Moja działeczka ROD zielony domek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Maju Dziękuję :)
Aniu Zakupy zrobione ale nie wszystkie to dopiero początek bo miejsca sporo. Teraz jeszcze tulipany hiacynty narcyze jezówki astry i takie tam sama nie wiem co jeszcze co mi wpadnie w oko :) Jutro idę ;:65 do sąsiadki na działkę bo ona wykopuje białe brązowe żółte i ciemno niebieskie duże irysy może coś dostanę a dziś ogórki ciąg dalszy :) Miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam i zwracam się do was z takim pytaniem. Dla was możne wydać się to śmieszne ale mam taki problem. Podczas robienia chodnika mam ubytki w ziemi na całej długości i będę równała to ziemią następnie mam zamiar posadzić tam kwiaty cebulowe lilie tulipany narcyze niskie astry szafirki a na przyszły rok dalie aksamitki czy tez bratki. Czy jak będę wyrównywała ubytki to wymieszać ziemie z kompostem ?? ziemia jest nie najlepsza bo pochodzi z wykopywania pod taras i z chodnika jak robili a także zebrałam nadmiar ziemi jak robiłam agro pod tuje. Bardzo was proszę doradźcie mi co robić.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Ja ziemią kompostową podsypuję wszystko i jestem zadowolona.
Nawet mam w doniczkach w domu.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam własnie wróciłam z działki do domu. Rano obudził mnie straszy wiatr myślałam że przyjdzie burza ale już o siódmej wyszło słonko i zaczynało przypiekać. Pojechałam ;:65 wiec rano żeby podlać bo po południu mój m ma druga zmianę i nie mam samochodu. Teraz zaczyna grzmieć moze coś przyjdzie przydał by się spokojny deszczyk bo strasznie sucho. Zrobiłam kilka zdjęć dla porównania jak było około cztery miesiące temu kiedy kupiłam działkę czyli na początku kwietnia, a jak jest dziś.
Tak było
Obrazek

a teraz tu jest taras
Obrazek

tak było z boku altany
Obrazek

a teraz tak. Na wiosnę jeszcze na pojemniku na wodę będą kwiaty a w tym roku wzdłuż płotu sadzę dużo kwiatów po pierwsze żeby odsłonić się od sąsiadów a z drugiej żeby było ładnie i kolorowo :)
Obrazek

a to pomidorki już są czerwone :heja
Obrazek

Maju ziemi kompostowej mam sporo to będe dawała wszędzie gdzie będe sadziła dziękuje za radę. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Jest mega! Warto było przejść przez te wszystkie szalone remonty.

Ta wielka waza to na deszczówkę?
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Masz rację teraz jak na to patrzę to zapomina się o tym co było zostają tylko zdjęcia. Pojemnik na deszczówkę spory 360 litrów i jeszcze jeden muszę zrobić, ale chyba nie w tym roku zależy to od kasy.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu ogromne zmiany jak na te kilka miesięcy ;:138 . Będziecie robić dach nad tarasem? Powiedz mi skąd wytrzasnęłaś ten śliczny zbiornik ?, jak w przyszłym roku obsadzisz tam kwiatami , będzie super.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Iwcia witaj co do dachu to jeszcze nie wiem. Jeśli będziemy robić to na przyszły rok taki mamy plan. Zastanawiamy się na razie z moim mężusiem czy jak zrobimy dach nie będzie ciemno w altanie. Pojemnik na deszczówkę kupiliśmy w LM bo potrzebowałam na szybko ale na przyszły rok będę kupowała jeszcze jeden do tyłu i załatwi mi kolega męża bo on pracuje w tym zakładzie gdzie to robią będzie dużo taniej. Kwiaty już powoli sadzę, ale największa tura ma przyjść po 10 września już zamówiona :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Super zmiany,ile pracy za Wami ;:333 Gratulacje,taras rewelacja i zbiornik na deszczówkę ;:215
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alicja sporo pracy włożyliście już w działkę, ale efekty są super ;:63 pięknie wszystko wygląda ;:oj co do zadaszenia to możecie zrobić z PCV są przeźroczyste, przed deszczem osłonią, a światła nie zasłonią :) powiedz mi jaki jest koszt takiego pojemnika na deszczówkę ?
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Mariusz fajny pomysł z tym Pcv nie myślałam o tym wcześniej warto się zastanowić pojemnik na deszczówkę kosztował 285 zł trochę duzo :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witajcie w końcu się kończy ten tydzień od wtorku do dzisiaj na działce zamiast odpoczynku to miałam urwanie głowy z gośćmi którzy zrobili sobie u nas wakacje nic nie pomogli tylko opalanie wyjadanie co popadnie i śmiecenie. To jeszcze nie była rodzina tylko znajomi mojego męża. Mój mężulek jak widział co się dzieje to go nerwy ponosiły i robił dobrą minę do złej gry, ale to już za nami. Teraz z innej beczki ogórki już się u mnie kończą zebrałam jeszcze mała miednicę i to chyba na tyle, a jak u was ??. Chciałam wam pokazać jak powstaje moja nowa rabatka na której posadziłam lilie bardzo późno i ciekawe czy zakwitną.
Obrazek

a to kolejna rabatka zastanawiam się czy podsypać korą czy zostawić samą ziemię. Co wy byście mi radzili??
Obrazek

Dalie :wink:
Obrazek

Różyczki
Obrazek

Piwonia kwitnąca teraz własnie ma pączek ;:oj
Obrazek

Życzę miłego wieczoru
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu , co to za piwonia ,że właśnie teraz ma pączek.
No to raczej nie byli mili goście, na szczęście ich wizyta już się skończyła. Ogóreczków już brak ,na ich miejscu rośnie poplon.Rabatka super, lilie może zdążą . A tak z innej beczki to obrzeże przy rabatce to gdzie kupiłaś?
A nową rabatkę obsyp korą , będzie mniej plewienia.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”