Moje różne zakątki.... cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Porządeczek jak ta lala, fotki śliczne, zresztą jak zwykle mogłabym je wciąż podziwiać .Nie wiem dlaczego mnie się takie nie udają ;:174 Wiem może aparat nie taki, albo moje oko do bani ;:174 Widzę Aniu ,ze masz juz kwitnące hortensje czy to Anabella nawet dalie kwitną .Śliczny ten pełnik a ta roślina z żółtymi kwiatami nie bardzo pasuje mi do dziewanny one mają włoskowate liście, a ta ma raczej gładkie ,albo tylko na fotce tak wyglada. Wydaje mi się czy to nie jakaś odmiana wiesiołka
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Masz piękny i bardzo przytulny ogród Aniu, ten drewniany dom, tak swojsko jest u ciebie i jednocześnie bardzo urokliwie. ;:108
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

marpa-Maryniu Bardzo ci dziękuję za nazwę.- dziewanna.I co zostawić ją ?? Czy wywalić ???
Dziękuję za miłe słowa ;:196
ewelkacha88-Ewelinko Jak patrzę u innych to wszystko bujniejsze i róze bardziej krzaczkowate i powojniki większe :)
Fakt bylin to mam sporo.Uwielbiam jak jest coś w ogrodzie stale kwitnącego.I tak też starałam się przez ostanie lata sadzić ;:173
A goździki siej, są wyjątkowe i ładniutkie,Potem jak przekwitną, przecinam i już .
plocczanka-Lucynko Dziękuję ;:196
Ja nie uważam,że wszystko u mnie bujne.Dużo roślin mam jak krasnoludki w porównaniu z innymi. U innych bardziej i to i to mi się podoba.Zwłaszcza róże. :roll: Ty też tak masz ?? A goździki fakt, pięknie pachną ;:118
JAKUCH-Jadziu Z porządeczkiem to już i czasami jest rożnie.Ale znośnie jest.
Fotografowanie lubię.A roślin też polubiłam :wink:
Tak, to hortensja Anabell.W końcu bujniejsza w tym roku.Czyli w 3 od posadzenia.
Hmmm włoskowate liście ??To ta roślina nie ma.A i jest wysoka, ta , z 1, 5 metra . :roll:
Ale pod-powiedziałaś,,I już wrzuciłam w dr, Google i fakt,To wiesiołek.
-" Wiesiołek to pospolita, niepozorna roślina rosnąca na polach, łąkach i nieużytkach ludowo zwana ?świecą nocy?, gdyż ciągu dnia jej kwiaty się zamykają a otwierają pod wieczór. " To się zagładza.!!
I co z nią zrobić??Wywalić ??? Przy okazji przeczytałam o zaletach olejku z wiesiołka ;:173
Shire-Moniś Domek to projekt i marzenie mojego męża.Potem realizacja.Ja też go lubię i to miejsce wśród lasów, i łak, i zalewem tuż obok.I te moje rośliny i kwiatuchy.Ech, każdy chyba lubi te swoje zielone miejsce, prawda ??

NN - jeżeli jakiś rozpoznacie, to proszę o nazwy ;)
Obrazek
NN
Obrazek
Clematis Etoile Violette
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Carnaby
Obrazek
Powojnik Ville de Lyon
Obrazek
Obrazek
Clematis Piilu
Obrazek

