Moje różne zakątki.... cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Wcale się nie dziwię, że zakochałaś się w hortensji dębolistnej :D
Hosty to wręcz wizytówka twojego ogrodu, świetne je masz ;:215
Różom też zresztą niczego nie brakuje ;:173 O liliowcach i powojnikach nawet już nie wspominam... A przecież jest jeszcze całe mnóstwo innych do pochwalenia :D
Czy mogę zapytać o różę Rhapsody in Blue? Myślałam, że moje pomyłkowa to ona, ale wyczytałam że ma małe kwiaty, a moja choć jeszcze w doniczce miała tak ok. 7-8 cm.
A ostróżki długo już masz?
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, wchodząc do Twojego wątku zawsze liczę na zdjęcia pięknych powojników. Inne kwiaty też masz piękne, ale właśnie na klemki najbardziej lubię sobie popatrzeć.
Sama do siebie uśmiecham się na widok np Ville de Lyon :D
Zdjęcia z szerszymi widokami też ładne. Tak kolorowo u Ciebie. Pięknie to wygląda :D
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Fantastyczne widoki z ogrodu,których nam nie szczędzisz Anno! ;:63 ;:63 ;:63
Lipiec w ogrodach jest cudowny! :heja

Miłego dnia!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, skorzystałam z otwartej furteczki i wemknęłam się do Twojego cudnego ogrodu pozachwycać się roślinnością.
A jest czym! Piękne masz lilie, liliowce, host tak wiele odmian...
Nawet lilie św. Józefa/Antoniego (Ostatnio byłam w kościele na wyjeździe i ujrzałam, że to właśnie św. Antoni jest przedstawiony z tą lilią, a u nas na nią się mówi lilia św. Józefa...) pięknie Ci kwitnie!
Zawsze nabieram chęci do pracy jak pozachwycam się pięknymi ogrodami, takimi jak Twój!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu jak pokazujesz rzut ogólny na ogród to wydaje się że rośliny rosną gdzieniegdzie, bo widać ładny trawnik, domek i rośliny brzegami a tu tyle pięknych roślin! Pewnie rzut z góry pokazałby ogrom tego wspaniałego ogrodu :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Iwonk1 ; Elwi Witajcie i dziękuję wam za dobre i miłe słowa ;:196
U mnie deszczu jak na lekartswo.Susza.Słońca sporo.Z tego powodu nie ma co narzekać.A i upały coraz większe się szykują.
Owszem nocy cieplutkich za dużo nie było. Liliowców dużo wcześniej kupowałam po ogrodowych w kapersach.I dużo pomyłek i powtórkowych mam.
Owadzie fotki to ja bardzo lubię.Czasami udaje mi się sfocić te latające.Tylko w tym roku Furczak parę razy mi zwiał.
plocczanka-Lucynko Dziękuję. ;:196 Bo ja lubię rożne kwiatuchy, i kilka grup roślin bardziej .Teraz czas na liliowce, to może na tej jedenj rabacie, gdzie ich jest więcej to wygląda ładniej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

clem3-Małgosiu Oj tak zakochałam się w tej ślicznej hortensji dębolistnej .Zmienia się coraz.U mnie rośnie na pełnym słońcu. i trochę ja podpala.
na pełnym słońcu i trochę ją podpala.
Hosty bardzo lubię.Mam posadzone pod dwoma ścianami domku i pod winogronem.
Rozane krzaczki u mnie nie są za duże. za piękne.Ale to pewnie dlatego ,że ich nie nawoziłam.Albo sama nie wiem czemu.
Liliowce i róże teraz maja swój piękny czas. ;:167
Ostróżki mam 2 rok i jakieś takie mikre.A u innych takie wielkie . cudne.Normalnie w kompleksy ogrodowe popadnę. :cry:
tulipanka-Wiolu Clematisów kilka jest naprawdę ładnie rosnących i kwitnących.A kilka ot, takich sobie. nie za bardzo rosnących.I nie wiem czemu
.Ville de Lyon to jeden z pierwszych i niezawodnie rośnie i kwitnie okazale co roku.
Kolorowo to ja lubię.A takich zdjęć z szerszymi widokami będę jeszcze pokazywała
;:108
marpa-Maryniu To prawda lipiec gorący, słońca dużo.Trochę za mało deszczu.Susza.Noce też trochę mało takich ciepłych.Ale ogólnie lato ładne.Jak u mnie.
Wiesz, rożne rośliny i kwiaty lubię .Tak jak i ty,Wspaniale swoje rośliny pokazujesz.
kropelka-Mariolu Ale oczywiście zapraszam i przez otwartą furtkę cały czas.
Mam już sporo tych roślin. Teraz lilie, liliowce kwitną. Host tak sporo mam odmian. chyba 80.Ale jeszcze 3 nowe za mną chodzą i chyba je sobie zamówię.A potem będę się głowić . gdzie je posadzić ;:7 lA te ilie św. Józefa i też znam ta nazwę św.Antoniego. przez parę lat początkowych w ogóle mi się nie udawały.Dopiero od 4 lat sa i coraz ładniej w ogrodzie wyglądają. Bo deko się rozmnożyły.
Mam nadzieję,że udało ci się dobrze popracować. :)
Maska-Marysiu Rosną rosną.To tu to tam.Spróbuję kilka fotek i z góry zrobić. :D # strony domku też mam obsadzone.Dwie hostami .A jedna teraz liliowce, trochę powojników i rożne tam.A na wiosnę pełno tam tulipanów.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
powojnik The President - posadzony przy drewutni :)
Obrazek
Obrazek
Clematis Ville de lyon - jeden z pierwszych moich clemków. kupiony w biedronce.Nie zawodnie rośnie i kwitnie obficie już od kilku lat.
Obrazek
Obrazek

