Moja działeczka ROD zielony domek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam was. U mnie dziś wyszło słoneczko i zrobiło się nawet przyjemnie. Nie chce zapeszać, ale mam nadzieję, że do jutra się utrzyma bez deszczu bo chciałabym posadzić to co kupiłam wczoraj i dziś. Pojechałam z mężusiem do biedronki popatrzeć czy u nas są takie ładne cebulki jak wy pokazujecie i okazało się że są więc wzięłam się za wybieranie. Mój kochany mężulek chyba zakochał się w tych cebulkach bo cały czas namawiał mnie od kupna kolejnych. Tym razem to ja musiałam wyciągać z koszyka cebulki co mi nawkładał. Trochu się obraził, że nie chcę kupić tego ale jakbym wzięła to wszystko co on wybrał zapłaciłabym prawie stówę, a jeszcze musiałam kupić coś innego. Zresztą przyjdzie jeszcze przesyłka z cebulkami.
To moje dzisiejsze zakupy

krokuski
Obrazek
Obrazek

narcyze
Obrazek

czosnek ozdobny
Obrazek

szafirki
Obrazek

szachownica cesarska
Obrazek

tulipany

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chciałam jeszcze powiedzieć wracając do piwonii, że cena była po 40 zł, ale jak ja tak stałam oglądałam to przyszła taka Pani doradzała mi pomogła wybierać i może chciała żebym kupiła i sobie poszła bo zaczynało kropić i w końcu powiedziała mi, że to resztka i że inne będa na wiosne i jak chce może mi sprzedać po 25 zł więc porwałam i poleciałam zapłacić jak wróciłam do domu i tak się zastanowiłam popatrzałam w internet to teraz żałuje mogłam kupić jeszcze jedna była biała i to ostatnia ;:223 teraz sie zastanawiam jak głęboko posadzić s sklepie mówili mi że tak jak w doniczce a w internecie że ma być wyżej chyba że coś nie tak zrozumiałam. Może mi pomożecie bo zależny mi na kwiatach w przyszłym roku

Maju ta ostatnia to zółta mam czerwona żółta i różowa.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu cebulowe zakupy super :wink: A co do piwoni to jedynie wiem jak te normalne należy sadzić, z drzewiastymi nie miałam do tej pory do czynienia, zwykłe sadzi się bardzo płytko żeby zakwitły, dosłownie 1-2cm przykryte ziemią (mówię o gołym kłączu, a czasami nawet miałam górę na wierzchu i im to nie szkodziło , wtedy bardziej obficie kwitły).
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Piękna pogoda dzisiaj dzień zaliczam do udanych na działce już wszystko pozbierane rabatki powstają. Dostałam dziś od sąsiadki krzew pigwy w kształcie jabłka. Zastanawiam się czy sadzić jakie one będą. zrobiłam zdjęcie moich lili, które posadziłam późno i nie liczyłam że zakwitną,
Obrazek

Obrazek

Dalia pięknie wyglądała dziś w słoneczku
Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Na piwoniach się nie znam niestety. Zakupy bardzo fajne zrobiłaś. Wiosną będziesz sie cieszyć z kolorów i kształtów :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

U mnie ostatnio duzo się dzieje i mało czasu w dodatku ta paskudna pogoda. Byłam wczoraj na działce jest strasznie dolane i nie da się nic robić potrzeba słoneczka, a przede wszystkim parę dni bez deszczu. W sobotę moja córka bierze ślub więc załatwień sporo trzeba pomóc młodym w dodatku remontują swoje przyszłe mieszkanko. Dziś za oknem kolejny dzień pada, a ja dostałam paczuszkę z sadzonkami kiedy ja to posadzę ;:223 ja chce pogody i ;:3 chcę iść na działkę i w końcu odpocząć.

to moje cebulki z jednej paczki druga już tez idzie ;:65
Irys Batik
Lilia
Casa Blanka
vivaldi
muscadet
legend
Narcyz pachnący:
poeticus recurvus
cheerfullness
apricot whirla
tazetta minnow
Tulipan strzępiasty:
Lambada
hamilton
tulipan późny
queen of the night
tulipan
triumph flaming flag

Wczoraj byłam na działce choć na chwilę to zrobiłam kilka fotek
lilie kwitną kolejne kolory

Obrazek
lilia cansun
Obrazek
Obrazek
salomon classic
Obrazek
lilia white pixels
Obrazek

Jeżówki
Obrazek
Obrazek
Obrazek

floks jeszcze kwitnie :wink: ale to już końcówka
Obrazek

aster
Obrazek

Moje prezenty od sąsiadki. Dostałam je jak szłam już do domu posadziłam tylko brunerie, ale muszę ja przesadzić bo z tego co czytałam ma rosnąć bardziej w cieniu

Obrazek

i rozchodnik
Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu , gratulacje-zostaniesz teściową ;:224 .
Masz jeszcze kwitnące lilie :shock: zazdroszczę, kiedy je posadziłaś -pewnie gdzieś później?
Mam nadzieję że jeszcze będzie ciepła jesień, bo też mam jeszcze sporo do sadzenia.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alicja piękne kwitnienia jeszcze u Ciebie :) lilie bardzo ładne kolorki mają ;:63 uuu widzę szykuje się impreza, udanej zabawy :tan
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Iwcia no tak zostanę teściową oby nie tą z dowcipów haha ;:306 . I z pewnością za niedługo może i babcią. Fajnie by było jak będzie miał kto biegać po działce oj będzie to cieszyć. Lilie u mnie dopiero zaczynają kwitnienie bo posadziłam je do gruntu początkiem sierpnia. To takie trochu dziwne, ale nie miałam wyjścia kupiłam cebulki co już rosły. Ciekawe tylko ile zakwitnie mi Lili z tych wszystkich co kupiłam i czy sprawdzą się odmiany. Zamawiałam z każdej po jednej sztuce czerwonej nie zamawiałam, a tu dostałam dwie czerwone nawet odmiany nie znam, ale są ładne. Przekonam się jak wszystkie zakwitną jakich nie dostałam.

Witaj Mariusz staram się zrobić troszkę lata jesienią :wink: a imprezka się szykuje będzie balanga tylko sporo kasy trzeba, a tu na działce mam wydatki dach do zrobienia ;:306

Witam Cię Izabelo jest mi bardzo miło ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
beacik78
50p
50p
Posty: 82
Od: 25 sie 2014, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam i zaznaczam wątek żeby mi nie uciekł, bardzo mi się podoba u Ciebie. ;:63
Bardzo dużo zmieniło się na twojej działeczce . Też bym chciała taką pracowitą sąsiadkę. Ale dzięki temu forum ja się czuję jak bym miała dużo fajnych sąsiadek/ów.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam Cię serdecznie beacik78 w moich skromnych progach i dziękuje za miłe słowa. Ci Będzie mi bardzo miło jak zaglądniesz czasami do mnie i stanę się jedna z Twoich sąsiadek. Serdecznie zapraszam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Ala nie przesadzaj z cieniem dla brunery,owszem lubią cień ale moja posadzona w dużym zacienieniu owszem rośnie nawet kwitnie ale jest wybujała.Pędy kwiatowe długie i cieniutkie.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam Cię Magdo ;:196 brunera teraz posadzona jest w miejscu gdzie słonce jest cały czas bez grama cienia i obawiam się że to nie za dobre miejsce dla niej. Jak sądzisz zostawić ja tam??
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

W dużym słońcu to jej dobrze nie będzie ale za dużo cienia też nie bardzo.Musisz wypośrodkować miejsce jeśli chcesz mieć dorodne rośliny.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”