Moje różne zakątki.... cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Witaj Aniu ;:196
Widzę, że u Ciebie też króluje w ogrodzie wiosennym niezapominajka. ;:138
Fajnie wyglądają takie błękitne chmurki, spośród których wyłaniają się kolorowe kwiaty innych roślin.
Posiałam tylko raz niezapominajki wiele lat temu i od tego czasu mam ją już co roku.
Widziałam w jakimś piśmie ogrodniczym takie zdjęcie kwitnących rododendronów, wśród których wiła się błękitna rzeka niezapominajek. Zapragnęłam mieć podobnie . ;:173
Miłego dnia i ;:3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Okresowe opady deszczu sprzyjają hostom więc rosną nam znakomicie! Kolorów masz w ogrodzie co niemiara a obiektywom w to graj! ;:63
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu to właśnie dzięki Twoim hostom trzy lata temu zapragnęłam mieć je u siebie. Dziękuję Ci, bo nie wyobrażam sobie już ogrodu bez nich.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Anuś bardzo proszę, tu jest link do wątku Kasi z dokładną instrukcją, jak sadzi pomidory i po co jest żywokost:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=238

Twoje hosty są cudne, ja też się zachwycam i pamiętam zeszłoroczne, nawet poszatkowane gradem robiły ogromne wrażenie, a już w tym roku z całymi liśćmi to w ogóle ;:138
Próbuję i dalej nie umiem uchwycić kwiatków bodziszka żałobnego, no cóż, ten widok zostanie tylko dla mnie :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu mam nadzieję wrócić do domu na orliki, a na razie Twoimi się pocieszę ;:138. Tak wybuchła wiosna i nadrabia.Podglądam w wolnych chwilach, żeby nacieszyć oczy, bo wokół głównie drzewa i krzewy :uszy
Pozdrawiam znad morza ;:168
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, ale masz kwiatów w ogrodzie!!! Pięknie i kolorowo. ;:167
Bardzo śliczna kolekcja floksów szydlastych, u mnie już kończą kwitnienie i lada dzień będę je cięła krótko, żeby odmłodzić.
Przez ostatnie dwa lata nic z nimi nie robiłam i takie niefajnie się zrobiły...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Shire-Moniś , koziorozec-Martuś Iryski zaczynają.Tak nie dużo ich mam.Grilo-wędzarka jeszcze nie wykończona czasu brak.Może w przyszłym tygodniu uda się ją wykończyć :)
A brzozowy płotek już się sype.Mąz już nie chce nowego takiego robić.Tylko jakiś betonowy wymyślił.Latem coś wymyślimy .
Dziękują za miła słowa ;:196
Ann_85-Aniu O tak,floksy szydlaste saą piękne i trochę rózne .Zdjęć perspetywicznych jeszcze będzie sporo .
daysy Tak wiosna jest bogata w rózne kwiatuszki.I każdy ma w sobie coś niepowtarzalnego, coś pięknego:D
Tak,żadne nowe narcyzki już tak cudnie nie pachną jak te babcine-Actea.Uwielbiam je ,bo kojarzą mi się z dzieciństwem i ogrodem w domu rodzinnym ;:167
To fajnie mić kociaki niebieskookie.A wiesz. u mnie w rodzinie kązdy od dziadków , babć, po rodziców( mieli, bo już dawno nie żyją ) teściów , nas dzieci.. rodzeństwo.Kązdy ma niebieskie oczy.To i Fiona pasuje ;)
stasia_ogrod-Stasiu 36 host. to juz łądna kolekcja!!Suuper!!
O tak cienia mam ciut za mało.:)
Powojniki Atragene są cudne.Zakochałam się w nich.Nigdy po przekwitnięciu im nasienników nie usuwąłam .
To ja im też w tym roku usunę ;:108
Fionka wygłaskana.Zawsze wieczorem jak już usiądę, to pcha mi się na kolana.Cały dzień mnie nie widzi, to ma niedobór Pani ;:173
JolantaG-Jolu Jak umiem, tak pokazuję.
Bardzo ci dsziękuję za tak miłe słowa ;:196
plocczanka-Lucynko Działka ma prawie 7 a.Za działką gospadarowałam na dziko prawie 2.A tearz jest nasze i mamy razem 23 a.Ale te za siatką to jeszcze haszcze i krzaki.Tylko pzry siatce pas trochę zasiewany przez : maliny, krzewy owocowe, ciut warzywnika, pomodorki, ogórki i trochę dzrewk owocowych .A i dyń chba z 10 i cukini kilka :D
Dziękuję za miłe słowa.Kochana z serca zyczę zdrówka dla męża i ciębie.Wszystko będzie dobrze. ;:168

