Mój ogród - Ewelina - 2008r

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

Zwyczajnie nie wiem co napisać o tym pięknym ogrodzie. Siedzę tu od kilku godzin i oczom własnym nie wierzę jak cudnie wszystko skomponowałaś. Wszystko pasuje do siebie idealnie. Każdy zakątek jest pięknie zagospodarowany. Czysto, przejrzyście, bajecznie pięknie. Jutro znowu tu wrócę wypatrywać pięknych kompozycji i wyjątkowych pomysłów.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

Dawno mnie u Ciebie nie było (całe cztery dni :wink: ) i ........... Ewelino, po prostu szaleństwo. Twój ogród tańczy na całego ;:23
Monika
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Bo to jest ogród wzorcowy.
I może służyć za "ściągawkę" przy urządzaniu terenów zielonych wokół domu.
Połaczenie piękna z tajemniczościa i romantyzmem.
:P
Bogusia2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1222
Od: 26 maja 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ewelino,
od dawna jestem pod urokiem Twojego ogrodu i Twoich mistrzowskich zdjęć. Nie wiem, co bardziej podziwiam kompozycję ogrodu czy kadrów. W każdym razie jestem pod ogromnym wrażeniem. Dziś debiutuję Forum, mimo, że juz od dawna zarywam noce spacerując po Twoim romantycznym ogrodzie. Szczere gratulacje. Zauroczona Twoimi zdjęciami rododendronów, kupiłam sadzonki RH i azalii. Przeczytałam wszysko, co na tym forum napisano o ich uprawie. Z Twoich zdjęć wywnioskowałam, że rh można sadzić pod sosnami i to bardzo blisko pnia. Czy odległość 2 m od pnia bedzie właściwa? Drugie pytanie dotyczy formowania krzaków. Wiem, ze używałaś sekatora, że osiagnąc tę obecną cudowna ich forme. Przyznam się, że ręka mi drży na samą myśl o tym, ze mogłabym ściąć te młodziutkie przyrosty. Prosze więc o radę.Ciąć? Wszystkie przyrosty? W którym miejscu łodygi? Chciałabym osiągnąc takie efektowne krzewy ale boje się je zniszczyć z braku umiejetności. Ostatnia rzecz o którą chciałam zapytać dotyczy sadzenia. Wiem o kwasnym torfie, przekompostowanej korze, pomiarze pH gleby (to na początku) ale ostatnio w postach pojawił się temat obornika. Czy do sadzenia powinnam dosypac granulowany obornik? Przygotowuję się do posadzenia moich Rh i azalii, mam torf, niestety niski, mam przekompostowaną mieloną korę i Substral Osmocote 6miesiecy do RH. Chce wykopać duże doły pod sosna, (juz widze problem z jej korzeniami ale trudno),
wymieszać torf z korą i ziemią spod sosny i teraz mam wątpliwośc, dodać czy nie granulowany obornik. Po jakis 2 tygodniach myslałam o podsypaniu granulkami Substral Osmocote 6 m-cy.
Serdeczne pozdrowienia i wyrazy szczerego uznania
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu.
Bogusia
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ewelinko, furtka otwarta więc wchodzę bez skrupułów :lol:

Wszystkie krzewy przepięknie kwitna i kapitalnie wkomponowane :) Podoba mi się wszystko, więc co mam mówić, już piałam z zachwytu kilka razy :)

Wracaj już z tego urlopu i melduj się w ogródku, ile mozna leniuchować, co?

Bardzo lubię tu przychodzić więc niedługo wrócę :)
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

No i wróciłam i pusto w ogródku :? Mam nadzieję, że dobrze odpoczywasz :D
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Szpilka
200p
200p
Posty: 208
Od: 11 sty 2007, o 19:14
Lokalizacja: szczecin

Post »

Ja też czekam na Ciebie Ewelinko.
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
violetta
500p
500p
Posty: 921
Od: 15 kwie 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Ale masz kobietko różnych krzewów kwitnących, ale mnie najbardziej zachwyciła ta sosna na jednych z ostatnich zdjęć. Ma bardzo fajnie wybarwione igły i kształt jej mi sie podoba. Czy ona rosnie duża, czy raczej jest z tych karłowych?
Z wiosną nadzieje rosną. Wiola
Ogród violetty
ogród violetty cz.2
Awatar użytkownika
mag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4381
Od: 20 mar 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pod Wrocławiem

Post »

