i zaprzyjaźnieni miejscowi donoszą, że w lasach grzybów bardzo mało....
Oczywiście będziemy jeździć ale tak na dwa - trzy dni.
Bezskorupowe ślimaki widuję jedynie te małe leśne. To raczej nasz rodzimy gatunek. Takiego wielkiego ani czarnego ani rudego jeszcze na szczęście na działce nie widziałam/

Obrazek

Krysiu - goryczka to największa radość w tym sezonie. Jakie emocje - gdy zobaczyłam zawiązki pączków kwiatowych :tan
Mieczyki chyba faktycznie wolą glebę przepuszczaną. Na poprzedniej działce też mi się nie udawały - a gleba była tam żyzna ale zimna i wilgotna. Uwierzysz - że ja tam prawie nie podlewałam! Systematycznie to tylko pomidorki w tunelu foliowym.

Obrazek

Izo - ja też się cieszę - bo to piękne kwiaty i sprawiają mi wiele radości

Obrazek

Madziu - ja dopiero od kilku lat pozwalam sobie na wazoniki a i to na noc wstawiam je do zlewu w kuchni - jak nie zapomnę ;:306
A i tak pierwszy jaki sobie sprawiłam - to taki mosiężny - nietłukący ( na wszelki wypadek :;230 )

Obrazek

Agnieszko - oprócz Czarnego Kota mam jeszcze Czarnego Kociaka, który całkiem ładnie się rozrósł z jednej bulwy i nawet miał pączek kwiatowy jak byłam ostatnio na działce. Chcesz?

Obrazek
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Witaj Marysiu! Ja także chwalę tegoroczne lato, podobnie, jak u Ciebie, ogród potrzebował tej wilgoci. Czy Twoja "kałuża" nie wystąpiła z brzegów? Biała lilia cudna!
Śliczne maczki kalifornijskie, szczególnie te kremowe. One długo kwitną?
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Witaj Marysiu!

Uwielbiam klimat Twoich opowieści z działki na Kaszubach. Ogromna szkoda, że już musicie wyjeżdżać. Wprawdzie pogoda pod psem, ale przecież można napalić w kominku...

Skomentuję jednak Twój ogród, bo w tym sezonie wyjątkowo pięknie wygląda. Króluje (wg mnie) Czarny Kot. Świetnie go wyeksponowałaś; mój w tym roku trochę ginie w gąszczu. Spodobały mi się też białe róże, ale prawdziwe mistrzostwo, to gladiole. To niezaprzeczalnie Twój znak firmowy ;:195 . Nigdzie nie widziałam tak pięknych okazów.

Kolejna sprawa, to Mikolina. Chyba właśnie ona pozowała autorowi słynnego plakatu reklamującego francuski kabaret (notabene Chat Noir !!). Zobacz sama:

Obrazek

Podobieństwo jest uderzające, ta sama poza, ten sam urok.
A co słychać u mojego ulubieńca, kota Fidela?

Pozdrawiam serdecznie, jeszcze z Kaszub, ale już w "schyłkowym" nastroju.
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Mario, zawsze jeszcze są weekendy. Te kilka dni z dala od miasta to jak los na loterii :) Dobrze, że macie takie miejsce. I to z kominkiem :)
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Witam Was kochani goście :wit

Izo-Tamaryszku - moja działka faktycznie potrzebuje tylko naturalnej wilgoci do szczęścia..nawet teraz we wrześniu gdy patrzę na moje trawniki - to wydaje mi się, że widzę wręcz majową zieleń. Nie zauważyłam żeby Leśna Kałuża wystąpiła z brzegów ale mogła mieć miejsce taka sytuacja. U nas gleba wchłania wodę w każdej ilości i to w bardzo szybkim tempie..
Natomiast muszę Ci powiedzieć, że L.K. straciła w tym roku część swego leśnego charakteru. Musieliśmy usunąć przeszło dwudziestoletnie kosodrzewiny, które rosły tuż za nią. Decyzja była podyktowana głównie ich paskudnym wyglądem - nagie pnie a na czubku kępa gałęzi. W dodatku pochylały się nad ziemią zacieniając Białą Rabatę. Posadziłam na ich miejsce dwa klony japońskie i jeden klon shirasawy. Na razie to maluchy - zobaczymy jak sobie będą radzić.
Jeszcze nigdy nie miałam kwitnącej lilii wodnej we wrześniu...

