Nie ma jak u Seby

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Dziękuje za wpisy i rady dotyczące piwonii. Ktoś (nie mogę teraz znaleźc) pytał się czym wykładam skrzynki - czarną, ubiegłoroczną agrowłókniną z pola :)

Asiu wygląd jest jednak najważniejszy :D
Obok "czarnych" tulipanów posadzę białe i fioletowe. Lubię takie zestawienie kolorów.
Skrzynki miałem w tunelu jako stoliki na rozsady, rozsad nie ma więc je wykorzystałem.
Bardzo mi się podobają, pomaluję z pewnością więcej.
Dobrze, że zrobił się chłodniej, przez palące słońce straciłem troche rozsad.

Zuziu dziękuje :D Prawdę mówiąc z warzyw za dużo będzie pomidorów, ale nadwyżki sprzedam.
Tak się tylko wydaje, ale całe lato używamy własnych warzyw. Jesienią mało co zostaje :lol:

Maju mnie też bardzo podoba się pomysł ze skrzynkami. A jak kwiaty rozrosną to będzie po prostu bosko ! :D
Tak jak mówisz, rośliny zwariowały przez pogodę. Najpierw bardzo ciepły początek kwietnia, potem śnieżyce i przymrozki przez trzy tygodnie :roll:

Lenko ale chodzi Ci o podlewanie warzywnika ? :wink:
To nie problem, gorzej będzie z sadem i ogrodem. Czytałem ostatnio prognozy na lato - lipiec zapowiada się z posuchą ;:145
Ciekawe jaki mix będzie petuniowy za rok ? Nowe kolory się pokrzyżują.
U mnie mimo podlewania nie mogły się podnieść, niestety część padła ...
Z porzeczek tylko ta ma owoce - reszcie odpadły. Może będzie kila gruszek, ale to nie pewne na razie.

Loki fakt, kwiaty mają ładne :D A słoneczniki, ziemniaki też ładnie kwitną.
Petunie miałem do ostatnich dni na południowym parapecie w domu - bardzo im to pasowało.
Potem po przeprowadzce do tunelu trochę zwolniły ze wzrostem, ale to dobrze, bo zakwitłyby jeszcze wcześniej.
Jakie masz kolory ?
To Karanga Syberyjska jak Marek napisał :D

Łukasz tak, to chyba będzie powodem. Wcześniej rosła obok warzywniaka - teraz w tym miejscu na całej powierzchni postawiona jest altana.
Od tamtej pory kwitła chyba tylko raz. Przesadzała ją moja mama więc mogła wkopać głębiej.
A kiedy będę mógł je przesadzić ? Takich niekwitnących piwonii mam aż cztery kępy.
Odmłodzić trzeba je na pewno, to w sierpniu jak mówisz zrobię ;:333
W skrzynkach posadzę też truskawki.

Beata wysiłku mnóstwo zajmuje mi wysadzanie tego wszystkiego dobrodziejstwa. Wypełnianie skrzynek ziemią i malowanie zajęło mi pół dnia ;:173 Ale warto było się pomęczyć, efekt jest zadowalający.
Taj jak mówisz - jest satysfakcja i smak lepszy .

Soniu to nie są zwykłe poziomki, prawdopodobnie zdziczałe truskawki :D Smak maja obłędny, ciekawy czy nie uschną ?

Karolinko z chwastami mam problem od samego początku. Walka z nimi jest trudna, ciężko wyplewić tak duży obszar.
Plewię i znowu rosną kolejne.
W tym rok będę ściółkował skoszoną trawą i słomą. niech tylko wszystko podrośnie.
Tak się złożyło, że w jednym momencie mam wiele do zrobienia.
Mogłem podwyższone grządki zimą zrobić ...
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Maju daleko szukać - moja siostra też ma ten sam problem ;:306
Jak idzie ze mną po warzywa to muszę jej tłumaczyć jak rozróżnić marchewkę od pietruszki :lol:
Serio - nie żartuję.
Teraz już wie więcej, ale zdarzają się pomyłki.

sauromatum pewnie jest zbyt głęboko posadzona. Czyli zakwitnie po przesadzeniu i rozdzieleniu za kilka lat ? :shock:
Nie mają mszyc - po piwoniach zawsze chodzą mrówki :D

Aniu samo przesadzenie powinno pomóc, a jak nie to zastosuję okrywanie chlebem :wink:
Mam kępkę piwni, która nawet nie wiem jakim kolorem kwitnie ;:224

Piotruś Twoje są wypasione - pięknie kwitną i mają zdrowe, mocno zielone liście.
Też będę ściółkował skoszoną trawą ;:333

