Mój ogród - Ewelina - 2008r

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

paco pisze:Ewelino - jak pisałaś o zamiarze " zbudowania" skalniaka w swoim ogrodzie, to powiem szczerze nie bardzo ten pomysł pasował mi do Twojego ogrodu.
Jest on jak już niejednokrotnie wspominałem. perfekcyjny, idealny ......., ale o innym charakterze i wydawało mi się, że w zderzeniu ze skalniakiem będzie jakiś zgrzyt.
Jednak muszę przyznać, że się myliłem - sakalniak i dotychczasowy ogród pasują do siebie idealne. :D
Skalniak ten ma jednak jedną, jedyną wadę – został „zbudowany" w Twoim a nie w moim ogrodzie. :? :D
Gratulacje - jest wspaniały. :!: ;:215
Andrzeju , kto jak kto , ale Ty na niedobór skalniaczków w ogrodzie chyba nie możesz narzekać ! Tym niemniej dziękuję za miłe słowa (nasadzenia, jak widzisz wykonane w większości rojnikami od Ciebie :) ).

Szpileczko, Babopielko,Danusiu, Magdula Dziękuję za miłe słowa :oops:



Haniu Nie komplementuj Ty mi dzieciątka czworonożnego , bo ten pieszczoch tak spuchnie z dumy, że się we własne , aktualnie liniejące na potęgę futro nie zmieści !
Co do goździków - mam je już parę sezonów i nie przemarzają. Jednakże u Ciebie są z pewnością ostrzejsze zimy...
Jeśli chodzi o donice i ample - masz rację , jest co robić. Konewki używam jednak tylko podlewając nawozem , poza tym są lane wężem.W przeciwnym razie rzeczywiście mój biedny kręgosłup zastrajkowałby z pewnością .No ale przecież : " Praca w ogrodzie wymaga silnego kręgosłupa" , o czym wie , niestety, każdy, kto ogród uprawia :) Dziecię dwunożne...cóż , niechętne do prac tego typu , nieprzekupne ( i nie łase na cukierki), wyręcza mnie jedynie w razie wyższej konieczności ( np. kilkudniowego wyjazdu). A ile przy tym nawydziwia i najęczy... dobrze ,że tego nie słyszysz.
Zresztą , ja lubię podlewać roślinki i sądzę ,że sama podlewam je najlepiej, podobnie , jak wszystko inne najlepiej robię sama . O!

JULIO - zamysł rzeczywiście był taki , żeby to kamienie były "aktorami pierwszego planu". Miejsce , gdzie powstał ten skalniak jest i dość suche i bardzo silnie nasłonecznione prawe przez cały dzień , tak więc jedynie takie "głazowisko" ma tam rację bytu.

ROSEA - Ja też chciałabym mieć w ogrodzie rośliny atrakcyjne przez cały rok... ale niewiele takich jest. :( Każda ma swe apogeum, a przedtem i potem wygląda ... nieco gorzej. Zmartwiłaś mnie informacją o Delospermum , ja mam te roślinki po raz pierwszy i miałam nadzieję , że dobrze się sprawdzą . Ano, zobaczymy...
Chętnie zobaczyłabym Twój skalniakowy ogród , ale ... nie ma go chyba na forum ?

Dla ubarwienia tego przydługiego postu dodam kilka zdjęć przecudnie w tym roku kwitnącej HORTENSJI PNĄCEJ, która wlazła już na sosnę na wysokość dobrych 8 metrów!Liczne baldachimowate, kremowe kwiaty pięknie pachną i przywabiają pszczółki. Popatrzcie :



