Mój ogród - Ewelina - 2008r

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Ewelino, ogród na "cacy"!Obrazek
I więcej nic nie trzeba mówić, bo każdy widzi.
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Wspominałam ,że planuję małą zmianę aranżacji frontowej części ogrodu ( przed domem, od ulicy).
Dotyczyła ona dwu fragmentów położonych po dwu stronach chodniczka , prowadzącego z ulicy do wejścia do domu - miejsca , gdzie rosła magnolia i po drugiej stronie - trawniczka za szpalerem tujek kulistych. Wokół magnolii , maleńkiej w momencie posadzenia , zostały posadzone kosodrzewiny karłowate. Z czasem magnolia tak się rozrosła, że "wlazła" na kosówkę , powodując żółknięcie i opadanie igieł znajdujących się pod warstwą gałęzi i liści. Tak więc kosówki zostały usunięte - popatrzcie na te zdjęcia :

Obrazek Obrazek
1. jeszcze z "wianuszkiem" kosodrzewiny dookoła
2.już po eksmisji kosodrzewiny



Teraz trawniczek obok szpaleru tujek - niewielki, narażony na żarłoczność sąsiadujących z nim brzóz, ekspozycja południowa , gdzie w upalne lata jest istna " patelnia" , niestety podsychał, mimo systematycznego nawadniania i był po prostu niezbyt ładny. Zresztą mam tak dużo trawy, że chciałam się tego kawałka pozbyć. Popatrzcie na zdjęcia:

Obrazek Obrazek
1. jeszcze z trawą
2. już po jej usunięciu



Teraz przyszedł czas na usypanie z ziemi i żwiru niewielkiej "górki", bowiem wymyśliłam ,że w miejsce trawniczka założę lekko podniesiony skalniak dla roślin lubiących słońce i znoszących suszę.

Obrazek
Obrazek


Pewnej soboty wybraliśmy się z moim M. po odpowiednie na skalniak kamienie - miały to być duże , płaskie granity. Na placu popadłam w euforię , bo kamienie były. PIĘKNE !!! Naprawdę :) Mąż stukał się w czoło i średnio podzielał mój zachwyt. Wybrałam , bagatela(!), 4 tony granitu. Z uwagi na rozmiary i ciężar , do transportu trzeba było zorganizować właściwy pojazd (HDS) , a do układania kamieni silnych chłopaków- oj, sama bym nie poradziła...
Na zdjęciach niżej " OPERACJA KAMIEŃ"

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Na chodniku podjeździe stanęły 4 palety kamieni, utrudniając "ździebko" komunikację...

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Tu - w trakcie budowy skalniaka. Po prawej widać położone pod magnolie największe płyty.

c.d.n. :wink:
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Cztery tony !!!!
A ja się zastanawiam skąd pozbierać kilka ładnuych kamieni :P
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

coma95 pisze:Cztery tony !!!!
A ja się zastanawiam skąd pozbierać kilka ładnuych kamieni :P
No , niestety... kamienie są ciężkie .Waga bez naciągania - na placu osobiście kontrolował to mój M.


Popatrzcie, co z tych kamieni powstało :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oczywiście to jeszcze nie koniec. Skalniak trzeba teraz obsadzić roślinami i dodać drobne kamienie ,w celu wypełnienia "kieszeni"skalnych. A to oznacza ,że c.d.n. :) :) :)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Aza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3346
Od: 10 lut 2008, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zakopane

Post »

mnie ten kamień zupelnie nie wygląda na granit, tylko na piaskowiec, ale może to kwestia zdjęć.
OLGA od malamutów
Wątki Azy
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Aza pisze:mnie ten kamień zupelnie nie wygląda na granit, tylko na piaskowiec, ale może to kwestia zdjęć.
Tzw.żółty granit ( ze Strzegomia) jest w barwie nieco do piaskowca podobny, ale ... o wiele od niego trwalszy, ma bowiem inna strukturę . Nie ulega też erozji tak , jak piaskowiec .

A granitu jest wiele rodzajów i odcieni.:)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Do obsadzenia skalniaka przygotowana została cała masa roślin . Oto niektóre z nich ( rojniki, których dotąd nie miałam pochodzą od posiadacza największej chyba kolekcji na tym forum :) )


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
marta c
200p
200p
Posty: 387
Od: 7 cze 2008, o 01:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Post »

Jak tu u ciebie pieknie w ogrodziestem zachwycona!!!!!!
Awatar użytkownika
Aza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3346
Od: 10 lut 2008, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zakopane

Post »

Takiego granitu w Tatrach nie ma. Kolekcja rojników imponująca i jeśli się nie mylę są też macierzanki i rozchodniki. Bardzo jestem ciekawa jak to posadzisz, bo inne kompozycje masz doskonałe, a nie wszystko co widzialamna forum w tej materii mnie zachwyca. Życzę milego sadzrenia, ja się wybieram na Czerwone Wierchy porobić zdjęcia skalniaków, które się same posadzily i zaczynają kwitnać.
OLGA od malamutów
Wątki Azy
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

Ewelinko, gratuluję pomysłu ze skalniakiem :!:
Widzę, że podeszłaś do jego budowy z wielkim profesjonalizmem. Nie ma jeszcze na nim roślin, a już wygląda pięknie.
Przyznam się Tobie, że nie jestem miłośniczką skalniaków. Te które można spotkać w większości polskich ogrodów wyglądają bardzo nienaturalnie i nie mają w sobie nic zachwycającego.... Ale to co stworzyłaś wygląda SUPER i jak by było w Twoim ogrodzie od zawsze. Masz wpaniałą wyobraźnię architekta krajobrazu :)
Monika
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Widziałam zdjęcie gdy w tym miejscu była trawa...... Jak patrzę na ten skalniak i jego otoczenie to wyraźnie nie widzę tej dawnej trawy. Po prostu tak jakby skalniak zawsze tu był. Widocznie to miejsce samo o niego prosiło :P
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Witam, wyjaśniła się zagadka :D . Oglądając ostatnio Twój ogród zobaczyłam to zdjęcie i już miałam się pytać o zmiany które nastąpiły, ależ ja ciekawska jestem :oops:
Obrazek .
Warto było poczekać i wszystko wyjaśniłaś. Widziałam taki granit , z daleka wygląda faktycznie jak piaskowiec, ale z bliska pomylić się nie można. Zupełnie zmieniło się oblicze ogrodu po zrobieniu tego skalniaka. Z ciekawością będę obserwowała dalszy jego rozwój .
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

O proszę jaka tu akcja miała miejsce! Pięknie to wygląda! Strasznie podoba mi się taki skalniak :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”