Ogród mojej małej Wiki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu....nornicowego problemu odpukać nie mam, parę lat temu miałam. :wink: Sadziłam do koszyczków, nornice górą właziły. ;:oj . Teraz moje cebulowe rosną w ziemi bez żadnego zabezpieczenia i oznaczenia. I co..padają ofiarą mojej własnej łopaty. ;:223 . Nie mam dobrego pomysłu na znaczniki, wszystko wyblaknie..nawet pisak olejowy. Spamiętać gdzie jaka cebula wsadzona , nie ma takiej opcji ;:306 Tulipanowe niespodzianki ;:180
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

To muszę co innego wykombinować...żeby cebule ochronić. Albo dogadać się z nornicami ;:306
Piękne i zdrowe tulipanki ;:215
Niestety tego sklepu nie ma u mnie.....a szkoda wielka. Mam nadzieje że powstanie ;:223
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

U mnie tą babke można kosą kosić :;230 rośnie w trawniku nawet.
Piękne różowe tulipany ;:108
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu,mnie floksy kojarzą się z babcią,której już z nami nie ma ale do tej pory pamiętam ich zapach jak się dochodziło do jej domu. Rosły na całej długości płotu przed domem. A piwonie to takie królowe maja. Mam sporo odmian,brakuje mi tylko tej majowej najwcześniej. Może na nową działkę sobie sprawię-jak znajdę ;:224
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Zuziu z tulipanem jest o tyle dziwnie, że w tym miejscu sadziłam dwie różne odmiany i jak się okazało wyszła jedna i to jeszcze inna od tych dwóch co sadziłam :roll:

Piotrek ja przy nornicach sie poddaje :wink:

Seba babka jest zdrowa dla zwierząt i dla ludzi, a ta bordowa do tego ładnie wygląda :wink:

Iwciu o piwoni pomyślimy :wink: po kwitnieniu, będę ją przesadzać to kawałak dosteniesz. A floksy kojarzą mi się z bratową babci (całe dzieciństwo mówiłam do niej babcia) do której jeździłam na wakacje, wzdłuż płotu jak się wjedżało do gospodarstwa, zapach był niesamowity, teraz próbuje zabrać jak najwięcej gatunków by też zrobic taki rząd zapachu.

A teraz mam trochę mało czasu, bo cały czas grzebię w ogrodzie. Oczywiście w piątek nie obyło się bez zakupów, w castoramie kupiliśmy trzy przecenione śliwy po 10zł/szt - juz posadzone nawet miały młode korzonki, do tego porzeczka czerwona i czarna po 1,5zł/szt. Da auchana weszłam tylko jednego bo więcej czasu nie było i kupiłam liliowca i 4 bylinki.
Obrazek

Obrazek

a to funkie z forumowych zakupów :wink:
Obrazek

prymulki
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Gratuluje super zakupów :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu..nic tak nie poprawi nam humoru jak nowości roślinne. ;:oj . Wspaniałe zakupy, zwłaszcza piękny liliowiec ;:215 . Także liliowca dokupiłam i od razu mam humor lepszy. ;:306 Dziś jadę na działeczkę, będzie dalsze sadzenie tego co kupiłam...jak ja to lubię. :heja . Życzę ;:3
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu zakupy udane to najważniejsze :) liliowiec super, trochę pracy będzie, żeby wszystko znalazło nowe miejsca ;:108
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aż się boję już gdzieś jechać na zakupy, bo zawsze wracam z czymś do ogrodu :oops: Dziś cały dzień spędzilismy na komuni, więc tylko wieczorem podlałam folię i doniczki z sadzonkami, bo one szybko przesychają. A tu za niecałe dwa tygodnie na targi, potem zaraz do Barcikowskich (tam głównie po liliowce, tylko szkoda, że w tym roku tak szybko i nie zobaczę na miejscu kwitnących), no i na początku czerwca kolejne targi tym razem w Grubnie trochę mniejsze niż te w Minikowie za to blisko.
Zaczeliśmy przygotowywać rabatę wychodzącą na wschód/południe docelowo mają być na niej irysy, liliowce, piwonie i coś jeszcze czego nie ustaliłam :wink: Będzie długa jakieś 5-6m i szeroka na 2m.

Mariusz googlowałam tego liliowca w internecie i i wychodzi, że powinien być ładniejszy niż na tym zdjęciu z opakowania, ale to się dopiero zobaczy jak zakwitnie.

Zuziu ja jak przeglądam zdjęcia liliowców w internecie robię się chora :wink: no i zbieram aby się chociaz troszkę wyleczyć.

Piotrek tu nie ma czego gratulować, tu niedługo potrzebny będzie odwyk, zwłaszcza, że teraz nawet w każdym spożywczym maja coś do ogrodu...
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu, prawdziwego ogrodnika zawsze cieszą nowe rośliny :)
Czekamy na zdjęcia nowej rabaty.
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu to udamy się razem na odwyk :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu ,na odwyk to chyba wszyscy tu obecni się kwalifikujemy. Tylko to taki przyjemny nałóg :;230 .
Szkoda że u mnie nie ma takich targów ;:145 chętnie bym się wybrała.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Kasiu będą zdjęcia jak się uporamy ze śmietnikiem po byłej właścicielce, niestety wszystko musimy przesiać i wybrać śmieci :(

Piotrek ja się ostatnio zdziwiłam, miałam roślinki wybrane w koszyku na allegro i się zastanawiałam czy mam kupić czy nie, mąż chciał kupować coś sobie i się mnie pyta czy też ma mi to kupić co mam w koszyku :shock: trochę się zdziwiłam i odpowiedziałam, że wolę te pieniądze wydać osobiście w szkółce :wink:

Iwciu
takie targi jak w Minikowie to można wszystko do ogrodu kupić, jest tam nawet kilkudziesięciu sprzedawców, dużo rabatówki ale ciekawsze roślinki też się trafiają. W Grubnie są mniejsze ale tam mam blisko więc podjadę zobaczyć co ciekawego mają.

Dziś wpadłą mi w ręce skalnica na nowy skalniaczek, nic więcej ciekawego nie było.
Obrazek

Fiołeczki :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”