Cześć Marek
:wit Fajnie, że zajrzałeś tutaj .
Dzięki za rozpoznanie - nawet nie wiedziałem co to za roślina konkretnie.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Mam dla Was mnóstwo zdjęć, może uda mi się je jutro pokazać ? Zobaczymy :wink:
Na dobranoc tomaty ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do skrzynki włożyłem truskawki. Będę kolejne niedługo ;:333


Obrazek

Obrazek

W gruncie

Obrazek

Obrazek

Borówki

Obrazek

Obrazek

Obrazek
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Pomidorkami to mnie prawie dogonisz, poważnie, a kwitną Ci bardzo obficie.
Zapomniałam co miałam jeszcze napisać. :oops:
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Seba pierwsze pomidorki już widzę rosną :) pozazdrościć :) u mnie dopiero wysadzone i oby jakoś się wzmocniły heh, borówki też kwitną na całego u mnie jakoś w tym roku kiepsko nie wiem czemu ;:173
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Ja też lubię takie zestawienia. :) W tym roku mam białe i czarne orliki, a także w tym samym połączeniu kalie (o ile urosną).

Pomidorki to takie, że pozazdrościć! Ja wsadziłam znów sadzonki do doniczek, zobaczymy jak tym razem dadzą radę. Mrozów już chyba nie będzie... :roll:
jagusia111

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Seba pomysł ze skrzynkami fajny. Ładnie się prezentują, tylko potrzeba ogromnych ilości ziemi ;:224 . U mnie truskawki dopiero zaczynają kwitnąć, a u Ciebie już takie duże owoce ;:215 . Niestety z drzewami owocowymi krucho. Nawet to co wyglądało na zawiązane w tej chwili leci na ziemię.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Witaj Seba :wit . U Ciebie jak zawsze mnóstwo pięknych zdjęć ;:138 . Skrzynki w białym kolorze wyglądają świetnie ;:108 . Jak tylko rośliny się rozrosną będą wyglądały bardzo ładnie ;:333 . Twoja okolica jest bardzo urokliwa i fajnie, że pokazujesz ją nam ;:224 . Truskawki i pomidory z owocami mnie rozwaliły ;:oj . Niedługo będziesz mógł konsumować ;:65 . Pozdrawiam i pogody życzę :wit .
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Jasny gwint. 25 stron ;:202 nie ma szansy żebym to teraz nadrobiła. Pomidory takie masz już wielkie ;:oj . U mnie dopiero zaczynają kwitnąć na tarasie, a gruntowe jeszcze w kubkach niektóre :roll: Nie wyrabiam na zakrętach. Koniec końców, nie wysiałam kapustnych, melony dopiero wyłażą mi z ziemi, dobrze że choć arbuzy wcześniej wysiałam i już mam je w gruncie. Widzę, że masz je wyściełane czym? folią czarną czy to jakaś włóknina? Ja posadziłam na kompostowniku i przykryłam włókniną, kurcze nie mam doświadczenia z arbuzami.

Dopiero w miniony weekend wysiałam dynie na dyniowisku prosto do gruntu, bo z rozsady miałam tylko jedną prowansalkę. Żywcem nie było już miejsca w domu. Tak mi się przypomniało patrząc na te Twoje truskawki w skrzynce, że miałam u Ciebie w szklarni obiecany przychówek ;:306 Skleroza totalna. W końcu kupiłam wiszące na taras, a na zalesiu nie mam ani krzaczka.

No i chów skrzynkowy ziół widzę :tan
Piękne masz dóbr wszelkich obfitości... niech Ci zdrowo rosną!
Awatar użytkownika
kaitou
200p
200p
Posty: 231
Od: 4 lut 2011, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczodrkowice k. Krakowa
Kontakt:

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Dorodne borówki będą :D ja może w tym roku się wyrobie żeby dla nich miejsce zrobić :)
Have a great day :)
Kamil
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Skoanna :;230 hahah ja też co wejdę to mam min.15 min czytania u Sebastiana :;230
Sebastian pomidorki boskie ;:oj jaką masz odmianę?? i mów co z kapustą olbrzymią, moja rośnie ,ale ostatnio coś chyba ją skubie :evil: ślimaki nie, bo po nich nie ma śladu , pod liśćmi tez nic hmm :evil:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

A, przypomniałam sobie, świetne te skrzynie Seba zrobiłeś, do zgapienia. ;:173
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Seba pomidorki jeszcze małe a już pysznie wyglądają :D
Boróweczki również bardzo ładnie kwitną więc owoców pojesz :)
Truskaweczki również ślicznie rosną :) dziś mój syn ze szkoły przyniósł truskawki w pudełeczku bo dostają owoce. Jak otworzył zapach truskawek z dalej był wyczuwalny :D Już nie mogę się doczekać swoich owoców ;:209
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”