Ogród Marty - Cz. XI

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Martuś, przede wszystkim najlepsze życzenia dla Zuzi, by w dorosłum życiu była zawsze szczęśliwa.Obrazek

U Ciebie zawsze jest co pooglądać, napić się i zjeść. :D
Ogród piękny w swojej jesiennej odsłonie, szczególnie dalie są urokliwe.
Ciekawa jestem jak to jest z grzybami w czasie pełni ( przypada w czwartek), są różne teorie, tyle że dla takiego rasowego grzybiarza jak Ty, fazy księżyca nie mają znaczenia.

Pozdrawiam i udanego grzybobrania życzę

Irena
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

No witam Panią :wit
Zbiorów grzybowych pewnie wszyscy ci zazdrościmy :wink: Ja baaaardzo. Przerabiać nie lubię ale zbierać uwielbiam ;:215

Bardzo ładnie wyszła ci ta biała rabata, nawet z dodatkiem czerwieni ;:306 Od razu rzuca się w oczy. Czy ja dobrze widzę że tam są białe aksamitki? Myślałam że są tylko żółte ;:oj
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Marcia wnusia bardzo ładna panna, życzę jej 100 lat i samych dobrych ludzi wokół ;:168 Ogród w pełnym rozkwicie, biała rabatka bardzo elegancka ten czerwony akcent jej służy ;:333 Dalie jak malowane ... owocnego grzybobrania ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

:wit
Ale masz już dorosłą i piękną wnuczkę . Nie powiedziałaby m tego o tobie.
Jakie piękne dalie ;:215
Takich czerwonych to mi brakuje. Muszę chyba już zapisywać jakich kolorów no potrzeba. No wiosną już niektóre takie rzeczy się zapomina :roll:
Rabata zjedzona przez sarny ??
Wygląda pięknie. I kolorystycznie. I zdrowo. I letnio wręcz. :) też widzę masz sporo różnych dyn ?
A co z nich robisz ??
Winogrona apetyczne. U mnie w tym roku bardzo ich mało.
Dereń dojrzał. Ja już nastawilam dereniowke ale z owoców derenia jakiego dostałam od znajomego. Na moim było pierwszy raz i tylko kilka. . Ale już coś jest.
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7825
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Martuś masz piękną wnusię ;:167
Ogród przepiekny ;:333
Moja dynia gruszkowa tez taka blada czy ona jeszcze będzie ciemniejsza?
Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Martuś, przypatrując się twoim zbiorom, coraz szerzej otwierałam oczy ze zdziwienia ;:oj Takie grzybobranie, to ja rozumiem. Przebieranie takich okazów, to czysta przyjemność :tan I jak pięknie ususzone, takie bieluśkie jak świeże. U mnie też fajnie, ale dużo skromniej i nie tak pięknie. Ale też jestem bardzo zadowolona, to doskonały rok na grzyby.
Wnuczka śliczna dziewczyna, ucałuj ją ode mnie i pogratuluj osiągnięcia pełnoletności ;:196
Ledwo zdążyłam przymknąć oczy po grzybach, a tu kolejny powód do ich szerokiego otwarcia. Dyniowisko ;:oj Wszelkie kształty, kolory i wielkości.
Wszystkiego masz dużo i na dodatek wszystko zadbane. Nie mogę sobie wyobrazić jak Ty to wszystko ogarniasz i godzisz z pracą zawodową. Po Twoim ogrodzie nie widać, że go zostawiasz na dłużej.
Owocnego grzybobrania ;:196
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Nie zaglądałam dawno, ale już żałuję. Tyle się dzieje, ale wszystko pozytywnie zakręcone. Proszę Zuzi złożyć serdeczne życzenia. Piękna dziewczyna ;:333
Ogród kipi od wszystkiego, sama nie wiem co chwalić, bo wszystko takie smaczne, zdrowe, pozytywne. Dereń górą. I wiesz, że ja nie znam smaku derenia? Nie jadłam nie piłam, bo w okolicy nie widziałam ;:185
Rabata zjedzona przez sarny tak odbiła? No to jestem pod wrażeniem, ale moich okolicznych rudych, długonogich panieniek nie wpuszczę.
Z moim tatuniem powinnam Cię zapoznać, bo on też ostatnio tylko las i grzyby. Jak przychodzi jesień to ojca nie widuję, ale najbardziej cierpi moja Zuza, bo dziadek to jej najlepszy przyjaciel. Grzyby górą ;:215
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Witam Was gorąco,jestem już w domku leśnym przyjechałam późno ale jeszcze pobiegliśmy na grzybki chociaż była 17 i trochę ciemno ,bo było zachmurzone i padał deszcz,ale wróciliśmy ze ślicznymi prawdziwkami i podgrzybkami ,już się suszą i nawet jeden słoiczek prawdziwków siedzi w marynacie w słoiczku,mam nadzieję ,ze jeszcze i duszone na masełku będą w zamrażarce,muszę się przygotować do zimy i na forumowe spotkania ,żeby robić pyszne zupki dla moich przyjaciół ;:108 ,

Irenko,dziękuję za życzenia dla Zuzi,w ogrodzie same obfitości pełno dyń ,winogron ,dereni, malin i kwiatów,sala na osiemnastce była ustrojona właśnie daliami ,olbrzymie bukiety w dużych wazonach wyglądały cudnie ,Zuzia uwielbia te kwiaty,grzybki chyba są ,bo niecałą godzinkę byliśmy i było już ciemno a nazbieraliśmy koszyk,ja nie zwracam uwagi na fazy księżyca,tylko jadę kiedy mogę i chcę :uszy ,pozdrawiam i buziaczki ;:196