Ewelinko, po dłuższej przerwie wpadłam schronić się w cieniu Twojego ogrodu przed upałem i brak mi słów na wyrażenie podziwu i zachwytu nad tym co zobaczyłam. Gratulacje!!! ;:114
Pozdrawiam cieplutko. Magda
Spis treści.Wizytówka.
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Ewelinka pewnao na Bahamach się opala...
Obrazek
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ewelinko, czyżbyś spełniła marzenie i do Indii pojechała? Coś strasznie długo Cię nie ma :?
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Szpilka
200p
200p
Posty: 208
Od: 11 sty 2007, o 19:14
Lokalizacja: szczecin

Post »

Eweliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinko, gdzie jeeeeeeeeeesteś! Smuuuuuuutno mi bez Ciiiiiiiebie.
Sorki, że się tak do Ciecie przyczepiłam. Wypoczywaj słoneczko, wypoczywaj
;:18 Gorąco pozdrawiam.
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Jestem , już jestem :) Narobiło mi się nieco zaległości , ale postaram sie je stopniowo nadrobić.
Miło mi, że ktoś , mimo wszystko , odwiedził mój ogród - dziękuję za ciepłe słowa.
Zacznę od odpowiedzi :

Wisienko Wbrew zapowiedziom nie było Cię na trawniczku, a szkoda, bo trawniczek jest w całkiem dobrej formie. Tylko sobie cwaniak je , pije i się strzyże , no i są efekty - jest zieloniutki i miękki , jak dywan. Biegamy po nim w ciepłe dni na boso i jest to wielka przyjemność :) Może się jednak przyłączysz ?

Kocico - wracaj do mnie jak najczęściej !

Mija Ogród zmienia się właściwie codziennie ...dlatego , jak już pisałam , w wolnych chwilach zaczynam dzień od rytualnego obchodu ( z aparatem rzecz jasna) i sprawdzam , co kwitnie , co przekwitło , co urosło, co zeżarły ślimaki, a czego jeszcze nie dały rady...To bardzo miłe zajęcie.

Haniu - bo ja jestem "tajemnicza" i zarazem " romantyczna" :) A co do opalania - nie na Bahamach ... raczej przy tarmoszeniu kamieni na skalniak się opalałam , a przedtem na wycieczce po okolicach ... Fleur .Zresztą niebawem zdam relację...

Bogusiu Tak mi pięknie napisałaś :oops: Bardzo się cieszę ,że " zarywasz noce" błądząc właśnie po moim ogrodzie! Dopiero teraz mogę Ci odpowiedzieć na pyt. o rododendrony - pewnie już za późno... ale wcześniej mnie nie było. A więc - rododrndrony świetnie się czują pod sosnami ( lekkie zacienienie, kwasowe środowisko...)Spokojnie możesz więc posadzić swoje krzewy w odległości 1-2m. od pnia.Sosna ma w zasadzie korzeń palowy, ale ...w moim ogrodzie jest automatyczne nawadnianie i sosny- cwaniary - prowadzą korzenie grubości męskiego ramienia poziomo ! Tak sobie "piją " wodę z trawniczka. Gdy cokolwiek pod nimi wkopuję , zdarza się ,że trafiam na korzeń , który muszę ominąć, korzenie te są bowiem ułożone " gwiaździście". Ale z pewnością dasz sobie radę :)
Co do cięcia Rh. pisałam ,że robiłam to tylko w pierwszych latach , by zagęścić krzew i nadać mu ładny pokrój. Wiąże się to jednak z częściową przynajmniej utratą kwiatów w tym początkowym okresie. Czy masz ciąć - nie wiem - może pokaż zdjęcie swoich krzaczków , wtedy spróbuję coś doradzić.
Obornik granulowany jest b. dobry dla wszelkich krzewów, dla Rh. także . Ja stosuję co roku wiosną obornik kompostowany (bo mam możliwość kupić taki właśnie) i popatrz , jakie " krzaczory" mi porosły ! Nie dawaj go jednak na jesień lecz wczesną wiosną , po prostu obsyp krzew i mocno podlej.Oczywiście podczas sadzenia nowych krzewów można wymieszać z obornikiem kwaśny torf.


Daisy, Szpileczko, Mag świetnie ,że zajrzałyście do mnie. Nie byłam , niestety , w Indiach...może innym razem lub w innym życiu się to uda. Byłam za to w cudnym ogrodzie w Giverny ! Mam tyle zdjęć ,że selekcja musi być bolesna...

Tyle na razie. Jutro wkleję troszkę zdjęć :)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”