Moje różne zakątki.... cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Dziękuję za odwiedziny. ;:196
Od kilku dni boli mnie gardło. Ale dzisiaj to mówię i kaszle jak gruźlik. Nie najlepiej się czuję. Idę wezmę lekarstwa. Odpowiem szczegółowo później.
U mnie wczoraj i dzisiaj coraz siąpi deszcz. W końcu. Tylko szkoda że to weekend taki. Ale rabate z wrzosami dokończyłam.Rośliny posadzone. ;:138


Jedna z trawek ma kłoski
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A to drugiej trawki,chyba jednorocznej.Miałam ją w ibiegły roku w koszu.I z canna poszła do piwnicy i sama się wysiała i pokazała na wiosne w tym koszu ponownie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Już pomału zaczynają się choróbska. Mnie też coś gardło daje o sobie znać.
Fajnie że trawka sama się wysiała. Zrobiła ci niespodziankę. ;:333
Piękne masz koleusy. Muszę nad nimi pomyśleć wiosną. Kilka lat temu zawsze kupowałam a potem jakoś przestałam. A one tak łatwo się rozmażają....
U mnie też pada i ogólnie ciężki dzień. ;:145
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Ale śliczne zdjęcia Aniu...
Oj tak, choróbska już zaczynają się szerzyć... U mnie w domu już dziewczyny pśtykają i pokasłują ;:222
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu życzę zdrowia, dbaj o siebie, może dobrze że pada, bo inaczej poszłabyś w rabatki, a tak musisz odpocząć i regenerować siły.
Krople deszczu pięknie uchwycone, jak przyroda potrafi cuda wyrzeźbić.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, takie rozciamciane pogody, jakie ostatnio nas nawiedzają, bardzo sprzyjają wszelkim wirusom. :oops:
Mnie też jeden taki dopadł. ;:172 Od kilku dni smarczę i kaszlę. ;:145 Na szczęście nic poza tym mi nie doskwiera, nie mniej uważać muszę, ;:108 a tak bardzo nie lubię cackać się z sobą. ;:oj
Zdrówka życzę. ;:167 Nie pozwól, by choróbsko zapanowało nad Tobą. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu to rozplenica (piórkówka po polsku).

Obrazek

Tradiva chyba ma dość wiotkie pędy, ale pewnie na pniu da radę. Nie mam, bo moja okazała się Pink Diamond, choć zamówiłam Tradivę. Polar Bear na pniu też na razie bardzo wiotka, ale Limelight też taka była, a teraz ma sztywne pędy. ;:108 Wrzosowisko będzie piękne, jak się rozrośnie. ;:215 Próbowałam przez trzy lata, ale jakoś nie chciały rosnąć. ;:222 Piękny bordowy koleus. ;:oj Fiona w tle dostojnie robi przegląd. :) Zdrowia i słońca na kolejny tydzień. ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