Jolu witaj,ja uwielbiam zbierać grzybki ,przerabiać też mi nie przeszkadza,bo jak pomyślę ile wspaniałych dań można z nich zrobić to nawet zmęczenie leśne mi przechodzi ,rabata miała być biało czerwona ,ale czerwone róże które tam są zjadła sarna ,przetaczniki też ,ale one odbiły z pączków śpiących i teraz zakwitły,to są białe aksamitki ,no może trochę kremowe ,jak będą jakieś nasionka to mogę Ci wysłać jak się podobają ,pozdrawiam :wit

Ewciu,dziękuję za życzeniai niech się spełnią ,ogród kwitnie daliami ,nową rabatą ,astrami jesiennymi,jeszcze nie jest źle ,ale pracy będzie w nim dużo ,bo tak długo nic w nim nie robię ,już jestem w leśnym domku,jutro wybieram się na grzybki,pozdrawiam ;:196

Aniu,taką mam dorosłą wnuczkę bo ja już wiekowa jestem :uszy ,ogród mam ogrodzony ,ale sarny jakoś przeskakują i ciągle się goszczą ,są bardzo denerwujące,z dyń robie najczęściej zupę ,wszyscy bardzo lubimy,z tych winogron wczoraj zrobiłam sok ,żeby się nie zniszczyły bo wyjechałam z domu do lasu i wrócę w piątek,ja też nastawiłam dereniówką ,miałam ich ogromne ilości ,może jeszcze zrobię soki jak oczywiście zdążę ,pozdrawiam :wit

Aluś,dziękuję nie wytrzymałam i musiałam wstawić chociaż jedno zdjęcie ,to dla niej wielkie przeżycie i dla nas też ,ta dynia gruszkowa to dynia piżmowa ,ona ma taki kolor skóry,pozdrawiam ;:196

Iwonko,uwielbiam zbierać grzyby ,przetwarzać je i zajadać ;:306 nie ma to jak własne grzybki czyściutko zrobione ,chyba nie umiałabym jeść kupionych suszonych ,to prawda ten rok jest szczególny jak chodzi o grzyby,ja nie pamiętam takich ilości ,tylko ciągle brakuje czasu na wielkie zbieranie ,Zuzię ucałuję od Ciebie jak wrócę do domu,to świetna dziewczyna .
Dyń u mnie pod dostatkiem ,ale jak przyjadą dziewczynki z forum to trochę ich ubędzie ,bo to jest nie do przejedzenia ,oj nie mam zadbanego ogrodu jak bym chciała,ale ciągle gdzieś wyjeżdżam i zostawiam go samego ,wpadam ,robię zdjęcia i znowu wyjeżdżam ;:306 ,postaram się nazbierać dużo grzybków,pozdrawiam ;:196

Gosiu,złożę życzenia jak wrócę do domciu,dziękuję ,szkoda ,ze nie wiedziałam ,że nie znasz smaku dereniu,bo posłała bym Ci chociaż kg na nalewkę ,no i byś sobie spróbowała,jeżeli nie spadną jak wrócę to może coś jeszcze nazbieram ja je uwielbiam bo to owoce mojego dzieciństwa ,rosły u mojej babci ,rabata właśnie kwitnie z opóźnieniem ,bo odbijała od początku,u mnie sarny takie skoczne ,przeskakują ogrodzenie na 180 cm wysokości i czują się jak u siebie ,bardzo chętnie poznam Twojego tatusia,grzybiarze są super ,moja wnuczka tez narzeka ,że ja tak na te grzyby wyjeżdżam ,chociaż w tym roku dopiero drugi raz ale nie jest z tego powodu zadowolona ,pozdrawiam ;:168
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Moje nazbierane dzisiaj prawie po ciemku grzybki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

już jeden słoiczek prawdziwków w marynacie ,reszta się suszy
Obrazek

wczorajszy ogród teraz wstawiłam zdjęcia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jutro pokażę jeszcze inne fragmenty ogrodu,a dzisiaj już do spania ,bo podobno mamy wczas pobudkę a ja jak zwykle nie będę chciała wstawać ;:306 ,dobrej nocki życzę wszystkim ;:19
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Marcia ależ bym pospacerowała po lesie i poszukała grzybków...przynajmniej tych które znam, Tak mam niedaleko do lasu :oops: ... ale siła wyższa mogę tylko pooglądać wasze wspaniałe zbiory... Ogrody opanował Michałki - Marcinki i chryzantemy :) ale dają piękne plamy koloru... Obfitego grzybobrania ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

waw !!
Ile tych białych zimowitow.pięknie wyglądają większej ilości. Swoje muszę na wiosnę pozbierać z 4 miejsc i przesadzić W jedno.
Piękne różne marcinki.
Grzybobranie udane. ;:215
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Martusiu grzybowy zawrót głowy, ale ja się cieszę że do ogrodu też zajrzałaś ;:215
Zuzia to śliczna panienka właściwie kobietka, a poznałam ją jeszcze taką dziecinną ...czas leci, a dzieci dorośleją tylko my ...stale w ogrodzie :;230 Miło było posłuchać o lesie i chociaż przez telefon zobaczyć co straciłam. Może uda się za rok? ale kto wie co będzie za rok? Asterki cudne, a takiego jaśniutkoróżowego chyba nie mam :;230
No to darz bór! i wracajcie szczęśliwie, pozdrawiam i całuję ;:196
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród Marty - Cz. XI

Post »

Martuś cudne prawdziwki.
W ogrodzie kolorowo :)
Białe zimowity robią wrażenie w takiej ilości.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”