Moje różne zakątki.... cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

cyma2704-Soniu; clem3-Małgosiu To taki szczególny czas, jak jesteśmy wszyscy razem.I wyjątkowy, bo rzadko to już teraz jest, kiedy rodzina jest w komplecie.Dziś już syn wyjeżdzą z powrotem do Anglii i przypuszczalnie będę go widziała na święta Bożego-Narodzenia :(
O, tak mąż na ból i ten mój starszy syn , tak samo.
Donic w tym roku mam obsadzonych więcej.No tak, trochę pracy z nimi,Ale tak przyjemniej.Tak, dopiero w tym roku Anabella jest jak ładna horkta z wieloma kwiatami.A nie jednym , czy dwoma. Czyli z roku na rok już będzie jeszcze ładniejsza.Aha, to moim ostróżkom trzeba dać cze jakieś inne kolory dokupię. ;:7
Ja też często lubię testować jakieś nowości.Nie wszystkie potem mi pasują.Ale sprawdzam.
Dziękuję za tą wiadomość,.To i ja przytnę swój przywrotnik .
O i fajnie,że podałaś mi nazwę rózy, która cały czas kwitnie.Takich właśnie szukam i chcę.To Heidtraum zapisałam do kupienia. ;:108
To twój Błękitny Anioł ma duże kwiaty.nic,może masz rację .Może w przyszłym roku sie poprawi.
Dziękuję za komplementy pod adresem mojej fotografii. Uczyłam się na potrzeby forum i dalej uczę .I lubię to robić. Ville de Lyon ma duże kwiaty.mój ma 11-9 cm . :D
To i twój się poprawi na przyszły rok.

apus-Basiu Niestety nie pamiętam co to za róza .To jedna z pierwszych jakie kupiłam do swojego ogrodu.( 10 lat temu)



liliowce ;:167
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

koziorożec-Martuś Martuś , dziękuję.Kilka lat starań, nasadzeń i w końcu ogród wygląda ładnie,Tak jak lubię .
A grillo -wędzarnia to pomysł mojego męża i jakże użyteczna, tak na miejscu. :wink:
lilie ;:167
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Bardzo mi się podoba ta róża, mam podobną, też nie wiem jakie jej imię, ale bardzo ją lubię. Pachnie, zdrowa jest. Same zalety (gdyby jeszcze nie przemarzała do kopca) ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Piękne różnorodności w Twoim ogrodzie ;:63 Juka cudnie Ci zakwitła, super teraz wygląda. Jej wysokie kwiaty na pewno widać z daleka. Z przyjemnością patrzę na Rosomane Jamion, moja kwitnie na razie ciut powyżej moich kostek :;230 Ale widzę, że wyrośnie na urodziwą pannę. Tyle masz lilii ;:oj Ale ich akurat, nigdy dość.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, przepiękne masz liliowce! Mnie najbardziej podobają się te białe lub kremowe, wyglądają tak delikatnie, cudo! ;:215
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu Twoje fotki jak zawsze cudne. Urzekła mnie hortensja dębolistna.Co możesz o niej napisać?
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

I jak tu nie kochać róż jak one są takie dekoracyjne! Masz mnóstwo ślicznych liliowców i lilii, nacieszyłam oczy :D
Aniu a wiesz może jak się nazywa ta lilia, bo dostałam od kogoś i może udałoby się ją nazwać https://www.fotosik.pl/zdjecie/f0673a9111ccf24f
Fajne zdjęcie pracowitej biedroneczki ;:63
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

No i,,,, pożegnałam dziś synia najmłodszego po tygodniu urlopu i bycia z nami i w domu i znowu poleciał do Anglii.
I rodzina mniejsza.Ale i tak fajny, szczegóły to był czas.I dla nas i dla niego bycia z nami i rodzeństwem i ze znajomymi. :)
Obrazek
apus-Basiu Kiedyś na poątku jak kupowałam nowe rośliny do ogrodu, nie przwywiązywałam uwagi do nazw poszczegółnych odmian.Ale przy hostach to już było inaczej. :wink:
To może kiedyś dowiemy się gdzieś co mamy za piękną czerowoną damę.Moja ma bardzo duże te kwiaty.I tyle lat mam i w moim klimacie nie przymarzła ani razu.
E.V - już przekwita, szkoda
Obrazek
Obrazekm
Iwonko1 Dziękuję ;:196 Juki pierwonie były w innym miejscu.Ale potem założyłam rabatę z liliowcami pod jedną stroną domku i na środku poszły juki.Jedna kępa nie kwitnie.Dobrze,że druga kwitnie. :)
Rosomane Jamion jest wyjątkowa.Cudna. Zobaczysz i twoja urośnie .Moja Leonardo da Vinci tak nisko kwitła i taka mała coś urosła/
W liliach jestem zakochana od,,, mojego dzieciństwa. Jeszcze w moim rodzinnym ogrodzie były.A u mnie ich jest dużo,To może połowa dopiero zakwitła.
powojnik Polish Spirit
Obrazek
Obrazek
Amanita-Dominiczko Liliowce bardzo mi się podobają.A mnie te bardziej fioletowe wywołują uśmiech.Takich kremowych chyba mam ze 3.Ale większość NN.
Oj ty też masz tam u siebie piękności. ;:108

