Nie ma jak u Seby

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Luka85
100p
100p
Posty: 134
Od: 8 lip 2012, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubuskie

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Sebastian 3 dni byłem na zajęciach i tyle u Ciebie nowości, ale wszystko przejrzałem.
Co do piwonii, brak kwitnięcia spowodowany jest najczęściej( jeżeli była ona przesadzana w ostatnich latach) tym że została za głęboko posadzona, w czasie przesadzania najlepiej ok sierpnia, wytworzone już kiełki musza być prawie pod samym wierzchem), a jeżeli długo nie była przesadzana to może trzeba jej zmienić miejsce i odmłodzić.
Bardzo ciekawa aranżacja skrzynek- prosta rzecz, a jak wile zmienia.
Porzeczki ładnie zawiązały, tak jak mówiliśmy parę dni ciepła i wszystko się wyrówna ;:138 ;:138 ;:138
Zapraszam do Siebie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=101110" onclick="window.open(this.href);return false;
pozdrawiam Łukasz
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Sebastian cały czas podziwiam Twoje zacięcie ogrodnicze ;:215 Warzywnik masz dobrze zorganizowany, ja wiem ,że to wszystko dużo wysiłku kosztuje, ale swoje warzywa i owoce zerwane prosto z grządki dają mnóstwo satysfakcji
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Seba ale masz szczęście, poziomki prawie bez pracy możesz jeść. ;:215 Ogromne te skrzynki, będzie wszystko dobrze rosło, dużo ziemi. ;:138
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Seba no po prostu jestem pod wrażeniem tego jak wiele warzyw i roślin uprawiasz. Jak podchodzisz do tego profesjonalnie, podwyższane rabaty, agrowłóknina. Ale nie zazdroszcze Ci plewienia ;:224 .
Oby rosło Ci wszystko oprócz chwastów:). Tego życzę i ;:3 .
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Może zrobię mały off, ale ...

Dziś oglądałam z dzieckiem jakiś program, gdzie dzieciaki z gimnazjum zostały zaproszone do gospodarstwa agro i tam własciciel oprowadzał je,pokazywał im jak się całą farmę obrabia, co jak ze zwierzętami itd, a potem poszli w pole gdzie gimnazjaliści mieli sobie zrobić własną grządkę z czosnkiem i cebulą.
I nagle słyszę z tv takie " yyyyy, jesteś pewna, że to dobrze wsadziłaś????". Podnoszę głowę, a tam laska wsadza cebulę KORZONKAMI do góry!!!!!!!!
No zdębiałam!
I od razu sobie pomyslałam jakoś o Tobie, że gdybyś tam na to pole wszedł to byś ich swoimi umiejętnościami zmiótł z powierzchni ziemi.

Także jeszcze większe uznanie dla Ciebie, bo w tym co robisz jesteś młodym mistrzem ;)
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1699
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Potwierdzam to, co napisał Luka85 - możliwe, że karpa jest posadzona za głęboko lub była przesadzana. To jest piwonia chińska a ona bardzo niechętnie kwitnie po przesadzaniu, ja na kwiaty moich po posadzeniu czekałem 3 lata, jedna zasusza właśnie pąki więc będę kolejny rok czekał na nią. Piwonie lekarskie nie mają takiego okresu odczekania przed kwitnięciem po przesadzeniu z tego co zauważyłem, przesadzałem już kilka razy i rok później kwitły. A ta Twoja piwonia chińska, która ma pąki, nie ma przypadkiem na pąkach mszyc? wygląda jakby tam mrówki były a piwonie są dość łatwo atakowane przez mszyce (hodowane przez mrówki :wink: ).
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12951
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Seba piwonia nie lubi przesadzania i sadzi się ją b.płytko, to taka obrażalska potrafi na złość nie kwitnąć parę lat. Dodaj po bokach suchy, może być spleśniały chleb - tak mi podpowiedziała starsza pani która sprzedawała karpy piwonii o jeszcze powiedziała w dołek pod piwonię wrzucić grosik. Jesienią znajoma dała mi karpę piwonii, jak to ja położyłam i zapomniałam w marcu zobaczyłam , czy żyła nie wiedziałam ale obsypałam ją ziemią i ku mojemu zdziwieniu pięknie puszcza , czy będzie kwitła nie wiem muszę jutro do niej zerknąć.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Luka85
100p
100p
Posty: 134
Od: 8 lip 2012, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubuskie

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Ciekawa teoria starszej pani, ciekawe czemu ma służyć chleb, mnie uczono żeby prędzej chleb z ziemi podnieś niż na nią kłaść :wink: :wink: :wink:
Ale ten grosik rozjaśnia teorie z chlebem ;:3 ;:3 ;:3 ;:3
Zapraszam do Siebie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=101110" onclick="window.open(this.href);return false;
pozdrawiam Łukasz
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12951
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Łukasz masz rację szacunek do chleba to prawda.
Ciekawie tez o piwoniach radzi Babcia:
http://jaga-babciaradzico.blogspot.com/ ... iosny.html
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Ej no ale tu nikt nie każe ciepać chlebem po działce, tylko jak Ci zostaje kromka to nie lecisz i trujesz ptaków, nie hodujesz pleśni,ani nie wrzucasz do kosza, tylko dajesz roślinkom, które też szanujesz ;)

A swoją drogą to nie wiem na ile się sprawdza taki chleb jak teraz mamy. Czytałam to przy pomidorach, że to chodzi o jakieś zakwasy itd, a te chleby sklepowe chyba mają mało wspólnego z chlebem...
Awatar użytkownika
Luka85
100p
100p
Posty: 134
Od: 8 lip 2012, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubuskie

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Też się spotkałem z taką teorią pewnej pani, która mówiła, że gdy "chcesz aby piwonia zakwitła po posadzeniu należy ja obłożyć chlebem, bo to ją zakwasza..." Ale po co zakwaszać piwonie to nie jest borówka amerykańska, czy różanecznik. Stąd mój sprzeciw wobec tej teorii.
Literatura mówi o ziemi od lekko kwaśnej do zasadowej, a dużo ważniejsze od tego żeby ziemia była kwaśna jest to żeby była żyzna i prochniczna :D :D :D :D
Zapraszam do Siebie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=101110" onclick="window.open(this.href);return false;
pozdrawiam Łukasz
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Ja przesadzałem swoją piwonię, rozdzielając na kilka mniejszych krzaczków i pięknie rosną i kwitnąć będą :) a jestem amatorem i się nie znam. Ale.... jeden dziadek z działki powiedział mi że piwonia jak się przesadza to jak wykopujesz korzeń tak samo musisz go włożyć w ziemie. Bo inaczej przez kilka lat nie zakwitnie. Tak zrobiłem i się udało.
Piwonia rośnie u mnie pięknie i tylko leje wodę pod nią w dużych ilościach. Lubię też pod nią rzucać skoszoną trawę. Nie wiem czy to coś daje ale tak robię jak piszę :) Tak wyglądały rok temu piwonie. Leżały kwiaty na ziemi.

Obrazek
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Luka85
100p
100p
Posty: 134
Od: 8 lip 2012, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubuskie

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

I ten pan to widać doświadczony człowiek, posadzić tak jak rosła, chodzi tu o to żeby nie głębiej niż dotychczas, i sprawa załatwiona. A okładanie krzaka trawą, która ma dużo azotu go zasila. Stąd kwiat ma się dobrze, i pewnie za kilka dni zakwitnie :wink: :wink: :wink:
Zapraszam do Siebie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=101110" onclick="window.open(this.href);return false;
pozdrawiam Łukasz
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”