Ogród mojej małej Wiki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Przyjemnie będzie się wchodziło do domku spoglądając na piękną rabatkę, super ci wyszła. ;:333 Dalie bardzo ładne kolorki. Oszczędzaj kolanka, wiem coś o tym. ;:168
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Piękna rabatka , posadziłaś tam hosty i żurawki? Do tego jeszcze cebulki . Ale będzie ślicznie wyglądać. Mam nadzieję że pokażesz ją wiosną , bo na pewno będzie co podziwiać.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Maju jak jest co pokazywać to pokazuje :wink: A dużo jest do zrobienia, niestety w tym roku już się nie uda ale w przyszłym mam nadzieję, że już skończę te główne rabaty.

Mariusz sama już się nie mogę doczekać jak będzie ta rabata wyglądać wiosną :wink:

Zuziu to kolano odzywa się coraz częściej i to mnie martwi, jutro mam ortopedę i zobaczę co mi powie.

Iwciu obwódka jest z żurawek, wypełnienie z host, bruner, miodunek i kilku pojedynczych roślin. Będę pokazywać na każdym etapie :wink:

A to widoczek na nową rabatę i świeżą trawkę :wink: niestety dalie miały być niskie a wyszły wysokie i cały efekt nie wyszedł... bo zasłaniają rośliny z tylnich rzędów. Przy ścianie są posadzone wiciokrzewy ale nie doczekały się jeszcze podpórek, najważniejsze, że ściana będzie częściowo zasłonięta bo one szybko rosną i ładnie kwitną.
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu , musiałam oczywiście najpierw nadrobić u Ciebie zaległości .Pracy wkładasz ogrom , ale rabaty Ci pięknieją , a nowa z hostami i żurawkami za rok będzie wyglądała super .Cebulowych też kupiłaś sporo i to bardzo ładne odmiany ,będziemy wiosną podziwiać .Masz u siebie w gospodarstwie bardzo dużo pracy i należy Ci się za to ogromny szacunek i ;:180 Pozdrawiam cieplutko ;:167
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu prawie w każdym sezonie trafia się wpadka odnośnie za wysokich roślin tam gdzie powinny być niskie ... taki nasz los :D
Informacje przy roślinie to jedno a życie ... drugie... i efekt jest taki,że drażni nas ten widok cały sezon.
Rabata przy wejściu zapowiada się dość ciekawie , a cebule sadzisz do gruntu czy w pojemniki ?
Za jakiś czas rozrośnięte kępy host zdominują pozostałe - lubię większe kępy bo wtedy są takie dojrzałe i pokazują na co je stać.
Te płyty chodnikowe po lewej prowadzą gdzieś czy służą jako dekoracja ?
Moje 2 rabaty z hostami pochłania Drwęca ... kora sobie pływa a ja jak szalona wyciągam z błota co się da.
Działkę mam od 2002r i taki stan rzeczy zdarzył się po raz pierwszy - trudno to przyjąć bezstresowo ...
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu, co tu tak cichutko ;:oj . Dalie pewnie już wykopałaś, ja mam tylko jedną więc poszło migiem. ;:108 . Cebulowych tej jesieni także nawsadzałam sporo, uganiam się jedynie po Biedro...za czosnkami, u mnie nie ma. :wink: Co tam u ortopedy, czekam na dobre wieści. ;:128
Littleboy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 27 paź 2017, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Bardzo ciekawy pomysł, muszę zrobić podobnie u siebie.

Widzę, że wiele wątków ogrodowych wymarło ...
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu jak tam w Twoim ogródku :wink: . Kwiaty znikają liście opadają robi się szaro i ponuro to i wątki takie marne nikomu nic się nie chce?? Aniu puk puk czekamy.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Czuję się wywołana do odpowiedzi :wink:
U mnie cały czas jeszcze dużo pracy w ogrodzie, jeszcze sadzę to co miałam w doniczkach i resztka cebul została do posadzenia. A pogoda niestety nie sprzyja, cały czas coś siąpi i odechciewa się wychodzić na dwór. Kupiłam siodło dla kucyka i zaczynam ujeżdżać, no może nie ja będę na nim siedzieć bo koń by się załamał ale jak przygotuje to córka wsiądzie. Dużo pracy z lekcjami córki i gonienie syna do odrobienia lekcji, zajęcia dodatkowe też zajmują dużo czasu no i niestety jeżdżenie z córką po lekarzach a to już większy problem nie na forum.

Elu ja już nie mogę doczekać się wiosny bo jestem ciekawa jak to wszystko będzie wyglądać :wink:

Krysiu ja na razie sadzę to co zdobędę z roślin a czas na plany i komponowanie tego w logiczną całość będzie w następnych latach. Cebule prosto do gruntu koszyki się nie sprawdzają, za dużo z nimi zachodu i szybko pękają. A płytki prowadzą do schowka pod schodami który powstał w tym roku i zapełniam go doniczkami. Hosty dla Ciebie posadziłam i wiosną jak już ruszy wegetacja to się umówimy ;:168

Zuziu dali część wykopałam ale zostało jeszcze kilka które pięknie kwitną i pewnie na dniach je wykopię. U mnie w biedronce masa cebul jeszcze ja czosnki kupiłam w lidlu, może coś jeszcze dokupię jak skończę sadzić i będę mieć miejsce. A ortopedo stwierdził, że tak już musi być oszczędzać kolano i dopiero jak się mocno pogorszy to wtedy będzie czas na poważniejsze leczenie.

Littleboy pomysłów sporo można znaleźć jak się przejdzie po forumowych ogrodach.

Alu robi się bardzo dużo :wink:

To takie małe zestawienie moich dali:
Obrazek

A teraz troszkę widoczków
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

;:63 Aniu , piękne masz dalie. Śliczna ta chryzantemka, muszę sobie sprawić kilka w przyszłym roku. Tak to niestety jest , zaczyna się rok szkolny,to czasu coraz mniej. Ja mam jeszcze przygotowania do komunii, to ciągle jest dzień za krótki.
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

;:304 Dwa razy mi się to samo wkleiło
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

:wit Aniu. Pojawiasz się i znikasz. ;:108
Teraz wiem,że jesteś bardzo zajęta.Sadzenia nie ma końca. Ja z cebulowymi w tym roku nie szaleje.Dobrze,że nie kupowałam,bo nie byłoby kiedy powsadzać. Dali masz sporo a przy nich też sporo pracy. ;:108 Rabatki się zapełniają . Ja też jestem ciekawa wiosną efektu.
Zyczę dużo ;:3
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu..ładne chryzantemy , dalie pewnie już wykopałaś ;:224 ..także w tym roku nawsadzałam się cebulowych. Teraz tylko trzymać kciuki oby nam podziemni się nimi nie częstowali. ;:oj Bardzo ładnie wyszła ci rabatka przy furtce, taka fikuśna..podobają mi się takie. ;:128
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”