Od ugoru do ... cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Od ugoru do ... cz.2

Post »

Ile średniokwiatowych zależy od doniczki, do 19cm / 4 szdzonki, do 21cm / 5 sadzonek. Wielkokwiatowe na 28 tydzień spokojnie urosną na trzy kwiaty, tyle samo sadzonek co średniokwiatowych. Przycięcie pod koniec miesiąca :uszy
Średniokwiatowe przytnij trzy dni po posadzeniu na cztery pędy, po dwóch dniach do sterowania. Sterowanie na 11 godzinny dzień, nawóz cały czas z przewagą potasu np. 10-20-30 :uszy :uszy :uszy
karmenaa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 16 lip 2017, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Od ugoru do ... cz.2

Post »

Znalazłam forum przez przypadek, ale jestem w szoku jak dużo ciekawych, nowych informacji tu jest odnośnie chryzantem. Uprawiam od 2 lat tylko drobnokwiatowe.

Niestety coś zepsułam, tzn podałam do doniczki zbyt dużo saletry wapniowej, przez co liście dostały brązowych plam od brzegów ku środku :(
nie każdy kwiat ale około 100 sztuk

ponadto podnosząc doniczkę w ziemi zauważyłam tunele więc pewnie jakiś szkodnik. Widać jak coś poryło od doniczki do doniczki, ale obstawiłam ze kret i olałam. Ale pusta przestrzeń pod doniczką martwi, bo gdy chryzantema porządnie się ukorzeni to będzie pewnie podjadać

Może ktoś podpowie co robic:)
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Od ugoru do ... cz.2

Post »

Witaj :wit

Za dużo saletry wapniowej... trzeba to zneutralizować, zrób dwa podlewania siarczanem amonu w stosunku 1,5Kg / 1000L , potem nawożenie mocznikiem 1Kg / 1000L. Tunele pod doniczkami, to nie kret lecz nornica, uwielbia podgryzać korzenie chryzantem. Są na nie specjalne trutki, niekiedy nawet działają, ale dorywczo odbiera iim apetyt oprysk Mospilanem w podwójnym stężeniu, na jakiś czas pomoże, a z nornicą trzeba w tym czasie zrobić porządek (eksmisję lub exterminację) :uszy :uszy :uszy
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Od ugoru do ... cz.2

Post »

karmena, jeżeli tunele są małe to może też to być turkuć podjadek :(
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
karmenaa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 16 lip 2017, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Od ugoru do ... cz.2

Post »

Wygląda to jakby kret wędrował od doniczki do doniczki. Aż się ziemia zapada pode mną :lol:
Mospilanem wczoraj pryskałam więc moze coś się uda.

A czym teraz nawozicie? Ja stosuje kristalon błękitny 25 5 10
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Od ugoru do ... cz.2

Post »

To na pewno nornica. Tunele turkucia są malutkie, rozmiar mniej więcej małego palca, dla tego od razu go wykluczyłem. Co do nawożenia, stosuję Fertiplant, dla drobnokwiatowych teraz 30-10-10 z dodatkiem mocznika lub sam mocznik gdy prubują kwitnąć :uszy :uszy :uszy
karmenaa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 16 lip 2017, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Od ugoru do ... cz.2

Post »

Super wielkie dzięki :)

A jakie macie doświadczenie z kupowaniem sadzonek.
Ja kupuje od Bucholca ale szczerze mówiąc chyba ostatni raz w tym roku. Chciałabym wybrać się do Pychyńskiego na dni otwarte. Był ktos?
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Od ugoru do ... cz.2

Post »

Nie byłam u Pychyńskich, nie mam też porównania jeżeli chodzi o sadzonki bo to mój pierwszy raz.
Póki co rosną jak na drożdżach :)
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Od ugoru do ... cz.2

Post »

Warto Ich odwiedzić, nawet niekoniecznie w dni otwarte, to bardzo przyjazna firma, kilkukrotnie odbierałem sadzonki u Nich i trochę podpatrzyłem. Co prawda nie rozumiem dlaczego sugerowane nawożenie opierają ciągle na Kristalonach, może z uwagi na cenę , ale sadzonki mają dobrej jakości. Wiele koleżanek i kolegów opiera produkcję na ich rozsadach.
karmenaa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 16 lip 2017, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Od ugoru do ... cz.2

Post »

Zadzwonię jutro i dowiem się czy można podjechac i kiedy byłaby taka możliwość.

Jeszcze mnie zastanawia, bo chciałabym założyć linie kroplująca na polu... ale nie mam kwiatków na folii
No i podczas hakania na pewno bym ją popsuła ;(

Jak usuwacie chwasty między doniczkami (jakies glebogryzarki o wąskiej szerokości roboczej?) Czy tylko sadzenie na folii ?

Kurcze nie mam kogo sie poradzić a znalezienie tego forum wywołało taką fascynacje i chęć szukania nowych podpowiedzi
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Od ugoru do ... cz.2

Post »

Zawsze sadziłem bezpośrednio w ziemi, ale konieczność ciągłego plewienia już mnie z tego wyleczyła. W tym roku mam wystawione stoły z tunelu i chryzantemy rosną na nich i rozstawione na folii, agrotkanina była by lepsza, ale to później. Widziałem w wątku producenckim fotki chryzantem rozstawionych na ziemi, i aż mnie zazdrość trawiła, totalne zero chwastów, nie wiem jak tego dokonano...

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=644

:uszy :uszy :uszy
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ... cz.2

Post »

Przypuszczam Zibi że ciężką pracą :) Według mnie bucholc ma lepsze sadzonki niż Pychyński ale to moja subiektywna ocena.
karmenaa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 16 lip 2017, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Od ugoru do ... cz.2

Post »

Hej,

no mam problem z tymi kwiatkami... bo mimo prób uratowania ich po zbyt dużej dawce saletry wapniowej liście nadal robią się czarne i całe rośliny zamierają. Nie wiem czy rzeczywiście powodem była ta saletra :(

czy to moze byc wegorek chryzantemowiec? cholercia dziwi mnie to ze roslina dzieli sie na" pol" z tymi czarnymi plamami

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”