Mój ogródek - chatte - 3cz. 2008r

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

A w realu... snieg powolutku topniejacy w dzień i marznący w nocy...
Zimno i w ogóle...fuuuuj! :twisted:
Moze czas na koloroterapię, Grażynko ? Na jutro coś poszukam :D
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

babi52 pisze:Izunia oczko murowane ma mniej więcej 2,5 na 3m ,gł 0,7m Podpowiem Ci jak zrobiłam oczko koleżance,która ma tez piasek i Królcia nie wyrywnego do prac ręcznych.
Wykopałyśmy odpowiedni dół z dwoma półkami na rośliny. Dno oczka płaskie, ściany w kącie rozwartym.Polałyśmy piasek wodą,potem uformowałyśmy z mokrego piasku półki jeszcze raz dokładniej.Całość wyłożyłśmy kostkami darni wyciętymi z przydrożnego rowu.Całość podlałyśmy.Całe lato i jesień koleżanka podlewala a nawet nawożiła perzysko.Pięknie rosło.Następnej wiosny położyłyśmy włókninę,folie,kamienie.Ma przepiękne oczko już 3 lata . Jest duzo lepsze od mojego,ma stefę bagienną w jednej części, nie widac folii.Szkoda że wpadlam na ten sposób po zrobieniu swoich.
Pozdrowienia Kaśka.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=128
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

U mnie nocą tylko dyszka w minusie.
Okna wprawdzie nie zamarzły jak u Hani, ale aż siwo się zrobiło w powietrzu.
Teraz słonko nieśmiało spoza mgły wygląda, ale nadal zimno trzyma.
Chyba trzeba będzie sobie zrobić wycieczkę w góry - będą widoki, oj będą. :wink: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Hanuś, tę informację Kasia napisała własnie dla mnie :D Własnie na nią czekałam!
Dzięki ;:79

Grażynko, nie wiem, ile było w nocy, ale teraz u mnie +2 i świeci słonce :D
Po obiedzie, przed spacerem musze zlustrować ogródek.
minismok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 25 wrz 2008, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czarni Górale
Kontakt:

Post »

Witaj Chatte :D ........rok2008 w Twoim ogrodzie to kolorowy zawrót głowy :D

oszałamiające bogactwo gatunków,form,lisci, kwiatów....jesteś WIELKA!......ależ na lubelszczyznie rośnie :shock: .....taka ziemia to skarb!

mru mru dla kociąt i cmokasy z gór
nic nie jest takie jakim się wydaje Spis Treści
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Mały Smoku, miło Cię tu widziec, ale to Śląsk ;) I ziemia marna bardzo, tylko od trzech lat intensywnie nawożona obornikiem. Własciwie trudno powiedzieć, ze ziemia nawozona. Po prostu od trzech lat pod wszystko co sadzę, daję obornik :D Inaczej nic by nie urosło.

Kociaki dziękują mrukając, ja również i buziaki niziołkowe przesyłam :D
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Izuniu muszę wszystkie swoje kotki przedstawić w kocim wątku :lol: Masz rację ona ma mądre spojrzenie , j jak czegoś chce to bardzo cicho miauczy i tymi ślepiami pięknymi i mądrymi patrzy ,że człowiek niczemu się nie oprze :lol:
Pozdrawiam :lol:
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Znam to spojrzenie :lol: A Twoja koteczka Jadziu zdaje się rasowa, albo przynajmniej półrasowa ? Naprawdę wyjątkowo piękna!
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Kochanie mam ją od 10 lat była wzięta z hodowli ale nie spełniała wszystkich wymogów , coś tam było nie tak i na wystawy się nie nadawała . Pan hodowca to to znajomy mojego Zbyszka i zapytał czy chcemy bo on nie ma co z nią zrobić a wie ,że u nas będzie jej dobrze i takim cudem za 100 zł staliśmy się posiadaczami naszej królewny . Ty wiesz ,że ona rozumie jak mówimy do niej królewna i chyba wie ,że jest taka ładna bo puszy się i rządzi wszystkimi . Ale do nowo poznanych ludzi jest bardzo nie ufna
Oj ale się rozpisałam
:oops:
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

No to Wam się trafiło :D A jaka to rasa?
Nie wątpię, ze rozumie, co się do niej mówi. Wszystkie koty rozumieją, nawet dachowce - z nielicznymi wyjątkami. Ale to tak jak z ludźmi ;)
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Izuniu to pers :lol: Mam jeszcze Kotka w typie syjama to prezent o naszego znajomego ks Andrzeja
i wiem ,że ta rasa kotka będzie z nami zawsze są bardzo fajne , no i jeszcze 2 kotki dachowe też piękne i bardzo mądre . Dwa musiałam uśpić w tym roku latem :( w sumie było ich 6 teraz zostało 4 ale rozglądam się i jak zobaczę jakąś bidę to oczywiście wezmę :lol:
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

;:185 to nie jest pers, Jadziu. Co najwyżej półpers, pewnie dlatego właściciel jej nie chciał .
Mam trzy "ćwierćpersy" i wyglądają prawie identycznie. Właściwie powinnam się domyslić :oops: Ale takie mieszańce są znacznie ładniejsze, niż całkiem rasowe persy.
Wymiziaj swoją królewnę! :D A za bidą rozglądać się nie trzeba, sama Cię znajdzie ;)
Dobrze, ze u Ciebie tez jakieś sierotki mogą znaleźć miejsce ;:196
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

To ja Wam opowiem o moim sąsiedzie :)

Sąsiad kupił kota .. pięknego "chyba" perskiego czarnego. (nie znam się .... a sąsiadka w ciąży)

Potem kupili kotu krawat i jak kot wychodzi a spacer to w krawacie :) (jest śliczny) tylko mój Szarik jak go widzi to szału dostaje i biega wzdłóż ogrdzenia... czyli ... przez moją rabatę niszcząc mi wszystkie rośłinki :(

no ale kotek prześliczny :) ...

Sąsiad zrobił na drzewie domek... myślłam, że karmnik dla ptaków a on uczył kota wychodzić ... i jak sie udało... to było świeto (prawie) osiedla :)

to takei sasiedzkie nauki... a kotek.............. prześliczny :)
z uśmiechami Iza
u liski
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”