Powojnik Innocent Blush
Obrazek
Obrazek
Minister
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu wspaniale kwitną róże, powojniki i miałam je pochwalić a tu widzę dziesiątki innych ! choćby piękne goździki. Kwiaty w koszach wyglądają pięknie, ale wymagają niestety częstego podlewania. Chyba że wężem je traktujesz?
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu powojniki przepiękne, obrzucone kwieciem, zdrowiutkie. Co Ty im dajesz, że tak ładnie wyglądają. Działeczkę masz wymuskaną na cacy, zdjęcie z koszem kwiatowym to pokazuje.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Już nawet dalie ci kwitną? :shock: Goździki śliczne, u mnie kamienne wysiały się nawet na kostce...
Ten drugi powojnik nn to nie jest przypadkiem Madame Julia Corevon?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu lubię wiesiołki mam czworokątne i cudnie kwitną i sa łatwe do usunięcia. Jeśli Ci akuratnie nie przeszkadza i nie jest ekspansywny, a lubisz żółcie to zostaw bo to fajna roślina .Moje wiesiołki są w każdym miejscu kiedyś przywlokłam takiego z pola lecz w moim małym ogródku to zbytnio się rozwalał na wszystkie strony .Rośliny rosnące obok miały trochę ciasnawo dlatego sie go pozbyłam .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Witaj :wit . Absolutnie nie masz co narzeka na swoje powojniki, świetnie rosną i kwitną ;:108 . Zdjęcie z koszem jest niesamowite. Cudny kolor ma ta petunia ;:138 . Powojnik nr 2 stawiam na Mme Julia Correvon. Czasem ma cztero lub pięciopłatkowe kwiaty i kolor się zgadza. Czekamy co powie reszta ;:173 . Pozdrawiam :wit .
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Ja jako "ekspertka powojnikowa" też stawiam na Julie Correvon.
Pięknie wyglądają te łososiowe surfinie w koszu. Ogólnie, ogród piękny. Powojniki Ci się rozkręcają, bardzo ładne!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu goździki cudowne! Wyobrażam sobie ten zapach.... ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Witaj Aniu po dłuższej nieobecności wracam i jestem zachwycona ferajną barw Twych powojników -są śliczne :wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Cały post miałam i wyleciał w kosmos :evil: .Piszę jeszcze raz.
Maska-Marysiu ; korzo_m-Dorotko Powojniki rosną dobrze, tylko ze 3 marnie.Ale ich nie pokazuję.
Tylko raz na wiosnę dam im trochę nawozu i tyle.Ale inne maja sporo kwitów, a inne skapo.
Goździki lubię.Doniczkowe podlewam konewką.A reszta to już szaufem.Za dużo byłoby biegania.
Dziękuję wam za miłe słowa ;:196

Obrazek

clem3-Małgosiu 2 dalie kupiłam już z kwiatami.Małe siskie w doniczkach.Ale kupujesz sobie jakie chcesz kwiatuszki.Tak teraz już jest. Ja goździki jeszcze wysiewam.
Dziękuję za nazwę tego powojnika nr 2 - Madame Julia Corevon. Nawet ładnie się nazywa.Sprawdziłam już, tak to on.Wielkie dzięki ;:196
Dzwonek skupiony
Obrazek

JAKUCH-Jadziu Ja zostawię tego wiesiołka na razie.Tam gdzie rośnie, nikomu nie przeszkadza.A potem go wywalę na łąki.Chociaż u mnie na łąkach nie ma takich wiesiołków.Nie mam pojęcia skąd on się wziół w moim ogrodzie. :roll:
ewelkacha88-Ewelinko ; kropelka-Mariolu Jest kilka clemków bujnych i obficie kwitnących,Kilka już mniej kwitnących,Kilka z dwoma czy jednym jak na razie kwiatem.A ze 2 co wcale nie kwitnie.I nie wiem co za przyczyna.
Dziękuję ci bardzo za potwierdzenie nazwy tego powojnika.O tak, to on.I pięknie się nazywa. ;:196
Mi też się spodobały jeszcze na ryneczku te łososiowe petunie.I taką kupiłam.
Inne dzwonki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
apus-Basiu Goździki teraz wyglądają pięknie.I pachną ładnie.
Po przekwitnieniu, zbiorę nasionka i je przytnę.
Obrazek
Obrazek

marzena06-Marzeniu Witaj.Lubię tak kolorowo.A clemki fakt, coraz bardziej się rozkręcają :D

Obrazek
Obrazek
Pierwszy liliowiec kwitnie.Oprócz majowego.Ten już dawno przekwitł. ;:173
Obrazek
Hortensja Anabelle
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu coś pieknego te Twoje powojniki ;:oj ale i mnóstwo innych roślin, a te w koszach, pieknie Aniu u Ciebie ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”