Ogród mojej małej Wiki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Już wyobrażam sobie to wszystko jak zakwitnie :wink:
Szkoda, że u mnie Auchan nie ma :roll:
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Wow, ile odmian piwoni! nawet nie wiedziałam że aż tyle tego jest. Chyba jedynie brakuje tu jeszcze tej najciemniejszej.
Masz rękę do wyszukiwania ładnych i tanich roślinek :)
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Piotrek czasamu trzeba poszukać dobrych sklepów :wink: Jesienią kupowałam tam cebule przecenione o połowę, tylko nornice mocno pozjadały :( i nie ma za bardzo czym się pochwalić.

Mariusz tam aż serce bolało tyle było wszystkiego, ale niestety większość była juz martwa.

Seba u nas Auchan powstał po Realu, a tak właściwie to mam do niego 25km, ale to najbliżej do większych sklepów..

Foxowa piwoni były jeszcze dwie odmiany ale nie było w nich śladów życia więc nie było sensu brać.

A tak ogólnie to wczoraj rano na rynku (specjalnie po nie poszłam) kupiłam cebule lili po 2zł sztuka naprawdę bardzo duże, facet od lat co roku sprzedaje. No i u na jednym stoisku wpadła mi w oko piwonia whitleyi major za 10zł w doniczce, już spora z pąkami, wiec nie mogłam się oprzeć (nie wiedziałam, że później zrobię jeszcze takie piwoniowe zakupy). Z dzieciństwa pamiętam jak mieliśmy działkę i wzdłuż ganku posadzone... takie wspomienie pozostało i mam do nich sentyment, podobnie mam z floksami one na wsi u cioci rosły wszędzie i ten zapach roznosił się dookoła.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu moje nornice też niestety głodne :( miałem ponad 20szt hiacyntów i mam tylko dwa..... W doniczki teraz na jesień włożę... może się uda uchronić je.... :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Tylko w donicach zdecydowanie gorzej rosną :( ale może to też od ziemi zależy ja ma dość ciężką)
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

adamanna
Możliwe.... ale kurcze kupie nowe cebulki a darmozjady znowu ucztę sobie zrobią ;:223
A muszę mieć hiacynty bo bardzo mi się podobają. Może do doniczki ziemie wymieszać z piaskiem...??? Była by lżejsza ??? Ciekawe ;:124
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Jutro będę w Toruniu a tam aż dwa Auchany :wink: muszę tam wejść, może coś jeszcze wypatrzę :wink: U mnie ani doniczki ani koszyki się nie sprawdziły, bo do koszyków nornice weszły od góry, a w doniczkach kiepsko rosły a nawet podgniły :(

dwa gatunki babki, ta fioletowa pięknie prezentuje się na słonecznej rabacie dodając jej niesamowitego koloru, tu w miejscu gdzie nie powinna rosnąć i wygląda strasznie, ale normalnie to piękne i duże liście ma
Obrazek

a to moje tulipanowe niespodzianki, kolor zmieniają z dnia na dzień robiąc się bardziej różowe
Obrazek

a tu trochę innych tulipanków, inne nadal się ociągają
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu....nornicowego problemu odpukać nie mam, parę lat temu miałam. :wink: Sadziłam do koszyczków, nornice górą właziły. ;:oj . Teraz moje cebulowe rosną w ziemi bez żadnego zabezpieczenia i oznaczenia. I co..padają ofiarą mojej własnej łopaty. ;:223 . Nie mam dobrego pomysłu na znaczniki, wszystko wyblaknie..nawet pisak olejowy. Spamiętać gdzie jaka cebula wsadzona , nie ma takiej opcji ;:306 Tulipanowe niespodzianki ;:180
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

To muszę co innego wykombinować...żeby cebule ochronić. Albo dogadać się z nornicami ;:306
Piękne i zdrowe tulipanki ;:215
Niestety tego sklepu nie ma u mnie.....a szkoda wielka. Mam nadzieje że powstanie ;:223
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

U mnie tą babke można kosą kosić :;230 rośnie w trawniku nawet.
Piękne różowe tulipany ;:108
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu,mnie floksy kojarzą się z babcią,której już z nami nie ma ale do tej pory pamiętam ich zapach jak się dochodziło do jej domu. Rosły na całej długości płotu przed domem. A piwonie to takie królowe maja. Mam sporo odmian,brakuje mi tylko tej majowej najwcześniej. Może na nową działkę sobie sprawię-jak znajdę ;:224
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Zuziu z tulipanem jest o tyle dziwnie, że w tym miejscu sadziłam dwie różne odmiany i jak się okazało wyszła jedna i to jeszcze inna od tych dwóch co sadziłam :roll:

Piotrek ja przy nornicach sie poddaje :wink:

Seba babka jest zdrowa dla zwierząt i dla ludzi, a ta bordowa do tego ładnie wygląda :wink:

Iwciu o piwoni pomyślimy :wink: po kwitnieniu, będę ją przesadzać to kawałak dosteniesz. A floksy kojarzą mi się z bratową babci (całe dzieciństwo mówiłam do niej babcia) do której jeździłam na wakacje, wzdłuż płotu jak się wjedżało do gospodarstwa, zapach był niesamowity, teraz próbuje zabrać jak najwięcej gatunków by też zrobic taki rząd zapachu.

A teraz mam trochę mało czasu, bo cały czas grzebię w ogrodzie. Oczywiście w piątek nie obyło się bez zakupów, w castoramie kupiliśmy trzy przecenione śliwy po 10zł/szt - juz posadzone nawet miały młode korzonki, do tego porzeczka czerwona i czarna po 1,5zł/szt. Da auchana weszłam tylko jednego bo więcej czasu nie było i kupiłam liliowca i 4 bylinki.
Obrazek

Obrazek

a to funkie z forumowych zakupów :wink:
Obrazek

prymulki
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Gratuluje super zakupów :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”