Foxowej urosło ...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Maju szykują Ci się pierwsze pomidory :D
Czekaj, czekaj, jesienią wyślę Ci nasiona megagrona - wspaniały pomidor.
Piękny ten liliowiec - mam chyba podobny, ale nie kwitnie.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

coco12 -
Nie Olu , tylko Majko :P

I tak i nie. Odpuściłam sobie ten domek, bo mi się to wszystko posypało.Znalazłam w necie używany fajny plastikowy domek w Bielsku i namawiałam moich rodziców na odbiór , ale mi nie chcieli przewieźć. Nim coś wymyśliłam to już go wziął jakiś gość :( a okazja była niesamowita, bo domek był w super stanie za 90zł!
Znalazłam inne domki ale już nie takie, poważnie zastanawiałam się nad jednym z nich, ale jak mi babka wysłała wymiary to stwierdziłam, że takie maleństwo za taką cenę chyba nie jest warte zachodu, a jeszcze był pęknięty w dwóch miejscach.
Stwierdziłam więc, że daję sobie z tym spokój teraz, a w lipcu młoda ma urodziny to jak mnie dalej będzie trzymał pomysł domku to jej poszukam na spokojnie.
Teraz jakoś na wariackich papierach , na ostatni moment, a jeszcze mnie uziemiła praca i siedzenie w domu z młodą, która akurat w dzień dziecka się źle poczuła. Co jej dolegało to nie wiem, ale mieliśmy jednodniowy koniec świata.
Na szczęście na piątek już jej przeszło, rano oddałam ją do przedszkola i poszłam na działkę, a popołudniu byliśmy na obiecanej dzieńdzieckowej wycieczce w zoo.
Było super :):) Mam trochę zdjęć, może się pochwalimy.

seba
czy Ty chcesz mnie wkręcić na całego w pomidory? :lol:
Powiedz mi tyko gdzie ja to potem będę sadzić?
Albo inaczej - kto mi będzie kopał grządki ?:D
Bo uprawa balkonowa u mnie odpada z tej racji, że ... nie mam balkonu. Mam tylko drzwi balkonowe z parapetem, ale to nie zmienia wiele, bo i tak roślin niewiele się tam zmieści.A z parapetem jak jest to wiadomo.

Te liliowce są chyba młode, mam jeszcze pomarańczowe ( to te kępy wzdłuż ścieżki) ale one mi też nie kwitną. Chyba , że później jakoś.
Ogólnie z liliowcami muszę zrobić porządek, bo zaczęły być wszędzie. Niektóre mamy już na trawniku. Kępy które rosły za płotkiem rozrosły się tak, że nawet dwie wyskoczyły mi na grządce pod warzywka.
Na jesień będzie z tym duuużo roboty...
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Maju , wybacz nie wiem co mi się pokręciło że przechrzciłam Cię ;:223 ,a przecież wiedziałam że ty jak pszczółka od Wodeckiego.
Co do domku ,to będziesz miała więcej czasu na poszukiwania, dobrze że malutka wyzdrowiała chore dziecko to "koniec świata". Wyobraż sobie ,że mój drugoklasista pojechał na zieloną szkołę ,i wciągu tygodnia już troje dzieci wróciło bo złapało ospę- pierwsze już drugiego dnia z rana. To dopiero masakra. ;:202
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Bo prawda taka że wszędzie gdzie są skupiska ludzi/dzieci to zarazy są.
Jedno zaraża drugiw i tak w kółko.
U nas w przedszkolu pierwszy rok to był koszmar,młoda wiecej w domu niż chodziła. Tak sądzę,że po części to przez tą nienormalną pogodę. Nie tylko roślinkom szkodzi :)

Choć dziś akurat pięknie. Spędzam dzień w pracy,ale jak skończę to pewnie popędzę na działkę.
Ten tydzień mało porobiłam,ale wreszcie wyobcinaliśmy żywopłot,a ja trochę podrównałam krzewy.
Żeby się wreszcie odczepić od bukszpanu to wzięłam się za tył działki i poprzycinałam wielkie cisy. Mam nadzieję,że mój tato nie zauważy -nie cierpi jak mu ruszam jego iglaczki.
A mnie już te cisy wkurzają,zajmują pół działki,najchętniej bym je całkiem wycięła...
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Obrazek