Obrazek
Obrazek
Biedronka641-Alu Dziękuję Ci za miłe , dore słowa.
Hortensję Debolistną dostała w prezencie 3 lata temu małą sadzonkę.co roku rosła, rozrastała się i nie kwitła.W tym roku pierwszy raz.Byłam bardzo ciekawa jej.Bo Dębolistnych też jest kilka odmian.Już to wyczytałam, jak ja dostałam.W tym roku kwitnie pierwszy raz i cieszę się,że trafiła mi się taka pani ładna. ;:108 ;:108 Zbudowała już ładny krzaczorek,.Na wiosnę wcześnie wypuszcza listki,Dużo wcześniej niż inne.Nie przycinam jej..Na jesieni cudnie się przebarwia .Moja już wcześniej bo rośnie na pełnym słońcu .Duży, szeroki krzaczek zbudowała szybko, jak na te 3 lata.Inne mam np. bukietówki i już z krzaczka nie sa takie okazałe. Także polecam ją bardzo. ;:173

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Maska dla mnie też wszystkie piękne liliowce .Choć nie wszystkie jeszcze pokazałam, nie wszystkie rozkwitły.M<nie cos bardziej podobają się fioletowe, ,.Może dlatego,że mam ich mniej. :roll:
Marysiu, gdzieś tą nazwę mam zapisaną,Jutro poszukam i dam ci znać. ;:108
Och,,, dobrze,że te biedroneczki są.Nie trzeba tej chemii stosować. :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tą lilię jak i kilka innych kupiłam w połowie października po 2 zł za sztukę na ryneczku od pana miały być holenderskie, i może są.
Cebule były spore,Dlatego kupiłam.i posadziłam pod koniec października. Przeżyły taką zimę.A myślałam często jak one dadzą radę.
Dały radę. i to bardzo dobrze. ;:173
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Powojniki i liliowce powolutku będą ustępować miejsca kolejnym ogrodowym pięknościom... ;:131
Szkoda bo to bardzo wdzięczne obiekty do fotografowania..No ale dysponując takim sprzęciorem jak Ty ;:63 ...fotografowanie to pikuś... :)
"Dębolistną " miałam chyba z 5 sezonów po tej zimie się nie pokazała...może za szybko usunęłam wiosną korzenie :oops: .. Z Asperą miałam podobnie tej wiosny, wycięłam wyglądające na suche pędy ale za wykopywanie się nie wzięłam..końcem maja zaczęła się odradzać...Nie zakwitnie ale żyje! A to z kolei moja ulubienica bo dębolistną już się nacieszyłam i jakoś specjalnie mi jej nie żal...
Miłego tygodnia Anno!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

marpa-Maryniu O tak jeszcze trochę i po powonikach i liliowcach zostaną tylko wspomienia i zdjęcia.Ale pókiu co to liliowce szaleja pięknie i kolorowo.I to lubię. ;:167
Moja lustrzanka już ma parę ładnych lat.Ale nowy, drugi obiektyw świetnie się sprawdza i daje trochę radości.:)
Oj szkoda,że coś nie tak poszło z twoją Dębolistną.Ale jakie jej usuwałaś wiosną korzenie ???

Rhapsody in Blue
Obrazek
róża Elmshorn - jedna z moich ulubienic ;:167
Obrazek
Obrazek
róża The Fairy
Obrazek
NN
Obrazek
Tarasowe
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

No dobry dzień , takie tam ogrodowe :D
perukowiec podolski
Obrazek
Obrazek
nachyłek zagreb
Obrazek
Obrazek

rudbekie - szaleją :D:D:D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu owady super uchwycone ;:215 Mnie róża Elmshorn również zachwyca, natomiast Rapsody podoba mi się u innych, a moja mnie co roku rozczarowuje..
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

korzo_m-Dorotko Owady to wdzięczne modele.A na niektórych roślinach, kwiatach jest ich pełno.
Elmshorn mam dopiero 3 rok i już jest moja ulubienicą. Twardzielka z mała przerwą kwitnie prawie cały czas :) Rapsody akurat spisuje się u mnie dobrze.Ale kilka jest takich,że słabo. :roll:

liliowce teraz są najcudniejsze :D:D:D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I widoczki ogółne
Obrazek
Obrazek
powojniki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hortensja Anabell
Obrazek
I widoczki ogółne
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, jaka słodka ta Twoja kicia :)
Ogród piękny, masz rację liliowce mają teraz swój czas do spółki z liliami, zaraz rozkręcą się na dobre hortensje...
Jak ten czas biegnie...
Perukowiec podolski, jaki malutki ;:167 Moje to już kolosy, które zdominowały ogród...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”