JAKUCH -Jadziu To fajnie,że podoba ci moje lista różana.Dobrz,żapytam Drażynki o pnące,Dziękuję za te informacje
No, no to waham się nad tym Cardinalem.
WAW!!Aleś mi dała nową listę odmian różanych.To potem będę sprawdzać i czytać te wszystkie z twojego polecenia. ;:108 ;:108
Moja Elmshorn , z małą przerwą. co roku kwitnie prawie cały czas.Można i na pnąca ja prowadzić ??Hm, muszę o tym też pomyśleć.
marpa-Maryniu U mnie też jest wokół pełno zwierząt i saren.ale na działki nie wchodzą.Każdy ma je ogrodzone.Ale za sąsiada działka już są łąki i potem las.I tam je często widzę.
W hortensjach się zakochałam.Kilka starszych już jest bardzo widoczne w moim ogrodzie.Liczę na to,że i te mniejsze,z roku na rok będą piękniały i cieszyły oczy.:D
Beaby-Beatko Oj, u mnie na wschodzie mamy zimy, często jakąś falę mrozów do -25 i bywa więcej.Także nie wszystkie rośliny u mnie dobrze znoszą takie temperatura.Hortensje ogrodowe często podmarzają.Dlatego ich nie dokupuję ,Mam dwie.I I w tym roku, np, nie kwitną.A i sporo roślin już ,wypadło.Dlatego już nie kupuję wątpliwych na moje tereny.
Hortensję Bobo to jedna z moich ulubionych hortensji.Nie zastanawiaj się tylko kupuj.Szybko przyrasta,Ma sztywne łodyzki.Pięna i bardzo widoczna w ogrodzie. :D
Maska-Marysiu Ta róża to Deep Impression.Bardzo ciekawa.:)
U mnie dopiero wczoraj trochę posiąpiło.Popołudniu już cz esto delikatny deszcz już padał i tak jest do dziś.I dobrze.W końcu, trochę podleje wszystko.
alicjad31-Alu Dziękuję ci bardzo, za tk miłe słowa ;:196 Lubię bardzo i rośliny i fotografię. ;:173
Olu2310; kropelka -Mariolu To prawda, jesień i rożne choroby.I w pracy też.I chyba tam się zaraziłam.Biorę leki.bo nie mogę iść na zwolnienie.To tylko przeziębienie, gardło, kaszel to jakoś dam radę.Mówię trochę nisko dziwnie,Ale to wszystko do przeżycia.
O tak, ta trawka, zrobiła mi taką miłą niespodziankę.Powtórnie w tym koszu.
Koleusy mam 4.Jeden tylko rośnie słabiej.
A te są piękne.Już nowe robię szczepki ,aby były na przyszły sezon.Zamierzam ich zrobić sporo i posadzić je potem w rożne miejsca.
One tak pięknie wszędzie pasują.
U mnie też od wczoraj delikatnie siąpi deszcz z przerwami.
korzo_m-Dorotko Dziękuję za życzenia zdrowia i pochlebne co do mojej fotografii, ;:196
Przyroda jest cudna.Trzeba tylko na nią patrzeć.
Dzisiaj nie było siły, kilka razy i w deszczu w kaloszach , w płaszczu przeciwdeszczowym ale chodziłam i po działce i trochę po okolicy.
plocczanka-Lucynko Dokładnie tak, teraz te wirusy bardzie aktywne.I w pracy , kilka osób było już kichających i mnie wzięło.Ale nie strasznie.A może dlatego,że od razu bjuż od wczoraj biorę leki,o muszę funkcjonować.I wczoraj w ogrodzie, dokończenie prac ogrodowych i do pracy jutro.Nie ma lekko.
Och i ty się zainfekowałaś wirusem.Oj .Nie dawaj się.Życzę dużo zdrówka ;:196

Moja nowa jeżówka NN
Trochę w transporcie ucierpiała.Ale ma dużo pąków, to jeszcze powinna pokazać swoje piękne kwiaty w pełnej krasie :D
Obrazek
Jeżówka Eccentric
Obrazek
Na tle Hortensji Bobo
Obrazek
Obrazek
róża Elmshorn
Obrazek
Obrazek
Jeszcze będzie kwitła, ładnie znowu ma duzo pąków
Obrazek
Obrazek
Obrazek
LO
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dwie wysepki połączone, rabata ukończona.Tylko kamieni brak na obrzeże .
Obrazek
Troszkę dyniek zerwałam,Będą faszerowane.Ale już nie dzisiaj.
Obrazek
A kolejna cukinia do leczo
Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Fajne wrzosowisko Aniu i dyńki smakowite! ;:138