Weekend na działce iście kwiatowy i wypoczynkowy.
Pogoda się robi, rośliny się rozwijają, a ja coraz mniej robię :oops:
No bo w sumie co robić jak słońce takie, że strach te biedne roślinki ruszać.
Wzięłam się więc za drobne prace porządkowe - odchwaszczanie, podsypywanie drzewek i krzewów, plewię wytrwale chodnik i nawet za środek "szklarni" się wzięłam.
Zwlekałam z tym długo , bo się mnóstwo pojawiło malutkich siewek różnych roślin i szkoda było mi tego niszczyć. Dziś już trochę przekopałam, bo udało mi się sporą część z nich popakować w donice.
Pomalutku i może sobie naszykuję miejsce na warzywka na rok następny.

Krok po kroczku i już znacznie lepiej wszystko wygląda. Czyściej i już powoli można mówić o organizacji.
Poprzycinałam też znaczną część krzewów które się rozrosły niekontrolowane. Wracam do tworzenia przy płycie miejsca na leżak, ogrodzonego żywopłotem z pigwowca i forsycji. Trochę dałam fory krzaczkom, bo to młode wszystko, ale już są przycięte na równo. Nic nie sterczy, nie leci w niebo itd.

Dalsze plany się tworzą :)
Szczególnie jak siuę pokazują mi takie piękne kwitnące efekty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obserwując jak ładnie te irsy tam rosną, stwierdziłam, że wkoło sosy poprzesadzam całą resztę irysów, którą nmam w nadmiarze.
Obrazek

Ogólnie mam z tyłu działki jeszcze taki placyk do zagospodarowania. Zawsze to rosło dziko i pies tam sobie latał ( wykopki pod cisami to jego sprawka), ale teraz się za to wzięłam i mam ochotę tam coś zrobić.Ciągle się nad tym zastanawiam.
Obrazek

Agreścik :)
Obrazek

a tu młodziutki z tego roku. Sam się wysiał, miałam pełno. Podlany za radą Seby gnojówką z pokrzyw tak ruszył że szok.
Obrazek

i dynia
Obrazek
Ta jest z głupa wsadzona praktycznie w trawnik, ale jako jedyna trwa.
Tamte inne mają wzloty i upadki w zależności jak je co obeżre. Ciągle odtwarzają nowe listki i tak w kółko, znikają i wyrastają...
Cukinia też bardzo słabo, właściwie nie rośnie.
Za to pomidorki póki co mają się nieźle. Lepiej niż tamte, może przetrwają ;)
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Ale imponujący szpaler piwoni , tylko stać koło niego i wąchać ;:215. Moje w tym roku się zbuntowały i mają malytko kwiatów . Ładny kolor irysa . Maju , czasami wsadzenie czegoś-dyni- od tak sobie jest lepszym wyjściem niż sadzenie równo w grządki. A agreścik mniam mniam.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Witaj Maju szkoda że tak Ci się z domkiem nie udało, żebym wiedziała to może mogłabym Ci jakoś pomóc przecież jestem z Bielska:) Piwonie masz niesamowicie piękne u mnie to pojedyncze kwiaty i takie biedule.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Ja tez mam Bielsko w zasięgu, bo przecież moi rodzice średnio co weekend bywają na działce...
Bo ale co zrobisz, nie wzięli mi bo nie i koniec.


A piwonie w tym roku strasznie szybko żyją, a raczej szybko umierają.
Buchnęły nagle kwiatem i w zasadzie już przekwitają.




Właśnie odebrałam młodą z przedszkola i lecimy na działkę. Ktoś podlać musi.
Chociaż jest taki upał że aż się odechciewa żyć, więc głównie leżymy na trawie na kocu i się obijamy.
A jeszcze komary tak tną, że potem w nocy się spać nie da, bo wszystko swędzi.
Nie wspominając, że miałam już 2 kleszcze i to te wstrętne nimfy.
Chyba sezon na nałogowe picie czystka i psikanie się magicznymi miksturami uważam za otwarty.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

wypatrzyłam kolejnego kwiatka ;:138
Obrazek
tym razem na tym moim jednym odmieńcu.
Cieawa go jestem, co to za odmiana, czy to ten sam cherry co i wszystkie czy może się coś zaplątało.
On jest całkiem inny, ma strzępione listki, jest bardziej krzaczasty, no i ma tylko 25 cm wysokości.
Miał bardzo dużo wilków, które oberwałam, może niepotrzebnie, bo widzę że ma zadatki na rokrzewianie się.
Obrazek