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
rosea
200p
200p
Posty: 322
Od: 27 lut 2008, o 20:52
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Ewelinko,mojego skalniaka rzeczywiście nie ma na forum.Na razie to ja mam tylko wizję jaki skalniak chciałabym mieć.Natomiast efektu jeszcze nie ma.Przyznam się,że mnóstwo roślin,które wyszperałam w centrach ogrodn. po prostu zmarnowałam.
Skalnica-kupiłam chyba pięć przecudnie wglądających w doniczkach odmian/w tym jedna w moim ulubionym jaskrawomalinowym kolorze/.Na drugi rok każdy liść otaczała szpetna brunatna plama czegoś zaschniętego. W następnych latach jeszcze gorzej.
Dąbrówka Burgundy Glow-przepiękne pstre liście i kwiaty b.intensywne w kolorze/a takie lubię/.Następna wiosna-ledwo co wzeszło.Zero kwitnienia.Klapa.
Inkarwilla-po dwóch latach ślad po niej zaginął.W tym przypadku chyba wiem dlaczego/nie przykrywałam na zimę/.
Lewizja -jak wyżej.
Gęsiówka-cudna różowa,już na drugi rok próżno jej wypatrywałam.
Głodek-miła pani w sklepie zachwalała,że b. niewymagający,rośnie nawet na ugorze.U mnie owszem,rośnie.Przepiękne ,zwarte,zimozielone kępki.Tylko taki drobazg,że nie kwitnie.Ostatnio wyczytałam gdzieś dlaczego.Otóż to,że kwitnie NAWET na ugorze nie jest całą prawdą.On kwitnie TYLKO na ugorze.Podobno jeśli w podłożu jest więcej niż 20% próchicy -nie zakwitnie.
Anemony cebulowe,frezje,krokosmia-nieliczne wzeszły,żaden nie zakwitł.
Pocieszam się.że wiele roślin jednak chce u mnie rosnąć i nie narzeka a nawet chyba sobie to chwali.Ale dużo wody w Wiśle upłynie,zanim efekt będzie godny pokazania.Muszę się jeszcze dużo nauczyć.Uwielbiam obserwować Twoje ogrodowe poczynania-to jest dla mnie kopalnia wiedzy i pomysłów.
Co do Delospermy to moja miała przydomek deschampsii.Może Twoja to inna odmiana a może u Ciebie będzie się lepiej sprawować/.Wymienimy uwagi za rok.Pozdrawiam,Rosea
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Kwitnie KOZŁÓWKA DŁUGOSZYJKOWA (Phuopsisstylosa) , :)

Obrazek Obrazek
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Śliczna jest kozłówka, u mnie już przekwitła.
Awatar użytkownika
giza
1000p
1000p
Posty: 1718
Od: 1 paź 2007, o 00:40
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ewelino, piekny skalniak :D Bardzo naturalny, super efekt, gratuluje :!: :!:
Z roslinkami nie szalej,szybko sie rozrosną i będziesz musiała odkrywac kamienie /znam to :wink: /. Na tojeść uważaj, jest ---- zaborcza :lol:
Pozdrawiam, giza vel Gabryśka:)

Rewolta – 05.2007r. C.d. 2009
Grzegorz B

Post »

Ewelina pisze:

Grzesiu firmy ogrodnicze nie zaprojektowały ani nie wykonały niczego w moim ogrodzie. Wolę wymyślać aranżacje różnych jego części sama( to wielka przyjemność) choć czasem...trafiam jak kulą w płot i po jakimś czasie przerabiam.Ale to mój ogród i nie chcę ,żeby mi ktoś coś - tam wymyślał lub sugerował.
Jak widać nie trzeba mieć wykształcenia z tej branży, aby stworzyć coś tak wspaniałego, jak Ty stworzyłaś. Wystarczy mieć w sobie tę wrażliwość na piękno, troszkę wiedzy i pasję do tego, a przecież tego Tobie nie brakuje. Jestem pełen podziwu i zawsze z wielkim zainteresowaniem przeglądam te strony z Twoim ogrodem , które są dla mnie wielką inspiracją i mam nadzieję, że kiedyś będę mógł w większym zakresie to wykorzystać :D

Ewelina, od zeszłego roku jak zauważyłem tą Twoją wspaniałą hortensję pnącą, chciałem ją mieć u siebie. Lubię takie pnące rośliny okrywające drzewa, one dają niesamowity efekt, takiej dzikości, naturalności. Od jakiegość czasu jestem posiadaczem tej rośliny. Na razie jest mała, ale mam nadzieję, że szybko urośnie. Czy po posadzeniu, stosowałaś kratę, podporę, czy ona od początku wspinała się po pniu :?:
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Grzegorz B pisze:
Ewelina pisze:


Ewelina, od zeszłego roku jak zauważyłem tą Twoją wspaniałą hortensję pnącą, chciałem ją mieć u siebie. Lubię takie pnące rośliny okrywające drzewa, one dają niesamowity efekt, takiej dzikości, naturalności. Od jakiegość czasu jestem posiadaczem tej rośliny. Na razie jest mała, ale mam nadzieję, że szybko urośnie. Czy po posadzeniu, stosowałaś kratę, podporę, czy ona od początku wspinała się po pniu :?:
Grzesiu, dziękuję za miłe słowa :) Moja hortensja pnąca ma już chyba 7 lat, kupiona była jako dwubadylkowa roślina wysokości ok. 0,5m. Posadzona przy sośnie , lekko skośnie ( tzn. skierowana nieco w kierunku pnia). W pierwszym sezonie niewiele urosła, chyba musiała się zaaklimatyzować. Potem się rozszalała ! Roczny przyrost teraz to ok. 1 -1,5m.! Nie stosowałam podpory, ale z początku naginałam pędy w stronę pnia i przytwierdzałam je kupionymi w Castoramie paseczkami- konkretnie paseczek plastikowy ok. 8cm.a na obu jego końcach pinezka do wbicia w korę lub nawet tynk - bardzo to wygodne. Potem już gramoliła się po tym pniu sama. Zakwitła chyba dopiero w 3 roku po posadzeniu , ale teraz z roku na rok baldachimów kwiatowych jest więcej. Potrzebuje półcienia lub cienia , wilgoci w nogach i garści nawozu wiosną. Życzę Ci sukcesów w uprawie :)

