Ogród mojej małej Wiki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu coraz więcej wszystkiego u Ciebie ;:63 i kwiatków i owoców :) a przedszkole całkiem spore ;:108
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu... ta prymula to perełka,rozmnażaj ją !U mnie nadal susza! ;:3 ;:3 ;:3 ;:3 ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Mariusz żurawkowate musiałam odmłodzić więc powstało przedszkole :wink: jak na razie wszystko ma się się dobrze, więc chyba będą rosnąć. A owoców to wyjątkowo mało w tym roku, niestety taki kiepski rok mamy. A kwiatów będzie więcej jak zaczną pokaz liliowce, lilie i flloksy :wink:

Bożenko prymulka piękna i mam zrobioną od niej sadzonkę w doniczce, mam nadzieję, że się ukorzeni. A u mnie znowu pada i strasznie zimno...

Spragniony kot....
Obrazek

Zakwitł niezawodny liliowiec Fulva, inne jeszcze w pąkach
Obrazek

Kwiat ma też jedna z piwoni kupionych w markecie :wink:
Obrazek

Lilie szykują się do pokazania swoich wdzięków
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu to podeślij deszcz i ochłodzenie do mnie. Czemu tak niesprawiedliwie pada. ;:7 ;:7
Żurawki mnie wkurzają przez te ciągłe ich odmłodzenia. Kiedyś i ja je odmładzałam. Sporo będziesz ich mieć. U mnie nie wszystkie zawsze się przyjmowały.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Kot zapewne chce popływać :lol:
Korzystaliście już z basenu?? u mnie stoi od 2 tygodni,ale ciągle zimno i pada :evil:
Widzę ,że masz takie samo podejście do pielenia jak ja :lol: tez by mi się przydał automat :D
Jako że mam glinę tak jak ty, tyle że na rabatach kwiatowych to pielę tez po deszczu albo podlewaniu zanim mi się w skałę ziemia zmieni,dziś pieliłam jedną część z dziesięciu :lol:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu teraz wysyłka roślin ? ;:oj Proszę, nie rób mi tego :roll:
Łopaty nie mogę wbić w ziemię, a co dopiero wykopać rośliny.
Może jak spadnie u mnie deszcz ? Rośliny dobrze przyjmują się w sierpniu.
Musimy się zgadać na pw, kurna miałem wysłać Ci listę odmian irysów :shock: Zapomniałem na śmierć.
Ja też mam dosyć zielska w warzywniku. Normalnie koszmar.
Gdyby był mniejszy o połowę to nie miałbym problemu, ale przy takich wymiarach to już nie takie proste.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Alu a ja chce ciepełko.... już mam dosyć chodzenia w polarze, deszcz się przydał ale to zimno jest dołujące i do tego bardzo silny wiatr. Żurawki zawsze bardzo lubiłam za ich kolory i przyzwyczaiłam sie do ich odmładzania, a jest to jednocześnie łatwy sposób na rozmnażanie. U mnie zazwyczaj 90% sadzonek się przyjmuje, zawsze robię sadzonki w doniczki i ustawiam w cieniu, często podlewam.

Lenko koty u mnie mają dziwne sposoby picia, woda w misce jest ale lepsza ta w basenie lub w konewce. Ja rabaty kwiatowe podlewam codziennie bo wszystko świeżo sadzone i nie mają jeszcze dobrze wykształconych systemów korzeniowych, więc przy okazji również wyrwę trochę zielska. A warzywnik trochę duży do codziennego podlewania, więc tu na większe pielenie jedynie po deszczu bo normalnie nie można nawet haczki wbić.

Seba u mnie właśnie łanie popadało przez trzy dni pod rząd więc mogę coś wykopać, jeśli zrobi się znowu skała to nic nie ruszę... najgorzej się boję bo część roślin mam w doniczkach a od połowy lipca będziemy w rozjazdach wakacyjnych i nie będzie nikt tego codziennie podlewał.

Dziś sadziłam roślinki na okrągłej rabacie, nie dokońca to co ma tam być ale to co musiałam już z doniczek wysadzić bo korzenie wychodziły z doniczek. Deszcz mnie 2 razy wyganiał i w końcu nie skończyłam, ale jutro też jest dzień :wink: Sadziłam dalie i kany z tych co nie są planowane ale stwierdziłam, że i tak do wykopania jesienią więc mogą na razie tam rosnąć. A irysy z tych co będą tam docelowo, w planie mam na tą rabatę kupić 5 róż, 5 jeżówek (lub floksów jeszcze się zastanawiam) no i niskie astry.

A te żurawkowate czekają na wsadzenie na rabacie koło domu
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu...U mnie zero deszczu, upału nie ma..pogoda w sam raz na pracę czego i tobie życzę. :D Sporo żurawek rozmnożyłaś, także je lubię ale tego odmładzania ;:185 a moim także by to się przydało. Chyba się w końcu wezmę. ;:oj Z tym rozmnażaniem nie zawsze mi wychodzi i być może dlatego tak z tym odwlekam bo aż się boję. Tak właśnie kilka straciłam. ;:173
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Zuziu ja kiedyś miałam bardzo duźo źurawek ale w ciąźy musiałam leźeć a potem maleńkie dziecko i brak czasu więc straciłam sporo odmian bo nieodmładzane szybciej przemarzają zimą. A teraz powolutku odbudowuję to co kiedyś miałam, a przez te 7 lat doszło bardzo duźo odmian. Weź się za odmłodzenie, a jednocześnie rozmnoźenie to będzie okazja się wymienić :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu mimo ochłodzenia działasz na wielu frontach ...
Takie okresy wykorzystuję na cięższe prace , u nas też popaduje często i z planów działkowych nici bo siedzę w domu ale mam wnusię więc zero nudy. Deszcz był potrzebny i odpoczynek od działki też :D
Wakacje się zaczęły więc będzie częściej bywać u nas i lato minie nie wiadomo kiedy.
Dzięki obrzeżom (bez względu na ich rodzaj) ogród staje sie uporządkowany i łatwiej nad nim zapanować.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Krysiu właśnie ochłodzenie i deszcze sprawiły, że mogłam wykonać dużo prac które niemożliwe są kiedy jest ciepło. Dziś też się szykuje na warzywnik bo jak moja glina zamieni się w skałę to nic już nie zrobię. U mnie też w domu dzieciaki i trzeba myśleć jak im choć trochę czasu zagospodarować.

A taki mak zakwitł z mieszanki na suche bukiety, chyba zbiorę jego nasiona bo wygląda niesamowicie
Obrazek

Słoneczniczki zaczynają się rozwijać
Obrazek

Zakwitł kolejny liliowiec corky, jedna z pierwotnych odmian bardzo ciekawy i długo kwitnący
Obrazek

Obrazek

Okrągła rabata obsadzona, jak pisałam wcześniej na razie tymczasowo, bo nie mam jeszcze roślin które sobie na nią wymarzyłam a dalie i cany mają rosnąć na rabacie która jest w planach na jesień, więc niech tu sobie spokojnie rosną.
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu , sporo działasz w ogródku- dobrze że ci podlało . U mnie po deszczach ani śladu. Cały czas tylko latam z konewką , czasem nie mam kiedy nawet pojechać na nowa działkę, nie mówiąc o zaglądaniu tutaj ;:222
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Bardzo ładny maczek ci się trafił. ;:128 Także wysiałam ale jeszcze nie kwitnął, ciekawe czy w ogóle zakwitnął. ;:306
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”