Tu dla porównania te drugie.
Obrazek
Obrazek
W weekend wreszcie pozbyłam się nadmiaru ze skrzynki, zostało mi tylko 6 szt. Planowałam tylko 4, ale jak zaczęłam koleżance szykować karton z pomidorkami to zdębiała ile tego jej daję i zaczęła mnie przerażona powstrzymywać :lol:
A ja sobie zostawiłam tylko największe i te z kwiatami. Niektóre pąki są już duze, a na ich miejsce pojawiły się mniejsze.

Na grządce też pomidory trzymają się całkiem nieźle.
Pogoda im sprzyja, bo jest regularnie sporo deszczu.
Jeszcze ich nic nie zjadło i nawet bym nieśmiało powiedziała, że zaczęły rosnąć.
Może wreszcie pójdzie ku dobremu.

Dynie nadal puszczają liście, ale jeszcze żadna dalej jak o 2 listki nie urosła, bo ślimaki je skutecznie zwalczają.
Fasolka rośnie spokojnie, nawet ta felerna cukinia jakby odbija się z listkami.
Na grządki dosiałam jeszcze koperku i pietruszki, ale wschodzi bardzo słabo, rzekłabym wcale.
No i sałatę powrzucałam tu i ówdzie w ziemię , bo miałam taki nadmiar sadzonek, że mi wsio jedno się zrobiło.
Na parapecie w domu też mam, w kubeczkach. Jeszcze mam melony i nawet paprykę.
A wczoraj przy okazji grillowania trafił mi się mocno zanasionkowany bakłażan i też sobie zostawiłam nasionka i będę próbować wysiewać.
Może jak się nauczę to już za rok będzie mi to szło sprawniej, wystartuję w odpowiednim czasie i coś mi urośnie.

Tylko robić nie ma komu, bo ostatnio osiadłam na laurach.
Wczoraj zamiast kopać to siedliśmy sobie, nawcinaliśmy jagód po czym rozpaliliśmy ogień i zrobiliśmy sobie kiełbaski.
Normalna rozpusta :lol:
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Piwonie pięknie Ci kwitną :wink: Te pomidorki masz zamiar trzymać na parapecie? Ja moje mikroskopijne wysadziłam do gruntu i szaleją nawet maja już pierwsze pąki kwiatowe.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Te kilka sztuk tak, zostają do uprawy balkonowo- parapetowej.
Reszta z nich już jest w gruncie,póki co nieśmiało rosną i jakoś nie widzę,żeby działkowa ziemia dodała im mocy.
Pożyjemy zobaczymy.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Maju piękne piwonie ;:138
Jak na nie patrzysz i na inne rośliny to chyba chce Ci się dalej pracować w ogrodzie ? :wink:
Widać, że odwdzięczają się.
Może pomyślisz nad nowymi krzewami np. iglaków ?
Gnojówka czyni cuda, sama się przekonałaś ;:108
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Szczerze?
Jedynie co mi sie chce teraz w ogrodzie to .. leżeć i nic nie robić. :;230
I tak też robię,prace bardzo zwolniły,a ja głównie odpoczywam. Może i nie całkiem,ale to już nie jest ta pełna para co na wiosnę ;)


Iglaków?
w życiu!!
mój tato skutecznie mi je obrzydził sadząc je wszędzie i najchętniej bym to wszystko pousuwała.
A nowe krzewy to i owszem ,mam. Tato naszykował sobie całą grządkę sadzonek cisów,bukszpanów itd, nie chcę nawet myśleć,że to na tą działkę...
Czekam do jesieni żeby sobie to wykopał ,bo mam plan tam sobie skopać pod warzywka. Już zaczęłam i nikt mnie nie powstrzyma.

Ostatnio w sklepie wypatrzyłam za grosze nasionka warzyw
Skusiłam się na bób. Myślicie że jak teraz szybko go wykiełkuję i zasadzę to coś z niego będzie?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”