Moje różne zakątki.... cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu to jęczmień grzywiasty , chyba??? Cudeńko, uwielbiam kwitnące trawy!
Obficie i w kolorach - piękne fotki jak zwykle! ;:63

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Witaj Aniu :wit . Oj widzę, że nie próżnujesz i sadzisz rośliny ;:138 . Trawki ostatnio stały się obiektem mojego zainteresowania i na pewno sprawię sobie kilka turzyc ;:108 .Bardzo podobają mi się Twoje figurki w ogrodzie ;:333 . Hortensje bukietowe to teraz królowe , przepiękne są ;:138 . W ogrodach widać zbliżającą się jesień , oby była złota i piękna. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Masz dalej bardzo kolorowo - lubię takie ogrody ;:108 . Kupowanie roślin to fajna sprawa, ale potem ból głowy, gdzie to posadzić, no, ale jak zmieniasz rabaty, to pewnie masz plan ;:173 .
Twoja nowa hosta jest śliczne, ale zafunduj jej miejsce cieniste, wtedy będzie ładna, jasna plama. Tę drugą mam od lat, ale stoi w miejscu, bo pod spodem same korzenie drzew i mam zamiar ją przesadzić gdzie indziej. Może ruszy wreszcie :roll: .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu,fajnie że masz pomysł na zmiany w ogrodzie, ;:108 dzięki czemu możesz sobie fundować nowe roślinki. ;:333
Bardzo ładna hosta. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Kochani dzień był dziś intensywny i w pracy i potem. Późno do domciu wróciłam i jeszcze odwiedziny jedynej siostry , od kilku miesięcy nie widziałyśmy się i tak noc zastała. i znowu padam , a rano do pracy.Dlatego ciu dla was ogrodowych zostawię , a jutro ( wybaczcie dzisiaj ) po pracy odpowiem. :wink:

Gailardia - kwitnie już chyba drugi miesiąc
Obrazek
Obrazek
Obrazek
oman wielki- znowu wyrósł mi na 2, 5 metra
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Maska-Marysiu Oj, tak Marysiu, tak.Bardzo lubię to swoje miejsce na Dębowym. Tutaj inaczej oddycham, inaczej myślę, inaczej żyję ;:173
Bardzo ci dziękuję za podpowiedź , kto stosuje taki gołębi nawóz.Muszę ich zapytać o te rzeczy.
marpa -Maryniu Traw to ja mam jeszcze malutko.Teraz kilka małych dokupiłam.A tą trawkę w koszyku, mąż kupił w ubiegłym roku na bazarku.I gdzieś ponownie mi się wysiała.I jest.Chyba w tym roku zbiorę z niej nasionka.Mówisz,że to jęczmień grzywiasty ,Fajnie się nazywa.
Dziękuję ci za miłe słowa. ;:196
ewelkacha88-Ewelinko Oj, tak coś człowiek zmienia. coś nowego się chce.Trawek to ja mam jeszcze malutko. też mi się one dopiero, zaczynają podobać.Figurki i latarnie kupowałam na OLX. nawet nie drogo.
Oj, jesieni, to ja jeszcze nie chcę.Kocham lato i ciepełko.. ;:173
Pulpa222-Aniu Oj, kwiaty, rośliny nas uzależniają. I takie uzależnienie jest tylko piękne i dla nas i dla otoczenia.
I też to znam, i teraz też tak miałam .Kupię i potem ganiam po ogrodzie z doniczką.I myślę, tu , pasuje ??A może tu ?? Gdzie to by to posadzić ??? Te nowe hosty i mi się podobają.Na razie są w doniczkach.Bo jeszcze nie mam pojęcia gdzie je posadzę.A miejsca cienistego to u mnie brak.:(
Ja też mam taką jedną, kupioną kilka lat temu.I jaka była na początku taka jest.Nic nie ruszyła, nie porosła.I już raz była przesadzana i nic to jej nie pomogło. :roll:

