Foxowej urosło ...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

A witam i zapraszam.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Ehhh , diabli mnie wezmą, ciągle pada.
Dziś nawet usiłowałam podskoczyć na działkę w drodze z pracy, ale podeszłam tylko pod bramkę zerknąć przez płot, bo lało jak z cebra.
Pigwowiec obsypany gęsto różowymi kwiatami, piwonie już całkiem wysokie, tulipanów się jakoś nie dopatrzyłam, więc albo opadły albo ukradli. No i na trawniku wyrosło kilka puszek po piwsku :evil:
Strasznie jestem ciekawa co z moimi roslinkami , ale póki co chyba się nie dowiem, bo jutro z kolei wyjeżdżam na drugą działkę na wsi i tam zabawię cały majowy weekend ( w strugach deszczu). Może przywiozę sobie z niej trochę roślinek skalniaczkowych, będzie jak znalazł do mojego planu obsadzania pseudoskalniaka na tyłach działki.
Udało mi się ( no dobra, to nie osiągnięcie) rozmnożyć koleusa,którego mój tato miał na balkonie i chciał go wyrzucić, i tak własnie myślę go jakoś ładnie z czymś pomieszać i niech rośnie.
Mam sporo goździków, część udało mi się porozsadzać, ale nadal jest tego mnóstwo i zamiast ładu to na grządkach leży wielki dywan.
Szykuję się też na fotkę każdego zakątka mojej działki i pracę według planu żeby na koniec się pochwalić efektem. Znalazłam trochę zdjęć archiwalnych, ale niestety ze względu na obecnośc osób na nich nie nadają się do upubliczniana.
Natomiast mogę pokazać kilka fot działki z psem w roli głównej.
Oczywiście z tamtego roku.
Ścieżka obsadzona piwoniami. Z prawej trawniczek , za trawniczkiem borówka amerykańska i jagoda kamczacka, za nią jeszcze winogrono które się pnie po szklarni, z lewej grządka tymczasowa "gdzieśtotrzebawsadzić", dalej prosto jest "płotek" z jeżyny i ta właśnie górka. Chodnik skręca w bok między bukszpanami :) W tym roku bukszpany już są dwukrotnie takie.
Za tym terenem zielonym jest wielkie składowisko gałęzi i wsyztskiego z którym w tym roku twardo walczę, bo trochę żeśmy przesadzili...
Obrazek

A tu prawa strona czyli ta wypoczynkowa.
Ławeczka pod bzem i różą <3
W tym roku ja odnawiamy, już wyjęliśmy ją z ziemi i postawiliśmy na płytach, teraz jeszcze trzeba jej naprawić szczebelki i odmalować.
No i za nią ta straszliwa stara szklarnia nad którą też się coraz poważniej zastanawiam co z tym dziadostwem zrobić... Puszczamy tam winogrono, obsadzam róznymi roślinami pnącymi, więc się trochę zakrywa, ale powoli mnie to zaczyna drażnic...
Obrazek

I jeszcze jedno, z bzem w całej okazałości.
Obrazek
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Ten bez to chyba z tamtego roku ;:224 bo jak z tego to zazdraszczam bardzo. Jakoś nie rozpieszcza nas w tym roku pogoda ,mam nadzieję że to już koniec tego złego i będzie już coraz ładniej.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Z tamtego.
W tym roku jest już niski -tato przyciął i wcale to dobrze nie wygląda. I nie wiem czy kwiaty będą..
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Foxowej urosło ...

Post »

A my tej wiosny wyrywaliśmy wielki krzak bzu, właśnie białego podwójnego. Zostawiłam jedynie kilka sadzonek i postanowiłam już nigdy nie doprowadzić do powstania tylu odrostów, chce prowadzić na drzewko.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Witaj Piwonie i ten bez to cudo uwielbiam te kwiaty ;:138 to niesamowite u mnie ledwo z ziemi wychodzą a u ciebie tak kwitną.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Piękna działka ;:63
Uwielbiam piwonie, a takiej konstrukcji tunelu zazdroszczę.
Będzie wykorzystana ? :D
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Ta piękna rozpadają ca konstrukcja to ppozostałość po pijaczku. Póki co z jednej strony rosną róże, druga strona to młode rośliny do przesadzania. Ale faktycznie coraz poważniej się zastanawiam czy tego nie wykorzystać jako szklarnie. Albo zgładzić w diabły...


Właśnie wracam z wweekendu majowego. W bagażniku skrzynka z roślinami ;)
Pozbierałam z wiejskiej działki kilka roślinek,a tam wsadziłam przywieziony z miejskiej działki bukszpan. Zobaczymy czy się przyjmie, bo ziemia na wsi bardzo ciężka -zbita glina z kamieniami, w zasadzie nie rośnie tam nic, a jak już się zasadzi to spływa z deszczem i gliną...
Usiłowałam robić tam na skarpach skalniaki ale też kiepsko. To co posadziłam w tamtym roku przewędrowało w zupełnie inne miejsce. ... :D
Tak więc pousuwałam trochę tego co się rozrosło i tym sposobem z weekendu wraca ze mną melisa, mięta, lawenda, macierzanka,wrzos, poziomki, trawa ozdobna, roślinki skalne ;)
Melisa
Obrazek
rododendrony-w sumie tylko jeden przetrwał kwietniowe śniegi. ..
Obrazek
Obrazek
gruszka i śliwka chyba tteż przeżyły
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Borówki amerykańskie też się chyba dobrze zapowiadają .
Mamy 14 dużych krzaków.
Obrazek

A tu skalniaczkowe roślinki, za nazwy będę wdzięczna .
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Te skalniakowe dwa pierwsze to będą rojniki a dwa ostatnie rozchodniki (sedum) tylko jakie nie mam pojęcia :wink: A borówki massz cudowne, o takich wielkich krzakach marzę.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Dzięki.
Zarówno tych jak i tych sobie wzięłam na działkę ( tą miejską) i właśnie myślę jak to ładnie ogarnąć .