Floksikowe
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kwitnie macieżanka - uwielbiam jej zapach ;:167
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Ignis05-Krysiu Niezapominajka króluje w miewjskim.Na Dębowym prawie jej nie mam.Ale jak piszesz.Muszę zebrać nasionka i wysiać ją na Dębowym .
Hmm z kwitnącymi rodkami musi też wygladać fantastycznie :)
marpa-Maryniu Deszcze ostnio codzień są.Ale hostom i trak to nie bardzo.Moje w 90 % rosną pod okapem domku.To muszę często je podlewać i tak.
aneczka1979-Aniu Ooo, nie nie pisałaś, że byłam , a raczej moje hosty inspiracją do storzenia sobie hostowiska.Suuper.
Ja zakochałam się w nich zanim jeszcze byłam na forum i tym drugim.
Jak szukałam jakiś roślin na działkę.To w necie szukałam i tak znalazłam hosty i wsiąkłam na tych stronach, odmianach i tak zaczęłam zszukać po róznych szkółkach, ogrodowych sklapach itp.
Dziś nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich .Co roku jakieś nowe dokupuję.W tym chyba 7 kupiłam ;:167
Aguss85-Aghnieszko Bardzo, bardzo ci dziękuję za ten link.Na weeken będę miała fajną lektórę na wieczór.Nic nie wiem na ten temat :oops:
Dziękuję.Hosty rosną dobrze.Tak w tamtym roku ich o tej porze, w maju grad zszatkował.W tym wytzrymały nawet przymrozki.
Zobaczysz kiedyś się uda ci się ładnie sfocić tego bodziszka żałobnego :)
Maska-Marysiu Orliki raczej długo kwitną.U mnie dużo zaczyna,Także powinnaś zdąży zobaczyć je na żywo ;:108
Miłego dalszego wypoczywania ci życzę i cudnych widoków morza.Tego ci trochę zazdraszczam ;:173
apus-Basiu Witaj!!Lubię rózne roślinki i rózne kolorki.
Floksów szydlastych, mam 5 kolorów- odmian.
Hmm je też trzba przycinać.Ja mam 3 kępy już spore.Ale nigdy ich nie przycinałam.A jak je pzrycinasz??Na jaką wysokość ???

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Jak zwykle przepiękne widoczki ;:215 Przestrzeni zazdroszczę, choć z drugiej strony chyba bym się na takim areale zatyrała na śmierć ;:306 Teraz muszę trochę ograniczać pokusy brakującymi miejscówkami, u ciebie już bym nie miała takiej wymówki :wink:
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, jakie piękne widoki :D A floksy szydlaste... wspaniałe! Hosty, fakt- nie wyobrażam już sobie bez nich ogrodu!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Witaj Aniu,świetnie wszystko kwitnie w Twoim ogródku .kępa irysa niesamowicie mi się podoba i ten jego kolor ,a piękne hosty to już twoja marka ,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Witaj Aniu ;:167 .tak cudownie u Ciebie że aż miło popatrzeć:)Wiosna daje dużo wody..roślinność bujna..ale już chyba wystarczy..
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Świetna kolekcja floksów, muszę poszerzyć swoją paletę, zwłaszcza, że w jednym miejscu wyglądają u mnie, jakby podeschły... Hmm... może trzeba je odmłodzić ;:24 Jak postępujesz ze swoimi? Przyciszasz po przekwitnięciu? Wykopujesz i dzielisz? Jeśli tak, to co ile sezonów?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”