Błękitny Anioł -U ,mnie jak na razie mizernie kwitnie kilkoma kwiatkami.Posadzony w ubiegłym roku.Może trzeba jeszcze poczekać na lepsze widoki.
A kwiaty nie za duże, raczej małe. Może tak ma.Musze chyba ponownie o nim poczytać.
Obrazek
powojnik 'Comtesse de Bouchaud- posadzony przy tuji, bo miejsca brak trochę na nie.
Obrazek
I hortensja Anabell na drugim planie :) Po 3 latach w końcu ładnie wygląda.
Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, Aneczko, Ty... w kompleksy... ;:111
Czarujesz, kochana! ;:108
Masz takie piękne i różnorodne kwiatuchy, ;:215 że obecność czy nieobecność ostróżek nic nie ujmuje Twojemu ogrodowi. ;:303
Cudna różyczka na pierwszym zdjęciu. ;:215 Kocham takie kolory, ;:167 takie trochę niedookreślone, a cieplutkie. ;:138

Dobrego dnia, Aniu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, ja tez mam Błękitnego Anioła i też mnie nie powala... mimo, że o ile pamiętam jest polecaną odmianą, taką niezawodną.
Faktycznie ma raczej małe kwiaty i moje chyba złapały uwiąd (mam 2 szt) :(
Za to ten Twój biedronkowy Villa... coś tam mnie zachwyca. przede wszystkim pokrojem kwiatów, ale też ich ilością, wybarwieniem. Lubię takie mocne akcenty...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

plocczanka-Lucynko Czasmi takie kompleksy ogrodow się odzywają.że to mi nie wychodzi z roślinami, i to...A u innych takie piękne.To chyba coś źle robię. :roll:
Ale może masz rację, inne mam.A tearz sporo lili, liliowców coraz więcej i hosty cieszą i inne też :D
kropelka-Mariolu No właśnie szału jak na razie z tym Błękitnym Aniołem nie mam.Może się poprawi w następnym roku.Niech już będą te małe kwiaty,aby ich więcej było. :) Vila polecam niezawodny od kilku lat ;:173
Clematis 'Polish Spirit
Obrazek
Obrazek

powojnik - clematis Etoile Violette
ObrazekObrazek
Obrazek
Błękitny Anioł - szału w tym roku nie ma.A może w ogóle nie będzie. :roll:
Obrazek
Lilie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I taką dziwaczną lilie mam :D
Obrazek
powojnik 'Ville de Lyon
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, pięknie i kolorowo wygląda Twój lipcowy ogród ;:138
Liliowce w tylu ślicznych barwach, róże jeszcze też dają czadu. Jednym słowem pięknie ;:215
Fajnie, że mogłaś spędzić niedzielę z rodzinką. To najważniejsze, gdy wszyscy są razem w komplecie ;:108
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Dorotko Dziękuję ogród lipcowy jest też bogaty w różne kwitnienia. Uwielbiam jak jest kolorowo. Liliiwcow jeszcze wszystkich nie pokazałam; bo nie wszystkie rozkwitly.
Takich chwil, że byliśmy wszyscy razem to można W kalendarzu zapisać. Razem z naszymi dziećmi ( mam trójkę ) byliśmy w marcu ubiegłego roku. A jeszcze razem teściowie och. ... ja rodziców już kilkanaście lat nie mam. Dlatego takie wspólne chwile są Tak cenne. Jeszcze do niedzieli jest młodszy syn.
A potem wraca do Angli.
Ale takie to życie ;:113

Mam tylko 3 pysznoglowki. Oto dwie z nich. Jeszcze jest I czerwonych kwiatach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Liliowce ;:167
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, liliowce cudne ;:167
Moje pysznogłówki mają tendencje do mączniaka. Właśnie z tych powodów wywaliłam bordową pysznogłówkę, bo liście miała całe białe, porażone przez grzyba. Widzę, że i niektóre floksy łapią biały nalot :(
Wspaniałe masz tez powojniki. U mnie tylko Polish kwitnie jak szalony, po reszcie już śladu nie ma. Kwitły może z 10 dni :roll:
A na etykietach kwitnienie od maja do października :;230
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”