Obrazek

Cd - nieco później, bo muszę wyjść. Na razie.....
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7958
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Marysiu
Oczywiście jestem chętna na Kocię i dziękuję za milą propozycję ;:196
Marysiu a o klony japońskie się nie martwisz, że wymarzną :?:
Gladiole rzeczywiście zjawiskowe i unikalne :D
Cud ,że się udały bo moje fatalne i większości nie będę przechowywać.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Wreszcie siadłam ponownie do komputera :D

Lisico - na plakacie to na 100% Mikolina. Poznaję po pazurach. Mój syn zawsze mawiał - więcej pazurów jak kota ;:306
Wiesz, my teraz przyjeżdżamy na działkę na dwa - trzy dni, zabieramy ze sobą tylko Belzebuba gdyż Fidel a zwłaszcza Mikolina z wiekiem coraz gorzej znoszą jazdę samochodem. Ostatni wypad zakończył się przedwcześnie - samochód zaczął nam szwankować i trzeba było wracać do Gdańska :(
Mikolina jak bibelot...

Obrazek

Fidel powrócił na swoje ulubione miejsce - czyli na lodówkę. Przesyła pozdrowienia...

Obrazek

Izo
- tak właśnie korzystamy z każdego przebłysku ładnej pogody. Chodzimy na grzyby, zawsze uda się coś zrobić w ogrodzie...
Muszę jeszcze posadzić tulipany i wykopać mieczyki, ale najpierw musimy naprawić samochód.
Nadal ładnie kwitnie biała róża Alabaster

Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Witaj Marysiu ..Rozglądam się po Twojej działeczce, bo masz na niej to co kocham najbardziej, rozkoszne koty i mnóstwo kwitnących kwiatów . Od wiosennych tulipanków, przez róże, iryski, mieczyki, astry.. Jestem miłośnikiem kolorowych kwiatów i roślin , więc mam ich u Ciebie pod dostatkiem do oglądania .I ta lilia wodna.. Cudo. Nikt w mojej okolicy nie ma u siebie takiej roślinki .. Sezon co prawda się powolutku kończy , ale jeśli nie masz nic przeciwko temu będę zaglądać na Twoja działeczkę i czekać cierpliwie nowy rok ..i nową jej odsłonę :D
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7958
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Marysiu
Widzę, że szczęście z psuciem samochodu niedaleko domu macie, jak Z. :D
W takim razie życzę szybkiej i taniej naprawy.
Może będzie jeszcze ładnie w październiku i sobie podziałamy w godnych warunkach.
Co to za fajny szczyt toczony stoi na szafce z kotem :?: Od starego łóżka :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Agnieszko - wybacz, nie odpowiedziałam wczoraj na Twój wpis :oops:
Kociak jest Twój! Umówimy się - czy mam go wysłać na wieś czy może spotkamy się jak zawitasz do 3-miasta. Na razie kwitnie jednym kwiatuszkiem :D
O klony nie martwię się wcale. Po pierwsze pochodzą z Wirt a więc są miejscowe, po drugie u Madzi rosną i nic złego się z nimi nie dzieje, po trzecie mam kolna od Madzi, przeżył u mnie już dwie zimy.
To coś toczone na szafce to nie od łóżka ale od kolegi ze stolarni wygrzebane i wyżebrane ;:306
A poważnie mówiąc spodobało mi się a u niego się poniewierało i mogłoby skończyć w piecu. Chociaż może i nie - bo on też wielbiciel wszelkich staroci...

Obrazek

Obrazek

Olu-silversnow - witaj nowy gościu :wit
Jak miło czytać taką opinię pełną zachwytu. Zapraszam z całego ;:167
Tym bardziej, ze teraz będę dużo bardziej aktywna na FO niż latem. Na wsi mam bardzo kiepski internet i rzadko kiedy udaje mi się wstawić zdjęcia. Teraz będę odrabiać zaległości - to moja przyjemność na zimowe wieczory :D

Wybrałam dla Ciebie zdjęcia na których są i koty i kwiaty... :D

Obrazek


Obrazek

Obrazek

==========================

Na koniec pochwalę się Wam

Obrazek

Oto są pierwsze trzy pączki kwiatowe na mojej magnolii gwiaździstej :heja ;:138 :tan
Po trzech latach się doczekałam! Kupiłam w markecie badylka z 7 złotych miał góra 15 centymetrów! Cieszę się jak gwizdek ;:172
Nie mogłam uwierzyć - że to naprawdę pączki kwiatowe. Konsultowałam się z Madzią. Przy latarce - bo już było ciemno. Madzia stwierdziła że to pączki ;:108
Teraz tak sobie myślę, że musiało to wyglądać to komicznie - dwie dorosłe, poważne kobiety w ciemnościach z latarką pełzały dookoła małego krzaczka :;230
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Jak gwizdek ;:306 ;:306 ;:306 I jeszcze na kolanach w krzakach po nocy z latarką ;:306 ;:306 ;:306

Klonik na zdjęciach ładnie się wychyla :) Jak urosną trochę te trzy nowe klony to chyba rabata będzie bardzo efektowna.
Zdjęcia kotów bardzo przyjemne, ale Fidel na lodówce wymiata :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”