Na działeczkę wpadłam dziś tylko na chwilę, zanieść pojemniki z roślinami. Ubrałam nawet rękawice i zaczęłam trochę robić, ale tak czas goni, że w zasadzie nic nie zrobiłam.
Działeczka mnie przywitała pięknie - zieleń jak nie buchnęła, wszędzie kwiaty.
Pigwowiec rozkwitł przecudnie na różowo, a pod nim główki wychyliły tulipany.
Zaskoczyły mnie, bo mi wyszły w liliowcach jakieś tulipany, których tam nie było..
W każdym razie nie przypominam sobie żebym je sadziła w przeciągu ostatnich hmmm 2-3 lat. A są, i to sporo, piękne, w dwóch kolorach. Po drugiej stronie za to mamy nasze 2 nieśmiertelne czewone tulipany, które tak były jak przyszliśmy i tak zostały ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
(wybaczcie małe zdjęcia, ale dopiero ogarniam fotosik)

Przywitała mnie też kwitnąca wiśnia i papierówka, no i bez, ale nie ten co pokazywałam tylko drugi, ciemnofioletowy, rosnący od strony sąsiada. Ten biały niestety po odcięciu nie odrósł.. mamy sam pień. A mówiłam...
No trudno, mamy jeszcze drugi na tyłach działki , też biały, tylko szczepiony i choć kwiaty ma piękne to nie pachnie prawie wcale :(


Obrazek

Piwonie już duże, więc pozwoliłam sobie pousuwać wszelkie patyczki i inne ochronne płotki. Mam nadzieję, że już są na tyle wysokie że dzicz będzie je omijać.


Duże są też chwasty...
Dopiero plewiłam, a już muszę plewić znowu, bo wszystko porośnięte chwastem. Tam gdzie dosiewałam trawę zrobił się malowniczy dywanik z jednego z najuciążliwszego chwastu - podgarycznika. Włazi nam to to na trawnik i zadowolone zarasta wszędzie czasem się łącząc z mleczem, pokrzywą i jaskółczym zielem.
Ku mojej uciesze w trawnik nam się też wplata duża ilośc stokrotek i rożnokolorowych pierwiosnków , które mam zamiar teraz rozdzielać z kęp i sadzić gdzieś bardziej sensownie.
Trochę już wymieszałam z niezapominajką i wsadziłam w inspekt za ławką żeby się ładnie rozrastały wkoło róż. Znalazłam też samosiejki tej białej róży, więc dosadziłam je wzdłuż murku żeby się rozsrastały za ławką na szkielecie szklarni.
Nadmiary roślinek wsadzam też wkoło płyty na końcu bukszpanowej ścieżki. I stwierdzam , że wygląda to coraz lepiej.Spomiędzy betonu puścił się wodospad barwinka, rośnie kilka irysów, rozsadziłam tam goździki, pierwiosnki, stokrotki, fiołki. Z tyłu płyty wymieszałam samodzielnie rozsadzone krzewy forsycji z pigwowcem.Robi się miło.
Ale przód, tzn górka przed płytą , pozostawia wiele do życzenia...

Obrazek

Moja lista prac działkowych powiększa się tak, że można się pogubić ;)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Ratunku, niech ktoś wreszcie zrobi pogodę!
Mam tyle planów i tkwię z nimi w domu, bo ciągle pada. Ileż można...
Dziś strumienie deszczu lały się z nieba, zobaczymy co będzie jutro, bo po południu mam ambitne plany działkowe. Chciałabym wreszcie zrobić coś więcej niż wejść, zaglądnąć i wyjść...
Muszę pozbyć się trochę tego co narozmnażałam na parapecie, bo mi się z lekka gąszcz zrobił.
Zaskoczyły mnie moje roślinki i przez moją nieobecność poleciały pięknie w górę.
Pomidorki niestety trochę podupadły, ale podlałam intensywnie i większość odżyła, więc nadal mam jakieś 20 sztuk plus skrzynka ;)
Do tego wysiałam przed wyjazdem z pestek dynię muscat i 3 już są fajne duże.
Pestki melona też po zjedzeniu wysiałam i tym sposobem mam też trochę sadzonek melona żółtego i zielonego. Wypuściła mi się też bazylia czerwona. W każdej doniczce coś się zieleni, nawet udało się i zakiełkowało kiwi i pestki cytryny :) Cieszy mnie to, a jednocześnie martwi, bo powoli nie mam gdzie tego trzymać. Muszę to przenieść na działkę, ale póki co jeszcze pogoda mnie wstrzymuje. No i tona ślimaków, która zeżarła mi doszczętnie to co siałam kiedyś...
Jedynie co przeżyło to rzodkiewka i groszek pachnący. Tak więc roślinki na działkę będą trafiać już podrośnięte, może jakoś lepiej się wybronią.
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Cześć.Masz piękną laurowiśnię,nie widzę uszkodzeń zimowych.Zapał się ulewa z tego wątku,życzę zrealizowania planów :D
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”