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Nowa jeżóweczka piękna. ;:333 Pokazuj ją w następnych postach. Ciekawa jestem jak będzie się zmieniać.
Widzę że też zdecydowałaś się połączyć dwa kółka w jedną rabatę. Super to wyszło.Wrzosy też mnie kuszą, teraz ich wszędzie pełno. Ale nie chcą u mnie powtórnie zakwitnąć...kusi mnie żeby je kupić do koszyków w których miałam wiosną bratki....Ale tak do końca nie jestem przekonana.... ;:219
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Ładna ta Twoja nowa jeżówka ;:63 W takim kolorze też nie mam.
Piękne zdjęcia. Jeszcze masz kwitnące mieczyki? Nie mogę odżałować, że moje w tym roku były takie byle jakie, a tak je lubię.
Super dyńki Ci porosły, fajny widoczek :tan
Wypędź wirusa, to zbędny balast. Żadnego z niego pożytku, tylko się człowiek umęczy. Zdrówka życzę ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Przepraszam, nie zauważyłam twojego wpisu wcześniej.Dziękuję ci za nazwę-rozplenica piórkówka.Nawet ładnie.Tak myślałąm,żeby tą Tardivę prowadzić, na pniu.Bo żadnej takiej nie mam.Dobrze,że piszesz,że tak prowadzona to może być.Człowiek, co nie raz namyśli sobie, nie zawsze jest dobrym pomysłem. :roll: Polar Bear lada dzień dostanę małą sadzonkę. :heja A Pink Diamond nie mam.Nawet nie kojarzę jak wygląda.Muszę zaraz zobaczyć ją u ciebie.
Mam nadzieję,że to wrzosowisko, chociaż w 90 % mi przezimuje i rozrośnie się.
Koleusy ładne.W tym roku ten jeden taki wielki urósł,że hoo, hooo.Już sporo i tak go poskromiłam na szczepki, sąsiadki wzięły i sama zaczęłam robić,
Fiona też lubi chodzić , bo działce,Nawet wczoraj trochę w tym siąpiącym deszczyku chodziła.
Dziękuję za życzenia zdrowia , przyda się., bo mówię fatalnie..Gardło jeszcze założone.Cholerstwo nie chcę tak szybko coś pójść. :roll:
Chmurki są ale i słonko się pokazuje.Może będzie pogodny dzień.

marpa-Maryniu Wrzosowisko, powinno być fajne, jak przezimuje i się rozrośnie.Jak,,, się uda..
Dynie pod różną postacią bardzo lubię.
Ola2310; Iwonko1 Obie nowe jeżówki nawet bardzo mi się podobają.A ta jakaś blada różowa, tak inna.Sama jestem ciekawa jak się rozwinie.Będę oczywiście pokazywać.
Tak, dwa kółka zostały połączone.Większe to teraz jest.Kamieni mi brak.Ale pożytek ,mąż mów,że lepiej teraz będzie kosić.
A mi więcej do plewienia. :roll:Jak kupiłabyś do koszyków i dynie obok dodała, postawiła, to juz taka dekoracja jesienna by była.A potem wrzosy do ogrodu. :)
Mieczyki , lubię.Dosadzam je w rożne miejsca.Może dlatego różnie kwitną.Jeszcze parę widziałam w pąku.
Dynie bardzo lubię. :) Ach,żeby tak się dało szybko przegonić tego wirusa, nie kaszleć, i nie czuć się jak przetrącona, to byłoby fajnie. :roll:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Chryzantemka
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Hortensja Bobo i inne
Obrazek
Obrazek
Hortensja Magical Candle
Obrazek
Od warzywnika
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hortensja Sundae Fraise
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Magical Fire
Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu mój eM to tylko marudzi , że narobiłam tych zakręconych rabat a on tyle się musi nagimnastykować z kosiarką żeby to objechać i nie uszkodzić roślin przy tym.... ;:306
A moje oko bacznie obserwuje jego poczynania!!! Dziś , po całodniowym, mokrym i to bardzo wczorajszym dniu , w końcu wyszło ;:3 Ale rano zimno. Gdy syn wychodził po 6 do szkoły , było tylko 5 stopni. Brrrr....

Kochana , to ujęcie dla mnie bajka.... ;:180
Cudnie....A te kamienie!!!Skąd ty je bierzesz takie ogromne?
Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

No właśnie tak jak Ola wzdycham to tych twoich kamieni! :;230
Aniu Twoja Deep Impression jest zupełnie inna niż w szkółkach na zdjęciach. Ja jakoś nie gustuję w tzw pisiatych różach ;:306 Widzę jesień na tarasie ale w ogrodzie jeszcze nie!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”