Arielku , Gabrysiu, fajnie ,że mnie odwiedzacie. Dziękuję też za rady dot. TOJEŚCI. Ale od czego sekatorek ! Jeśli zbytnio sie rozbucha...zrobię z nią porządek!
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Uwielbiam zakupy "ogródkowe " ! Już samo oglądanie , wybieranie roślin, zastanawianie się , w jaki zakątek ogrodu nadawałby się dany kwiatek czy krzaczek , sprawia mi wiele radości. Tym razem udało mi się wyciągnąć do centrum ogrodniczego męża, który, o dziwo! nawet doradzał, co kupić :) No i popatrzcie sami z czym wróciliśmy:

Obrazek Obrazek
HORTENSJA DRZEWIASTA ( Hydrangea arborescens"Annabelle") oraz HORTENSJA PIŁKOWANA różowa (Hydrangea serrata " Rosa")


Obrazek Obrazek
DALIE - łososiowo-pomarańczowa i biała

Obrazek Obrazek
ZŁOCIEŃ WIELKI (Leucanthemum x superbum "Summer Snowball"I OSTRÓŻKA OGRODOWA (Delphinum x cultorum)


Obrazek Obrazek
RUDBEKIA OWŁOSIONA ( Rudbeckia Hirta) i SUNDAVILLE'a

Obrazek Obrazek
KETMIA SYRYJSKA -lawendowa ( Hibiscus syriacus)

Obrazek Obrazek
Róża pnąca , Climbers z kolekcji COURTYARD " Pirouette" :)
A na ostatnim zdjęciu prezent od przyjaciół - TUNBERGIA OSKRZYDLONA (Thunberia alata) :)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No no, zakupy super :!: , bardzo spodobały mi się dalie o bordowych liściach :)
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Ewelinko taki mąż to skarb!

Zakupy superaśne, nie pogniewałabym się, gdyby zamiast na Twoim stały na moim trawniku. Już ja bym im znalazła miejsce. O tak!

Zafascynowana jestem skalniakiem. Ogromem kamieni ułożeniem... będę obserwować jak zarasta.
Świetny pomysł Ewelinko.
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Nooooo, Ewelinko, zakupy wspaniałe,
a Xięcia Pana - tylko pogratulować! :shock:
Hmmmm, to niezwykle rzadkie, by MĘŻCZYZNA umiał docenić
pojedyncze kwiaty. Kompozycje- ok, to nic niezwykłego,
ale umieć wybrać ?
To już sztuka zwykle obca rodzajowi męskiemu :lol:
Anabelle - piękna i tak długo trzyma kwiaty. :P
Lubię ją, bo zima zastaje zmrożone koronki kwiatostanów,
a obcięte i ozłocone farbą akrylową, prezentyją się bosko w wazonie :-)

Obrazek
frytas
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 17 cze 2008, o 22:43
Lokalizacja: Glogow

Post »

świetny ogrodzik mam nadzieje ze ze mi tez sie kiedyś coś takiego stworzyć :)
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Moje nowe roślinki już zostały posadzone. Pstryknę im zdjęcia i pokażę Wam, gdzie teraz rosną.
Haniu Ciekawa jestem , jak Annabelle zaaklimatyzuje się u mnie , ale jestem dobrej myśli , bo inne hortensje rosną i kwitną dobrze. Co do Xięcia Pana - on nie ma tak na co dzień , na roślinkowe zakupy z reguły wybieram się sama lub z przyjaciółką :) Ale doceniam jego poświęcenie.

Ponieważ mam jeszcze sporo nie prezentowanych zdjęć , pozwolę sobie dziś wkleić kolejne "widoczki" z ogrodu( róż
ne "odsłony" , więc i kwiatki różne, jedne już przekwitły, inne jeszcze dzielnie się trzymają) :


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”