Obrazek
Mieczyki też lubię :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lilie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Kwiatów, a kwiatów u Ciebie - super ;:138 . U mnie kosmosy nie rosną zbyt dobrze, bo za ciemno, a galtonię białawą zamroziłam w ziemi (zapomniałam wykopać ;:145 ).
Gailardia i rudbekia pięknie kwitną i są bezproblemowe, ale też lubią słoneczko. U mnie rośnie 2 patyki rudbekii, reszta zginęła po zimie ;:174 . U koleżanki jest mnóstwo, to nakopię jesienią i jeszcze raz spróbuję, a co ;:134 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Cześć Aniu. Czytam i czytam i nie mogę znaleźć czy pisałaś jaką to odmianę rutewki kupiłaś. Posadziłaś już? Jestem ciekawa kompozycji. Nad swoimi ciągle pracuję. Niby posadziłam a nie jestem też pewna czy dobrze.
Piękne masz mieczyki, szczególnie ten bordo jest niesamowity. Ja u siebie nie sadziłam, za duże wiatry, ciągle mi się pokładały. Podziwiałam u mamy, ale przyszedł ostatnio jakiś złodziej i jej wszystkie wyciął ;:223 Takiemu to bym rączki..... z płucami :twisted: Tak mamie było przykro, bo chciała się pochwalić nowymi kolorami.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Pulpa222-Aniu Oj znam to i ja zamrożenie na śmierć cebul.Ty wiesz ile już kalii -Cantedeski
, mieczyków, a nawet dalii czy też innych cebul jesienią zapomniałam wykopać .Kalii już nap, w ogóle nie sadzę.
U mnie w większości to wszystkie rośliny rośną na słońcu.Gailardia i rudbekia u mnie fakt na słońcu też rośną i jest już ich sporo.
Muszę rudbekie kontrolować.Bo Dębowy stałby się Rudbekiowy ;:306
Próbuj, próbuj to piękne rośliny i długo kwitną.

Róża Chippendale
Obrazek
róże parkowe Louise Odier
Obrazek

Aprilku- Jolu Kupiłam Rutewkę Delavay'a Thalictrum delavayi. Jeszcze mała sadzonka.
W tym roku pewnie mi nie zakwitnie. :( I myślę teraz o niej...Długo ty swoją masz ?? Dobrze ci zimuje, dobrze, szybko rośnie ??
Czy okrywać ją trzeba czymś na zimę ???
Swoją posadziłam w różach pod siatką. żeby kiedyś dala im tło fajne,Ale czy tak się doczekam ??
Mieczyki lubię ,sadzę Ale nie o wszystkich pamiętam,żeby na zimę wykopać.Bo jak przekwitną to ścinam je nisko,żeby nie straszyły.A potem to już czasami zapomnę o nich jeśli chodzi o wykopanie.Zwłaszcza,że ja je sadzę w różne miejsca.To tu, to tam :)
Och kurcze, szkoda, naprawdę szkoda,że u twojej mamy taki złopdziejisko się trafił i zabrał wszystkie mieczyki. Rozumnie co czuła mama.Ja ręce powykręcałabym mu ma amen.

Anafalis perłowy i floksy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, ja również lubię, nawet bardzo, mieczyki. ;:63 Ale, jak pisał poeta: "W tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz." :D Mnie mieczyki nie kochają i ilekroć posadziłam, tylekroć chorowały i nigdy nie były ładne. ;:174 W tej sytuacji dałam sobie na wstrzymanie i mieczyki podziwiam u innych, w tym u Ciebie. ;:303 ;:303 ;:303
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Witaj :wit . Dałaś po oczach tym kwieciem ;:138 . Lilie masz przepiękne a u mnie już dawno pozostały tylko wspomnieniem :roll: . Anafalis to bardzo ciekawa roślina i fajny duet tworzy z floksem ;:333 . Pozdrawiam i spokojnej nocy życzę :wit .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

plocczanka-Lucynko Lucynko, mieczyki u mnie nawet rosną.Tylko ja przycinam je jak przekwitną nisko.I potem nie wszystkie zauważę ( bo wtykam na wiosnę je w rózne miejsca ) ,żeby wykopać na zimę.I czasami jakieś zostaną na wieczną zmarzlinę :evil:
ewelkacha88-Ewelinko Ja jeszcze trochę lilii mam. Anafalis bardzo ciekawy i ładny. Dostałam go od Martusi-koziorożec ;:196
( wcześniej go zupełnie nie znałam )

Na Dębowym inne życie :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Deszcz u mnie nie padał.W sumie nie pamiętam nawet kiedy padał.Co wieczór podlewanie .Bo susza straszna.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

U mnie sezon liliowcowo-liliowy już zamknięty... teraz jeszcze floksy,hortensje , wnet rozchodniki choć i te u mnie znacznie nadwerężone przez sarnę i jesień... ;:oj U Ciebie jeszcze lato w pełni ;:63

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”